آموزش ریپکیج کردن آپدیت بازی های هکی PS4

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام دوستان
همون طور که می دونید، از وقتی که کنسول PS4 هک (جیلبریک) شده، بازی های هکی PS4 هم توی سطح اینترنت پر شدن. بعضی از این بازی ها آپدیت هایی رو همراه خودشون دارن ولی در بیشتر موارد بازی ها همون نسخه Day One هستن، یعنی نسخه بازی 1.00 هست و هیچ آپدیتی رو همراه خودش نداره. از طرفی مشکلی که این بازی ها دارن اینه که امکان اپدیت شدن مستقیم رو هم ندارن، چون کنسولی که هک شده باشه امکان وصل شدن به PSN رو نداره. بنابراین ناچاریم آپدیت بازی رو از منابع دیگه پیدا کنیم و به صورت افلاین به همراه بازی اصلی نصب کنیم
اما اینجا یک مشکل دیگه هست، اونم اینکه آپدیتی که از یک منبع دیگه گرفته شده باشه به احتمال زیاد با بازی ما همخوانی نداره و نصب نمیشه، حتی اگه Title ID یکسانی با بازی ما داشته باشه.
راه حل اینه که بازی رو با آپدیت غیر قابل نصبتون به اصطلاح Repackage کنید
پس بریم سراغ آموزش:

قبل از شروع کار چند نکته کلی:
  1. آپدیت بازی حتما باید با بازی اصلی Title ID یکسانی داشته باشن. Title ID هر بازی به صورت CUSAXXXXX هست. اگه از Title ID بازی یا آپدیتی که در اختیار دارین آگاهی ندارین می تونین از برنامه PKG Viewer استفاده کنید.
  2. آپدیت بازی که دانلود کردید نباید آپدیت رسمی و دانلود شده از PSN باشه.
  3. در حال حاضر این روش فقط برای آپدیت هایی هست که برای فریمور 5.07 و یا کمتر منتشر شده باشه.

اما آموزش اصلی:
این کار از 3 طریق قابل انجامه که دونه دونه توضیح میدم و مزایا و معایب هر کدوم رو هم میگم:

روش اول: استفاده از Duxas PS4 patch repackager 7.2.18 (دانلود):
1. اول فایل دانلود شده رو استخراج کنید. بعد به پوشه Dependencies برید و 2 برنامه NetFramework_4.6_Net_Installer و VC_redist.x86 رو نصب کنید. بعد برنامه Duxa's PS4 patch repackager رو به صورت Admin اجرا کنید.
2. فایل آپدیت بازی رو در محل Patch pkg یعنی (1) وارد کنید.
3. فایل بازی اصلی رو در محل Game pkg یعنی (2) وارد کنید.
4. با زدن Go برنامه ازتون می پرسه که فایل نهایی رو کجا Save کنه. یه مسیر واسش انتخاب کنید و صبر کنید تا پیغام اتمام کار رو بهتون بده.
5. بعد از اتمام کار، یک فایل با پسوند pkg خواهید داشت که اون میشه آپدیت جدیدتون. این فایل آپدیت جدید، به راحتی قابل تصب شدن هست.

90035

مزایا:
+ محیط گرافیکی

معایب:
- این برنامه به حجم زیادی از درایو ویندوزتون احتیاج داره چون فایل های موقت فایل آپدیت رو داخل پوشه temp استخراج می کنه. فایل های اپدیت بعد از استخراج شدن حجمشون 2 تا 3 برابر میشه. پس اگه فایل اپدیتون حجیم هست و درایو ویندزتون هم فضای خالی زیادی نداره، از این روش استفاده نکنید.

روش دوم : استفاده از Duxas PS4 patch repackager 6.22.18 (دانلود):

1. یک فولدر بسازید و آپدیت بازی که نصب نمیشه رو توی اون فولدر بریزید. حالا داخل همون فولدر، یک فولدر دیگه هم بسازید و اسمش رو بذارید "game" و بعد بازی اصلی رو داخل فولدر game بریزید.
2. برنامه رو که دانلود کردید رو استحراچ کنید و فایل Duxa's PS4 patch repackager 6.22.18.exe رو کنار فایل آپدیتون قرار بدید.
  • نکته: در هیچ کجای مسیر فایل ها و یا فولدرها نباید فاصله (space) وجود داشته باشه.
3. سپس برنامه رو به صورت Admin اجرا کنید. بعد از اجرا ازتون می خواد که mode کارکرد برنامه رو با انتخاب عدد مشخص کنید. بهترین و راحت ترین mode همون automatic mode هست، پس با زدن کلید 1 این mode رو انتخاب کنید.

90036

4. بعد از کلی کار کردن و اسخراج و repackage کردن پیعام زیر به رنگ سبز زنگ ظاهر میشه. بعد می تونین فایل جدید آپدیتون رو از توی پوشه output استفاده کنید.

90037

مزایا:
+ استفاده نکردن از درایو ویندوز

معایب:
- نسبتا کندتر از روش قبلی
- زمان باقی مانده و درصد اتمام کار اصلا دقیق نیست

روش سوم: استفاده از T42 repackager:

90038

1. ابتدا این فایل رو دانلود کنید و محتویاتش رو داخل یک فولدر استحراج کنید.
2. فایل t42-repackager.cmd رو یه صورت Admin اجرا کنید و با زدن یک دکمه خارج شید.
3. حالا فایل های gengp4.exe و orbis-pub-cmd.exe و همچنین فولدر ext رو به داخل قولدر bin منتقل کنید.
4. این فایل رو دانلود کنید و محتویاتش رو دوباره داخل فودر bin استخراج کنید.
  • نکته1: اگه مراحل بالا رو درست انجام داده باشید فولدرهاتون باید شامل این ها بشه:

• bin\
  • bin\ext\di.exe
  • bin\ext\sc.exe
  • bin\gengp4.exe
  • bin\orbis-pub-cmd.exe
  • game\
  • patch\
  • repack\
  • temp\
  • unpack\
  • t42-repackager.cmd

5. فایل آپدیت غیر قابل نصب رو توی پوشه patch و فایل اصلی بازی رو توی پوشه game قرار بدید.
  • نکته1: از اونجایی که فایل های بازی حجیم و جابه جایی اونها زمان بر هست پیشنهاد می کنم فولدرهایی که ساختین رو به درایوی که بازی هاتون توش قرار داره منتقل کنید و نه برعکس!
  • نکته2: در هیچ کجای مسیر فایل ها و یا فولدرها نباید فاصله (space) وجود داشته باشه.
6. t42-repackager.cmd رو به صورت Admin اجرا کنید. اگه همه چی درست پیش بره نوار تا 100 درصد پر میشه صفحه زیر به میبینید:

90039

حالا می تونید فایل آپدیت حدید رو از پوشه repack دریافت کنید.

مزایا:

معایب:
- حجیم بودن بعضی از پیش نیازها

امیدوارم به درتون خورذه باشه
مرسی.

Attachments

• 111.PNG
    111.PNG
    21.5 KB · مشاهده: 337
  • 222.png
    222.png
    20.3 KB · مشاهده: 334
  • 333.JPG
    333.JPG
    94.5 KB · مشاهده: 337
  • 444.jpg
    444.jpg
    71.3 KB · مشاهده: 332
  • 555.jpg
    555.jpg
    92.4 KB · مشاهده: 333
آخرین ویرایش:

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام

یعنی میشه آپدیت 1.14 فیفا رو به دستگاه هکی زد ؟؟

نه. آپدیت 1.14 فیفا فریمور 5.55 می خواد
این نکته سومم هست:
"در حال حاضر این روش فقط برای آپدیت هایی هست که برای فریمور 5.07 و یا کمتر منتشر شده باشه."

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: 1987msb

javidkhah

کاربر سایت
Jun 11, 2018
75
سلام دوستان
همون طور که می دونید، از وقتی که کنسول PS4 هک (جیلبریک) شده، بازی های هکی PS4 هم توی سطح اینترنت پر شدن. بعضی از این بازی ها آپدیت هایی رو همراه خودشون دارن ولی در بیشتر موارد بازی ها همون نسخه Day One هستن، یعنی نسخه بازی 1.00 هست و هیچ آپدیتی رو همراه خودش نداره. از طرفی مشکلی که این بازی ها دارن اینه که امکان اپدیت شدن مستقیم رو هم ندارن، چون کنسولی که هک شده باشه امکان وصل شدن به PSN رو نداره. بنابراین ناچاریم آپدیت بازی رو از منابع دیگه پیدا کنیم و به صورت افلاین به همراه بازی اصلی نصب کنیم
اما اینجا یک مشکل دیگه هست، اونم اینکه آپدیتی که از یک منبع دیگه گرفته شده باشه به احتمال زیاد با بازی ما همخوانی نداره و نصب نمیشه، حتی اگه Title ID یکسانی با بازی ما داشته باشه.
راه حل اینه که بازی رو با آپدیت غیر قابل نصبتون به اصطلاح Repackage کنید
پس بریم سراغ آموزش:

قبل از شروع کار چند نکته کلی:
  1. آپدیت بازی حتما باید با بازی اصلی Title ID یکسانی داشته باشن. Title ID هر بازی به صورت CUSAXXXXX هست. اگه از Title ID بازی یا آپدیتی که در اختیار دارین آگاهی ندارین می تونین از برنامه PKG Viewer استفاده کنید.
  2. آپدیت بازی که دانلود کردید نباید آپدیت رسمی و دانلود شده از PSN باشه.
  3. در حال حاضر این روش فقط برای آپدیت هایی هست که برای فریمور 5.07 و یا کمتر منتشر شده باشه.

اما آموزش اصلی:
این کار از 3 طریق قابل انجامه که دونه دونه توضیح میدم و مزایا و معایب هر کدوم رو هم میگم:

روش اول: استفاده از Duxas PS4 patch repackager 7.2.18 (دانلود):
1. اول فایل دانلود شده رو استخراج کنید. بعد به پوشه Dependencies برید و 2 برنامه NetFramework_4.6_Net_Installer و VC_redist.x86 رو نصب کنید. بعد برنامه Duxa's PS4 patch repackager رو به صورت Admin اجرا کنید.
2. فایل آپدیت بازی رو در محل Patch pkg یعنی (1) وارد کنید.
3. فایل بازی اصلی رو در محل Game pkg یعنی (2) وارد کنید.
4. با زدن Go برنامه ازتون می پرسه که فایل نهایی رو کجا Save کنه. یه مسیر واسش انتخاب کنید و صبر کنید تا پیغام اتمام کار رو بهتون بده.
5. بعد از اتمام کار، یک فایل با پسوند pkg خواهید داشت که اون میشه آپدیت جدیدتون. این فایل آپدیت جدید، به راحتی قابل تصب شدن هست.

90035

مزایا:
+ محیط گرافیکی

معایب:
- این برنامه به حجم زیادی از درایو ویندوزتون احتیاج داره چون فایل های موقت فایل آپدیت رو داخل پوشه temp استخراج می کنه. فایل های اپدیت بعد از استخراج شدن حجمشون 2 تا 3 برابر میشه. پس اگه فایل اپدیتون حجیم هست و درایو ویندزتون هم فضای خالی زیادی نداره، از این روش استفاده نکنید.

روش دوم : استفاده از Duxas PS4 patch repackager 6.22.18 (دانلود):

1. یک فولدر بسازید و آپدیت بازی که نصب نمیشه رو توی اون فولدر بریزید. حالا داخل همون فولدر، یک فولدر دیگه هم بسازید و اسمش رو بذارید "game" و بعد بازی اصلی رو داخل فولدر game بریزید.
2. برنامه رو که دانلود کردید رو استحراچ کنید و فایل Duxa's PS4 patch repackager 6.22.18.exe رو کنار فایل آپدیتون قرار بدید.
  • نکته: در هیچ کجای مسیر فایل ها و یا فولدرها نباید فاصله (space) وجود داشته باشه.
3. سپس برنامه رو به صورت Admin اجرا کنید. بعد از اجرا ازتون می خواد که mode کارکرد برنامه رو با انتخاب عدد مشخص کنید. بهترین و راحت ترین mode همون automatic mode هست، پس با زدن کلید 1 این mode رو انتخاب کنید.

90036

4. بعد از کلی کار کردن و اسخراج و repackage کردن پیعام زیر به رنگ سبز زنگ ظاهر میشه. بعد می تونین فایل جدید آپدیتون رو از توی پوشه output استفاده کنید.

90037

مزایا:

معایب:
- نسبتا کندتر از روش قبلی
- زمان باقی مانده و درصد اتمام کار اصلا دقیق نیست

روش سوم: استفاده از T42 repackager:

90038

1. ابتدا این فایل رو دانلود کنید و محتویاتش رو داخل یک فولدر استحراج کنید.
2. فایل t42-repackager.cmd رو یه صورت Admin اجرا کنید و با زدن یک دکمه خارج شید.
3. حالا فایل های gengp4.exe و orbis-pub-cmd.exe و همچنین فولدر ext رو به داخل قولدر bin منتقل کنید.
4. این فایل رو دانلود کنید و محتویاتش رو دوباره داخل فودر bin استخراج کنید.
  • نکته1: اگه مراحل بالا رو درست انجام داده باشید فولدرهاتون باید شامل این ها بشه:

• bin\
  • bin\ext\di.exe
  • bin\ext\sc.exe
  • bin\gengp4.exe
  • bin\orbis-pub-cmd.exe
  • game\
  • patch\
  • repack\
  • temp\
  • unpack\
  • t42-repackager.cmd

5. فایل آپدیت غیر قابل نصب رو توی پوشه patch و فایل اصلی بازی رو توی پوشه game قرار بدید.
  • نکته1: از اونجایی که فایل های بازی حجیم و جابه جایی اونها زمان بر هست پیشنهاد می کنم فولدرهایی که ساختین رو به درایوی که بازی هاتون توش قرار داره منتقل کنید و نه برعکس!
  • نکته2: در هیچ کجای مسیر فایل ها و یا فولدرها نباید فاصله (space) وجود داشته باشه.
6. t42-repackager.cmd رو به صورت Admin اجرا کنید. اگه همه چی درست پیش بره نوار تا 100 درصد پر میشه صفحه زیر به میبینید:

90039

حالا می تونید فایل آپدیت حدید رو از پوشه repack دریافت کنید.

مزایا:

معایب:
- حجیم بودن بعضی از پیش نیازها

امیدوارم به درتون خورذه باشه
مرسی.

با تشکر دوست عزیز . این روش واسه dlc هم کاربرد داره ؟

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
با تشکر دوست عزیز . این روش واسه dlc هم کاربرد داره ؟

مثل اینکه گفتن نمیشه
ولی شما امتحان کنید اگه شد توی پست اول آپدیت می کنم

دوست عزیز ممنون بابت راهنماییت همین که میخوای کمکی به دیگران کنی یه دنیا ارزش داره

نوکرم :*

• Like
Reactions: Eldorado0003

Modmod

کاربر سایت
Jun 12, 2018
67
سلام عزیز من رو دوتا بازی امتحان کردم این ارور رو میده ارورش میگه file mimatch. آپدیتم cusa ش یکیه چون خودم دامپ کردم

Attachments

• 1530616139499-1390473069.jpg
    1530616139499-1390473069.jpg
    181.9 KB · مشاهده: 32

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام عزیز من رو دوتا بازی امتحان کردم این ارور رو میده ارورش میگه file mimatch. آپدیتم cusa ش یکیه چون خودم دامپ کردم

error 4 یعنی فایل ها به هم نمی خورن
اول سعی کنید از روش های دیگه استفاده کنید اگه بازم مشکل بود صد در صد ایراد از فایل هاتونه. یا فایل آپدیت یا فایل اصلی
اولا مطمئنین آپدیت هست و نه DLC؟ حتما حتما حتما هر دو فیک هستن؟

راستی فایل آپدیت 1.28 درایوکلاب یه سری مشکل داشت که بعدا آپدیت های PROPER و بدون مشکلش منتشر شد. سعی کنید از یه آپدیت دیگه استفاده کنید. شاید شما هم مثل همونا خوب dump نگرفتین

سلام اپدیتی هست که واسه ترکیب فیفا18 باشه غیر از 1.14 که نمیشه نصب کرد... مثلا 1.10 ...؟؟؟

منظورتون از ترکیب نقل و انتقال بازیکناس؟
اخرین اپدیت فیفا 18 برای فریمور 5.05 تا جایی که میدونم 1.10 هست

• Like
Reactions: Modmod

Modmod

کاربر سایت
Jun 12, 2018
67
اول سعی کنید از روش های دیگه استفاده کنید اگه بازم مشکل بود صد در صد ایراد از فایل هاتونه. یا فایل آپدیت یا فایل اصلی

راستی فایل آپدیت 1.28 درایوکلاب یه سری مشکل داشت که بعدا آپدیت های PROPER و بدون مشکلش منتشر شد. سعی کنید از یه آپدیت دیگه استفاده کنید. شاید شما هم مثل همونا خوب dump نگرفتین

مرسی بابت راهنماییت داداشم خیلی ممنون داداش فقط من خودم دامپ گرفتک از بازی ها کهتو کنسول اجرا میشده ( اکانتی بوده) بعدم با fake generator فیک پکیج ساختم بجز درایو کلاب بتل وان هم همین ارورو داد دقیقا نمیدونم مشکل کار کجاست

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
مرسی بابت راهنماییت داداشم خیلی ممنون داداش فقط من خودم دامپ گرفتک از بازی ها کهتو کنسول اجرا میشده ( اکانتی بوده) بعدم با fake generator فیک پکیج ساختم بجز درایو کلاب بتل وان هم همین ارورو داد دقیقا نمیدونم مشکل کار کجاست

خواهش می کنم
من حرفای سازندشو واستون ترجمه کردم
شما یه کاری بکن. اولا به pkg viewer هم بازی اصلی هم اپدیت رو دوباره چک کن ببین cusa id شون یکی هست یا نه. یعنی مطمئن شو
بعدم با روش های دیگه ام امتحان کن. اگه اونام ایراد گرفتن مشکل از آپدیت هات هست. احتمالا خوب دامپ گرفته نشده

• Like
Reactions: Modmod

Modmod

کاربر سایت
Jun 12, 2018
67
داداشم یکیه که تو یه سیستم دیگه نصب شده و اجرا شده دیگه تو ساختن فیک پکیج شما چیزیو رعایت نمیکنی مثلا تو تب خاصی چیزیرو تغیر بدین شما با فیک پکیج جنراتور کار کردی مسلتین بهش

Modmod

کاربر سایت
Jun 12, 2018
67
یه چیزه دیگه شاید بدرد بقیه بچه ها بخوره من خودم خیلی تو دامپ گرفتن اذیت شدم من اولا پی لود دامپو اجرا میکردم بعد بازیو ران میکردم یا هاردو بعد ران کردن پیلود دامپ وصل میکردم دامپ رو میگرفتا اما بعد که میخواستم پکیجش کنم همه مدل اروری میداد
حالا بچه ها حتما اینرو رعایت کنین اول هاردو وصل کنین بعد بازی رو ران کنید آخر کار پی لود رو اجرا کنین و وقتی برازر رو باز کردین برا فرستادن پی لود دامپ دیگه ازش بیرون نیای بزارید تو همون صفحه سفیده بمونه تا کاره دامپ تموم شه خودش خاموش بشه تاکید میکنم از صفحه بروزر بیرون نیایید

• Like
Reactions: WW_EA

amircloop

کاربر سایت
Dec 29, 2012
554
نام
علی

همون 1.10 هم اگه لینکشو دارین برام بزارید ...برای نسخه هکی میخوام...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر