دیکشنری دیبا برای PSP مجانی !

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام . :love:

اول از همه به شما دوست عزيز تبريك ميگم ... واقعاً يه چنين كاري كلي اطلاعات و تجربه ميخواد كه واقعاً ارزشمنده .

راستي يكي از دوستان من هم اسمش عليرضا شفائي است و من فكر كردم ايشون كار به اين بزرگي رو كرده و جا خوردم :biggrin1:.

اين ايده آخري هم خيلي جالب بود ... واقعاً اگه امكان بازي هاي آموزشي با هدف آموزش لغات زبان انگليسي باشه خيلي عالي ميشه ... راستي شما ميتونيد برنامه هايي مثل SuperMemo يا TickEight بنويسيد ... به نظرم نسبت به اين برنامه خيلي ساده تر باشن . خيلي هم كاربردي هستن .

برنامه SuperMemo برنامه اي براي انتقال اطلاعات از حافظه كوتاه مدت مغذ به حافظه بلند مدته ... روش
جالب و ساده اي هم داره كه به ترتيب و اوليوت بندي تكرار مطالب با توجه به عكس العمل كاربر مربوط ميشه .
برنامه TickEight هم تقريباً كاربرد مشابهي داره ... به اين صورت كه اطلاعات رو 8 مرتبه و در 8 روز متوالي و با بخش بندي هاي مخطلف تكرار ميكنه تا در كمترين مدت ، بيشترين حجم اطلاعات با بالاترين بازده به حافظه بلند مدت سپرده بشه .

اگه اطلاعات دقيق تري هم خواستيد من در خدمت هستم ( چون اين توضيحات خيلي گنگ و كلي بودن )... فكر كنم اين قبيل برنامه ها خيلي مفيد و كاربردي باشن و كمك كنن كه از PSP بهتر و مفيدتر استفاده كنيم ، با توجه به اينكه يه كنسول دستيه و ميشه همه جا همراه فرد باشه. مثلاً در مترو و ... هر مكاني كه امكانش باشه ميشه به حفظ كردن لغات انگليسي - ابيات شعر - احاديث - فرمولهاي رياضي - مطالب درسي و ... بپردازيم ... اين امر به تقويت حافظه هم كمك فراواني ميكنه .

بازم ممنونم ... و منتظر نظر شما در مورد اين پيشنهادات هستم . :love::love::love:

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
سلام
متشکرم دوست عزیز لطف دارید!
میشه بگید اون علیرضا شفائی اهل کجاست! کنجکاو شدم!
ببخشید دیر شد. واقعا الان درگیر هستم(درس و ...)
ایده تون عالیه. فقط یک اتفاقی افتاده! من آیفون خریدم! و الان در کف اون هستم!
نمیدونم چقدر احتمال داره برنامه نویسی برای PSP را ادامه بدم.:blushing:

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام . :love:

اين عليرضا كه رفيق منه العان تو كرج و پيش خودمه ... :biggrin1:

درك ميكنم ... امتحاناته و ... ( اي لعنت بر اين نظام آموزش و پرورش كه نه هدف داره نه هويت ... شما العان بايد رو برنامه نويسي متمركز باشي نه اينكه عمرتو با اين درسهاي بي سر و ته حدر بدي ... اما چه كنيم كه ... )

عجب ... يعني ميخواي براي iPhone برنامه بنويسي ؟ يا نه كلاً تو كف اين شاهكار تكنولوژي و هنري ؟؟؟ واقعاً چيزي عجيبيه ! اما تورو خدا برنامه نويسي PSP رو ول نكن ... چون كارت خيلي عاليه . راستي نميشه همين برنامه رو با يه DataBase انگليسي به انگليسي Update كني ... كاري نداره ها فقط يه DataBase !!! :biggrin1:
اون برنامه ها هم كه گفتم به طور حتم بازار خواهند داشت و ميتوني با يه قيمت مناسب وارد بازارشون كني ... خيلي ها هميچين برنامه هايي رو لازم دارن ... تازه تا جايي كه ميدونم تنها برنامه بر روي PSP در زمينه تقويت حافظه و به خاطر سپاري اطلاعات در حافظه دائمي خواهد بود ... يعني ميتونه بازار خارجي هم داشته باشه :-" .

راستي يه درخواست : امكانش هست كه سورس كد برنامه رو براي مطالعه و يادگيري و ... در اختيار عموم قرار بدي ؟

خيلي پر حرفي كردم ... اما يه پيشنهاد ديگه هم داشتم ... نميشه براي همين ديكشنري از كيبرد خود PSP استفاده كرد ... آخه هم سريعتره و هم راحت تر ... البته ميدونم كه به اصطلاح خيلي خر كاري داره !!!

خيلي خيلي ممنون .

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
سلام دوباره!
آره میشه کرد. منتاها موضوع اینه که دیتابیس انگلیسی به انگلیسی در دسترس ندارم (یک خورده بگردم پیدا میشه مشکلی نداره اون)

برای دیکشنری یاد گرفتم چیکار کنم که از کیبرد خودش بشه استفاده کرد فقط برای تایپ انگلیسی میشه از اون استفاده کرد! برای فارسی باید همچنان از همون کیبرد برنامه استفاده کرد.
اتفاقا اونطوری کردن برنامه اصلا خر کاری نداره;)

سورس کد من واقعا در همه! چون اولین تجربه برنامه نویسیم بوده! (برای PSP) چون مثلا یک جاش خراب میشد بعد هی ور میرفتم تا درست شه. بعد هی کد کثیف و کثیف تر شد!
بزارید نسخه دو را همراه به سورس کد میزارم!

آیفون یک شاهکاره! درست میگی. من در کفشم و خیلی هم دلم میخواد براش برنامه نویسی را شروع کنم ولی متاسفانه همونطور که گفتم الان درسم خیلی خیلی زیاد شده! تازه میسوزم چون سیستم من Mac OSX Leopard را ساپورت نمیکنه و این مثله یک مانع برام میمونه!
موضوع دیگه ای که هست اینه که الان دیگه PSP در دسترس نیست که بخوام براش برنامه درست کنم!
برنامه را که مینویسم باید خودم روی PSP تست کنم!چون هیچ کس بهتر از برنامه نویس نمیتونم مشکل برنامه اش را پیدا کنه!
وقتی PSP در دسترس نباشه هم روند پیشرفت خیلی کنده و هم به نتیجه رسیدن خیلی سخت
یادمه وقتی میخواستم برای PSP یک متن فارسی بنویسم مینوشتم و میزاشتم روی نت بچه ها تست میکردن
و خبر میدادن.سرعت پیشرفت خیلی کند بود. ولی یک شب که PSP دوستم پهلوم بودتونستم 50 تا 70 درصد کار را یک شبه انجام بدم!

اگر مشکل تست روی PSP برای من حل شه میتونم امیدوار باشم که در اولین فرصت خالی دوباره برنامه نویسی را برای PSP ادامه بدم

تا اون موقع نمیتونم هیچ قولی بدم.

(اگر کار را شروع کنم. قسمت برنامه نویسی کار بیشتر از دو هفته طول نمیکشه! چون دیگه مشکل فارسی نویسی ندارم . و تجربه ام هم بیشتر شده به سرعت میتونم کار انجام بدم)

فعلا:love:

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اي لعنت بر اين نظام آموزش و پرورش كه نه هدف داره نه هويت ... شما العان بايد رو برنامه نويسي متمركز باشي نه اينكه عمرتو با اين درسهاي بي سر و ته حدر بدي ... اما چه كنيم كه ...
دمت گرم اقا مهرداد
این جمله رو باید طلا گرفت
یه نفر بالاخره حرف دل ما رو فهمید
ه الان دیگه PSP در دسترس نیست
علی رضا جان یعنی خودت PSP نداری ؟ جن الخالق ؟!! :eek:

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
دمت گرم اقا مهرداد
این جمله رو باید طلا گرفت
یه نفر بالاخره حرف دل ما رو فهمید

علی رضا جان یعنی خودت PSP نداری ؟ جن الخالق ؟!! :eek:

من در طی نوشتن این برنامه PSP نداشتم! حدودا 3 ماه بعدش گیرم اومد ولی الان دوباره ندارم!
یادمه PSP دوستم را قرض میگرفتم! که برنامه هامو روش تست کنم
یک PSP گیرم اومد(مجتمع فنی برام خرید) که بعد اونو ردش کردم و به جاش آیفون گرفتم!

saeidsalmanzadeh

کاربر سایت
Apr 27, 2008
98
اقا علیرضا ی عزیز شمای پاسداری از زبان فارسی رو به عمل دراووردی امیدوارم هدف اصلیت برای ارائه همچین برنامه ای هم در درجه اول همین باشد به امید کسب موفیت های بیشتر برای شما

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر