Dark_Alex's Time Machine (نحوه نصب، سوالات و مشكلات)

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
آموزش جديد و کامل در اين پست قرار داده شد ، دوستان کامل بخونيد و بعد اگه مشکل داشتيد سوال کنيد .

Time Machine يک برنامست براي لود کردن Firmware هاي قبلي و قديمي از مموري استيک که به باطري پاندورا نياز داره . با نسخه ي فعلي ( يعني 0.1 ) شما ميتونيد نسخه هاي 1.50 ، 3.40OE و 3.60M33 رو بر روي PSP خودتون بالا بياريد . کل نصب برنامه مجموعا بين 210 تا 220 مگابايت فضا ميخواد پس مموري هاي 128 به پايين رو نمي تونيد استفاده کنيد .

احتياجات :

*يک عدد مموري Stick Pro Duo با حد اقل فضاي 256 مگابايت ( 512 مگابايت و 1GB پيشنهاد ميشه ).
*يک عدد PSP کپي خور شده با ورژن بالاتر از 2.71SE
*يک عدد باطري پاندورا

طريقه ي نصب Unbricker و باطري Pandora

از روش زير براي نصب کامل Unbricker و باطري پاندورا استفاده کنيد :
Code:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8342
طريقه ي نصب Time Machine

1 - ابتدا خود برنامه رو از اينجا دانلود کنيد :
Code:
http://exophase.com/files/psp/timemachine_0.1.rar
2 - اين فايل رو باز کنيد و پوشه ي TIMEMACHINE رو از درون اين فايل به درون پوشه ي PSP/GAME در مموري کارد کپي کنيد .
3 - فايلهاي 150.PBP و 340.PBP به دليل نصب Unbricker و باطري Pandora بايد هنوز توي شاخه ي اصلي مموري کاردتون باشه ، اگه اين دو فايل رو پاک کرديد ، ميتونيد از لينکهاي زير دانلودشون کنيد و در شاخه ي اصلي مموري کارد کپي کنيد :
Code:
http://exophase.com/files/psp/150.PBP
http://exophase.com/files/psp/340.PBP
4 - فايل 3.60.PSAR رو از اينجا دانلود کنيد و در شاخه ي اصلي مموري کارد کپي کنيد :
Code:
http://rapidshare.com/files/92180439/360.PSAR
نکته : شما ميتونيد اين مرحله ( يعني 4 ) و مرحله هاي 11 و 12 رو انجام نديد اگر فقط ميخوايد از ورژن هاي 1.50 و 3.40OE استفاده کنيد .
5 - از درون PSP به قسمت Game --> Memory Stick بريد و Time Machine رو اجرا کنيد :

screen1-5.jpg

6 - وقتي Time Machine اجرا شد شما روي صفحه ي PSP تون چيزي مثل زير رو ميبينيد :

snap002.jpg

7 - گزينه ي Install iplloader on PSP MS boot sector رو انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
8 - گزينه ي Convert Pandora/DC1-DC4 ipl into TM format رو انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
9 - گزينه ي Install 1.50 رو براي نصب ورژن 1.50 انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
10 - گزينه ي Install 3.40OE رو انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
*11 - اگر فايل 360.PSAR رو روي شاخه ي اصلي مموري کارد خودتون داريد گزينه ي Install 1.50 with 3.40 hw modules رو انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
*12 - اگر فايل 360.PSAR رو روي شاخه ي اصلي مموري کارد خودتون داريد گزينه ي Install 3.60M33 رو انتخاب کنيد و وقتي عمليات تموم شد دکمه ي X رو بزنيد .
نکته : براي انجام مراحل 11 و 12 بايد فايل 360.PSAR رو روي شاخه ي اصلي مموري کارد خودتون داشته باشيد و گرنه نبايد اين مراحل رو انجام بديد .

13 - مراحل به اتمام رسيد ، اکنون شما Unbricker رو به همراه Time Machine داريد ، طريقه ي استفاده ي Time Machine در پايين توضيح داده شده .

طريقه ي استفاده از Time Machine

وقتي مراحل بالا رو انجام داديد ، دستگاه رو خاموش کنيد ، باطري رو در بياريد و دوباره بزاريد ، اما دکمه ي مربوطه رو براي لود کردن Firmware مورد نظر قبل از قرار دادن باطري به درون دستگاه ، نگه داريد :

نسخه ي 1.50 : دکمه ي X ( ضربدر ) ( فقط براي PSP PHAT )
نسخه ي 1.50+3.40hw : دکمه ي O ( دايره ) ( براي هر دو نوع PHAT و SLIM )
نسخه ي 3.40OE : مثلث ( فقط براي PSP PHAT )
نسخه ي 3.60M33 : مربع ( فقط براي PSP SLIM )
استفاده از Unbricker : دکمه ي جهت بالا
هر دکمه ي ديگر و نا نگرفتن دکمه ي ديگر : بالا آمدن دستگاه از روي Firmware نصب شده بر روي Flash .

نکته :
هرگز سعي نکنيد DevHook رو روي Time Machine اجرا کنيد ، در غير اينصورت IDStorage دستگاه خراب ميشه و ديگه نمي تونيد PSP تون رو بدون IDStorage و Nand Backup برگردونيد .

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: 1994

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
دوستان برای استفاده از 3.60M33 رو PSP Slim توسط این روش ، نیاز به Dump کردن CFW نصب شده روی دستگاه هست ، چون فایلی به اسم 3.60.PSAR رسما توسط سونی منتظر نشد .

و اما قرار شد 3.60M33 رو هم فایلشو براتون بزارم .

این فایل 3.60.PSAR :
Code:
http://rapidshare.com/files/92180439/360.PSAR

اونایی که Slim دارن اگه میخوان 3.60M33 رو اجرا کنن ایت فایل رو دانلود کنن ، توی شاخه ی اصلی مموری کارد بریزن و توسط Time Machine نصبش کنن ، برای اجراش هم قبلا گفتم باید چی کار کرد .

ضمنا نکته ی مهم اینکه برای نصب 3.60M33 روی Slim حتما باید ورژن Slim تون 3.90M33-2 به بالا باشه .

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
با این می شه کرنل 1.5 روی اسلیم ریخت؟
دوست عزیز در پست اول کارایی که میشه کرد رو نوشته:

• بارگذاری 1.50 در PSP Fat .
  • بارگذاری 1.50 با برخی ماژول های مربوط به hw ورژن 3.40 بر روی هر دو نوع Slim و Fat .
  • بارگذاری 3.40OE بر روی PSP Fat .
  • بارگذاری 3.60M33 بر روی PSP Slim

آخرین ویرایش:

pspbaz

کاربر سایت
Aug 25, 2007
364
نام
رسا
اگر میخواید 1.50 رو به همراه برخی ماژول های مربوط به hw ورژن 3.40 رو روی هر دو نوع PSP یعنی Fat و Slim اجرا کنید از قسمت چهارم یعنی Install 1.50 with 3.40 hw modules PHAT&SLIM استفاده کنید . ( این قسمت اصلی ترین کار Time Machine هست چون 1.50 رو روی Slim اجرا می کنه ! ) .

ا
من این کارو انجام دادم ولی آخرسر می نویسه
reading 360.psar... error 0*80010002 reading 360.psar
اونجوری که من فهمیدم اون فایل توی پست دوم شمارو کم داره اما اونم ریختم فرقی نکرد

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
من این کارو انجام دادم ولی آخرسر می نویسه
reading 360.psar... error 0*80010002 reading 360.psar
اونجوری که من فهمیدم اون فایل توی پست دوم شمارو کم داره اما اونم ریختم فرقی نکرد
360.psar رو کجا کپی میکنی؟ توی شاخه اصلی کپی میکنی؟
این Error مربوط به عدم وجود اون فایل هست مطمئنی درست کپی کردی؟ اسم فایل درسته؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
اسم فایل باید دقیقا 3.60.PSAR باشه ( عدد 3.60 قبل از نقطه و کلمه ی PSAR بعد از نقطه ).
و همون طور که مهدی عزیز گفت باید در Root کپی بشه .

heiran

کاربر سایت
Jan 1, 2008
12
بسم اله...

سلام ساسان جان
لازم دونستم یه بارم اینجا ازت تشکر کنم:love:
سوالم اینه که:

1-کرنل 1/5 فقط در صورت نصب FW 3/40 روی اسلیم پیاده میشه؟ یا با 3/60 هم میشه؟
2-حالا تو این cfw ها امکاناتی که تو cfw 390-2 (که مال من هم همینه)هست وجود داره؟
3-همونطور که دوستان شاهدن : 3/80 و 3/90 با cso مشکل داره(گر چه با اون برنامه زیبای شما خیلی بهتر شد) میخوام ببینم این FW هایی که اینجا هست برای slim دیگه با cso ها مشکل نداره؟
ممنون...
4-راستی ساسان جان شرمنده این <ماژول> یعنی چی؟!:love:

آخرین ویرایش:

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
heiran جان بله فقط از طریقه همون 3.40 که گفتید میشه .
نخیر ، امکانات مربوط به خودشون رو دارن .
ممکنه در آینده 3.90 هم به Time Machine اضافه بشه .
لازم نیست از این CFW ها برای اجرای بازی های ISO و CSO استفاده کنید ، از خود CFW که روی Flash نصب هست استفاده کنید و باز هم میگیم این CFW ها فقط کارهای ورژن خودشون رو انجام میدم .
برای درک ماژول هم به اینجا برید :
Code:
http://en.wikipedia.org/wiki/Module

heiran

کاربر سایت
Jan 1, 2008
12
ممنون ساسان خان.
من همه فایل ها رو به درستی DL و copy کردم. اما مشکل در اینه: PSR.360 (البته اینجا درس تایپ نمیشه)

وقتی به این میرسه میگه invalid که جلوشم اسم همین فایل رو میده.
2 تا نکته!!!

1- اونجوری که تو اون برنامه نشون میده(داخل یه پرانتز) حجم این فایل باید حدودا 5 مگابایت باشه در حالی که فایلی که ما dl میکنیم 6 کیلوبایت!!!!!!!!!!!! هست.(که من فکر میکنم دلیل پیدا نکردن این فایل توسط psp همین مسئله باشه)
2-فایلی که dl میشه از نظر اسم مشکلی نداره چون وقتی یه نقطه بین 3 و 60 میذارید اوضاع بدتر هم میشه!

به هر حال ممنون...

آخرین ویرایش:

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
منظورم اینه که اگه میخواید اون کاری که گفته شده ، انجام بشه ، فلان دکمرو بگیرید .
یعنی مثلا اگه از قبل 1.50 رو نصب کرده باشی ، با نگه داشتن دکمه ی X موقع روشن کردن دستگاه نسخه ی 1.50 لود میشه . ضمنا میتونید همرو با هم نصب کنید و فقط به ورژن دستگاهتون بستگی داره که گفتم :

بارگذاری 1.50 در PSP Fat .
بارگذاری 1.50 با برخی ماژول های مربوط به hw ورژن 3.40 بر روی هر دو نوع Slim و Fat .
بارگذاری 3.40OE بر روی PSP Fat .
بارگذاری 3.60M33 بر روی PSP Slim .

در مورد سوال آخر هم بله .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر