چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
به نظر من تو کشور های دیگه دلیل های کلی ای داره مثل تفاوت علایق، ذهنیت و روحیه دختر ها یا پسر پسند تر بودن اکثر گیم ها و.... ولی علتش تو کشور ما علاوه بر اون دلایل دیدگاه هاست از افراد عالی رتبه بگیرین تا افراد معمولی، و مثل خیلی از مشکلات دیگه مون ریشه ایه.
نمیخوام بحث سیاسی یا اجتماعی کنم برداشت خودم از واقعیت هایی که تو جامعه دیدم تیتروار میگم: این باید قبول کنیم که کشور ما تو خیلی چیزا چند دهه عقبه از جمله دیدگاهش کلاً نسبت به تکنولوژی که از هدف و نحوه استفاده اش از اون کاملاً مشخصه مثال سادش هم فضای مجازی! :D دیگه حالا به دیدگاه مدیر عامل ها به IT تو شرکت ها نپردازیم بهتره که فکر میکنن IT شامل رفع مشکل در و پنجره و کمد هم میشه. :|
حالا یکی از نتیجه های تکنولوژی گیم ـه که بخوایم بیایم یه سطح پایین تر و از مردم بزرگسال عادی کشورمون بگیم باید بگیم که متأسفانه شاید سطح دیدگاهشون به گیم به سطح دیدگاه مردم جهان به گیم تو دهه 90 میلادی نزدیکه! اکثراً هیچی واقعاً هیچ درکی از گیم ندارن در حد عدم درک انسان از دنیای بعد از مرگ :D و نه تنها هیچ علاقه ای به آشنایی باهاش ندارن (که قابل درک ـه) بلکه سرزنش هم می کنن پسری رو که سنش بالاست (یا حتی پایین ـه) و بازی می کنه و این نمی دونن که خیلی اطلاعات و تفکر هایی که مجبورن با ساعت های خسته کننده بهش برسن ما با بازی کردن و همره با لذت بهش می رسیم و به جای اینکه از کسی تو خونه یا محل کار عصبانی ایم بیایم تو خیابون بپیچیم جلو یه بنده خدای دیگه با بازی کردن انرژی ذهنی مون خالی می کنیم و آرامش می گیریم.
حالا مطلب اصلی دیدگاه کل اقشار جامعه ما به خانم هاست که دیگه فاجعه ست نیازی به گفتن جزئیات هم نیست.....متأسفانه تو کشور ما اکثر افراد چه دختر چه پسر با این تفکر بزرگ میشن که انسان یعنی مرد و محدودیت های خانم ها بالاتر از تفاوت های واقعی فیزیکی و روانی شون با مردهاست و این نه تنها به پسر ها بلکه به خود دختر ها هم تلقین میشه نتیجه اش هم میشه پایین اومدن اعتماد به نفسشون تو خیلی از کارها که نمونه اش را تو رانندگی های بعضی خانم ها می بینید.
درود
با قسمت های پررنگ شده شدیدا موافقم . من خودم برای بازی کردن تو خونه هیچ محدودیتی ندارم و از نصایح خانواده مصون هستم ... چون نتایج بازی کردن رو دیدن و در موردش زیاد صحبت میکنم که از فلان بازی فلان چیز رو فهمیدم و ....
در کل اگر قرار بود بازی مختص یک جنس خاص باشه موقع شروع بازی ازت میپرسید که جنسیتت چیه و فقط هم یه گزینه داشت !!!!!!!

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
استریمر مورد علاقه من هستن ایشون :D هنوز مطلع نیستم منم مورد علاقشم یا خیر !

استریم در جریان آنونس بازی TLOU P2 . گریه کرد . اونموقعها میخواستم توی تاپیکش ویدئو رو بزارم ولی به دلیل پوشش نامناسب سه سوته آپارات پاکش میکرد . گیمر دخمل اینجوری باید عاشق گیم باشه

eoiv_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B6-%DB%B1%DB%B6%DB%B2%DB%B3%DB%B5%DB%B9_crop_881x501.png

alirezahdddd

کاربر سایت
Sep 14, 2018
13
استریمر مورد علاقه من هستن ایشون :D هنوز مطلع نیستم منم مورد علاقشم یا خیر !

استریم در جریان آنونس بازی TLOU P2 . گریه کرد . اونموقعها میخواستم توی تاپیکش ویدئو رو بزارم ولی به دلیل پوشش نامناسب سه سوته آپارات پاکش میکرد . گیمر دخمل اینجوری باید عاشق گیم باشه
داداش اسمش یا ایدیش چیه ؟!
البته اگه روش غیرتی نیستی :D

• Like
Reactions: Sega_genesis

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
دختران ایرانی : از کجاش بگم براتون ! ، از نحوه ی گرفتن دسته یا فشار دادن آنالوگها ، دیدن هر دوش عذاب آوره ، وقتی سر پیچ ها توی پیست نمیپیچه ولی آنالوگها رو جوری به هم میپیچونن که اگه از جاشون در نیاد ، مطمئنا مغزت گو ز پیچ میشه تو اون صحنه ، وقتی بهش میگم دایره بزن ، نگاه دسته میکنه میگه دایره ؟ !! ، میگم نه ، اونی که وسطش سوراخه ! ، وقتی سرمو میگیرم نگام میکنه میگه : دیگه یاد گرفتم ولی تقصیر من نیس دستت خرابه !! ، در حین بازی کردن یه ریز در مورد خاله و عمه و فلان کس هم صحبت میکنه ! ، همونطور که در مورد رانندگیشون همیشه میگن بابا یک کلاج ترمزه ، در مورد دسته هم میگن بابا چهار تا دکمست !!! ، اینها فقط گوشه ی کوچکی از خاطرات من با جماعت دختره ، چه گیمرشون چه غیره ، با دخترای خارجی هم بازی میکنم (گیم:D) که در یکی از تاپیکها هم در موردش گفتم بلادبورن بود ! ، گفت تو شگفت انگیز بازی میکنی ! ولی من جوابی ندادم (خوی ایرانی:D) حقیقتا دست کمی از یک گیمر حرفه ای نداشت ، روزی نیس که آه از نهادم بلند نشه سر گیمر بودنمون ، وضعیت پلاسم برای گیمرای ایرانی پلاسیده ، گیمر مرد هم داره تموم میشه چه برسه به دخمل . در کل توی گیم خودتونو از این محصولات داخلی دور نگه دارید .
کلا نفر با نفر فرق میکنه من خانمم همینجوریه که توضیح دادین حتا تو راه رفتن ساده کاراکتر سوم شخص مشکل داره یعنی نمیتونه دوتا آنالوگ رو با هم مچ کنه یا آسمونو داره میبینه یا زمینو!|!! ولی دخترم رزیدنت اویل باز و هیت من بازی کن حرفه ایه بعضی وقتها باس فایتهای بازیها رو که میمونم توش میدم اون در کنه !!!! خلاصه بسته به علاقه و استعداده مرد و زن نداره

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
تو اطرافیان من همون پسر رو وقتی ببینن 24 سالش شده و گیم بازی میکنه با دید منفی بهش نگاه میکنن :|:| حالا حساب کنید وضعیت برای دختر ها چجوریه !!
من امسال رفتم تو 51 سال !!!! گیمی نیست که بیاد و من نگیرمش و تهش و در نیارم الانم که انتم و دیویژن و دستینی جز گیمهای آنلاینیه که دارم میرم آی دی من هم mojahed46 هست اگه کسی تمایل داشت

Price_One

کاربر سایت
Feb 28, 2015
519
من امسال رفتم تو 51 سال !!!! گیمی نیست که بیاد و من نگیرمش و تهش و در نیارم الانم که انتم و دیویژن و دستینی جز گیمهای آنلاینیه که دارم میرم آی دی من هم mojahed46 هست اگه کسی تمایل داشت
پشمام!!!!
آقا تبریک میگم عجب حوصله و روحیه ای داری:)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,439
نام
Nightwing
به خاطر اینکه از اول این ذهنیت به وجود اومده که گیم برای پسر ها ساخته شده درست مثل ورزش فوتبال که الان شاهد ظهور تیم های بانوان هستیم و دیگه فوتبال به مرد ها تعلق نداره . اگر توجه کنید حتی در ویدیو های تبلیغاتی هم سعی شده تا دختر ها رو هدف قرار بده و دیگه تو تبلیغات شاهد دو تا پسر بچه نیستیم که از بازی با کنسول لذت میبرن . در اینده شاهد گیمر های بیشتری از بانوان خواهیم بود .
درود بر تو با این نظر زیبات و صد البته طرز فکر زیبا :relieved:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,439
نام
Nightwing
خیلی ایول داری...

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
قبل از ظهور سرویس های استریمینگ و پول در اوردن از راه بازی این لفظ گیمر بودن یه اسلنگ شده بود برای تحقیر پسر ها؛ که از نظر ذهنی به بلوغ نرسیدن و بچه موندن.
الانم درسته استریمر دختر زیاد داریم ولی برخلاف استریمر های پسر معمولا پنجره گیم رو یه ذره میکنن و اغلب Asset هاشون رو به نمایش میذارن.
(از والکری که برای تیم 100 Thieves محتوا تولید میکنه فقط خوشم میاد).

قبلا از اینکه دنیای گیمینگ اینقدر بولد بشه معمولا پسرا به خاطر اینکه عموما روحیه کنجکاو دارن و نسبت به تکنولوژی علاقه بیشتری میدن جدی پیگیر گیم بودن و هستند.
و این روحیه تو انتخاب شغل و سایر علایقشون هم تاثیر میذاره؛ مثلا پسرا بیشتر به رشته های مهندسی علاقه نشون میدن و بیشتر به فوتبال و NBA و دنیای خودرو و ساعت علاقه دارن.
در مقابل دخترا بیشتر سمت فشن و مدلینگ و میک آپ تمایل دارن و میبینیم چطور کانال هایی مثل Jenna Marbles و جیمز چارلز که فقط روی میک آپ تمرکز دارن چقدر ویوو های میلیونی دارن؛ در مورد میک آپ ارتیست های اینستا هم که نیاز به بحث نیست.

تو eSports هم که میبینیم مثل فوتبال زنان؛ به اندازه فوتبال و مسابقات مرد ها Intense نیست و همین دخترایی که خودشون رو برای برابری داد و فریاد راه میندازن هم نمیرن مسابقات زنان رو ببینن؛ درحالیکه تا همین امروزم پسرا هی میرن لن پارتی و همش در مورد بازی ها و داستانش بی وقفه با هم دعوا و موافه و بحث دارن (تاپیک های همین سایت نمونش یا هر فروم خارجی دیگه ایی حتی).

فوتبال رو مثال بزنم شاید بهتر قابل درک باشه, پسرا همیشه تو کوچه خیابون جدی بازی میکنن و همین بچه ها همسایه های ما هی باهاشون دعوا میکنیم ولی از رو نمیرن دوباره میان تو کوچه بغل ما چنان پیگیر فوتبال بازی میکنن انگار زندگی شون بهش بنده؛ بزرگ ترم میشن میرن سالن اجازه میکنن تا بوق سگ فوتبال بازی میکنن، با دوستای راهنمایی و دبیرستان خوب یادمه رفتیم کافی نت اولین بار بود سرعت 500 کیلوبایت در ثانیه رو میدیدم نشستیم انریل انجین رو دانلود کردیم تا باهاش ور بریم و هر هفته هم دم کیوسک بودیم تا دیسک دنیای بازی رو بخریم تا تریلر های جدید رو ببینیم؛ در حالیکه تا همین امروزم یه دختر رو حتی تو دانشگاه هم ندیدم به این چیزا علاقه جدی نشون بده.
این اواخر دخترای زیادی رو تو پابجی موبایل باهاشون هم بازی شدم که یسریاشون فوقالعاده بازی میکنن ولی باقی رو کلا سعی میکنم نرم تو بازی باهاشون معمولا درگیر خاله زنک بازی و جفت شدن و حرف زدن پشت سر هم هستند.

خلاصه کلام اینکه همه اینا برمیگرده به علاقه غالب جنس ها.

آخرین ویرایش:

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
تو امريكا gamer هاي مونث از مذكر بيشتره
ولي توي ايران دختري gamer باشه خود والدين سرويسش ميكنن جامعه بماند بعدم والدين تهديدش ميكنن حرف مردم باعث ميشه خواستكار نياد برات و...
مادر يكي از دوستاي خودم كه با فرزندش ما دوستيم game رو اعتياد ميدونست تا اينكه فرزند عزيزش رفتن خدمت با عرقيجات و ماري و bang و ... اشنا شد و مصرف كرد الان dg راضي هست فرزندش game بزنه ولي سمت مواد اينا نره
البته gamer دختر كنسول بازهم هست ولي كم
این حرف کاملا برمیگرده به تعریف شما از واژ‌ه‌ی گیمر. درسته روی کاغذ تعداد کسایی که بازی کردن یا میکنن توی جنس مونث بیشتره اما باید دید چه مقدار و چی بازی میکنن. درسته بازیایی مثل کندی کراش و بازیای کژوال پازل طور و بازیای ساده ی موبایلی "بازی" هستن اما اینا صرفا سرگرمیای دم دستی ای هست که طرف توی مترو، موقعی که میخواد میخوابه یا برای اتلاف وقت موقع انجام کارای دیگه بازی میکنن. برای اینکه نخوام بین دختر و زن با تعاریف وطنی فرق بذارم و هی بنویسم زن و دختر به کل جنس مونث دختر میگم در ادامه :D آمار نشون میده زیر 2 درصد از دخترا بازی ورزشی میکنن. زیر 10 درصد بازیای شوتر، MOBA، بازیای استراتژی مرتبط با جنگ و ریسینگ بازی میکنن. در عوض اکثر دخترا بازیای پازلی کژوال موبایلی، شهرسازی های ساده و در کل بازیای متمرکز روی سرگرمی موقتی و قابل انجام حین انتطار یا کارای دیگه رو بازی میکنن. برای همین نمیشه به آمار تعداد دخترایی که بازی میکنن توی آمریکا یا هرجای دیگه نگاه کرد و گفت نگاه کنید چقد "گیمر" دارن. همین کیسی که توی ایران در مورد بازی کردن دخترا هست جاهای دیگه هم هست با شدت کمتر.
مشکل اصلی اینه که چه تو ایران چه آمریکا عاملای مختلف باعث میشه پسرا به سمت ویدیوگیم کشیده بشن و دخترا نه. وقتی از بچگی برای پسربچه کنسول میخرن ولی برای دختر اسباب بازیای رنگی رنگی چطور دختر میتونه به بازی جذب بشه؟ اون طرز فکر رنگی رنگی که نمیذاره دختر به بازی جذب بشه و اینو توی مغزش میخواد فرو کنه که بازی مال پسراس یا بازی ممکنه دارای خشونت، صحنه های جنسی، حرفای غیر اخلاقی و ... باشه و تو توانایی قرار گرفتن در معرض اینا رو نداری کنار تفکر احمقانه ای که توی همه ی جوامع باعث میشه ویدیوگیم پایینتر از سینما، تلویزیون، کتاب، موسیقی و ... قرار بگیره از نظر قدرت انتقال مفهوم و کیفیت ، باعث میشه دختر کمتر به سمت بازی بره.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
این حرف کاملا برمیگرده به تعریف شما از واژ‌ه‌ی گیمر. درسته روی کاغذ تعداد کسایی که بازی کردن یا میکنن توی جنس مونث بیشتره اما باید دید چه مقدار و چی بازی میکنن. درسته بازیایی مثل کندی کراش و بازیای کژوال پازل طور و بازیای ساده ی موبایلی "بازی" هستن اما اینا صرفا سرگرمیای دم دستی ای هست که طرف توی مترو، موقعی که میخواد میخوابه یا برای اتلاف وقت موقع انجام کارای دیگه بازی میکنن. برای اینکه نخوام بین دختر و زن با تعاریف وطنی فرق بذارم و هی بنویسم زن و دختر به کل جنس مونث دختر میگم در ادامه :D آمار نشون میده زیر 2 درصد از دخترا بازی ورزشی میکنن. زیر 10 درصد بازیای شوتر، MOBA، بازیای استراتژی مرتبط با جنگ و ریسینگ بازی میکنن. در عوض اکثر دخترا بازیای پازلی کژوال موبایلی، شهرسازی های ساده و در کل بازیای متمرکز روی سرگرمی موقتی و قابل انجام حین انتطار یا کارای دیگه رو بازی میکنن. برای همین نمیشه به آمار تعداد دخترایی که بازی میکنن توی آمریکا یا هرجای دیگه نگاه کرد و گفت نگاه کنید چقد "گیمر" دارن. همین کیسی که توی ایران در مورد بازی کردن دخترا هست جاهای دیگه هم هست با شدت کمتر.
مشکل اصلی اینه که چه تو ایران چه آمریکا عاملای مختلف باعث میشه پسرا به سمت ویدیوگیم کشیده بشن و دخترا نه. وقتی از بچگی برای پسربچه کنسول میخرن ولی برای دختر اسباب بازیای رنگی رنگی چطور دختر میتونه به بازی جذب بشه؟ اون طرز فکر رنگی رنگی که نمیذاره دختر به بازی جذب بشه و اینو توی مغزش میخواد فرو کنه که بازی مال پسراس یا بازی ممکنه دارای خشونت، صحنه های جنسی، حرفای غیر اخلاقی و ... باشه و تو توانایی قرار گرفتن در معرض اینا رو نداری کنار تفکر احمقانه ای که توی همه ی جوامع باعث میشه ویدیوگیم پایینتر از سینما، تلویزیون، کتاب، موسیقی و ... قرار بگیره از نظر قدرت انتقال مفهوم و کیفیت ، باعث میشه دختر کمتر به سمت بازی بره.
آماری دادی اون درصد هاش باعقل جور در نمیاد بعدشم بازی‌های rpgخیلی دوست دارن fpsهم بازی میکنن برخلاف بقیه دخترها این نظرهام درمورد دخترای آمریکایی هست

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,007
نام
Ali
تو dead by daylight که بازی ظریف و دختر پسندی محسوب نمیشه تعداد قابل توجهی دختر هم تیمیم بودن ! اونهم سرور های خاور میانه و اسیا
قطعا امار گیمیر های اوروپا بهتره
کلا تعداد گیمیر های خانوم داره کم کم تغییر میکنه
تو همین فامیل خودمون چندتا گیمر دختر داریم !

• Like
Reactions: pkarash

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
واسه پسرا از بچگی ماشین میخرن و تو اتاقشون موتور تشریح شده فراری میذارن که اغلب عشق ماشین هستن؟
واقعیت اینه که بازی کردن رو یه چیز بچگانه تلقی میکنن خیلی از دخترا؛ و این مختص به دخترا نیست تو پسرا هم هست ولی خیلی کم، من یکی از دوستام معتقد هست که بازی کردن فقط واسه بچه 10-12 ساله هست.
همونطور که قبلن هم بالا گفتم لفظ گیمر بودن تا قبل از دوران استریمینگ و پول درآوردن از طریق بازی کردن برای تحقیر پسرا استفاده میشد که بزرگ و بالغ نشدن و مسئولیت پذیر نیستن.
کلا جنس مذکر همیشه به خلق کردن تمایل بیشتری داره؛ خیلی از شرکت ها بزرگ هم چنتا مرد جوون جمع شدن تو گاراژ و ایده هاشون رو تبدیل به واقعیت کردن.
در مورد دنیای گیم هم این صادقه؛ چون پسرا معمولا هابی هاشون رو جدی دنبال میکنن تعداد خیلی بیشتری از اونا تو سطح حرفه ایی با هم رقابت میکنن و واسه همینه میبینی ورزش های مرد ها (چه الکترونیکی چه واقعی) تماشاگر بیشتری داره چون رقابت بیشتری توش هست؛ نمونه معادلش برای زن ها دنیای مدلینگ هست چون رقابت توش تو سطح بالا و فشرده ایی قرار داره مدل های پردرامد دنیا همشون زن هستند؛ و هر سال سر رانوی ویکتوریا سیکرت جنگ و دعواست و رقابت هم شدیده؛ هیچکسم اسم مدل های مرد رو شاید بهش توجهی هم نمیکنه؛ حالا کسی نمیاد بگه در حق جنس مذکر در دنیای مدلینگ اجحاف شده یا اومدن از بچگی سر پسرا ها رو با تفریحات دیگه گرم کردن تا نتونن تو مثلا تو دنیای مدلینگ بدرخشن (حالا بماند که بهترین دیزاینر های فشن بیشترشون مرد هستن ! مثل مارک جکوبز و لویی ویتان و دیور و لوبوتین و ...) این علاقه غالب جنس هاست که تو انتخاب تفریحاتشونم تاثیر داره؛ من وقتی DLC هارلم هلفایتر بتلفیلد 1 رو دیدم یه ساعت تو ویکیپدیا در مورد تاریخشون و چکارایی که تو جنگ جهانی کردن میخوندم؛ ولی همینطور که دوستمون بالا گفتن زیر 10 درصد گیمرای دختر شوتر بازی میکنن که اونم بهت قول میدم بیشترش مدیون فورتنایت هست نه بازی های شوتر واقع گرایانه مثل بتلفیلد.

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
699
بحثه جالبیه.من تا ازدواج کردم با وام ازدواج یه ps3 خریدم و هر شب با خانمم 2 3 ساعت بازی میکردیم.انواع و اقسام بازیهای دو نفره رو بازی کردیم مخصوصا قسمت زامبی کال آف رو.جدا خانمم از من بهتر بازی
میکرد موثرتر بود ولی خب با اومدن بچه خانمم گیم رو کنار گذاشت و بیشتر مشغول به بچه شد.شاید ژن ما مردا بیشتر به سمت گیم کشیده میشه ولی خب خانم ها درگیر وظایف دیگه ای میشن که گیم براشون
درجه ی چندم اهمیت رو پیدا میکنه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تو dead by daylight که بازی ظریف و دختر پسندی محسوب نمیشه تعداد قابل توجهی دختر هم تیمیم بودن ! اونهم سرور های خاور میانه و اسیا
قطعا امار گیمیر های اوروپا بهتره
کلا تعداد گیمیر های خانوم داره کم کم تغییر میکنه
تو همین فامیل خودمون چندتا گیمر دختر داریم !
تازه من قاتل هم دیدم دختر توی اون بازی
سرور رو شما چجوری انتخاب میکنی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر