iRShell 3.9

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
iRShell 3.9

15795_irshellmenurm0.jpg

ورژن 3.9 هماهنگ با فیرمور 3.80M33 هم اومد.قابلیت ساپورت 3.80M33-2,4,5 رو داره و با M33-1 & M33-3 هماهنگ نیست. پس حتما اگه 3.80 دارید به اخرین ورژن یعنی 5 آپدیت کنید تا بدون مشکلی برنامه رو اجرا کنید.

این ورژن هماهنگ با Slim هست و روی Slim هم به راحتی کار میکنه.

یه برنامه خیلی بدرد بخور و همه کاره هست که همه ی PSP دارا میشناسن. چندتا از قابليت هاشو ميگم براي كساني كه تا حالا كار نكردن با اين برنامه:

• قابليت ديدن عكس، پخش آهنگ، اجراي برنامه و ...
  • كنترل تلويزيون، ضبط، Xbox و...
  • قابليت استفاده از USBHost و اجراي بازي از روي هارد PC
  • انتقال فايل بين دو PSP از طريق Wifi
  • مديريت فايل ها
  • استفاده از Devhook
  • تنظيم ساعت براي زنگ زدن
  • گوش كردن آهنگ هنگام بازي كردن و يا در محيط Xmb
    ...

تغييرات نسبت به ورژن قبلي:

* Added support for 3.80M33-2, M33-4 & M33-5. Pls note M33-1 & M33-3 are not supported due to some technical issues which I'm lazy to resolve.
* Added support for 3.80 Popsloader Version 2. Version 1 isn't supported.
* The 1.5 Kernel Addon for 3.71M33 & 3.80M33 has caused some incompatibility issues with fw 1.5 iR Shell. This is now resolved.
* Enhance PSP ISO compatability. Previously failed ISOs will probably work in this release.
* For slim only, the nethostfs MAX mode is now compatible with WPA.
* Some older firmware supports have been removed to reduce the distribution archive. This version has support for fw 1.5, 3.10 to 3.80. Also, directories EXTAPP15 & EXTAPP3X have been combined into a single EXTAPP to save space. Each APP# directory has 2 EBOOTs, with EBOOT.PBP for fw 3.x and EBOOT15.PBP for fw 1.5.

This version also has a couple of bugfixes that users might want ton know. Here's the comlete bugfix list as taken from the applcaition's readme file:

* Launch XMB will now show UMD disc icons, even NoUMD modes are selected.
* Fixed some nethostfs & UMD compatibility issues.
* Fixed the compatibility between Sony NP9660 NoUMD Mode & launching PSOne game via nethostfs.
* Turning off nethostfs sometimes crashed the PSP. This has been fixed.​

لينك دانلود

نحوه نصب:

فايلي كه دانلود كرديد رو از حالت فشرده خارج كنيد و سه فولدر IRSHELL و PSP و seplugins رو در ريشه مموري كپي كنيد.

براي اينكه وقتي PSP روشن ميشه مستقيم به IR Shell بره به منوي ريكاوري بريد و پلاگين irsautoboot.prx رو فعال كنيد. (اگه مايل نيستيد ميتونيد اين كارو نكنيد)

نكته: اگر پلاگين رو نصب كرديد براي اينكه وقتي دستگاه بالا مياد مستقيم به XMB بره و ديگه به IRShell نره دكمه مثلث رو نگهداريد.

براي Patch كردن برنامه، برنامه رو اجرا كنيد اگه از فريمور 3.80m33 استفاده ميكنيد به قسمت Directory View بريد و به ادرس ms0:/IRSHELL/PATCH/3.80 بريد و فايل btcnfpatch.prx رو اجرا كنيد.

اگه از فريمور 3.80m33 استفاده ميكنيد به قسمت Directory View بريد و به ادرس ms0:/IRSHELL/PATCH/3.71 بريد و فايل btcnfpatch.prx رو اجرا كنيد.

اگه از فريمور هاي 3.5xM33 استفاده ميكنيد به قسمت Directory View بريد و به ادرس ms0:/IRSHELL/PATCH/3.5x/btcnfpatch بريد و فايل EBOOT.PBP رو اجرا كنيد.

اگر ميخواين از قابليت Infrared (مثلا كنترل تلويزيون و...) استفاده كنيد بايد فايل sircs.prx رو از فريمور 3.52 Decrypt كنيد و در آدرس ms0:/IRSHELL/SYSTEM كپي كنيد این قابلیت فقط روی فیرمور 3.71 و همچنین فقط Fat PSP جواب میده. (چون میدونم خیلی هاتون نمیتونید این کارو بکنید من فایل sircs.prx رو قبلا Decrypt کردم و پیوست کردم میتونید از پایین دانلود کنید)

تغيير Skin:
براي عوض كردن اسكين برنامه فايل زير رو دانلود كنيد كه چندين اسكين براي اين ورژن داره.
iR Shell Skin Pack

Remote Control :
براي دانلود كنترل هاي مختلف ميتونيد از سايت هايي كه براي اين كار هست مثل http://www.remotecentral.com/cgi-bin/codes استفاده كنيد. فايلي كه من ميذارم يه سري كنترل داره كه ميتونيد از لينك زير دانلود كنيد و در آدرس ms0:/IRSHELL/IRCODES كپي كنيد.
Remote Pack

:USBHostFS 1.7b
اين برنامه رو هم ميتونيد دانلود كنيد و داخل ويندوز اجرا كنيد سپس توي IR Shell هم USBHost رو بزنيد، اونوقت ميتونيد از روي هارد PC فايل هاي مختلف مثل بازي و ... اجرا كنيد.
دانلود

سوال و مشكلي هم بود بپرسيد.

با تشكر
M3hD1
www.Bazicenter.com

Attachments

• sircs.prx.rar
    6.1 KB · مشاهده: 92

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,928
نام
مهدی
من اولین باره که این برنامه رو ری کنسولم اجرا میکنم و باهاش آشنایی ندارم . چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید :
1-predefined hombrew چیه ؟ اگه میشه راجع بهhombrew برای اسلیم توضیح بدید .
2- از توی این برنامه مستقیما میشه بازی رو اجرا کرد؟
ممنون:love:

Masoud_007

کاربر سایت
Jan 16, 2007
180
نام
مسعود
من ورژن قبلی رو پاک کردم و اینو ریختم؛
دیگه بازیها اجرا نمیشن (از xmb میشه اجرا کرد)
توی تنظیمات recovery ، vsh menu و تنظیمات خود irshell تنظیمات رو روی Sony NP9660 گذاشتم
حالا چه کار کنم؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
من اولین باره که این برنامه رو ری کنسولم اجرا میکنم و باهاش آشنایی ندارم . چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید :
1-predefined hombrew چیه ؟ اگه میشه راجع بهhombrew برای اسلیم توضیح بدید .
2- از توی این برنامه مستقیما میشه بازی رو اجرا کرد؟
ممنون:love:
  • Predefined Homebrew داخل iRShell به این معنی هست که شما میتونید 5 تا از Homebrew هایی که خیلی زیاد ازش استفاده میکنید و در این لیست قرار بدید و بدون اینکه برید به APP View اونو مستقیم اجرا کنید. در واقع یه جورایی مثل Shortcut هست.
  • راجع به Homebrew برای اسلیم هم راستش دقیق نمیدونم منظورت چیه. ولی باید بگم که هیچ فرقی با Fat نداره و اگه Homebrew تحت هسته 3 باشه میشه روی جفتش اجراش کرد.
  • بله از داخل این برنامه میشه بازی ها و برنامه ها رو اجرا کرد چه از روی مموری دیسک خود PSP چه از روی هارد PC با وصل کردن کابل USB اجرا کرد.
من ورژن قبلی رو پاک کردم و اینو ریختم؛
دیگه بازیها اجرا نمیشن (از xmb میشه اجرا کرد)
توی تنظیمات recovery ، vsh menu و تنظیمات خود irshell تنظیمات رو روی Sony NP9660 گذاشتم
حالا چه کار کنم؟

این ورژن هیچ مشکلی نداره من الان خودم تست کردم هم بازی ها رو به راحتی اجرا میکنه هم برنامه ها.

احتمال داره شما تحت هسته 1.5 اونو اجرا کرده باشید. برو توی مموری دیسک و داخل Game150 برو و دوتا فولدری که مربوط به iRShell هست رو پاک کن. ولی اونی که توی Game هست رو دست نزن.
بعد برو برنامه رو اجرا کن و دوباره تست کن.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,928
نام
مهدی
مهدی جان مرسی از پاسخت
اگه میشه Homebrew هایی که رو که میشه با اسلیم اجرا کرد معرفی و ازشون لینک بذارید .
یه دنیا ممنون:love:

آخرین ویرایش:

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
با سلام.

-USBhost رو دانلود كردم.اجرا ميكنم ولي بعد كه از تو PSP ميخوام اجراش كنم ارور ميده.
can't connect to usb host

آخرین ویرایش:

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
سلام من نمی تونم از توی برنامه بازی اجرا کنم
در ضمن وقتی یه آهنگ پخش می کنم وقتی که می خواهم برم توی بازی هنگ می کنه
چرا ؟

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
چرا من تا حالا نتونستم از این سایت چیزی دانلود کنم ؟
روش خاصی داره ؟
من روی لینک download کلیک میکنم و دوباره همون صفحه میاد !!!

Masoud_007

کاربر سایت
Jan 16, 2007
180
نام
مسعود
to IR@J: کلید R+Start رو بزن و تاييد كن که وارد تنظیمات بشه، بعد در آخر صفحه Skin Browser رو انتخاب كن كه skinهات ليست بشن
سوال من:
توی فایل pdf همراه irshell نوشته بود اگه هنگام بوت شدن psp کلید مثلث (مطمئن نیستم این دکمه بود) رو نگه داره به irshell وارد نمیشه و مستقیم وارد xmb میشه. ولی ننوشته بود چطور به حالت قبل برگردونیم
من این مشکل رو پیدا کردم. باید چه کار کنم؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر