Multi Platform Assassin's Creed: Odyssey

mvmn_ac_odysey_header.jpg

Title: Assassin's Creed Odyssey
Developer: Ubisoft Quebec
Publisher: Ubisoft
Platforms: PC - PS4- Xbox One
Release Date: 5 Oct 2019
Meta Score: TBD
System Requirements
Minimum Requirements

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
Processor: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz, Ryzen 3 - 1200
Video: AMD Radeon R9 285 (2GB VRAM with Shader Model 5.0) or NVIDIA GeForce GTX 660
Memory: 8GB RAM
Resolution: 720p
Targeted framerate: 30 FPS
Video Preset: Low
Storage: 46GB available hard drive space
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended Specification

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
Processor: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz, Ryzen 5 - 1400
Video: AMD Radeon R9 290X (4GB VRAM or more with Shader Model 5.0) or better or NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) – See supported list*
Memory: 8GB RAM
Resolution: 1080p
Video Preset: High

Recommended 4K Configuration

Processor: AMD Ryzen 1700X @ 3.8 GHz, Intel Core i7 7700 @ 4.2 GHz
Video: AMD Vega 64, NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB VRAM with Shader Model 5.0)
Memory: 16GB RAM
Resolution: 4K
Video Preset: High
در سال 2017 پس از استراحت یک ساله سری محبوب Assassin's Creed شاهد بازگشت این سری با بازی Assassin's Creed Origins بودیم. بازی که بسیازی از المان های سری را دگرگون ساخت و مسیر جدیدی در پیش روی سری قرار داد. حال یکسال پس از عرضه موفق Origins مجدد عنوان جدیدی در سری با نام Assassin's Creed Odyssey معرفی شد، عنوانی که قرار است ما را به زمانی قبل از داستان Origins، یعنی حدود 400 الی 500 سال قبل از میلاد مسیح در سرزمین یونان ببرد. در نگاه اول این عنوان بسیار مشابه با Origins به نظر می رسد، اما آیا همه المان های آن اینطور است و تنها شاهد تغییر در مکان و زمان خواهیم بود؟! در جواب باید بگویم که خیر، بازی از لحاظ ظاهری از همان انجین و فرمول استفاده می کند، اما تک تک المان ها دچار تغییر و بهبود شده اند، از وجود Ability در مبارزات، تا مسیر RPG شدن به معنای واقعی. به منظور درک بهتر این تغییرات و اساس کلی بازی، اطلاعات مهم بازی را در بخش زیر مطالعه کنید.

اطلاعات بازی

• دوره زمانی بازی حدود 400 الی 500 سال قبل از میلاد مسیح، در دوران طلایی یونان است.
  • نقشه بازی شامل کل کشور یونان خواهد بود که بسیار متنوع تر از مصر باستان است. از فضاهای سرسبز تا کوه های برفی و دریاهای پهناور. همچنین وسعت این نقشه دو برابر نقشه عظیم Origins خواد بود که در نوع خود بی نظیر است.
  • شخصیت اصلی بازی برای اولین بار در سری قابل انتخاب است. شخصیت مرد با نام Alexios و شخصیت زن با نام Kassandra از کارکترهای قابل انتخاب بازی هستند. با وجود این انتخاب، سیر داستانی دو شخصیت یکسان خواهد بود.
  • شخصیت بازی از خانواده Spartaهاست، اما در کودکی طی یک حادثه نامعلوم از خانواده ترد می شود و تنها چیزی که برای او باقی می ماند نیزه شکسته Leonidas، پادشاه Spartaها (که از اجداد شخصیت اصلی نیز است) خواهد بود.
  • خبری از Templarها نیست و به نظر شخصیت منفی بازی با نام Cultist شناخته می شود که گویا اشاره به گروه تندرو مذهبی خواهد داشت.
  • شخصیت بازی از یک Mercenary پایین رده شروع خواهد کرد و تا بالاترین رتبه های Spartanها پیش خواهد رفت.
  • در بازی به دنبال پیدا کردن قسمت تاریک گذشته و کودکی خود خواهید بود.
  • المان های RPG بازی نسبت به Origins یک و شاید چند پله ارتقا پیدا کرده اند. علاوه بر درخت مهارت، Loot و Level Up شخصیت و موارد دیگر که در بازی قبل وجود داشت، برای اولین بار شاهد وجود Abiltyها، قابلیت انتخاب در مکالمات و تاثیر بر روند داستان، ایجاد روابط احساسی بین شخصیت ها و ... خواهیم بود.
  • ماموریت ها مانند بازی قبل در کل نقشه بازی پراکنده شده اند و به ماموریت های اصلی و فرعی دسته بندی می شوند. به غیر از این دو دسته، فعالیت های جانبی دیگری نیز بنا به فضا در بازی وجود خواهند داشت.
  • همچنان Eagle Vision جای خود را به عقابی با نام Ikarus داده است که از لحاظ قابلیت ها به نظر فرق چندانی با Senu نخواهد داشت. همچنین نام Ikarus اشاره به فرزند یکی از خدایان باستان یونان دارد که آرزوی پرواز کردن داشت.
  • سیستم Navigation بازی ادامه راه Origins خواهد بود و خبری از Mini Map نیست.
  • همانطور که بالاتر ذکر شد، نقشه بازی کل کشور یونان را پوشش خواهد داد و شامل شهرهای بزرگ، روستاها، دریاهای وسیع، معبدهای مخفی و ... است
  • پوشش گیاهی با توجه به فضا در بازی قرار گرفته است. همچنین اکوسیستم جانوری نیز همچنان در بازی وجود خواهد داشت.
  • تا به حال تنها وسیله نقلیه نشان داده شده اسب است و معلوم نیست آیا خبری از سایر مرکب ها خواهد بود یا خیر!
  • اسلحه های بازی مانند Origins به دو دسته کلی Range و Melee دسته بندی می شوند. اما اینبار Abilityها (مانند Spartan Kick) بازیکن را در مبارزات همراهی می کنند.
  • مبارزات ادامه دهنده همان سیستم جدید پیاده شده در Origins خواهد بود، باز هم آزادانه می توانید سلاح خود را به حرکت در آورید و زمان بندی، فاصله، سرعت و قدرت سلاح از فاکتورهای مهم خواهند بود.
  • برخی از نمادهای بازی مانند Leap of Faith همچنان در بازی وجود دارند، اما برخی جای خود را به چیز دیگری داده اند که جلوتر اشاره خواهد شد.
  • بخش زمان حال در بازی وجود خواهد داشت و ادامه دهنده داستان Layla Hassan خواهد بود. از نظر وسعت، بزرگ تر از Origins خواهد بود، اما همچنان تمرکز اصلی بر روی داستان Alexios/Kassandra است. همچنین بازی قابلیتی را در اختیار بازیکن قرارخواهد داد تا هر زمان که خواست به زمان حال بیاید و بازی شما را مجبور به این کار نخواهد کرد.
  • هیچ گونه بخش Multiplayer در بازی وجود نخواهد داشت.
  • از قابلیت های مخفی کاری چیز زیادی گفته نشد، با این حال به نظر تغییرات چندانی در آن صورت نگرفته است.
  • از لحاظ افسانه ها، بسیار بیشتر از Origins به آن ها پرداخته خواهد شد و با موجودات گوناگونی روبرو خواهیم شد. دیدار و یا روبرو شدن با خدایان باستان نیز دو از انتظار نخواهد بود.

و اما مواردی که نسبت به شماره قبل و برخی در کل سری جدید خواهند بود.

• تا به اینجا خبری از Hidden Blade نخواهد بود و جای خود را به نیزه شکسته Leonidas داده است. این نیزه علاوه بر ایفای نقش جایگزین Hidden Blade برای مخفیانه به قتل رساندن، در مبارزات بسیار کاربری است و بسیاری از Abilityهای موجود به آن مربوط می شوند.
  • لباس و Armor به بخش های جدا از هم تجزیه شده اند و بازیکن قابلیت انتخاب هر تکه از آن را خواهد داشت (مانند AC Unity)
  • Assassination در حال حرکت به بازی اضافه شد که در بازی Origins وجود نداشت.
  • برای اولین بار در سری قابلیت انتخاب در مکالمات و وجود پیش آمد ها را در سری خواهید داشت. البته مواردی که بر اساس تاریخ باشند تغییر نخواهند کرد، اما سرنوشت شخصیت ها توسط بازیکن رقم می خورد.
  • برای اولین بار در سری چندین پایان در بازی وجود خواهد داشت
  • برای اولین بار در سری امکان ایجاد روابط عاطفی بین شخصیت های مختلف وجود خواهد داشت و حتی محدود به روابط عادی و مستقیم نخواهد شد.
  • برای اولین بار در سری همه مکالمات به صورت Cut Scene خواهند بود و راهی مانند The Witcher 3 را طی خواهد کرد.
  • بیش از 30 ساعت Cut Scene در بازی وجود خواهد داشت
  • با وجود جملات مشابه دو شخصیت Alexios و Kassandra در شرایط یکسان، شاهد تفاوت در نحوه بیان و انیمیشن های صورت خواهیم بود.
  • Naval Combats نقش بسیار پررنگی در بازی خواهند داشت و تنها محدود به چند ماموریت نخواهد شد.
  • موجودات دریایی متنوعی وجود خواهند داشت و شنا کردن در آب با حضور کوسه ها اصلا امن نخواهد بود.
  • برای اولین بار در سری کشتن NPCها موجب Desync شدن شما از بازی نخواهد شد و به جای آن سیستمی مانند Wanted Level سری GTA در بازی پیاده ساری شده است.
  • برای اولین بار در سری شاهد مبارزات عظیم با وجود 300 نفر خواهیم بود.
Post Launch & Season Pass Content

d8n_zanrvdbo22m11.jpg

Story Arc 1: Legacy of the First Blade
This first episodic adventure will link Assassin’s Creed: Odyssey and Assassin’s Creed: Origins. Players will fight alongside the first hero to wield the iconic hidden blade while learning why the Assassins choose to fight from the shadows. Starting December 2018, episodes will be released approximately six weeks apart.

Story Arc 2: The Fate of Atlantis
In the second story arc, players will confront godly creatures and uncover the secrets of the legendary sunken city. In a surprising saga filled with twists and turns, players will get even closer to Greek mythology and the First Civilization. Coming spring 2019, episodes will be released approximately six weeks apart.

Assassin's Creed III Remastered
Ignite the American Revolution as Connor, the master assassin born of the beauty and the brutality of 18th century America

اگر علاقه مند به بازی هستید، حتما سایت رسمی بازی را هم چک کنید:
Assassin's Creed Odyssey on PS4, Xbox One, PC | Ubisoft (US)

همینطور اگر می خواهید در در مورد تنوع محیطی فوق العاده بازی بیشتر بدانید, حتما حتما لینک زیر را بررسی کنید:
Assassin's Creed Odyssey World Map - Ancient Greece | Ubisoft (US)

تصاویر بازی
odku_ac_odyssey_footer.jpg

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
بهرحال باید یه جور باشه که شما مجبور بشی نسل جدید گرافیکارو بخری وگرنه بازی ها ک همه با 1070 1080 خوب اجرا بشن کی بره نسل جدید بخره:D
مشکل اینجاست که الان حتی پرچم دار انویدیا که هنوز از راه نرسیده!! و برای 4K هم تبلیغ میشده هم بیشتر از 45 فریم نمیده :D
حساب کن 2080ti احتمالا بین 15 تا 20 تومن قیمت میخوره تو ایران بعد اول کاری این خروجیشه، خدا رحم کرده یوبی فعلا RayTracing رو تو این بازی پیاده سازی نکرده

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
من از لحاظ کیفیت گرافیکی گفتم خب هر چی بازی گرافیکش بالاتر باشه سخت افزار قوی تر میخاد اگه قرار باشه روی سخت افزار ضعیف 60 فریم بده که دیگه گرافیک نداره نمونش کوانتوم بریک چقدر سنگین بود همون اندازه گرافیک بالایی داشت ولی گرز اف وار 4 چقدر سبک بود ولی گرافیک پایینی داشت بافتهاش انگار کاغذ بود
گیرز 4 که یکی از بهینه ترین و گرافیک دار ترین بازی ها بود!
من با 1050ti بازی رو میزاشتم روی 4k فریم میگرفتم میتونستم بازی کنم!
------------------

ببینم این بازی هم مثل نسخه قبلی مشکل هارد داره؟ من توی Origins وقتی روی hdd میرفتم بازی تمام وقت برام لگ داشت، ریختمش توی درایو ssd ام مشکلش حل شده بود!

• Like
Reactions: Paradise Lost

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
مشکل اینجاست که الان حتی پرچم دار انویدیا که هنوز از راه نرسیده!! و برای 4K هم تبلیغ میشده هم بیشتر از 45 فریم نمیده :D
حساب کن 2080ti احتمالا بین 15 تا 20 تومن قیمت میخوره تو ایران بعد اول کاری این خروجیشه، خدا رحم کرده یوبی فعلا RayTracing رو تو این بازی پیاده سازی نکرده
حالا بحث پول ایران جداس چون فک کنم دیگ بی ارزش ترین پول دنیا رو داریم. ی کارگری مثل من باید 1 سال کار کنه نخوره خرج نکنه ی کارت بگیرخ:D حالا خارج شرایط فرق داره و وضعیت بهتره
ولی آره پورتش انگار جالب نیس.دیگه با 2080 حداقل باید فریم خوبی بده ک احتمالا با اپدیت درست میشه
کلا اساسین ها یکم زیادی سنگین هستن. نسخه قبل روی سیستم دوستم نصب بود دهن لپ تاپش سرویس میشد درحالی ک بقیه بازی ها مثلا بتل 1 هیچ مشکلی نداشت
یکم یوبی سافت توی پورت انگار مشکل داره:D واچ داگز 1 هم اون زمان بنظرم زیادی سنگین بود

• Like

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
گیرز 4 که یکی از بهینه ترین و گرافیک دار ترین بازی ها بود!
من با 1050ti بازی رو میزاشتم روی 4k فریم میگرفتم میتونستم بازی کنم!
بحث سر همینه تمام اساسین کریدها از زمان خودشون گرافیکشون بالاتره اون سنگینی هم برای همینه گرز 4 که کلا هیچی نداشت گرافیکش مثل نسل هفت بود

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
این بازی الان روی PS4 Pro میشه 4K@30 بازی کرد! حالا درسته گرافیکش در حد الترای PC نیست و 4K ـش هم چکبورده (که البته واقعا تکنیک خوبیه و به نظرم نزدیک 4K نیتیو هست) اما مقایسه کنید سحت افزاره پرو رو با 1080Ti و 16 گیگ رم باس 3800 و i7 8700@4.8GHz که خروجیش میشه 38 فریم که قطعا تو بعضی جاها زیر 30 هم میاد.
من وقتی بازیایی مثل آنچارتد و هورایزن رو PS4 تجربه کردم تازه فهمیدم معنای استفاده بهینه از سخت افزار چیه. گرافیک های فک برانداز این بازیا بدون هیچ افت فریمی روی سخت افزار متوسط رو به پایین پرو اجرا میشه.
بعضی از دوستان میگن سونی با دنووو داره پی سی گیمینگ رو نابود میکنه در صورتی که نخیر، امثال یوبی دارن با این پورتای مزخرفشون پی سی رو نابود میکنن.

View attachment 94474
واقعا یکی از برترین کامنت های کل تاریخ بازی سنتر:D:">:x
فکر کن اون گرافیک هیولایی GOW2018 رو رو پی سی بخوان 60 یا 30 فریم بدن، باید 8899 Ti هم بسازن تا بالخره این سخت افزار ها بفروش برسن دیگه!:| وگرنه همون Ps4 معمولی هم گاد، و انچارتد و درایو کلاب رو هم میکشه چیزی که PC گیمینگ شاید با 40 برابر قدرت کنسول هم بهش نمیرسه، واقعا الان معنی استفاده بهینه از موتور بازی سازی یا پورت بازی معنی داره نه قدرت دستگاه ها!!! ولی از حق نگزریم، هم فورزا 7 هم گرز 4 جز بهترین بازی های تاریخ پی سی گیمینگ هستن از لحاظ پورت من فورزا رو 4K واقعی با 970 که کارت 4 سال پیش هست اجرا کردم چند تا از تنظیمات رو اف کردم مثل AA رو 60 فریم پایین تر نمیاد! یا گرز 4 هم رو های 4K فوق العاده بود یا 2k رو فول الترا اصلا یک وضعی بود ادم دلش میبرید! ولی حیف بقیه بازی ها مثل Final Fantasy XV با همین سیستم ریده بود و تو بعضی جاها تا 15 فریم هم پایین میومد در صورتی که رو نسخه عادی PS4 29 فریم کمتر پایین نمیاد حالا کیفیتش الترا هم نباشه!

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
من اصلا این بازی رو پلی ندادم و نمیدونم بازی خوبی هست یا نه ولی با چیزایی که از توییچ دیدم واقعا نا امید شدم. به نظرم بزرگترین مشکل بازی لول و XP هست. خیلی کند پیش میره و البته یه راه حل داره. 10 دلار بدی تا سریع تر لول آپ بشی!!!!!!!! اینطور که من شنیدم با این کار بازی به شدت لذت بخش میشه ولی آخه به چه قیمتی؟ توی Far cry 5 همMicrotransaction بود ولی اصلا اذیت نمیکرد. اصلا. من نمیدونم چرا باید یه روشی که قبلا توی بازی های سینگل جواب نداده (Shadow of war) رو دوباره تکرار کنی. یا مثلا اسم بازی Assassin هست ولی اگه دشمن ات 3-4 لول بالاتر از خودت باشه دیگه نمیتونی با یه ضربه و به صورت مخفیانه بکشیش. مراحل فرعی اش هم به نظرم تو مخ هستن و اگه مجبور نباشم برمشون که عالی میشه. Finishing بازی خیلی خوب کار شده. گرافیک بازی هم که خوبه. پورت PC هم که مثل Origin خوب نیست ولی انگار قول دادن توی پچ 1.03 درست اش کنن.

• Like

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد
من یه ۲۰ ساعتی نشستم پاش. با ذهنیت کاملا منفی که از سر کول تمام سایت های داخلی و خارجی بالا میره. اینقدر که در مورد این بازی فحش و ناسزا و... خوندم یادم نمیاد سر عنوان دیگه ای خونده باشم واقعا.یعنی تا همین چند روز پیش قبل انتشار نمرات بازی اینقدر در موردش فحش خونده بودم که واقعا حتی نمیخاستم برم سمتش و میگفتم خب لابد ملت یه چیزی دیدن که اینقدر فحش میدن دیگه! لابد یه چیزی ورای مضخرفه این نسخه! گذشت تا نمرات اومد و در کمال ناباوری دیدم ای بابا حرف ملتو باید باور کنیم یا نمرات بازی رو! تو ذهنم گفتم نکنه یوبی پول داده کل مجله ها و سایت متا و... خریده! ولی وقتی نشستم پاش فهمیدم که دیگه باید دفعه اخرم باشه از رو فحش ملت درباره یه بازی قضاوت کنم! من نمیخام بحث های تکراری و قدیمی و کلیشه ای که دیگه این اساسین عوض شده این اساسین دیگه اساسین قدیمی نیست و... رو بکشم وسط‍! چون همه دیگه میدونن تغییرات اوریجنیز و در ادامه اش اودیسه چی هست! اما حرف الانم اینه که اینو بدونید بازی به قدری عظمت داره و به قدری زیبا کار شده که واقعا جای اینکه بشینیم تو سرکله هم بزنیم که این اساسین دیگه اساسین نیست بیایم یکم در مورد خود بازی صحبت کنیم. اینکه با این همه فحش و ناسزا ناگهان چنین نمراتی بیرون اومد دلیلش چیه؟ خب باید بگم که اوریجینز رو یه یاد دارید؟ ازش خوشتون اومد؟ اودیسه هرچیزی که تو اورجینیز فکر میکردید که باید باشه ولی نبود رو تکمیل کرده! اونم در ابعاد ۱۰ برابر بهتر. بازی دیگه تغییر کرده پس منم تغییراتش رو قبول میکنم و دیگه نمیخام مثل بچه های ۳ ساله هی بگم من اساسین قدیمی خودمو میخام یوبیسافت!

ادیسه تو خیلی موارد شما رو شگفت زده میکنه. همون ابتدای بازی وقتی مپ بازی رو بازی میکنید دهانتون از این همه عظمت و از این همه جزییات باز میمونه! بعد به خودتون میگید که مگه میشه چنین مپ عظیمی برای یه بازی ساخت؟ حتما نصفش کپی کاریه! اما وقتی جلوتر میرید میبینید جزییات محیط به قدری فوق العادس و به قدری چشم نوازه که واقعا با روح روان ادم بازی میکنه! بازی به شدت طولانیه. و تا وقتی که هنوز به شهر اصلی بازی یعنی آتن نرسیدید واقعا هنوز هیچی ندیدید! از جنگل های انبوه و سرسبز تا محیط های کوهستانی شمال نقشه که حالت پاییزی دارن گرفته تا جزایر مختلف و شهرای متفاوت همشون در نهایت دقت طراحی شدن. حال و هوای بازی واقعا عالیه و این سیستم جدید انتخاب دیالوگ که همه میگن از ویچر ۳ کپی و پیست شده واقعا به بازی میاد و نه تنها توی ذوق نمیزنه بلکه بازی رو زیباتر هم کرده. اینکه شما انتخاب کنین و دقیقا نتیجه انتخاب خودتون رو در بازی ببینید. اینکه تصمیم بگیرید یکی زنده بمونه یا یه گروهی بمیرن همه همه بازی رو زیبا تر کرده. بر خلاق صحبت هایی که میخوندم و ابراز نگرانی که ملت با چاشنی فحش به ادیسه میدادن و میگفتن سیستم انتخاب دیالوگ به درد نمیخوره و .... باید بگم فوق العاده از آب در اومده! بازی به قدری جزییات داره به قدری آیتم و سلاح و دشمن و مزدور و و... داره که راحت میگم بالای ۱۵۰ ساعت میتونه به راحتی سرگرم کننده باشه. استدیو کبک واقعا سنگ تموم گذاشته تو این زمینه و بازی رو تا دندان پر از جزییات و موارد مختلف کرده. سیستم جدید Bounties که با کارهای خلاف شما مزدور های قدرتمندی برای کشتن شما دنبالتون میان هم واقعا عالی طراحی شده و تعداد این مزدور ها به قدری زیاده که واقعا تحسین برانگیزه. داستان بازی در نوع خودش جذاب هست. از داستان چیزی نمیگم چون بازی با فلش بک هایی به کودکی کاساندرا ( شخصیت مونث بازی) سعی میکنه داستان بازی رو جلو ببره برای همین تا پایان بازی همراه داستان خاهید بود تا ببنید به کجا ختم میشه.

سیستم گیم پلی تقریبا مثل اوریجنز هست اما تفاوت هایی در سیستم مبارزات کرده که واقعا به نرم شدن بازی کمک زیادی کرده. سیستم Level بازی و Quest ها مثل قبل هست و نکته مهم اینکه بازی پا به پای Level شما دشمن ها و ماموریت های اصلی رو جلو پاتون میزاره. یعنی مرحله به مرحله بازی شما رو جلو میبره و با انجام کوییست های اصلی لول آپ میشید. خب میتونید در کنارش کوییست های فرعی هم انجام بدید. چون بازی منطقه به منطقه طراحی شده و هر منطقه لول مورد نیاز خودش رو لازم داره اگه پا به پای بازی پیش برید مناطق از لول ها کم تا لول های بالا کم کم ازاد میشن و من شخصا مشکلی در این زمینه ندیدم که لایق فحش به ادیسه باشه. محیط بازی بسیار بسیار عظیم هست و این حجم عظیم از محیط که توقع ندارید تو ۱۵ ساعت کامل لول آپ کنین و بعد بلوری بازی رو بفرشید و بره پی کارش؟ نکته ای که دیدم خیلی ها باهاش به ادیسه فحش میدن دقیقا همینه که میخان تو ۱۵ ساعت بازی تموم شه و خدافظی کنن. خیلی جالبه که دارن به نقطه قوت بازی که عظمتش هست و کوییست های بیشمار و خط داستانی بالای ۴۰ ساعته گیر میدن و ازش برای کوبیدن ادیسه استفاده میکنن!! در واقع بهتره بگم از هرچیزی برای به فحش کشیدن ادیسه استفاده میشه! بازم تکرار میکنم بازی بسیار بسیار عظیمه و اگر وقتش رو ندارید طرفش نیاید چون باید بالای کم کم بالای ۷۰ ساعت پاش وقت صرف کنید! از همه اینا بگذرید میرسیم به بخش کشتی رانی تا دوباره خاطرات خوش بلک فلگ برامون تداعی بشه. بخش کشتی فوق العاده از آب در اومده. این بار همه چیز کشتی دست شماست. از نوع چیدمان Crew گرفته تا انتخاب بادبان و وسیله های تزییناتی و... حتی میتونید افسران درجه دار برای کشتی خودتون استخدام کنید و با آگرید همه بخش های کشتی کم کم تبدیل بشید به یکی از بهترین کشتی هایی که یونان به خودش دیده! مبارزات روی آب بسیار عالی کار شده و شما بعد از ترکوندن کشتی دشمن میتونید با افراد خودتون به کشتی فلک زده حمله کنین و بعد از کشتن کاپیتان و اعضای کشتی, تمامی منابع رو غارت کنید. در ابتدا بازی کشتی های کوچک رو میتویند غارت کنید ولی با لول‌آپ شدن کشتی های عظیم و بزرگتر هم قابل غارت شدن هستند که من تو این چند ساعتی که به غارت کشتی ها مشغول بودن حسی جز لذت ندیدم و باید بگم فوق العاده بود! آهنگ های جدیدی که خدمه کشتی شما میخونن و موج های فوق العاده آب دریا و دیدن جزیار مختلف از دور دست واقعا حس نابی هست که بعد از بلک فلگ دوباره شخصا تجربه کردمش و راضی هستم! وقتی از مبارزات روی دریا میگیم باید حتما از افکت آب و شیدر های سیستم موج هم بگیم! سیستم موج آب واقعا عالی طراحی شده و فیزیک و ضربات سنگین موج کاملا قابل لمس هست. انعکاس نور خورشید بر سطح دریا بسیار دیدنی هست و باید بگم در این زمینه هیچ کم کاری رو مشاهده نمیکنید. در مورد Draw Distance و AAA و سیستم داینامیک آب و هوا و کیفیت تکچر ها هم چیزی نگم بهتره چون همشون در بهترین حالت ممکن قرار دارن. یک سری ضعف ها در بخش انیمیشن به وضوح دیده میشن. مخصوصا موقع صحبت کردن و چهره NPC ها. در مورد هوش مصنوعی بازی هم که کلا تا الان همتون کلی فحش خوندین در موردش و باید بگم هوش مصنوعی تغییر خاصی نکرده نسبت به اوریجینز. یک سری ضعف ها در مورد سیستم اسب سواری هم وجود داره که شبیه باگ هست و احتمالا با آپدیت های بعدی برطرف میشه. سیستم Clutist هم که تازه اضافه شده و باید درش افرادی رو که به صورت مخفاینه یونان و جنگ های داخلیش رو تحت کنترل دارند را ترور کنین هم بسیار خوب از آب در اومده. از قابلیت های جدیدی که اضافه شده مهمترین و بهترینش این هست که بازی به شما حق انتخاب میده که در کدوم جناح باشید؟ اتنی ها یا اسپارتی ها؟ البته من قبلا در موردش خونده بودم و فکر میکردم یه چیز عادی باشه اما بعد از تجربه اش باید بگم که فوق العادس! مناطق بازی بین اتنی ها و اسپارتی ها تقسیم شدن و شما میتونین به عنوان مثال با از بین بردن تشکیلات اسپارتی ها و کشتن افراد و درجه داران اسپارتی در اون منطقه درجه قدرت اسپراتی ها رو در اون منطقه کم کنید. بعد از اینکه قدرت اسپارتی ها در اون منطقه کم و کمتر شد شما میتویند رهبر گروه اسپارتی ها در اون منطقه رو ترور کنین و بعد از یک جنگ عظیم بین اسپارتی ها و اتنی ها و اینکه شما در اون جنگ باید تا میتونید از اسپارتی ها قتل عام کنید در نهایت اون منطقه با کمک شما به دست اتنی ها میوفته. این قابلیت جدید بسیار خوب از آب در اومده و تجربه بازی رو بهتر کرده. در ادامه باید بگم قابلیت آپگرید Ability ها خیلی بهتر شده نسبت به اوریجینز و این بار چندین نوع قابلیت مخصوص تدارک دیده شده که با گرفتن دکمه L1 تو پلی ۴ میتونین انتخابش کنین. که شامل قابلیت های جذابی مثل لگد زدن و اسیدی کردن شمشیر و چند برابر کردن قدرت تیر و کمان و بسیاری دیگر از قابلیت ها میشه که بازی رو جذاب تر کرده.

در کل باز هم میگم بازی بسیار بسیار عظیمه. محیط های بازی فوق العاده بزرگ و جذاب هستن. موسیقی بازی که شاهکاری هست برای خودش. سیستم دریا نوردی و اکتشافات و.... چند پله جلوتر رفتن و بازی تبدیل به یک سرگرمی ناب کرده. در پایان میگم هر وقت که از ادیسه اسم برده بشه بلافاصله عظمت و بزرگی در ذهنم خاهد اومد. بازی به قدری پیشرفت کرده و به قدری تکیمل و کامل شده که میشه از نقص هاش چشم پوشی کرد. این حرف من نیست. حرف ۹۰ درصد از منتقدینی هست که بازی رو تجربه کردن. با توجه به اینکه هیچ وقت هیچی تو این دنیا کامل نبوده و بی نقص نبوده ادیسه هم نخاهد بود. همیشه جا برای بهتر شدن هست. کسی منکر این موضوع نشده. کاری با تغییر کردن سبک اساسین ندارم چون تغییر از اوریجنیز شروع شده اگه مشکلی هست باید سر اوریجینز حل میشد. اما ایا ادیسه تونسته راه اوریجینز رو بهتر ادامه بده؟ جواب صد درصد بله هست. ایا تونسته بازی رو کاملتر و بهتر بکنه؟ باز هم جواب صد درصد بله هست. ادیسه مخلوطی از تمام عناوینی هست که زمانی از تجربشون شکفت زده شدیم. بازی ضعیف هایی داره ولی مهم اینه که با همه ضعف هاش هنوز هم زیباس! پس تجربه اش رو به هیچ وجه از دست ندید.

آخرین ویرایش:

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
مؤفقیت و زیبایی اوریجینز برای من به شخصه شکی نمیذاره که این نسخه هم عالی هست...
اما از اونجایی که از تجربه ی دوباره ac 3 هم نمی تونم بگذرم، پس باید نسخه ی 120 دلاری رو تهیه کنم که با قیمت امروز میشه یک میلیون و هشتصد هزار تومن و من توانایی این خرید رو در حال حاضر ندارم، باید یه معجزه و اتفاقی بشه تا بتونم این بازی رو تجربه کنم حالا قیمت ها بهتر بشه (که محاله) ، در مناسبت های مختلف تخفیف بخوره... یه همچین شرایطی که البته خودم هم می دونم بعیده و احتمالن هیچ وقت نشه بازی کنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
مؤفقیت و زیبایی اوریجینز برای من به شخصه شکی نمیذاره که این نسخه هم عالی هست...
اما از اونجایی که از تجربه ی دوباره ac 3 هم نمی تونم بگذرم، پس باید نسخه ی 120 دلاری رو تهیه کنم که با قیمت امروز میشه یک میلیون و هشتصد هزار تومن و من توانایی این خرید رو در حال حاضر ندارم، باید یه معجزه و اتفاقی بشه تا بتونم این بازی رو تجربه کنم حالا قیمت ها بهتر بشه (که محاله) ، در مناسبت های مختلف تخفیف بخوره... یه همچین شرایطی که البته خودم هم می دونم بعیده و احتمالن هیچ وقت نشه بازی کنم

نسخه ۱۰۰ دلاری تمام محتویات سیزن پس و ریمستر نسخه سوم رو داره و هیچ نیازی به نسخه ۱۲۰ دلاری نیست.
صبر کن آذر برا کریسمس همین نسخه ۱۰۰ دلاری حداقل ۳۰درصد تخفیف رو میخوره بعد بخرش

• Like
Reactions: Ps42014

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
نسخه ۱۰۰ دلاری تمام محتویات سیزن پس و ریمستر نسخه سوم رو داره و هیچ نیازی به نسخه ۱۲۰ دلاری نیست.
صبر کن آذر برا کریسمس همین نسخه ۱۰۰ دلاری حداقل ۳۰درصد تخفیف رو میخوره بعد بخرش

آخه 100 دلاری هم میشه 1.5 که اونم در حال حاضر از توان من خارجه
پس تفاوت اصلی اون 20 دلار بیشتر چی هست ؟ شما می دونید ؟

• Like
Reactions: ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
آخه 100 دلاری هم میشه 1.5 که اونم در حال حاضر از توان من خارجه
پس تفاوت اصلی اون 20 دلار بیشتر چی هست ؟ شما می دونید ؟

نسخه ۱۰۰ و ۱۲۰ دلاری تنها تفاوتش توی میزان قرار دادن پول درون برنامه ای و زره های قدرتمند برای افراد تنبلی که دوس دارن از همون اول بسم الله قوی باشن هست وگرنه در محتوی داستانی و ‌ریمستر نسخه سوم هیچ فرقی باهم ندارن.
صبر کن اذر برا کریسمس این ۱۰۰ دلاریه میشه ۷۰ دلار.بازم بیشتر میتونی صبر کنی تا بهار برا تخفیفات E3 تا 50 دلار هم میاد پایین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر