WORLD WAR 3 | PC

عنوان بازی : World War 3
ژانر : Tactical FPS Multiplayer
توسعه دهنده : The Farm 51
ناشر : The Farm 51
تاریخ انتشار : Fall 2018

سایت سازنده و ناشر
صفحه بازی در استیم

سیستم کاستمازیشن بازی بسیار گستردست و برای اسلحه ها شامل ( استیک ، بارل ، سایت ، مگزین ، گریپ ، لیزر ، فلش لایت های مختلف و...... ) ، برای سرباز شامل ( کمو ، فیس پینت ، امبلم ،یونیفرم و برای وسایل نقلیه شامل ( ارمر ،تورتس ، ریموت کنترل ، وپن استیشن و اکتیو پروتکشن سیستم ) خواهد بود
بازی فقط انلاین هست و سینگل پلیر نداره
کشتی و هواپیما در بازی وجود نخواهند داشت ولی ممکنه در اینده به بازی اضافه بشن البته درون ها در بازی به صورت هواپیما و هلیکوپتر وجود دارن
بازی اسکواد بیس هست و اسکواد لیدر مثل بتلفیلد وجود داره و ممکنه این درون ها مثل bf v بصورت جایزه برای امتیاز اسکواد در نظر گرفته بشن
سیستم ریوایو در بازی وجود نداره اما راهی برای کنار اومدن باش و بالانس کردن بازی وجود داره که گفتن در اینده اطلاع میدن که به چه صورته
بازی به هیچ عنوان pay2win نیست و نمیشه اسلحه یا چیزی برای بازی خرید نسبت به بقیه پلیر ها برتری پیدا کنید
همچنین تمام مپ هایی که در اینده هم ریلیز میشن مجانی خواهند بود چون سازندگان گفتن نمیخوان پلیر های بازیشونو از هم تفکیک کنن
کلاس ها مانند بتلفیلدن
مپ ها دارای 64 ، 48 و 32 پلیرن بسته به مودی که بازی میکنید
مپ ها بسیار بزرگن بزرگیشون حدودا به یک کیلومتر مربع میرسه
کاستوم سرور ها فعلا وجود نداره ولی ممکنه در اینده به بازی اضافه بشه
مد های متنوعی احتمالا در بازی وجود خواهند داشت ولی نه در این نسخه ارلی اکسس و در اینده اضافه بشن
بازی همچنین دارای بتل رویاله ولی اسمش recon هست این مود در این بازی
بازی دارای ریکویل پترن خواهد بود
تانک بر عکس بتلفیلد به صورت های متنوعی میتونن اسیب ببینن مثلا حتی سیستم تانک شما مثل optic یا RC WS
قیمت بازی کمتر از 60 دلار خواهد بود

اطلاعات بیشتر با تشکر از دوست عزیزمون m.d.makan

با پول واقعی نمیشه اسلحه و موارد مربوط به گیم پلی خرید و فقط میشه مثل R6 قسمتهای ویژوال مثل اسکین و... خرید.
با خود XP که از بازی میگیرید میشه تبدیل به پول بازی کرد و اسلحه ها و... آنلاک کرد.
اسلحه و تجهیزات فقط مختص به جناح خاصی از بازی نیست، هر 2 یا چند جناح به تمام اسلحه ها دسترسی دارن.
بازی محدودیت در استفاده از اسلحه نداره مثل کلاسهای مختلف بتلفیلد (Sinper , Assualt , Medic و... ) ، بلکه سیستم وزن بازیکن خودش محدویت ایجاد میکنه، بدین شکل که اسلحه بیشتر وزن بیشتر و سرعت کرکتر کندتر میشه،حالا این تئوری هست باید ببینیم در عمل چی از آب در میاد که بالانس بهم نخوره. در ادامه این تجهیزات دیگه مثل Drone و امکاناتی از این دست هست که کلاسهای بازی از هم جدا میکنه.
بازی به هیچ عنوان بخش تخریب (Destruction) سری بتلفیلد نداره، بدلیل محدودیتی که استفاده از UE4 داره و همینطور یک استودیوی کوچک مثل Farm51 (حداکثر 50 نفر) در قیاس با Dice (نزدیک به 700 نفر) رسیدن به اون سطح از بازی که توام با تخریب پذیری دیوانه وار محیط در حد بتلفیلد باشه کار فوق العاده سختی هست.(واقعا کسی هم انتظار نداره این تیم در اون حد سیستم تخریب تو بازی بزاره،حداقل من آنچنان طرفدار این سیستم نیستم، ترجیه میدم بازی تخریب پذیری دیوانه وار در حد بتلفیلد 4 و 5 و سلطان بد کمپانی 2 نداشته باشه).
در عوض استودیو قول داده که تمام تمرکز خودشون رو در طراحی بهتر مپ ها چه از لحاظ بصری و همینطور کمی/کیفی بزارن چراکه انجین UE تو این موارد چیزی کم نداره.
سیستم دمیج بازی هم تفاوت با سری بتلفیلد داره، چرا که میشه Armor برای کرکتر انتخاب کرد، هم کلاه و هم آرمور بدن، که خب سرعت کرکتر بر همین اساس کندتر میشه ولی دمیج کمتری میخوره.
سیستم بازیابی سلامتی هم به هیچ وجه خودکار نیست وباید Health Pack یا چیزی شبیه به اون استفاده کنید.
Freindly Fire هم در بازی فعال هست، خیلی تو فضا سازی بازی موثر هست.
همونطور که تو پست اول گفته شد، بازی دارای بولت دراپ هست، علاوه بر اون جهت وزش باد هم میتونه در حرکت گلوله تاثیر بزاره.(البته این موارد درآینده اگر به تجربه بازی ضربه بزنه و یا جذابش کنه امکان حذف یا پروبال دادن بیشتر داره).

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
یه توضیح میدی راجع به این ارلی اکسس ؟ تفاوتش با نسخه اصلی چیه و چطوری الان گذاشتن واسه فروش
یه چیز تو مایه های فاز الفا و بتاست، به اینصورت که بازی هنوز ساختش کامل نشده ولی شما با خریدنش هم میتونی به بازی(ناقص) دسترسی داشته باشی هم با پولی که پرداخت میکنی به سازنده کمک کنی برای ادامه ساخت بازیش، اصولا هم بازیهای ارلی اکسس قیمت کمتری دارن نسبت به نسخه کامل ولی وقتی شما بازی رو توی مرحله ارلی اکسس خریداری کنین موقعی که نسخه کامل عرضه بشه اونو دریافت میکنین و نیازی به پرداخت هزینه دیگه ای نیست.

• Like
Reactions: DeadPooLX

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
خب سرور های بازی فعلا down عه :D اینم شانس ما
چیز عادییه ‎:D کلا بازیا ارلی اکسس سه چهار روزی طول میکشه سروراش اوکی شه. یادمه human fall flat رو موقعی که خریدم یه هفته ده روزی نتونستم به سروراش کانکت شم آخر ریفاند کردم ‎:|

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
خب بعد از مدتها که از استیم دور بودم من هم بازی رو گرفتم ، البته در کنارش insurgency رو هم گرفتم ، بازی شاهکاریه از ابتدا که تریلرهای اولیه ش رو دیدم دنبال تاریخ ریلیزش بودم حتی Early Access ، به هر ترتیب امیدوارم تجربه نابی باشه از در هم امیختن بتل 3 و 4 :D .

• Like
Reactions: DeadPooLX

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
خب بعد از مدتها که از استیم دور بودم من هم بازی رو گرفتم ، البته در کنارش insurgency رو هم گرفتم ، بازی شاهکاریه از ابتدا که تریلرهای اولیه ش رو دیدم دنبال تاریخ ریلیزش بودم حتی Early Access ، به هر ترتیب امیدوارم تجربه نابی باشه از در هم امیختن بتل 3 و 4 :D .
به نظرم ریفاند اش کن. مشکلات سرور و Dsync داره. البته شاید در آینده درست بشه ولی فعلا در شرایط فعلی اصلا به درد نمیخوره. اگه فروش خیلی خوبی مثل PUBG نکنه به سرنوشت بد بقیه بازی های Early Access دچار میشه.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
به نظرم ریفاند اش کن. مشکلات سرور و Dsync داره. البته شاید در آینده درست بشه ولی فعلا در شرایط فعلی اصلا به درد نمیخوره. اگه فروش خیلی خوبی مثل PUBG نکنه به سرنوشت بد بقیه بازی های Early Access دچار میشه.
صد درصد درست میشه این مشکل سرور . الان اگه دقت کنی به نظرات کاربرا تو استیم تنها دلیل که نظرات منفی داره فقط بخاطر سروراشه
غیر از این همه از گیمپلی تعریف کردن
قرار اپدیت بدن Hotfix احتمالا درست بشه سرورا :D

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
صد درصد درست میشه این مشکل سرور . الان اگه دقت کنی به نظرات کاربرا تو استیم تنها دلیل که نظرات منفی داره فقط بخاطر سروراشه
غیر از این همه از گیمپلی تعریف کردن
قرار اپدیت بدن Hotfix احتمالا درست بشه سرورا :D
کاملا موافقم. بازم میگم اگه درست بشه که عالیه.

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ

از نظر یکی از reviewهای استیم بازی تلفیقی از بتلفیلد ، escape from tarkov و مترو هستش و ی جو خفن ، تاریک و پر از depration داره و صد درصد برای هاردکور پلیرها ساخته شده اما ی casual player بتلفیلد باز هم میتونه ازش لذت ببره ،

باید دید سرورها کی درست میشه ، اما به شدت منابع سیستمی رو تحت الشعاع قرار میده حتی تو صفحه connect to network !

من هیچ موقع چیزیو ریفاند نمی کنم ،
حتی sandstorm ! :D

سخنِ بزرگان؛
این بازی عالیه :))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: -Poormaz-

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,516
نام
حسین
کوستومایز بازی عالیه فک نکنم هیچ بازی شوتری همچین کاستومی داشته باشه:D:-?
همه چیز تفنگ میشه تغییر داد \m/
از گیم پلی بگو داداش منه بدبخت چند روزه بدلیل مشغله کاری گیم نزدم گیمه خونم اومده پایین
اینجا هم هیچ فرصت نمیکنم بیام وگرنه میترکونم براتون تاپیکو:|

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,080
نام
مــاکــان
من دیشب و امروز بالاخره توسنتم در کل 2 دستی بازی کنم (همونطور که میدونین مشکل سرور، کانکتینگ و... داره).
از این بابت مشکلی نیست، Early access هست و این چیزها عادیه.

اما در مورد خود بازی

بازی از کیفیت بالائی برخورداره،طراحی منوها خوبه، وسعت تنظیمات گرافیکی خیلی خوبی داره.

بازی کلا بیشتر CPU محور هست، اگه تو بازی به علت ضعف CPU ،فریم خوبی نمیگیرین با پائین آوردن تنظیمات گرافیکی آنچنان تفاوتی شاید ایجاد نشه.

شخصی سازی اسلحه ها عالیه، تقریبا تو این مرحله شاید کاملترین نکته بازی همین قسمت باشه البته در حال حاضر عوض کردن متعلقات اسلحه(مثل شعله پوش) شاید اونقدر تو تغییر رفتار ریکویل (لگد اسلحه) تاثیر نداشته باشه، مطمئنا چون هنوز جای کار داره این بخش زیاد روی این مورد وقت نزاشتن، چون نیاز به بالانس کردن و... داره که خودش وقت گیره.

در بخش شخصی سازی میتونین برای کرکتر Taunt هم انتخاب کنین که بعد از کشتن دشمن براش ادا و اطوار در بیارین(مثل بچه های 12-10 ساله):D

مپ ها خیلی بزرگ هستن، جزئیات خوبی هم دارن،از لحاظ گرافیکی و نورپزدازی هم شرایط خوبی دارن، مخصوصا تو هوای بارونی.
شاید بعضی جاها پیدا کنید که تکسچرها کیفیت خوبی نداشته باشن، در کل مورد خیلی حادی نیست.
همونطور که میدونستیم طراحی مپ ها و شکل نورپردازی کاملا یادآور سری بتلیفیلد هست.
حتی صداگذاری (غیر از دیالوگ کرکترها) باز هم یادآور اون سری بازی هست.

تنوع اسلحه ها تو همین مرجله خیلی خوبه،شوتینگ بازی فوق العاده نیست (بنظر من هیچ کدوم از رقبا در حاضر شوتینگ عالی ندارن) اما میتونیم بگیم خوبه.

من یک نکته که خیلی بدم میاد این قابلیت ساپورت هوائی (بمبارون منطقه) سری COD هست که متاسفانه همه جا ریشه دوونده، هم اینجا و هم تو Insurgency.
غیر اون یک درون هم هست که قابلیت انفجار داره، متاسفانه بعد از مرگ توسط این قابلیت ها زمین و زمان میخواید مورد لطف قرار بدید:))

متاسفانه بدلیل ضعف سرورها هنوز اونقدری نتونستم بازی کنم که به موارد دیگه هم برسم، نمیدونم کجاها رو جا انداختم،متن خیلی سریع نوشتم.
فکر کنم تو یکی 2 روز، شاید هم تا آخر هفته مشکل سرورها بهبود پیدا کنه تا بشه از بازی لذت برد.
============
برای حمع بندی اگه بخوام منصفانه بگم در حال حاضر هیچ عجله ای برای خرید بازی نکنین چون وقتی نمییتونین به سرورها لاگین کنین فایده ای نداره.
بهترین کار اینه که چند روزی منتظر بمونید تا این مشکلات اولیه حل بشه.
از این لحاظ دوستانی که Sandstorm دارن میتونن ازش لذت ببرن (خوب چون اون چندهفته ای زودتر شروع کرده).
=====================
ویرایش :
یک چیز مهم که یادم رفت بگم اینه که در نهایت من باورم نمیشه یک تیم با کمتر از یک دهم نفرات دایس بتونه همچین بازی با کیفیتی تولید کنه.
اگه مشکلات بازی تو این مرحله رو بزاریم کنار، Farm51 تو این مرجله تونسه یک بیس عالی برای بازی آماده کنه که در ادامه مراحل Early Access بتونه به اون شاخ و برگ بده و قابلیت ها وامکانات جدید و بروز به بازی اضافه کنه.
من از اینکه بازی به یک عنوان خوش نام تبدیل میشه شکی ندارم، چون همه چیز جائی که باید هست فقط باید قدم هائی که تو مراحل بعدی میگیرن درست انتخاب کنن.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,080
نام
مــاکــان
با آپدیتی که چند ساعت پیش اومد دیگه مشکل سرور برام پیش نیومده.
همه چی خوب و روون هست.
گیم پلی بازی فوق العاده دوست داشتنی هست، اعتیاد آور، تاکتیکی تر نسبت به بتلفیلد تواما کمی هاردکورتر.
اگه همینطوری ادامه بدن و مشکلات رفع کنن اصلا غصه خردن برای نخریدن BFV هیچ معنائی نداره.
=============
ویرایش :
اما هنوز برا همه مشکل رفع نشده، منم هر یکی 2 تا مچ بازی مشکل کانکتینگ دارم.
اما به نسبت دیروز که اصلا نمیشد بازی کرد خیلی بهتر شده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر