آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
خلیل جان مشکل من این چیزا نیست!
من همه این کارا رو کاملا بلدم و مشکلی ندارم!
فقط میخواستم بدونم سیمی از سیمهای درایو هست که برق کمتر از 12 ولت داشته باشه؟
چون کلا 12 ولت اصلا برای جاسپر نیاز نیست! و بیخودی سرو صدا داره! همون 10 9 8 7 هم قبوله:biggrin1:
چون کل نت رو گشتم یه عکسی که ولتاژ رو نشون بده گیر نیاوردم!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
چون کلا 12 ولت اصلا برای جاسپر نیاز نیست! و بیخودی سرو صدا داره! همون 10 9 8 7 هم قبوله:biggrin1:

OK

ولتاژ برق درایو کنسول بین 3.3v 5v 12v هستش و ولتاژی که شما میخواید رو نداره (تصویر زیر)
در سایر بخش های برد هم جایی نیست که ولتاژهای مد نظرتون مثل 9 ولت رو بتوانید به طور مستقیم تامین کنید.

dvd%20p.jpg

اگر با وجود پیشنهادها همچنان تصمیم بر روش داخلی دارید...شما همان 12 ولت معمولی داخلی رو انجام بدید و فقط برای کاهش ولتاژ به 10 و یا 9 ولت از مقداری Resistor (مقاومت) سر ولتاژ اصلی استفاده میکند که ولتاژ کاهش پیدا کنه و به ولتاژ مورد نظر برسه.

مقدار Resistor ها رو باید یا سوال کنم یا بگردم و یا خودم تست کنم...باید کمی صبر کنید ببینم اصلاً میشه یا نه

P.S:
یکی از دلایل منسوخ شدن روش داخلی توسط برق درایو برای این هستش که ممکنه صدمه به درایو وارد کنه و در درایوهای Samsung نیز گزراش هایی شده که باعث اسیب رسیدن به درایو شده

کشیدن ولتاژ مورد نظر از روی برد (regulator یا transistor) به مراتب ایمن تر هستش

+++++++++++++

ویرایش:

محمد جان شما حتی میتوانید از regulator ها استفاده کنید. فقط باید بگردم ببینم چه سری برای تغییر ولتاژ از 12 و به 9 مناسب هستش و چی نیاز داره

آخرین ویرایش:

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
دوست عزیز به همراه اینکه شما ولتاژ خط مثبت درایو رو می برید رو 12 میتونید ولتاژ خط زمین فن هارو بیارید بالا ( مثلا 3 تا اختلاف اونها بشه 9 یا 5 که نتیجه میشه 7 ولت) با یکم سرچ میتونی پیداش کنی من دیدم قبلا ( فکر کنم XBOX-SCENE بودش) چون مرجع ولتاژ 9 یا 7 نیست روی برد ولی در کل همونطور که استاد خلیل فرمودن روش خارجی ارجحیت داره و با یه آداپتور متغیر میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی. در ضمن به نظر من اگر کانال هوا رو اصلاح کنی Shrouding mod اونوقت کافیه که فقط ولتاژ فن گرافیک رو تغییر بدی و صدای مزاحم کمتری خواهی داشت.

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 ( به سه روش )

1.jpg

کنسول Xbox 360 از لحاظ ساختار و فرایند تولید دارایی معایب و اشکلاتی است.
یکی از مشکلات اصلی کنسول Xbox 360 نوع ساختار، چیدمان و قرار گیری قطعات و وسایل در کیس بسیار باریک آن است
به طوری که فضا بسیار محدود شده و تهویه به خوبی صورت نمی گیرد.

از همین رو کاربران با آزمون و خطاهای بسیار راه های متعددی برای حل و برطرف کردن مشکل تهویه کنسول انجام داده اند.
کاربران این نوع کنسول هر چند که می دادند با انجام این روش ها و دستکاری های غیر قانونی در کنسول، کنسول خود را از ضمانت شرکت خارج می کنند
ولی با این وجود همچنان به انجام این روش ها و ابداع روش های جدید تر برروی کنسول خود مشغول هستند.

یکی از بهترین روش هایی که می توان آن را به عنوان اصلی ترین و اولین حرکت برروی کنسول انجام داد بالا بردن سرعت فن های کنسول است.
یکی از بهترین ولتاژ های موجود ولتاژ 12+ می باشد که استفاده بسیار زیادی در بین کاربران دارد.
این روش به یکی از المان های اصلی شیوه های Cooling دستی کنسول تبدیل شده و یکی از تاثیر گذارترین شیوه های موجود در کاهش گرمای ناشی از پردازش بالای کنسول است.

تا کنون شیوه های متفاوتی برای بالا بردن سرعت های فن های کنسول ابداع و انجام شده است که می توان آنها را به دو دسته مجزای داخلی و خارجی تقسیم کرد.

در این آموزش سعی شده است نگاهی دقیق به بهترین شیوه های موجود برای 12 ولت کردن فن های کنسول اشاره شود.

( برای مشاهده میزان تغییرات دمایی و کارایی این روش به مطلب مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling مراجعه فرمایید )

نسخه PDF آموزش به صورت فشرده در پیوست پست قرار دارد

تمامی حقوق این اثر متعلق به سایت بازی سنتر می باشد
اشتراک گذاری و یا هر نوع کپی برداری از این مطلب حتی با ذکر نام منبع به هر نحوی غیر مجاز است

درود.
police11 0 چرا بعضی از اعضا مثلmeysam028که کاربر عادی هستند میتونن فایلارو دانلود کنن
وولی من نمیتونم.
چرا این فایلارو یه پک نمیکنین و همراه فیلم بفروشین؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
درود.
police11 0 چرا بعضی از اعضا مثلmeysam028که کاربر عادی هستند میتونن فایلارو دانلود کنن
وولی من نمیتونم.
چرا این فایلارو یه پک نمیکنین و همراه فیلم بفروشین؟

تمامی کاربران عادی سایت، اجازه و توانایی دانلود فایل های پیوست آموزش ها رو ندارند.

پخش Premium سایت از تاریخ 03-10-2008 ایجاد شده و این آموزش من قبل از این تاریخ یعنی در 20-07-2008 قرار داده شده و اون زمان اصلا قسمت Premium ای وجود نداشته و تمام آموزش ها برای تمامی کاربران عادی در دسترس بوده.

کاربری که گفتید سه ماه قبل از ایجاد بخش Premium تو سایت عضو شدند 02-07-2008 و 18 روز قبل از اینکه من اصلا این آموزش رو تهیه کنم....!!

پس داشتن این آموزش برای ایشون چیز عجیبی نیست، در نهایت پخش شدن آموزش ها به صورت underground در سایت بین اعضا چیزی نیست که بشه جلوی اون رو گرفت. اگر آشکارا باشه و ببینیم، جلوی آون رو میگریم

در مورد اون چرا هم تمام این زحمات و هزینه ها از طرف من به صورت رایگان در اختیار اعضا بوده و هست، هدف بالا بردن سطح فرهنگ و دانش Gamer ایرانی هستش نه خالی کردن جیب اونها.

در مورد ساخت فیلم هم چون خودم تا حالا کنسول نداشتم و ندارم، نمیتونم اقدام جدی کنم، ولی ایده ی این کار قابل تامل است.

این رو هم که می بینید آموزش های من برای اعضای Premium محدود شدند، دلیل بر خدمات ویژه و مستمر برای این گروه کاربری نیست و بنده موظف نیستم در قابل اعضای Premium مثل اعضای تحریریه متعهد به ساپورت بخش Premium باشم.

دوستان مگه جاسپر هم باید 12 ولت کنیم؟:eek:
یعنی بازم مشکل داریم رو جاسپر؟:confused:
اخه اصلا داغ نمیکنه که...

دلایلی که بعضی ها برای جسپر روش هایی کولینگ انجام میدند رو تو این پست کوتاه برای شخصی توضیح دادم
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=870780&postcount=1848

آخرین ویرایش:

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
سلام دوستان
در 12 ولت خارجی کانکتوری هست که به کانکتور فن وصل یشه و تغییران مثل لخت کردن سیم برای آداپتور و غیزه رو روی اون رابط انجام بدیم و به کانکتور اصلی کنسول دست نزنیم؟

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
سلام
من کنسولم رو 12 ولت کردم خارجی انجام دادم آیا میشه اداپتوری پیدا کرد که هنگاه بازی بشه سرعت فنها رو کم و زیاد کرد ؟

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
سلام
من کنسولم رو 12 ولت کردم خارجی انجام دادم آیا میشه اداپتوری پیدا کرد که هنگاه بازی بشه سرعت فنها رو کم و زیاد کرد ؟
شما باید از آداپتور با ولتاژ متغیر استفاده کنید که با تغیر ولتاژ سرعت فنها هم تغییر کنه

آخرین ویرایش:

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
من قبلا ها همیشه آداپتور تنظیم دار میزدم (مشکلشون اینه که خیلی زود داغ میشن و بعد از مدتی کار واقعا پلاستیک روشون آب میشه ) (شب تا صبح هم بمونه تو برق می سوزن)

الا ن از اداپتورهای سویچینگ استفاده میکنم. واقعا حرف نداره
موقع خرید هم بگید 12ولت 1 آمپر میخوام

SWITCHING-ADAPTOR-R46315-0.jpg

قیمتش هم 4500 است.

آخرین ویرایش:

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
من قبلا ها همیشه آداپتور تنظیم دار میزدم (مشکلشون اینه که خیلی زود داغ میشن و بعد از مدتی کار واقعا پلاستیک روشون آب میشه ) (شب تا صبح هم بمونه تو برق می سوزن)

الا ن از اداپتورهای سویچینگ استفاده میکنم. واقعا حرف نداره
موقع خرید هم بگید 12ولت 1 آمپر میخوام

SWITCHING-ADAPTOR-R46315-0.jpg

قیمتش هم 4500 است.
همشون هم اینطور نیستن
مثلا من یه آداپتور ولتاژ متغیر با مارک آلفا دارم که شب تا صبح تو برقه و موقع بازی تا 11 ساعت هم که بازی کردم بدنش داغ نشد

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
قیمت اینا چنده ؟
آری اینی که گفتی اسمه دقیقش چی هست ؟مثلا من یه آداپتور ولتاژ متغیر با مارک آلفا دارم که شب تا صبح تو برقه و موقع بازی تا 11 ساعت هم که بازی کردم بدنش داغ نشد

farhadoo

کاربر سایت
Dec 5, 2008
121
نام
فرهاد
سلام یه سوال داشتم این بریدن توری پشت دستگاه بعد از 12 ولت کردن ضروری یا نه.

توری فلزی رو حتما ببر. هم بریدنش راحته و هم مقداری از سروصدای فنها رو کم میکنه.اما توری پلاستیکی بریدنش حوصله،دقت و کمی سلیقه میخادکه زشت نشه! (من که حوصله شو نداشتم بیخیالش شدم:cheesygri)

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
قیمت اینا چنده ؟
آری اینی که گفتی اسمه دقیقش چی هست ؟مثلا من یه آداپتور ولتاژ متغیر با مارک آلفا دارم که شب تا صبح تو برقه و موقع بازی تا 11 ساعت هم که بازی کردم بدنش داغ نشد

مارکش آلفاس و رنگشم سفیده 8500 خریدمش.اصلا داغ نمیکنه موقع کار الان تهرانم برگشتم ازش واست عکس میزارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر