PC vs Console

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
کل فلسفه بحث کردن و بیان نظرات در مورد مسائل مختلف تو زندگی رو با این پست بردی زیر سوال:D
نه عزیز چیزی رو نبردم زیر سوال فقط حقیقت رو گفتم هر دو طرف دلایل خودشون رو دارن و ازش هم عقب نمیشین الان میتونی به من بگی دقیقا میخواد بحث به کجا ختم بشه ؟ به هیج حا دقیقا هیجا کاری ندارم کی درست میگه کی غلط ولی بحثی که قرار نیست به سرانجام برسه دقیقا مصداق اب هونگ کردنه یـ سری کاربر سمجیم اینجا همه خدارو شکر پر مدعا (خودم یکیش) این یکی طرف خودش رو حمایت میکنه اون یکی هم طرف خودش و این قصه سر دراز دارد سرش هم ناپیداست البته ی سریا هستن که دوست دارن تبادل نظر کنن مشکلی نیست ولی انتظار هم نداشته باشن چیز به خصوصی هم لابه لای این بحثا گیرشون بیاد الا یـ سری بحث بالا پیایین که هزار بار تو گوش هم خوندیمش ولی خوب ظاهرا حاشیه ها همیشه خوش مزه تر از اصل ماجرا هستن یک سریا هم که قبلا تو متنش نبودن و تازه واردش شدن تشنه حاشیه , این داستان ادامه دارد قسمت XY ـم .........................

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
نه عزیز چیزی رو نبردم زیر سوال فقط حقیقت رو گفتم هر دو طرف دلایل خودشون رو دارن و ازش هم عقب نمیشین الان میتونی به من بگی دقیقا میخواد بحث به کجا ختم بشه ؟ به هیج حا دقیقا هیجا کاری ندارم کی درست میگه کی غلط ولی بحثی که قرار نیست به سرانجام برسه دقیقا مصداق اب هونگ کردنه یـ سری کاربر سمجیم اینجا همه خدارو شکر پر مدعا (خودم یکیش) این یکی طرف خودش رو حمایت میکنه اون یکی هم طرف خودش و این قصه سر دراز دارد سرش هم ناپیداست البته ی سریا هستن که دوست دارن تبادل نظر کنن مشکلی نیست ولی انتظار هم نداشته باشن چیز به خصوصی هم لابه لای این بحثا گیرشون بیاد الا یـ سری بحث بالا پیایین که هزار بار تو گوش هم خوندیمش ولی خوب ظاهرا حاشیه ها همیشه خوش مزه تر از اصل ماجرا هستن یک سریا هم که قبلا تو متنش نبودن و تازه واردش شدن تشنه حاشیه , این داستان ادامه دارد قسمت XY ـم .........................

آره قبول دارم اگه یه بحثی چیزی به معلومات هر یکی از دو طرف اضافه نکنه کلا بی فایدست و این بحث PC vs Console هم تقریبا میشه گفت همینطوره هرچند که میشه یه چیزایی در مورد هر کدوم از دو پلتفرم مثل بازیا و یا کیفیت اجراییشون روی هر کدوم و ... یاد گرفت لا به لای این بحثا. ولی فکر میکنم دلیل اصلی که ملت این بحثا رو ادامه میدن با این که میدونن نه سرانجامی داره و نه چیزی به معلوماتشون اضافه میشه بیشتر سرگرمی باشه یعنی لذت میبرن از این نوع کل کل ها. فقطم بحث پی سی و کنسول نیست میتونه بین هوادارای دو تا تیم فوتبال باشه یا افراد مذهبی و غیر مذهبی و ... .

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
آره قبول دارم اگه یه بحثی چیزی به معلومات هر یکی از دو طرف اضافه نکنه کلا بی فایدست و این بحث PC vs Console هم تقریبا میشه گفت همینطوره هرچند که میشه یه چیزایی در مورد هر کدوم از دو پلتفرم مثل بازیا و یا کیفیت اجراییشون روی هر کدوم و ... یاد گرفت لا به لای این بحثا. ولی فکر میکنم دلیل اصلی که ملت این بحثا رو ادامه میدن با این که میدونن نه سرانجامی داره و نه چیزی به معلوماتشون اضافه میشه بیشتر سرگرمی باشه یعنی لذت میبرن از این نوع کل کل ها. فقطم بحث پی سی و کنسول نیست میتونه بین هوادارای دو تا تیم فوتبال باشه یا افراد مذهبی و غیر مذهبی و ... .
باز حالا اونا رو میشه به یـ جایی میشه رسوند مثال میزنم فک کن شما طرفدار تیم A هستی منم طرفدار تیم B ما دوتا با هم کل کل شدید داریم همیشه خدا هم سرش بحث میکنیم ی روزی میشه که تیم A میزنه تیم B رو توی مسابقه رو در رو میبره خوب مسلمه که من طرفدار B ساکت میشم و حرفی واسه گفتن ندارم حداقل شکست رو پذیرفتم ولی بحث کنسول و PC مثل این میمونه یک امریکایی بیاد بگه بسکتبال بهترین ورزش جهانه من ایرانی بیام باهاش بحث کنم بگم نه فوتبال بهترین ورژش جهان ایا این درست ؟ وقتی معیار ها با هم فرق داره و سلیقه هم به شدت توش دخیله ایا میشه گفت این بحث به جایی میرسه ؟ بحث الان همینه نه نقطه صفری وجود داره نه نقطه 100 یـ کنسول گیمر میتونه بیاد از دلایل برتری بین دوتا کنسول نسل هشت حرف بزنه و مثلا بگه کنسول سونی بهتره به دلایل زیر که خوب همینم بازم سلیقه توش به شدت دخیله ولی وقتی پای PC باز میشه طیف وسیع سلیقه ها پاش به بحثم باز میشه یکی با ماوس حال میکنه یکی با دسته یکی با مالتی تسکینگ پی سی حال میکنه یکی با انحصاریا کنسول یکی چون مثلا با پی سی میشه همه کار کرد در کنارش میشه بازی هم کرد حال میکنه یکی به پشمشم نیست یکی براش مهم نیست چند فرم میگیره یکی مغزش تبدیل شده به فرم شمار و الی اخر از یـ سوراخی وارد بشی تو بحث میشه از ده تا سوراخ فرار کرد حالا ایا من PC گیمر برتری دارم به کنسول گیمر ؟ نه اره نه بله سلیقم حکم میکنه با کدوم حال کنم با کدوم حال نکنم این میشه که تعصب پاش رو به چنین بحثایی باز میکنه و هیچ چیزی به جز بی هدف بحث کردن بوجود نمیاد واسه اینه دارم رو این مورد تاکید میکنم بحث یـ سال دوسال هم نبود بحث چند نسله و چیزی هم به عنوان همون باد داشتن کله یـ سریا (هنوز که هنوزه) به ذهنم واسه توجیهش نمیرسه !
در کل بخوام بگم کی که از بحث کردن بدش بیاد دوست دارم اینجا همینجوری شلوغ باشه ولی به قول یـ بابایی به خدا بسه دیگه بکشین بیرون از ما (فروم) :D

• Like
Reactions: che-jaleb and Sport

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
کنسول یک موجود کوچک از شکم pc که قابلیت های مختلف هر نسل میزارن توش که ۵ سال کم کم دووم بیاره در حقیقت pc قدرتمند واقعا برای گیمر کژوال صرف نمیکنه به پول ایران حالا ۱۵ میلیون به پول خارج هم همچین قیمتش برای خود خارجی ها هم سبک نمیشه بهترین گزینه همون زیر ۵۰۰ دلاره ولی خب pc انقدر مزایا فریم و.. داره کنیول راحت الحلقوم تره و اینکه انحصاری داره

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
ای بابا اینجوری نکنید اختلاف دیگه انقدرم نیست
یعنی چی اختلاف انقدرم نیست ؟

qu_photo_2018-10-06_13-37-44.jpg

الان کارت گرافیک RTX 2080TI به تنهایی چیزی حدود 10 برابر از XBOX ONE X قوی تره دیگه PS4 PRO جای خود داره

قیمتهای نجومی داخل ایرانو ملاک قرار ندید ما تحریمیم در کشورهای اروپایی تنها دلیل خرید کنسول سونی چندتا دونه انحصاریشه
مگرنه انحصاری های مایکروسافت که با کیفیت بمراتب بهتر روی پی سی موجوده بعلاوه انحصاریهای خود پی سی

ضمنا من خودم کارت گرافیک 1080TI دارم ... اینو گفتم فکر نکنید سیستمم ضعیفه

عکس سیستم من

zvts_ctc0_6666%D8%A6.jpg

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
یعنی چی اختلاف انقدرم نیست ؟

qu_photo_2018-10-06_13-37-44.jpg

الان کارت گرافیک RTX 2080TI به تنهایی چیزی حدود 10 برابر از XBOX ONE X قوی تره دیگه PS4 PRO جای خود داره

قیمتهای نجومی داخل ایرانو ملاک قرار ندید ما تحریمیم در کشورهای اروپایی تنها دلیل خرید کنسول سونی چندتا دونه انحصاریشه
مگرنه انحصاری های مایکروسافت که با کیفیت بمراتب بهتر روی پی سی موجوده بعلاوه انحصاریهای خود پی سی

ضمنا من خودم کارت گرافیک 1080TI دارم ... اینو گفتم فکر نکنید سیستمم ضعیفه

عکس سیستم من

zvts_ctc0_6666%D8%A6.jpg
خب شما الان داری با این کارت به کنسول دارا توهین میکنی و داری قدرت pc به رخ بقیه میکشی این کار درست نیست افکار و سلیقه شما با بقیه متفاوته سیستمتونم دیدم فهمیدم همونی هستید که تا یک شبیه ساز میومد سریع خبرش میزاشتید انگار که یه کنسول هیتر به تمام معنایید خب تهش که چی ایا شما تونستی سلیقه کس دیگه ای رو تغییر بدی...... خب که چی قدرت 20 برابر اصن..... این حرف شما که ملت ps فقط برا چندتا انحصاری میخرن تا حدودی غلطه مگه gow چقدر طرفدار داره ؟ مگه tlouیا انچارتد یا هر انحصاری دیگه ای چقدر طرفدار دارن 80 میلیون؟! اگه فقط برا اونه چرا اینهمه پلیر تو بازیای مولتی پلتفرم ریخته؟ همه چیز بر پایه سلیقه افراده و از اونجایی که مشخصه عده کثیری با همون کنسولم حال می کنن و عده ای با pc
من خودم تو فرند لیستم کسایی رو داشتم که حتی یه انحصاری هم تو بازیاشون نمی بینی

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
باز حالا اونا رو میشه به یـ جایی میشه رسوند مثال میزنم فک کن شما طرفدار تیم A هستی منم طرفدار تیم B ما دوتا با هم کل کل شدید داریم همیشه خدا هم سرش بحث میکنیم ی روزی میشه که تیم A میزنه تیم B رو توی مسابقه رو در رو میبره خوب مسلمه که من طرفدار B ساکت میشم و حرفی واسه گفتن ندارم. نمیدونم شاید وقت واسه تلف کردن زیاد داریم یا سرمون واسه چنین بحثای درد میکنه
دوست عزیز تمام چیزا از موقعی که چشم باز کردیم تا موقعی که چشم از جهان ببندیم نسبی تعریف میشه.هیچ حقیقتی در هیچ چیزی وجود نداره اونهایم که با گردنی کلفت و هزار ادعا (اصلا منظورم شما یا کس خاصی نیست)،مدعی کشف و فهم حقیقت شدن ،،،، گفتند فسانه ای و در خواب شدند.بهترین جوابو خیام داده. به قول خود شما مربوط به سلیقه افراد میشه و کسی هم نمیتونه عوضش کنه.
اما حالا چرا تاپیکو درست کردم؟به چند دلیل
1-کلی از بحثای اف تاپیک برای تاپیکای دیگه که مربوط به این موضوع بشه رو بیان اینجا با خیال راحت به اشتراک بذارن تا هم خودشون بحث کرده باشن و نه مزاحمتی برای دیگران به وجود بیاد.
2-pc vs console یه لفظه و همه چیز رو در بر میگیره. خیلیا نمی دونن بازیای pc چی هست،یا اینکه فکر میکنن بی محتواست و تولید محتوا نداره،الحمدالله بخش pc تو بازیسنتر به اندازه کافی خاک گرفته ولی نباید چند نفر بیان و معرفی کنن ویا بشناسونن بازیارو تا اطلاعات کلی همه بالا بره؟ دقیقا مثل کاری که شما با life is strange کردی و خیلیا باهش آشنا شدن.
یا اینکه اصلا کسی ادامه بحث اینکه چرا rdr2 با اینکه سود میبره ،حتی باوجود پایرسی رو pc نمیاد رو داد؟
من انتظارم از باسابقه های سایت اینه که مشارکت داشته باشن و اتفاقا به بحث جهت بدن ،حالا اینکه چند نفر هم هستن دوست دارن pc شونو با موشک بفرستن هوا ،بله اینها هم هستن و حق هم دارن باشن بالاخره هر کس دیدی داره ،ولی همه ی بحث این نیست.
هیچ نتیجه ای هم در آخر نیست درسته حرف شما همانطور که در هیچ بحث دیگه ای نتیجه نیست و وقت تلف کرنی هم نیست ،مثل اینکه شما بگی الان روزه و من میگم الان برای یک نفر دیگه اونور کره زمین شبه ،مگر اینکه شما منو بخوای قانع کنی که مرجعمون رو یکی در نظر بگیریم مثلا هر دو نفر باید تو ایران باشن که با اینکار دیدمون رو عوض کردیم نه حقیقت رو.
حالا اتفاقی که داره میفته اینه که هر فردی باتوجه به دیدی که داره میاد تعریف میکنه از نگاه خودش با تعریفایی که از هر نگاه به دست میاد. هر کس میتونه دیدگاهش رو عوض کنه یا مثل سابق همون طرز فکر رو داشته باشه.
بحث کردن هم جزیی از نیاز های انسانه و کلا حرف زدن .
هسته اتم تو باقی بحث های دیگه نمیشکافن همشونو تا همین الان رصد کردم.
در شرف شروع شدن نسل جدید هستیم و نیاز به انتخاب یک محصول برای ادامه گیم،یک دغدغه ی همیشگی هست برای هر کس که با گیم سروکار داره.خیلیا نیاز به یه انتخاب (از دید خودشون)درست دارن که اینجا میتونه کمک بزرگی به این افراد بکنه.
در آخر مرسی از شما که حرفایی رو که از دید خودت بود رو اومدی اینجا مخالف یا موافق، ولی زدی که مهم هم همین گفتنش بود.
اقا به بحث ها کاری ندارم! :-@:-" :D
عجب کلیپی بود\m/ ازینا داری بازم بزار تو تاپیک دوتا!:x(اینم خودت بزار دوستان اونجا ببینن شاید اینجا نیان!)

خوشحالم که خوشت اومد.
آره اینارو گذاشته بودم تو تاپیک خود دوتا،حالا هر چیزی که پیدا کنمو قشنگ باشه میذارمش

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
کلا بازی در کامپیوتر لذت بخش هست مخصوصا با موس راحته و کامپیوتر در مورد ارتقا سخت افزار محدودیت ندارد اما از اون طرف از انحصاری های سونی نمی شه گذشت . هر کدوم ابر شاهکار هستند . هر دو کنار هم خوبه ( ایکس باکس هم آشغالی بیش نیست )

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یه مثال خیلی ساده
یه نفر سال. 2000 کنسول ps2 خرید

این ps2 تا سال ۲۰۱۳ تولید شد
تا ۲۰۱۶ براش بازی اومد
یعنی ۱۶ سال گیم‌
یعنی ۳ نسل
( بازیا فن ساخت هنوزم دارن میان براش حتی 2020 یعنی ۲۰ سال )

کدوم pc بدون نیاز به تغییر قطعات و تعویض قطعات و هزینه کردن این همه سال براش بازی اومده؟ و تونسته اجرا کنه؟

این برا کنسول ها دیگه و به روز هم صادقه
در صورتی که pc هر چند سال یه بار فناوریش به کل عوض میشه

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
یه مثال خیلی ساده

تا ۲۰۱۶ براش بازی اومد
یعنی ۱۶ سال گیم‌
یعنی ۳ نسل

کدوم pc بدون نیاز به تغییر قطعات و تعویض قطعات و هزینه کردن این همه سال براش بازی اومده؟ و تونسته اجرا کنه؟

این قضیه که کنسول عمرش خیلی زیاده و نسبت به پولی که میدی خیلی ساپورت طولانی تری داره نسبت به PC رو که همه قبول دارن اما 2016 رو نمیدونم از کجا آوردی :D تو متاکریتیک که الان نگاه میکردم آخرین بازیایی که واسش لیست شده 2011-2012 هست که اونا هم تقریبا همش بازیای ورزشی مثل NFL PES FIFA هست، حتی 2010 هم تنوعی نداره بازیاش و تقریبا میشه گفت تا 2009.
بعد اینم در نظر بگیر بازیایی که چند سال بعد از اومدن نسل جدید روی نسل قبل میان ساپورت درستی ندارن، مثل همین فیفا اگه اشتباه نکنم اولین باری که بخش داستانی داد کلا بخش داستانیش رو 360 وجود نداشت، این به کنار که گرافیکاشم پیشرفت خاصی نمیکنه و انگار فقط داری همون بازی قبلو با اسم جدید بازی میکنی:D

• Like
Reactions: Sega_genesis

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
یه مثال خیلی ساده

تا ۲۰۱۶ براش بازی اومد
یعنی ۱۶ سال گیم‌
یعنی ۳ نسل

مثالت از بیخ و بن اشکال داره
اون بازیایی که میگی اومد بازی اون سال نبود که مثلا witcher ۳ براش نیومد که

اگر سطح توقعت رو از یه بازی انقد بیاری پایین الان بازی های indie هستن که رو pc پانزده سال پیشم اجرا شه بعدم کلی بازی قدیمی هست می تونی با شبیه ساز رو pc بری

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
این یه بحث نخ نما و قدیمی هست که هیچ وقت هم به نتیجه نمی رسه و کلا قیاس درستی نیست که یک وسیله که کاربردهای متفاوتی داره با وسیله ای مقایسه بشه که صرفا برای یک کار ساخته شده.
از مزایا و معایب پلتفرم ها هم همه آگاه هستن و با توجه به شرایط اقتصادی و علاقشون تصمیم می گیرن برای انتخاب پلتفرم مقصد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر