فوری : سونی در مراسم E3 سال دیگه شرکت نخواهد کرد !

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
طرز کار AA رو می دونید؟ چون رزولوشن بالاتر کیفیت AAـه خیلی بهتری می ده تا خود AA:D AA های با کیفیت (که خیلی هم سنگین هستن و یکیشون کلا و یکیشون معمولا استفاده نمی شه رو کنسول) رو توی 2 تا می شه خلاصه کرد، SSAA و MSAA. اولی میاد کل تصویر رو با رزولوشن بالاتر رندر می کنه بعد Downscale می کنه، دومی میاد با یه الگوریتمی تشخیص می ده که اون لبه های تیز کجان، بعد فرضا اگه MSAA 4X بود میاد اون پیکسلی که لبه دار شده و با رزولوشن 4 برابر (2*2) رندر می کنه و از 4 تا پیکسل به دست اومده میانگین می گیره و به عنوان رنگ اون پیکسل قرار می ده. تو هردوتاشون یه جایی رو با رزولوشن بالا رندر کردیم بعد تصویر رو کوچیک کردیم. حالا رزولوشن بالاتر یعنی تصویر رو با رزولوشن بالاتر رندر می کنیم و دیگه کوچیکش نمی کنیم و نتیجه دقیق تر و بهتر از AA می شه.

کیفیت بافت هم که گفتید ارتباط خاصی با رزولوشن نداره، به حجم VRAM کنسول بستگی داره.

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
کسی نمیگه 4k بده یا چی ولی اگر قرار بر 4k و افزایش خیره کننده گرافیک باشه میشه وضع کنسولها فعلی که فریم ریت ۲۰ باید تحمل کرد این نسل به جز انحصاری های PS (که اونام خودشون یه خرده افت فریم گاهی دارن)نشد یه بازی انجام بدم و فریمش ... تو اعصابم واقعا این وضع فریم بازیا افتضاحه برا همین میگم ۳۰ فریم و ۱۰۸۰p بذارن برا نسل بعد که آدم بی درد سر بازی کنه:|

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
کسی نمیگه 4k بده یا چی ولی اگر قرار بر 4k و افزایش خیره کننده گرافیک باشه میشه وضع کنسولها فعلی که فریم ریت ۲۰ باید تحمل کرد این نسل به جز انحصاری های PS (که اونام خودشون یه خرده افت فریم گاهی دارن)نشد یه بازی انجام بدم و فریمش ... تو اعصابم واقعا این وضع فریم بازیا افتضاحه برا همین میگم ۳۰ فریم و ۱۰۸۰p بذارن برا نسل بعد که آدم بی درد سر بازی کنه:|
با وجود پرو دیگه رزولوشن 1080 جواب نمیده برای نسل بعد.همون تکنیک اپسکل به 4k عاقلانه تره.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
4K بهترین قسمتش اینه که دیگه نیاز به AA خیلی کم و تقریبا محو می شه. این چکربورد واقعا کلاه گذاشتنه، میای سر تصویر آپ اسکیل شده یه FXAA می زنی، تار می شه همه چی به نظرم، حتی اگه متوجه نشید (چون با یدونه رفرنس که فقط همون یه PS4 Proـه نمی شه مقایسه کرد). اما از نظر کیفیتی، واقعا فرق داره. و دقیقا هم یادم میاد که نسل قبل همینجا می گفتن 720P با 1080P فرقی نداره و اصلا متوجه نمی شه شد. تکنولوژی هم پیشرفت داره می کنه دیگه، TV ها همین الان درصد زیادیشون 4K شدن، تا 5-6 سال دیگه درصد زیادتریشون 4K می شن و با توجه به اینکه مدیای 4K هنوز جا نیفتاده به نظرم باید از خداتون هم باشه بازی ها 4K باشن:D
یه چیز دیگه هم هست اینه که الان Cutting Edge ترین افکتی که وجود داره همین Ray Tracingـه و دیگه خدای پیشرفت گرافیکی محسوب می شه، خیلی کاری به رزولوشن نداره از نظر پرفرمنس. و اینکه رزولوشن سنگینیش روی همه بازی نمایان نمی شه. CPU که کلا واسش مهم نیست، GPU هم یه قسمت زیادی از کار ها باز مربوط به رزولوشن نمی شه (از همه انواع شیدر فقط Fragment Shader مستقیما ارتباط داره) . نمی شه گفت که مثلا رزولوشن 4K چون 4 برابر پیکسل داره پس 4 برابر سنگین تره.

البته از اونجایی که هنوز هیچی وجود نداره نمی شه نظر قطعی و فکت داد:D
من کاملا موافقم که 4K نسبت به چکربرد کیفیت بهتری داره و شفافتره اصلا بحثی درش نیست منتها من بحثم اینه که فاصله ی بصریش شاید 50 درصده ولی قدرتی که نیاز داره دوبرابره. اینه که حس میکنم شاید بهتره این قدرت جای دیگه ای خرج بشه. حالا اصلا فط بحث گرافیک هم نیست شما فرض کن اصلا بحث کنسول مطرح نباشه. شما روی PC خودت بتونی 4k شصت فریم بازی کنی ولی اگر روی مانیتور QHD و 120hz هم که داری 120 فریم بگیری. حالا اینجا بحث سلیقه و انتخاب شخصی خیلی مطرحه ولی مطمئنم خیلیا ( به درصدش کار ندارم) گزینه ی دوم رو ترجیح میدن. از اون طرف شاید شما تو QHD بتونی نورپردازی بهتری نسبت به 4K داشته باشی( سخت افزار یکسان) خوب شاید بهتر باشه رزولوشن رو پایین بیاری.
در کل من اصلا کتمان نمیکنم 4k مسلما نسبت به چکربد کیفیت بهتری داره. ولی برای خودمم جالبه مثلا اگر RDR2 روی X هم چکربرد بود ولی بجاش چمیدونم جزییات بیشتر بود کاراکترا پرپولی تر بودن و غیره نتیجه چی میشد.
گرچه TR گویا در X همچین گزینه هایی داشت

• Like
Reactions: mohsen2012

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
سلام

اول اینکه ممنون بابت خبر، لطفاً اگه متن رو ترجمه نمی کنید حداقل به صورت خلاصه متن رو به فارسی ترجمه کنید.
مرسی

------------

نمی دونم الان باید به سونی فحش بدم یا ازش تعریف کنم؟
یه جوریم :|

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
سلام

اول اینکه ممنون بابت خبر، لطفاً اگه متن رو ترجمه نمی کنید حداقل به صورت خلاصه متن رو به فارسی ترجمه کنید.
مرسی

------------

نمی دونم الان باید به سونی فحش بدم یا ازش تعریف کنم؟
یه جوریم :|
فحش! :-"
من تازه فهمیدم گویا (مطمئن نیستم،از دوستان شنیدم:D) گفتن اصلا غرفه هم ندارن E3 و این یعنی فاجعه و من اصلا درکش نمیکنم! :|
چندوقت پیش بود بحث میکردم که PS بعد از RDR2 رسنا هیچ ترد پارتیی برای تبلیغات هم نداره!(RE2فقط:-") و برعکس MS توی همین چند ماه اول یه عالمه تبلیغات بازی ها دستشه!
با این مورد که اگر غرفه نداشته باشه، یعنی بازی های 6ماه دوم 2019 (و بعدتر ، شاید 6ماه اول 2020حتی:-" ) یعنی بزرگترین نمایشگاه تبلیغاتی رو از دست میدن اگر با سونی برای تبلیعات قرارداد ببندن! همون نمایشگاهی که تعداد جایزه ها و ... رو حسابی تا عرضه ی بازی روش تبلیغات میکنند!
یعنی سونی قبل از E3 هم کنفرانس بزاره و یه سری بازی ترد پارتی اونجا معرفی بشن، به نظرم اصلا منطقی نیست بازی مولتی ترد پارتی حاضر باشه E3ش رو از دست بده! :|
و خوب...چی بهتر از MS ! همه میرن سمتش! همینطور که پارسالم البته اکثریت رفتن سمتش!

کلا E3 فقط به انحصاری ها ختم نمیشه، و فقط هم خود کنفرانسش نیست، وضعیتش خاص تر از این حرفاست! :D

---
همین RE2 هم که تبلیغش دست سونیه...نه PGW و نه PSX امسال گیرش نیمد از شانسش:)) حسابی کلاه گشادی رفته سر کپکام:p

---
سونی یه جایی باید سرش بخوره به سنگ! دست فرمونش جالب نیست، هرچه زودتر این اتفاق بیفته به نفع هممونه:|

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
X1X الان راحت 4k30fps اجرا میکنه، و از اونجایی که از همین نسل سونی و مایکرو خیلی زیاد روی 4k مانور دادن و تبلیغات کردن، واقعا بعیده برای نسل بعد روی رزولوشن زیر 4K تمرکز کنن.
+
در کل هر کاری مخون بکنن، حداقل حق انتخاب بین روزولشن و فریم ریت بزارن :D

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
تا 2020 که ۱ساله دیگه هست ببینم تو این یه سال چه پیشرفتی صورت میگیره من خودم 4k رو دوست دارم 4kدرست حسابی باHdrواقعی چه شود

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
فحش! :-"
من تازه فهمیدم گویا (مطمئن نیستم،از دوستان شنیدم:D) گفتن اصلا غرفه هم ندارن E3 و این یعنی فاجعه و من اصلا درکش نمیکنم! :|
چندوقت پیش بود بحث میکردم که PS بعد از RDR2 رسنا هیچ ترد پارتیی برای تبلیغات هم نداره!(RE2فقط:-") و برعکس MS توی همین چند ماه اول یه عالمه تبلیغات بازی ها دستشه!
با این مورد که اگر غرفه نداشته باشه، یعنی بازی های 6ماه دوم 2019 (و بعدتر ، شاید 6ماه اول 2020حتی:-" ) یعنی بزرگترین نمایشگاه تبلیغاتی رو از دست میدن اگر با سونی برای تبلیعات قرارداد ببندن! همون نمایشگاهی که تعداد جایزه ها و ... رو حسابی تا عرضه ی بازی روش تبلیغات میکنند!
یعنی سونی قبل از E3 هم کنفرانس بزاره و یه سری بازی ترد پارتی اونجا معرفی بشن، به نظرم اصلا منطقی نیست بازی مولتی ترد پارتی حاضر باشه E3ش رو از دست بده! :|
و خوب...چی بهتر از MS ! همه میرن سمتش! همینطور که پارسالم البته اکثریت رفتن سمتش!

کلا E3 فقط به انحصاری ها ختم نمیشه، و فقط هم خود کنفرانسش نیست، وضعیتش خاص تر از این حرفاست! :D

---
همین RE2 هم که تبلیغش دست سونیه...نه PGW و نه PSX امسال گیرش نیمد از شانسش:)) حسابی کلاه گشادی رفته سر کپکام:p

---
سونی یه جایی باید سرش بخوره به سنگ! دست فرمونش جالب نیست، هرچه زودتر این اتفاق بیفته به نفع هممونه:|

من زیاد وارد جزئیات نمیشم، ولی به نظرم دیگه خیلی دارید قضیه رو گنده تر از چیزی که هست می کنید.
اگه واقعاً سونی می خواد این دو سال رو یکم خلوت کنه تا با دست و حسابی برای PS5 و گیم هاش آماده بشه به نظر کار معقول و حساب شده ای میاد..

قرار نیست تا دقیقه 90 هی بازی بده بیرون، همین 3 تا بازی که قرار برای PS4 بیاد به نظرم برای سه سال گیمرها کافیه :D تازه کلی عنوان خرده ریزو مولتی دیگه ام هست، به نظرم این قضیه برای کسایی که سوپر هاردکورن یکم عذاب آوره که اونا هم قشر زیادی نیستن که سونی بخاطرشون سیاست ها رو عوض کنه

به نظرم کنفرانس نزاشتن خیلی سنگین تر از کنفرانس گذاشتن و فحش خوردن از ملت که این چه کنفرانسی بود اینا که همونا بودن و..
آب پاکی را باید ریخت رو دست همیشه! :D

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
سونی نسل پیش هم یک همچین حرکتی زد، به محض ریلیز PS4 کلا PS3 رو بوسید گذاشت کنار، پس چیز جدیدی برای PS4 ندارن

سونی الان عناوین آخر نسلی اش رو داره از جمله TLOU2 و Death Stranding (؟؟؟) و Days Gone و GoT و Dreams که نمایش هم داشتن و در کل نمی تونن E3 رو پر کنن، از اون ور هم ریلیز PS5 احتمالا E3 اه 2 سال دیگه هم رد می کنه پس احتمالا به خاطر همین موضوع کلا E3 شرکت نمی کنن چون واقعا چیزی ندارن برای ارائه و نتیجه می شه عصبانیت طرفدار ها، مثل کاری که با PSX سال پیش کردن!!!

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
سونی بچسبه به این نسل آخرش میان میگن چرا برا نسل بعد بازی نداره و ساپورتش مشکل داره چیزی که نسل قبل سر گرن ۶ و بیاند تا حدودی دیدیم.
نسلم که براش تموم شده و با اختلاف برده حالا تموم تمرکزشو میخواد بزاره برا نسل بعدی باز یه عده شاکین که چرا بیخیال نسل فعلی شده و فلان.
به کدوم ساز یه عده باید برقصه اخر؟:D
یکی مثل سونی که تمرکزشو میخواد بزاره آینده با وجود اینکه کلی انحصاری تو همین نسل باز برا انتشار داره که طرفدار این کمپانی از هر سمت داره سود می‌کنه یکیم مثل یه کمپانی خاصی که تازه یساله یادش افتاده بازی انحصاری و قرارداد و خرید استودیو مهمه دل خوشی طرفداراشم شده اینکه هر کدوم از این استودیو ها حداقل این نسل تیزر بدن دلشون خوش بشه:-"

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
Days Gone
Ghost of Tsushima
Dreams
The last of us part 2
Concerts genie
Medievil

.......

Erica
Death standing

این دو تا سرنوشتشون مشخص نیست !! با فرض این که سونی به تمام استودیو ها اعلام کرده باشه که دایورت کنن به سمت ps5و تمام بازیای معرفی نشده رو برای عرضه رو ps5 در نظر بگیرن ، باز با توجه لیست بالا من نمیفهمم چطور میشه گفت سونی ps4رو رها کرده ؟؟!

............

یه شایعه ای هم منتشر شده ، هر چند اسمش روشه شایعه !!! اما بازم

میگن دث استرندیگ و گوست او سوشیما. گیم اوارد تاریخ میخورن و دریمز هم عرضه زود هنگام میشه ! از اینا که میگن فردا بازی رلیز میشه !! حالا این که خیلی هندیه ولی میگن دریمز دسامبر برای تعطیلات رلیز میشه ! تاریخ انتشارش عالی میشه

Dreams Getting a Surpise Release at The Video Game Awards | SegmentNext

Rumour: Sony to Announce Release Dates for Death Stranding, Ghost of Tsushima, and Dreams at The Game Awards

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر