Alone in the Dark

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
سلام
اچیومنتهای این بازی بنا به درخواست یکی از دوستان عزیز(robofal ) گذاشته میشه.

aid_boxshot_uk_large.jpg

مجموع امتیازات :1000
تعداد کل اچیومنت ها : 49
تعداد اچیومنت های مخفی : 11

-------------------------------------------------------------------------

+tl79w==.jpg
30
BLACKOUT

Finish the episode without skipping any sequence

این اپیزود را بدون رد کردن سکانس ها به پایان برسانید.

+tl79w==.jpg
30
QUESTIONS

+tl79w==.jpg
30
PAINFUL ANSWERS

+tl79w==.jpg
30
FIGHT BACK AND LOSS

+tl79w==.jpg
30
NOT ALONE ANY MORE

+tl79w==.jpg
30
THE TRUTH

+tl79w==.jpg
30
THE PATH OF LIGHT

+tl79w==.jpg
30
THE LIGHT BRINGER

+nL4nQ==.jpg
150
A DAY IN CENTRAL PARK

Complete the game

بازی را به پایان برسانید.

-wSM6Q==.jpg
25
Flaming Roots

Burn half of the roots of evil

نیمی از ریشه های شیطان را بسوزانید.(این ریشه ها برای اولین بار وقتی ازتون می خواد چشمتونو برای دیدن بعضی از مکانها تقویت کنین دیده میشن.که همیشه هم دورو برشون پر از هیولاست)

-wSM6Q==.jpg
50
Blazing Roots

Burn all roots of evil

تمام ریشه های شیطان را بسوزانید.

-511Jg==.jpg
5
Basic Cambination

Tape up a bottle

یک شیشه را با چسب مجهز کنید.(دورش چسب نواری بپیچین.)

-n2NtQ==.jpg
25
NUKE

Kill 3 Humanz at once

سه هیولای انسان نما را در یک لحضه بکشید.

-n2NtQ==.jpg
5
The Smart Fighter

Kill any Humanz with the 'spray + lighter' combination

یک هیولا را با ترکیب اسپری و فندک بکشید.

-511Jg==.jpg
5
The Molotov Cocktail

Insert a wick into a bottle with flammable content

یک پارچه(یا یه چیزه فیتیله مانند) را داخل یک بطری حاوی مواد آتشزا بکنید.

-n2NtQ==.jpg
20
Cocoon

Burn a Cocoon

یک پیله هیولا را بسوزانید.(این پیله ها وقتی که وارد موزه شدید دیده می شن که معمولا از سقف آویزون شدن)

-511Jg==.jpg
5
The Air Bomb

Throw a bottle filled with flammable liquid and shoot it mid-air

یک بطری حاوی محلول اشتعال زا را پرتاب کرده و در هوا با اسلحه بزنید.

-511Jg==.jpg
5
The Sticky Bomb

Take a bottle filled with flammable content or a spray and combine it with an adhesive

یک کوکتل مولوتوف(به اچیومنت The Molotov Cocktail مراجعه شود) یا یک اسپری را با مواد چسبنده ترکیب کنید.

-511Jg==.jpg
5
Fire Bullets

Make a fire bullet by pouring flammable liquid on it

یک فشنگ آتشزا , با ریختن مواد اشتعال زا روی آن درست کنید.

-511Jg==.jpg
5
The Glowstick Bomb

Combine a taped bottle filled with flammable content or a spray with a glowstick

از این چیز زیادی نفهمیدم :confused: اگه کسی تونست کمک کنه.

-511Jg==.jpg
10
Useless

Combine an empty taped bottle with a wick and an emergency flare

یک بطری خالی چسب زده را با یک فیتیله و مواد اشتعال زا ترکیب کنید.

-511Jg==.jpg
30
Handyman Carnby

Make all possible combinations in the inventory

تمام حالات ممکنه برای ترکیب وسایل موجود در کتتان را انجام دهید.(فرقی نداره تو کتتون چی هست.فقط اونایی رو که هست رو تا حد امکان با هم ترکیب کنید.اگه همه با هم ترکیب شدند اچیومنت باز میشه اما اگه نشد بدونید که یه چیزی از قلم افتاده.)

-511Jg==.jpg
20
The Sharpshoter

Finish off a Humanz by shooting fire bullets at it's fissure

با زدن فشنگ آتشزا به قسمت حساس بدن یک هیولا او را بکشید.(بعد از رفتن تقریبا نیمی از بازی قابلیتی به شما اضافه میشه که وقتی چشمانتون رو ببندید راحتتر میشه مکانهای حساس رو دید.)

-511Jg==.jpg
20
Demolition Expert

Build the most destructive weapon

ویرانگر ترین سلاح را بسازید.
برای این کار یک بطری پلاستیکی حاوی محلول اشتعال زا را با چسب دو طرفه ترکیب کنید.سپس کمی از آن را روی فشنگ هابریزین.بعد با پارچه ای به عنوان فیتیله ترکیب کنید.پیشنهاد می شه از بانداژ برای فیتیله استفاده کنید.حالا این بطری و اسلحه حاوی فشنگ آتش زا رو تو دستتون بگیرید.

-511Jg==.jpg
20
Fissure
Burn a Fissure

یکی از اون شکاف هایی که شما رو دنبال می کنه رو بسوزونید.(همونی که از اول بازی دنبال شما هست و روی همه جام شکاف ایجاد میکنه و برای اولین بار شما رو وقتی از روی دره با ماشین به سمت موزه پریدین گیر میندازه.)

-n2NtQ==.jpg
25
The Biggest of All

Beat the Museum Monster

هیولای داخل موزه را شکست دهید.(همون باس داخل موزه که شکل عقربه)

-n2NtQ==.jpg
20
Goal

Kick 10 Ratz

10 تا اون جونورهای کوچولو رو بکشید.(همونایی که شکل عقرب یا خرچنگن.آخه چی بگم بهشون :-" )

-n2NtQ==.jpg
20
Toasted Eggs

Burn a Ratz nest

یکی از آشیانه های همون جونور ها را بسورانید.(این آشیانه ها روی زمین هستند که از توی اونا بیرون میان )

-n2NtQ==.jpg
20
Vampirz

Burn one of the Vampirz

یکی از هیولاهای خون آشام را بکشید.(خفاش های خون آشام)

+zmDZA==.jpg
10
Fisherman's Foe

Shoot a goldfish

یک ماهی گلدفیش را داخل آب بکشید.(این ماهی ها وقتی کنار دریاچه وایستین دیده میشن)

UP6IC3E=.jpg
10
Unlimited Offer
Call all contacts in your address book

به تمامی کانتک های داخل گوشی موبایل زنگ بزنید.

-bx8kw==.jpg
10
Wired
Hotwire a car

یک ماشین را با سیم کشی هاش به کار بندازین.(بدون سویچ- وقتی سوار یک ماشین شدین اگه کلید نداشته باشین می تونین از زیر فرمون ماشین و با یک مینی گیم اونو به کار بندازین)

-bx8kw==.jpg
10
Car Thievery
Unlock a car door after breaking the window

در یک ماشین را بعد از شکستن پنجره آن باز کنید.(این آچیومنت در همان پارکینگ ابتدای بازی از شما خواسته می شود.)

-bx8kw==.jpg
10
Free Gasoline
Pierce a car gas tank and fill a bottle with the fuel

با چاقو باک یک ماشین را سوراخ و یک بطری را پر از بنزین کنید.

-bx8kw==.jpg
10
Never Leave a Key Here
Find a car key in the sun visor

یک کلید ماشین را از پشت آفتابگیر ماشین پیدا کنید.(ممکنه بعضی از ماشینها نداشته باشند)

-bx8kw==.jpg
20
The 10 Mile Race
Drive at least 10 miles with a vehicle

حداقل 10 مایل را با یک ماشین رانندگی کنید.(حدود 16 کیلومتر)

-n2NtQ==.jpg
50
Eradication
Kill 100 Humanz

100 هیولا را بکشید.

+j+e3w==.jpg
10
Bloody Mary
Bandage 5 deep bleeding wounds

5 زخم عمیق را بانداژ کنید.

اچیومنت های مخفی(Secret Achivements )
ا
s1.jpg
20
Cockpit Addict
Drive all the way down 59th street in Cockpit view

تمام راه تا خیابان 59 ام را با دید اول شخص (داخل ماشین) رانندگی کنید.(اولین رانندگی بازی)

s2.jpg
10
The Blind Man
Finish the wake up sequence without blinking

سکانس wake up را (همون اولین مرحله از بازی) بدون چشمک زدن به پایان برسانید.

s3.jpg
10
Meet Again
Meet Theophile in room 943

با پروفسور Theophile دوباره در اتاق 943 ملاقات کنید.(فقط کافیه به اتاق 943 برسین و چشماتون رو ببندید)

s4.jpg
10
Revive
Revive Sarah

سارا را دوباره زنده کنید.(در مراحل جلویی وقتی وارد موزه میشین سارا توسط پرندگان خون آشام دزدیده میشن که شما باید خودتونو بهش برسونید و بعد اون رو با تنفس مصنوعی زنده کنید.)

s5.jpg
10
Stuntman
Jump across the gap using the tow truck

از روی شکاف زمین(دره) با استفاده از کامیون بپرید.(برای پریدن باید کامیونی که در همون نزدیکی هست را رو به دره بذارین.بعد با استفاده از جک کنار کامیون پشت کامیون رو بلند کنید و با یک ماشین از روی اون به سمت دیگر دره بپرین)

s6.jpg
10
Purification by Fire
Destroy the Vampirz' nest

آشیانه پرندگان خون آشام را از بین ببرید.(این همون باسیه که دورش پر از پرنده هاست و سنگ پرتاب می کنه.برای کشتن این باس باید شیشه های اشتعال زا رو به سمت قسمت پایینی که روی زمینه پرتاب کنین و با اسلحه بزنید تا منفجر بشه)

s7.jpg
10
Countdown to Death
Stop your wound from bleeding

جلوی خون ریزی خود را بگیرید.(با بستن بانداژ - این نوع خونریزی وقتی زخم عمیق پیدا میکنید به وجود میاد)

s8.jpg
10
Burning Root
Burn a root of evil

یک ریشه شیطان را بسوزانید.

s9.jpg
15
The Path of Darkness
Kill Sarah

سارا را بکشید.

s10.jpg
15
The Path of Light
Don't Kill Sarah

سارا را نکشید.(می تونین بعد از نکشتن سارا به سکانس قبلی برگردین و اونو بکشین.)

s11.jpg
10
Hidden Cave
Discover the secret of Central Park

راز پارک مرکزی نیویورک را فاش کنید.(اتمام بازی)

امیدوارم به دردتون بوخوره. :love:

آخرین ویرایش:

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
به جز چند مورد که توضیح بسیار کوتاهی دادین بقیه موارد اصلا شبیه یه راهنما برای آزاد کردن این اچیومنت ها نیست.
بد نبود یه کم توضیح میدادید!
با اینکه بارها گفته شده و حتی یک تاپیک مهم هم در رابطه با نحوه ی نوشتن این راهنما ها وجود داره اما بازهم شاهد چنین راهنماهایی هستیم.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
به جز چند مورد که توضیح بسیار کوتاهی دادین بقیه موارد اصلا شبیه یه راهنما برای آزاد کردن این اچیومنت ها نیست.
با اینکه بارها گفته شده و حتی یک تاپیک مهم هم در رابطه با نحوه ی نوشتن این راهنما ها وجود داره اما بازهم شاهد چنین راهنماهایی هستیم.

خب اگه میشه شما بگین تا من ویرایش کنم.تا اونجایی که فکر میکردم به راهنمایی نیاز داره کردم.حتی راهنمای BF رو هم دارم که فکر نکنم اونجا کم توضیح داده باشم.
حالا باز اگه چیزی به نظرتون می رسه بگین کاملش کنم.
(الانم کمی توضیحاتشو بیشتر کردم.)

آخرین ویرایش:

play3

کاربر سایت
Dec 15, 2006
368
نام
ميثم

نمیدونم شما چرا تا هر کس یه اموزس میزاره اینجوری بهش میتوپی:mad:
بابا خوب بنده خدا دفعه اولشه به جایه اینکه اشکال کارش رو با لحن خوب بهش بگی با تندی ...
اینقدر این کارها رو کردید که این بخش اینجوری داره خاک میخره

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
عرض کردم برای اینکه بارها گفته شده باید روش باز کردن این اچیومنت ها رو توضیح بدید ، مثلا فرض کنید من الان میخوام برای بار اولین این بازی رو انجام بدم و اچیومنت زیر رو باز کنم:
-n2NtQ==.jpg
25
NUKE

Kill 3 Humanz at once

حالا شما جواب بدید جدا با خوندن این جمله متوجه میشید این اچیومنت چجوری باز میشه؟ خوب کجا/کی/چجوری باید این کار انجام بشه؟
ما کار خاصی نکردیم فقط خواستیم این موضوع برای دوستان جا بیفته که نوشتن راهنمای باز کردن اچیومنت ها با ترجمه ی متن اصلی اچیومنت ها فرق داره!
شما اگر یک دور متن انگلیسی این اچیومنت ها با نمونه ی فارسی نوشته شده رو چک کنید میبینید به غیر از چند مورد تفاوت خاصی دیده نمیشه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
نمیدونم شما چرا تا هر کس یه اموزس میزاره اینجوری بهش میتوپی:mad:
بابا خوب بنده خدا دفعه اولشه به جایه اینکه اشکال کارش رو با لحن خوب بهش بگی با تندی ...
آخه کلآ هدف این بخش راهنمایی در Achievement ها هست نه ترجمه شون ! مثلآ به تاپیکهای Army Of 2 , Cod4 ,...که مراجعه کنین , راجع به آزاد کردن هر Achievement کل توضیحات مورد نیاز داده شده و راهنمایی کامل گفته شده.

robofal

کاربر سایت
Dec 16, 2005
496
آخه کلآ هدف این بخش راهنمایی در Achievement ها هست نه ترجمه شون ! مثلآ به تاپیکهای Army Of 2 , Cod4 ,...که مراجعه کنین , راجع به آزاد کردن هر Achievement کل توضیحات مورد نیاز داده شده و راهنمایی کامل گفته شده.
شما که بلدی خوب خودت می گذاشتی نه به قول دوستمون اینجا خاک بخوره
از فردین هم ممنون خیلی خوب می نویسه اگه یه جا کم هست نمی تونید بگیرید سوال کن کامل تر بهت می گه

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
اون راهنمای BF که هم گفته بودی هم که فقط ترجمه بود، دیگه این متنها رو که توی هر صفحه ای توی اینترنت میشه دید، مهم راهنمایی این موارد هستش که چطوری میشه اون اچیومنت رو گرفت.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
حالا شما جواب بدید جدا با خوندن این جمله متوجه میشید این اچیومنت چجوری باز میشه؟ خوب کجا/کی/چجوری باید این کار انجام بشه؟

خب اینطوری بگو بذار منم بفهمم کمک کنم.بالاخره بعضی وقتها یه چیزایی از قلم میوفته.

-n2NtQ==.jpg
25
NUKE

Kill 3 Humanz at once

برای گرفتن این اچیومنت میتونید از مرحله ایستگاه مترو استفاده کنید.چون بشترین تعداد هیولاها اونجا میان.ابتدا با برداشتن چند تا بطری بنزین خودتون رو مجهز کنید.بعد زود خودتون رو به کنار پلاها برسونید و برید پشت پله ها که مثل یه دالان کوچیک میمونه.(از دستشویی هم میتونید استفاده کنید اما احتمالش کمه)بعد از چند لحضه مطمئنن بیشتر از 3 تا هیولا جلوتون هست.با پرتاب دقیق بطری به وسط اونا و شلیک گلوله به سمتش به راحتی میتونید این اچیومنت رو آزاد کنید.البته امکانش هست که یکی نمیره.پس دوباره امتحان کنید.

اگه بازم هست بگو راهنمایی کنم.

در ضمن :

اون راهنمای BF که هم گفته بودی هم که فقط ترجمه بود، دیگه این متنها رو که توی هر صفحه ای توی اینترنت میشه دید، مهم راهنمایی این موارد هستش که چطوری میشه اون اچیومنت رو گرفت.

بعضی از دوستان مثل همین robofal در ترجمه مشکل دارن و همه مثل شما خدای انگلیسی نیستن و به ترجمه هم احتیاج دارن.

Omid

کاربر سایت
Sep 23, 2005
213
نام
OMID
کلاً این بخش دو روش برای ارائه مطالب برای کاربر نشان میده :

1- ترجمه عینی متن انگلیسی (که در سایت های خارجی هستند) به فارسی
2- راهنمای باز کردن تک تک اچیومنت ها - ساده ترین راه برای گذراندن آن - روشی که Achievement Guider در حین بازی پیش گرفته و موفق شده ...

fardin_b عزیز سعی میکنند روش اول رو آمیخته با روش دوم در این بخش ارائه بدند ؛ یعنی ابتدا کاربر در مورد اچیومنت ها به شکل مطالب فارسی ، اطلاعاتی بدست میاره و اگر در مورد اچیومنت خاصی راهنمایی خواست و در بازکردن اون به مشکل برخورد ، سوال میکنه و fardin_b جزئیات بیشتری در مورد اون میده ؛ کل پروسه کار بدین شکل است ...

دوستان هم انتظار نداشته باشند برای هر اچیومنت توضیحات کامل گذاشته بشه ؛ در صورت نیاز اگر کسی سوالی داشت میپرسه و fardin_b توضیحات بیشتر رو ارائه میدند ؛ اینجوری بهتر هم است تا فردا در انجمن های دیگری شاهد Copy/Paste کردن این راهنماها نباشیم ؛ حداقل با این روش، نویسنده انگیزه برای ادامه کار پیدا میکنه و خود ما هم برای این کاری که انجام میده ارزش قائل میشیم .

;)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با وجود اینکه من خودم شرایط و ضوابط این بخش رو تعیین کردم و دوستانی هم که انتقاد دارن می کنن پیرو صحبت های من هستن ولی من با حرف های امید جان کاملا موافقم. اصلا این تاپیک ها برای اینکه بشه در مورد اچیومنت ها بحث کرد. اگر قرار بود یک نفر بشینه فقط اچیومنت های یک بازی رو توضیج بده و بقیه هم فقط نگاه کنن که احتیاج به تاپیک نداشت. اینطوری می شه در مورد تمام اچیومنت ها بحث کرد و یا روش ها و راهنمایی های بهتری ارائه داد.

ولی در کل دوستان سعی کنن اگر شروع به نوشتن بازی ای می کنن فقط به متن اچیومنت ها خود رو محدود نکن و درباره هر اچیومنت تا حد امکان حتی محدود راهنمایی لازم رو بکنن. مثل همین اچیومنت Kill 3 Humanz at once که فردین جان راهنمایی کردن که می شد در پست اول نوشته بشه.

با تشکر از دوستانی که زحمت می کشن برای نوشتن این مطالب حالا چه کم یا چه دقیق و کامل.

play3

کاربر سایت
Dec 15, 2006
368
نام
ميثم
اقا اگه امکان داره در مورد این اچیو که میگه یه بطری خالی رو با چسب و مواد اشتعال زا ترکیب کنید (منظور از مواد اشتعال زا چیه:confused:) یه توضیح بدید
و یکی هم در مورد اونی که میگه هر چی تو کتتون هست چون هر کاری که فکر بکنی کردم ولی نشده که بشه:biggrin1:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اقا اگه امکان داره در مورد این اچیو که میگه یه بطری خالی رو با چسب و مواد اشتعال زا ترکیب کنید (منظور از مواد اشتعال زا چیه:confused:) یه توضیح بدید
و یکی هم در مورد اونی که میگه هر چی تو کتتون هست چون هر کاری که فکر بکنی کردم ولی نشده که بشه:biggrin1:

1- منظور از مواد اشتعال زا همون بنزینه.می تونید با پیدا کردن یه چاقو یا یه پیچ گوشتی باک یکی از ماشین ها رو سوراخ کنید و بطری رو پر از بنزین کنی.

2- احتمالا یه چیزی رو از قلم انداختی.بازم تلاش کن .من خودم دفعه دوم موفق شدم.البته اینم بگم که تو یکی از فروم های خارجی هم یکی همین سوال رو پرسیده بود که میگفت نمی تونه بگیره.احتمالا یه باگی چیزی داره.

در ضمن در مورد اون اچیومنتی که نتونستم ترجمه کنم. اونجا توی متن منظور از Glowstick همون لوله های فسفری هستند که یه بار تاشون می کنن و بعد روشن میشه.می تونین اینو توی اولین طبقه اون ساختمانی که یه طبقه مخفی توش داره پیدا کنید.(روی میز-فکر کنم آخرای اپیزود 6 هستش که باید توانایی چشمتونم افزایش بدین)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر