آموزش کامل X-Clamp Replacement

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
قبلش چه خطایی نشون میداده که X-Clamp باید میکردی؟
هیچی من از همون روز اول که کنسول رو خریدم که حدودا 2 سال میشه X-Clamp *کردم و با تمام عملیات کولینگ رو انجام دادم
بعدش چند روز پیش گفتم بذار خمیر سلیکون رو عوض کنم
وقتی عوض کردم * بعد وقتی همه چی رو وصل کردم دیدم ارور 0110 میده
اخه بگو مردک مگه مجبوری کنسولت مثل ساعت کار میکنه بازش کنی؟؟)x*
والا موندم چیکار کنم*
نمیدونم از این راه حل که شما به اون دوستمون گفتی *انجام بدم یا نه

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
من تا حالا صد بار گفته ام که این موضوع کولینگ و اینا مال اون Xenon های قدیمی بوده و از Falcon به اینطرف اصلا دیگه لازم نیست. مگر اینکه دستگاه خراب بشه.

شما که دستی دستی زدی دستگاه سالمت رو که همیشه هم سالم میمونده و اصلا احتیاجی به این کارها نداشته خراب کردی، باید حالا با این مشکل هم کنار بیایی.

نمیدونم از این راه حل که شما به اون دوستمون گفتی *انجام بدم یا نه

شما ماشینت پنچر میشه میری روغنش رو عوض میکنی؟ :d

Reflow مال وقتیه که برد دستگاه شما به خاطر گرم و سرد شدن بیش از حد حالت خودش رو از دست میده و لحیمهای زیر چیپ ها شکل خودشون رو از دست میدهند و ترک میخورند و دیگه اتصال برقرار نمیکنند. با Reflow میایی این لحیم ها رو به درجه ذوب میرسونی که بعد از سرد شدن دوباره این اتصالات برقرار میشوند.

دستگاه شما به خاطر اون یک واشر اتصالی پیدا کرده و باید بازش کنی و اون دو تا خازن رو دقیقا بررسی کنی. برای امتحان میتونی دوتا واشر رو بذاری که اتصالی از بین بره و امتحان کنی. اگر درست نشد و خواستی یک عکس بزرگ و شفاف از اون قسمت بنداز که من هم بتونم نظر بدم.

یه سوال هم دارم. الان بین هیت سینک و مادربرد چندتا واشر هستش و چه جور واشری؟ (پلاستیکی، فلزی یا فنری)؟

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
من تا حالا صد بار گفته ام که این موضوع کولینگ و اینا مال اون Xenon های قدیمی بوده و از Falcon به اینطرف اصلا دیگه لازم نیست. مگر اینکه دستگاه خراب بشه.

شما که دستی دستی زدی دستگاه سالمت رو که همیشه هم سالم میمونده و اصلا احتیاجی به این کارها نداشته خراب کردی، باید حالا با این مشکل هم کنار بیایی.

شما ماشینت پنچر میشه میری روغنش رو عوض میکنی؟ :d

Reflow مال وقتیه که برد دستگاه شما به خاطر گرم و سرد شدن بیش از حد حالت خودش رو از دست میده و لحیمهای زیر چیپ ها شکل خودشون رو از دست میدهند و ترک میخورند و دیگه اتصال برقرار نمیکنند. با Reflow میایی این لحیم ها رو به درجه ذوب میرسونی که بعد از سرد شدن دوباره این اتصالات برقرار میشوند.

دستگاه شما به خاطر اون یک واشر اتصالی پیدا کرده و باید بازش کنی و اون دو تا خازن رو دقیقا بررسی کنی. برای امتحان میتونی دوتا واشر رو بذاری که اتصالی از بین بره و امتحان کنی. اگر درست نشد و خواستی یک عکس بزرگ و شفاف از اون قسمت بنداز که من هم بتونم نظر بدم.

یه سوال هم دارم. الان بین هیت سینک و مادربرد چندتا واشر هستش و چه جور واشری؟ (پلاستیکی، فلزی یا فنری)؟

والا داداش من زیر مادربرد دو تا واشر فلزی و بین هیت سینک دو تا واشر فلزی همین

بعد دادش از کجا ی مادربرد عکس بگیرم؟؟؟با هیت سینک یا بدون هیت سینک؟؟
ممنون

a.ahmad

کاربر سایت
Jun 14, 2009
50
نام
احمد
یعنی الان شما دستگاه رو روشن میکنی و سه چراغ که میاد 0020 میگیری؟ (با نگهداشتن کلید Sync و 4 بار فشردن Eject)
نه آقا اصلا روشن نمیشه که بخوام پیغام بگیرم!!!!
قبل از اینکه این طوری بشه(یعنی خطای 0020 بده)

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
والا داداش من زیر مادربرد دو تا واشر فلزی و بین هیت سینک دو تا واشر فلزی همین
بعد دادش از کجا ی مادربرد عکس بگیرم؟؟؟با هیت سینک یا بدون هیت سینک؟؟
ممنون

معمولا اون واشری رو که به مادربرد میچسبه رو (از هر دوطرف) پلاستیکی میذارند و روی اون رو فلزی میذارند تا از اتصال بیخودی جلوگیری کنند. شما لطفا این کار رو بکن. یکبار هم هردو هیت سینک رو بردار و دستگاهت رو روشن کن ببین بازهم همون خطا رو میده؟ فقط زیاد روشنش نذار و بعد از خاموش کردن چند دقیقه تکانش نده.
عکس هم منظورم بدون هیت سینک بود.

نه آقا اصلا روشن نمیشه که بخوام پیغام بگیرم!!!!
قبل از اینکه این طوری بشه(یعنی خطای 0020 بده)

یعنی وقتی روشنش میکنی یک صدای ویز مانند میده و خاموش میشه؟ چراغ پاور چه رنگی میشه؟

a.ahmad

کاربر سایت
Jun 14, 2009
50
نام
احمد
یعنی وقتی روشنش میکنی یک صدای ویز مانند میده و خاموش میشه؟ چراغ پاور چه رنگی میشه؟
نه عزیر
قضیه اینه که من x-clamp کردم دستگاه رو روشن کردم درست بود یعنی وقتی که مادربورد رو فقط به سینک وصل کرده بودم و هنوز قاب پلاستیکی رو وصل نکرده بودم وقتی قاب رو بستم هر چی دکمه پاور رو زدم هیچی نشد گفتم شاید اشکال از برق باشه دوباره کنسول رو باز کردم با فاز متر دیدم توش برق هس ولی روشن نمیشه!!!!!!!
(به نظرم یه قطعه اش سوخته!!!!!!!)

a.ahmad

کاربر سایت
Jun 14, 2009
50
نام
احمد
منظور من این بود که اصلا همونطوری بدون قاب مادربرد خالی رو بذار روی میز و تست کن. میتونی از این آموزش هم استفاده کنی.
آشنایی و عیب یابی سخت افزار XBox360 در زمان RROD
من همین کارو کردم یعنی بدون قاب هم تست کردم . الانم دارم اون آموزشی که گداشتید رو میخونم .
ممنون به خاطر راهنماییتون :x

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,425
سلام داداش
بدون هیت سینک هم روشن کردم ولی باز همون ارور میده
شرمنده نمیتونم عکس بذارم چون تازه به شهر دیگه رفتم و اینترنتن الان دایل اپه :|
موندم چیکار کنم
ممنون

آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام اقا هومن داداش یه راه حلی چیزی بگو تا این میت درست شه ممنون

هیچ راهی نداره. اگر بدون هیت سینک هم کار نمیکنه، دیگه یه جاییش خراب شده که باید تعویض بشه. ولی اینکه چی خراب شده معلوم نیست و اگر شانس بیاری با چشم معلوم بشه وگرنه باید با اسیلوسکوپ و اینطور چیزها دربیاد که اصلا به صرفه نیست. خلاصه فکر یه دستگاه دیگه باش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر