Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
شدیدا مخالفم

شما حتی با sword and shield میتونی سریع Elder Dragon هارم بزنی به شرطی که واقعا باهاش خوب بلد باشی

این بازی همه سلاح هاش شدید بالانس شدن و هیچوقت نمیتونی بگی فلان سلاح از یه جایی به بعد نسبت به بقیه ضعیف میشه و . . .
درمورد شمشیر و سپر موافقم یه ویدئو دیدم طرف نرگیانگه رو با همین سلاح تو 2 دقیقه زد
شاید من این حرفو میزنم چون سوییچ اکس رو چندتا مانستر اخری اذیتم کرد که رفتم سراغ اسلحه های دیگه:D( که خیلی هم خوشحالم اذیتم کرد وگرنه سراغ اسلحه های دیگه نمیرفتم:-")

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
در خدا بودن سوییچ اکس شکی نیست من خودم از هر المنتش یه سلاح دارم
ولی بر اساس تجربه بنظرم این سلاح تا یه حدی جواب میده یعنی این که فوقش این سلاح جواب بده برا مانستر های رنک پایینه(low rank):D و اگه بری سراغ هایی رنک ها مدت مبارزت رو خیلی طولانی میکنه و کسل کننده
سلاح های long sword و hammer و گان لنس درسته به راحتیه سوییچ اکس نیستن ولی بنظرم مبارزه باهاشون هم خیلی قشنگ تره و هم خیلی قویترن مخصوصا long sword و hammer:D

من الان تا رنگینگانته رو با سوئیچ اکس زدم. 3 باس آخر رو هم زدم ولی به عنوان کمک کننده در کوئست های دیگران زدم.تاحالا با این دوتا که گفتی کار نکردم. امتحان میکنم پس. در کل سوئیچ اکس برای مانستر هایی هست که زیاد سریع نیستن به نظرم. مثلا odogaron به شدت سخته زدنش با سوئیچ. اما برای مانستر های خیلی بزرگ و نه چندان سریع عالیه. دراگون هایی مثل rathalos و azura رو با تیرکمون ساده خیلی جواب میده.

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
عزیزان در مورد آرمور ست های بازی من جدیدا افتادم دنبال درست کردن میکس ست های به درد بخور یه ست پیدا کردم از "چیز تیوب" نظر بدین اگه حوصله داشتین چون به نظرم واسه کسایی که دفاعی بازی میکنن خیلی به درد بخوره
Giuld cross circlet بتا
Vaal hazak mail بتا
Vaal hazak Braces بتا
Vaal hazak coil بتا
Kushala Crus بتا
Defence Charm لول 3
Rocksteady Mantle
اسلحه هم Great Sword واسه Jagras Hacker استفاده میکنم
برای دکوریشن یا همون جم هم Defence Jewel, Vitality Jewel, protection jewel, recovery jewel و Medicine jewel استفاده میشه
کلا اینطوری میشه که Defence Boost , Health boost , Recovey up ,Recovery speed ,Evade Extender و Divine Blessing رو مکس میکنید و دمیج کمی میگیرین، گجت پالیکو رو هم میزارین vigorwasp

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
دارم nergigante رو فارم مي كنم برا ست لباسش. برا كامل شدن ست از يكي از اجزاي مانستر حدود ٢٤ تايي مي خواد و من هر بار كه زدمش فقط يكي داده ! يعني بايد بالاي ٢٠ بار اين مانستر رو بزنم ?!

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
دارم nergigante رو فارم مي كنم برا ست لباسش. برا كامل شدن ست از يكي از اجزاي مانستر حدود ٢٤ تايي مي خواد و من هر بار كه زدمش فقط يكي داده ! يعني بايد بالاي ٢٠ بار اين مانستر رو بزنم ?!

نه بعضی وقتا بیشتر هم میده ولی خب اون کتابچه تو بازی رو چک بکن ببین شاید یه عضوی ازش رو بشکونی احتمال دادن اون آیتم رو برات بیشتر بکنه

و اینکه پالیکوت یه Gadget میتونی براش بگیری که پشت سر هم ازش استفاده میکنه و مانستر هرچی باشه هی ازش متریال دراپ میشه هم آخرش که کوئست تموم میشه یه سری بهت میده کلا اون Gadget رو برا فارم همیشه همیشه داشته باش

من خودم فکر کنم 20 بار البته نرگیگانته رو زدم و رکوردم فکر کنم تو الدر ها کیرین باشه XD یه 30 باری زدمش XD

• Like
Reactions: victor hogo

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
جدای موردی که دوستمون گفت ماموریتایی رو برو که دراپ گلدش بیشتر باشه اینجوری احتمال اینکه آیتم کمیابشو بده بهت بیشتره.خودتم نداشتی تو sos که میزنی ببین کدوم ماموریت دراپ گلدش بیشتره

• Like

leonpro

کاربر سایت
Apr 16, 2016
140
این چه حرف های کفرآمیزیه راجب سویچ اکس زدید؟ سویچ اکس یعنی آخرت سلاح، اوج هیجان، لذت زندگی، آرام جان... :D
اصلا طنین المنتال دیسچارجش لرزه بر اندام هر مانستری میندازه.:))
شاید واسه مانسترهای کوچیک سلاح های سریعتر راحتتر باشن ولی خوراک الدر درگون زدنه. در کل با بیلد درست و بخصوص داشتن Rocksteady Mantle تو لول های بالا هیچ مانستری نیست که مشکلی در زدنش داشته باشید.
البته هیچ سلاحی نبود که امتحان کنم لذت نبرده باشم ازش طراحی همشونم عالیه ولی لذت سویچ چیز دیگه ایه.
عزیزان در مورد آرمور ست های بازی من جدیدا افتادم دنبال درست کردن میکس ست های به درد بخور یه ست پیدا کردم از "چیز تیوب" نظر بدین اگه حوصله داشتین چون به نظرم واسه کسایی که دفاعی بازی میکنن خیلی به درد بخوره
Giuld cross circlet بتا
Vaal hazak mail بتا
Vaal hazak Braces بتا
Vaal hazak coil بتا
Kushala Crus بتا
Defence Charm لول 3
Rocksteady Mantle
اسلحه هم Great Sword واسه Jagras Hacker استفاده میکنم
برای دکوریشن یا همون جم هم Defence Jewel, Vitality Jewel, protection jewel, recovery jewel و Medicine jewel استفاده میشه
کلا اینطوری میشه که Defence Boost , Health boost , Recovey up ,Recovery speed ,Evade Extender و Divine Blessing رو مکس میکنید و دمیج کمی میگیرین، گجت پالیکو رو هم میزارین vigorwasp
Divine Blessing بهترین اسکیل دفاعیه همیشه میزارم خودم. Vitality هم که همیشه گزینه خوبیه. ولی جز این دوتا بنظرم زیاده رویه باقیش. بخصوص Defence Boost هم آنچنان اسکیل به صرفه ای نیست خیلی چیزای بهتری میشه جاش گذاشت هون Divine Blessing عالیه.
Evade Extender رو اوایل میذاشتم ولی دیگه زیاد ازش استفاده نمیکنم ولی اگرم میخوای بزاریش با اسکیل Evade Window ستش کن حتما.
کلا تو augment سلاحت health regen رو برداری میشی شکست ناپذیر با هر ضربه جون میگیری، فوق العاده ست.
Recovey up و speed اگه دیگه بازم به مشکل خوردی بردار ولی به جای اونا خیلی اسکیل بهتر هست. earplug و stun resistance واسه اسکیل دفاعی بیشتر به کارت میان. کلی اسکیل تهاجمی هم داریم خیلی لازمتره داشتنشون از اینا، همه اسکیلات رو که دیگه لازم نیست دفاعی بچینی.

• Like

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
آقا یه بیلد خوب و پررو بگید برا لانگ سورد!!!
الان من بصورت نرمال وقتی به جای غیر حساس یه مانستر اتک میدم 20 دیمج میده و جای حساس 40 تا 100 متغیر هست!!!الان خوبه یا جا داره بهتر بشه؟؟؟چون لانگ سورد زینو دارم که راریتی 8 هست و از اتک چارم استفاده میکنم.
ست هم مخلوط الفا بتا آخرین مانستر بازی یعنی زینو هست که همشون تا ته آپگرید کردم و چون این ست جلو فایر و دراگون ضعیفه براش فایر ریس و دراگون ریس جول انداختم و تا حدودی مشکلی نیست ولی اصل مطلب اینه بازم انگار ضعیفم جلو مانسترها

آخرین ویرایش:

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
آقا یه بیلد خوب و پررو بگید برا لانگ سورد!!!
الان من بصورت نرمال وقتی به جای غیر حساس یه مانستر اتک میدم 20 دیمج میده و جای حساس 40 تا 100 متغیر هست!!!الان خوبه یا جا داره بهتر بشه؟؟؟چون لانگ سورد زینو دارم که راریتی 8 هست و از اتک چارم استفاده میکنم.
ست هم مخلوط الفا بتا آخرین مانستر بازی یعنی زینو هست که همشون تا ته آپگرید کردم و چون این ست جلو فایر و دراگون ضعیفه براش فایر ریس و دراگون ریس جول انداختم و تا حدودی مشکلی نیست ولی اصل مطلب اینه بازم انگار ضعیفم جلو مانسترها
ضعیف بودن جلو مانسترا شما باید اینقدر سری باشی و منتلای مختلف داشته باشی که جای بیلدتو صرف پر کردن جم اتیش اینا نکنی!بدرد نمیخوردن اونا باز جم خون که ویتالیتی فکر کنم بود ارزشش ببشتره تا این چیزا.شما اتکتو باید ببری بالا حالا با جم affinity و weakness exploit و attack و ... با اینا جا جمتو باید پرکنی اگرم سلاح دوربرد داری که بحثش کاملا جداس.
تو لانگ سوردام divine slasher معرکس با اینکه المنت نداره ولی دمیج خود گان عالیه مخصوصا که با جم non element میشه دمیجشو کلی اورد بالا با یه بیلد خوب.یه جم دیگم هست که اسمش یادم نیست ممکنه sharp jewel باشه که شمشیرتو تیز میکردی تا 1 دقیقه ازش کم نمیشد که باید اینجور جمهارو استفاده کنی بجا اتیش و دراگون رسیس.
یادتم نره ارمورایی که میسازی اونایی که همیشگی میخوای استفاده کنی تو ارموری برو قسمت augment(اگه تا حالا از تمپرد مانسترا گرفته باشی یه بخش جدید براش باز شده) برای ارموری که میخوای محدودیت اپگریدشو بردار تا جایی که میشه اپگریدش کن تو دیفنست خیلی تاثیر داره

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
ضعیف بودن جلو مانسترا شما باید اینقدر سری باشی و منتلای مختلف داشته باشی که جای بیلدتو صرف پر کردن جم اتیش اینا نکنی!بدرد نمیخوردن اونا باز جم خون که ویتالیتی فکر کنم بود ارزشش ببشتره تا این چیزا.شما اتکتو باید ببری بالا حالا با جم affinity و weakness exploit و attack و ... با اینا جا جمتو باید پرکنی اگرم سلاح دوربرد داری که بحثش کاملا جداس.
تو لانگ سوردام divine slasher معرکس با اینکه المنت نداره ولی دمیج خود گان عالیه مخصوصا که با جم non element میشه دمیجشو کلی اورد بالا با یه بیلد خوب.یه جم دیگم هست که اسمش یادم نیست ممکنه sharp jewel باشه که شمشیرتو تیز میکردی تا 1 دقیقه ازش کم نمیشد که باید اینجور جمهارو استفاده کنی بجا اتیش و دراگون رسیس.
یادتم نره ارمورایی که میسازی اونایی که همیشگی میخوای استفاده کنی تو ارموری برو قسمت augment(اگه تا حالا از تمپرد مانسترا گرفته باشی یه بخش جدید براش باز شده) برای ارموری که میخوای محدودیت اپگریدشو بردار تا جایی که میشه اپگریدش کن تو دیفنست خیلی تاثیر داره
مشکل اینجاست من جول خوب ندارم تا اینجا زیاد و همش هم اشغال دراپ میشه برام!!!!بهترین جول همین نان المنت که گفتی هست برام.....همیشه تو اسکیلها گیج میشم!!!نمیدونم اولویت تو اتک بزارم یا کریتیکال بوست یا ویکنس...

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
کسی تو مچ میکینگش مشکلی نداره؟ خیلی طول میکشه
بعضی وقتام کلا قطع میشه
طول کشیدنش بخاطر اینه که تازه اوایل بازیم یا کلا اینجوریه؟
بازی در کنار قشنگ بودنش انگار چیزی به اسم بالانس نداره
سر anjanath با آتیش سه بار جون کاملو خالی کرد کشت
تو تمام مانسترای قبلش همچین چیز چرتی نبود و تکی راحت تونستم بزنمشون

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
گسی تو مچ میکینگش مشکلی نداره خیلی طول میکشه ی
بعصی وقتام کلا قطع میشه
سر کشتن anjanath با آتیش سه بار جون کاملو خالی کرد کشت
این بازی خدای بالانسه چی میگی برادر؟
شما اگه کوئست این مانستر رو تازه گرفتی بدون که تازه اول بازی هستی و کارکترت بی نهایت ضعیفه
سختیه ابتدای بازی رو سر بالانس بازی نذاریم
قرار نیست هر چی بازی رو جلو میبری مانستر ها سخت تر بشن هر مانستر کشتنش متفاوته
بعدش من قبلا گفتم الان تقریبا اکثریت پلیرها هایی رنکن برا همین برات پیدا نمیکه چون شما الان low rank هستی جلوتر بری درست میشه

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
کسی تو مچ میکینگش مشکلی نداره؟ خیلی طول میکشه
بعضی وقتام کلا قطع میشه
سر anjanath با آتیش سه بار جون کاملو خالی کرد کشت
از این ضربه ها از این به بعد زیاد میخوری رفیق:Dکه اگه قبلش خوراک خوب نخورده باشی با یه ضربه خشتک تسلیم میکنی......در کل اگه نتونی تمام مکانیکهای بازیو 100 در 100 یاد بگیری اوایل و اواخر نداره همش میبازی.....بازی خیلی فوت و فن کوزه گری داره چون من هنوز بعد 80 ساعت بازی نمیتونم یه هیولا قوی مثل بلک دیابلو تمپرد بزنم در حالی که تقریبا تمام زره هام فول اپگرید شده با اگومنتد هست و لانگ سورد نرگیگانته دارم که تقریبا سختترین الدر دراگون بازی هست.
من خودم با همین مشکل روبرو بودم اوایل و اصلا فایده نداره منتظر کسی باشی قبل شروع کوئست و بهتره بری تو کوئست و بعد فلر بزنی بیان کمک که سریعتر میان.

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
دوستان یه جوونمرد حرفه ای بیاد کمک بنده حقیر بتونم مراحل ارنا که فقط 2 نفری میشه رفتو بزنیم!!!این راتولوس بدجور رو اعصابه به قرآن اصلا نمیتونم کاریش کنم 5 دقیقه تو هوا میچرخه دهنم صاف شده!!!
خواهشا اگه کسی بود و میتونه و تجربه داره بیاد کمک با هم کوین بگیریم واسه هر سلاح خفنی کوین لعنتی نیازه.
اگه کسی تجربه نداره هم بیاد باهم یه بلایی سرش بیاریم چون تکی اصلا نمیشه.
reza_cowboy ادد کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر