اعلام اسامی بازیهایی که به دلیل PingTime بالا با مشکل یا لگ شدید مواجه هستند

A-Rajabi

کاربر سایت
May 26, 2014
136
سلام،
با EA مشغول مذاکره هستیم... احتمالاً به زودی خبر هاست شدن سرورهاش در ایران رو بهتون میدم.
ضمناً این 2 تا در واقع یک سرور هست... یکی IP ش هست یکی هم نامش. در واقع اون نام هم به همون IP اشاره میکنه.

راستی CS Go رو هم روی سرورهایی که PING حدود 200 داشت تست کردم، الان اومده روی 140
فقط با EA در حال مذاکره هستید ؟؟!!! اگر با شرکت های دیگه ای در حال مذاکره اید میشه اعلام کنید.

Metalzadeh

کاربر سایت
Dec 11, 2007
136
نام
پدرام
سلام
بعد از شروع شدن این جریان رسیدگی به مشکلات گیمر ها پینگ پارس آنلاین بین 15 تا 20 تا همینطوری رفته بالا
بنده تو WoW و Overwatch قبل از این جریان بین 95 تا 110 پینگ میگرفتم که حدود 2 هفته اس رسیده به 130 و 140
همچنین تو بازی PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS پینگم با سرور های اروپا به حدی بالاس که اصلا تمایلی به بازی کردنش ندارم.
سایت برای گرفتن پینگ در بازی pubg:
PUBG Servers Ping
اینم چند تا عکس:

Attachments

• pubg.jpg
    pubg.jpg
    29.7 KB · مشاهده: 26
  • 8.8.8.8.jpg
    8.8.8.8.jpg
    118 KB · مشاهده: 32
  • kazzak.jpg
    kazzak.jpg
    123.1 KB · مشاهده: 31
  • ping.jpg
    ping.jpg
    108.1 KB · مشاهده: 31
  • Like
Reactions: kendrick

kendrick

کاربر سایت
Nov 9, 2014
25
سلام،
بعد از این چند وقته که هممون کمی Hype شدیم که اوضاع قراره بهتر بشه، اوضاع پینگ من و خیلی از دوستان بهتر که نه بدتر شده
دیروز اتفاقی داشتم تست پینگ می گرفتم نتیجه این شد :
5l8l_capture.mp4_20170925_171142.460.jpg

بهترین نتیجه ممکن! سریع ip رو چک کردم یادداشت کردم بعد از چند دقیقه دوباره چک کردم دیدم پینگ رفت بالا رو 130 و نوسان تا 200 جالبیش اینه که ip همون بود و دیگه از 130 پایین نیومد.
این تنها واسه من پیش نیومد و یکی از دوستان تو یه آی اس پی دیگه دقیقا همین مشکل رو داشت، می خواستم بپرسم آیا این مشکلات از داخله ؟ مسولین می خوان قدرت مارو تو پینگ بالا بسنجن ؟

anti_z

کاربر سایت
Feb 18, 2016
260
نام
pezhman
سلام دوستان،

با پیگیری هایی که تا امروز انجام شد مسیر ترافیک به سمت یک سری سرورها از جمله Dota2، Rocketleague و BattleGround اصلاح شد.

مطابق تستهای خود من پینگ تایم
Rocketleague از حدود 200 به 145
Dota2 از حدود 260 به 170
BattleGround از 220 به 135
کاهش پیدا کرده.

ضمناً 2 تا سایت هم از فیلتر خارج شد که در تاپیک خودش اعلام کردم.

******لطفا شما هم تست کنید و بازخور بدید.*******

از لطفتون که لایک میکنید ممنونم ولی بهتره بجای لایک بهم با سند بگید تجربتون بهتر شده؟ فرقی نکرده؟ یا بدتر شده؟

منتظر اعلام نظرتون هستم.
متشکر
آغا جان دروغ تحویل نده من ظهری pubg رو بازی کردم به حدی لگ داشت که نتونستم تحملش کنم جالبه قبل ازاطلاعیه جناب وزیر بدون هیچ مشکلی بازیش میکردیم اما الان نمیشه تو محیط آزاد راه رفت چ برسه به دویدن

• Like
Reactions: EvisCeration

haydouk

کاربر سایت
Sep 14, 2017
59
سلام و روز بخیر،
از همه دوستان به خاطر ابراز لطفشون به بنده تشکر میکنم...
اگر خیلی نخوام بحث رو فلسفی کنم، باید اشاره کنم که: انتظار معجزه و مدیریت معصومانه قطعاً خطاست، همینطور این ذهنیت که هر اقدام یک مجری یا یک مدیر منجر به جلب رضایت همگان خواهد شد هم اشتباهه. به طور طبیعی تفکر، سلایق و انتظارات افراد با هم متفاوته و از اتفاقات واحد برداشتها و بازخورهای متفاوتی دریافت میشه.

وارد حاشیه شدن که فلانی هم اومده عوام فریبی کنه یا امثالهم... و گله گذاری کمکی به بهبود اوضاع نمیکنه و جز دلسرد شدن افراد حاصلی نداره؛ ولی اگه کمک کنیم و اطلاعات بدرد بخور جمع بکنیم شانس بهبود وجود داره کما اینکه کلی از دوستان اومدن ابراز کردن که مسیرشون بهبود داشته، یا نوشته های بنده رو احتمالا به نشونه تایید بهبود لایک کردن.

منهم اسمی از خودم نبردم که بخوام با این چندتا لایک قهرمان بشم یا بعداً اعتبار کسب کنم، بنده بی نام نشان اومدم که اگه بتونم با کمترین حاشیه کمک بکنم.

الان توی این مدت 2 هفته ای تعدادی از دوستان مثل kendrick عزیز و خیلی دیگه به طور شفاف و مستند فیدبک دادن و ما هم تونستیم اقداماتی روی مسیر منتهی به بعضی از سرورهای اعلامی این دوستان بکنیم.

ولی متاسفانه هنوز خیلی از دوستان فقط میگن پینگمون بالاست، یا از فلان موقع بالارفته، از سرورهای PSN هم هنوز هیچکس یک IP اعلام نکرده ولی انتظار بهبود دارند!

بگذریم
*
*
*
*
بخاطر اینکه کمی شفاف سازی بیشتر بشه، یکبار دیگه مدل مدیریت ترافیک رو برای اوندسته از دوستانی که شاید ندونن توضیح میدم بلکه بعضی ابهامات در خصوص تفاوت شرکت با شرکت مشخص بشه:

ما در کشور یک سری اپراتور اینترنت ثابت و موبایل داریم که البته اینها یکی سری نماینده هم با نامهای متفاوت ممکنه داشته باشند که ما برای پیگیری مسائل فنی باید حتماً بدونیم اپراتور اصلی کدوم شرکته.
ثابت مثل : مخابرات استانها، آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین، های وب، مبین نت، پیشگامان و ...
موبایل: همراه اول و ایرانسل و رایتل

این شرکتها برای اتصال به شما یک مودم یا سیم کارت میدن
در مدلهای ثابت مودم شما یا از طریق خط تلفن و یا به صورت رادیویی به شبکه Access سرویسدهنده متصل میشه.
در مدلهای موبایل هم ارتباط شما صرفاً به صورت امواج (3G یا 4G ) به شبکه RAN اپراتور برقرار میشه.
طبعاً همین مدل اتصال به شبکه سرویسدهنده میتونه با توجه به اشکالات خط تلفن، اشکلات مودم، نویز محیط، فاصله زیاد از BTS ها و غیره با مشکل مواجه باشه.
چطور میتونیم بفهمیم که در این لایه مشکل داریم یا خیر؟
1. مطمئنترین راه اینه که آدرس روتری که Session شما روش برقرار شده داشته باشید و پینگش کنید. بعضی شرکتها ممکنه این اطلاعات رو به شما بدن. همچنین این IP معمولاً در Traceroute به سمت هر آدرسی به عنوان هاپ دوم، سوم یا چهارم وجود داره. پینگ بالای 10-15 میلی ثانیه و یا نوسان آن نشاندهنده وجود مشکل در ارتباط شما تا شرکت سرویسدهنده هست.
2. آدرس DNS سرور شرکت سرویسدهندتون رو پینگ کنید، معمولاً با توجه به اینکه DNS شرکتها از لحاظ دسترسی ترافیکی در مجاورت روترهای اصلی قرار داره، پینگ تایم DNS ها با روترها تقریباً برابره. پس اگر DNS های سرویسدهندتون رو با تایم بالای 10-15 میلی ثانیه یا با نوسان میبینید، مثل خط قبل مشکل ارتباطی دارید.
3. در Tracerout به سمت هر IP بین المللی مثل 8.8.8.8 حداقل یک هاپ با نشانی 10.10X.X مشاهده میکنید، این هاپ و شاید یکی قبل یا بعد از آن مربوط به شرکت زیرساخت هست که پینگ تایم اون نشانهنده وضعیت ارتباطی شما تا گیتووی های داخلی زیرساخت هست و بازهم نباید بیش از 10-15 میلی ثانیه باشد.

بعد از اینکه شما به شبکه سرویسدهنده خود متصل شدید، آن شرکت موظف هست ترافیکهای داخلی شما را از درون مرکز داده خود و یا از طریق ارتباط کوتاهی که با سایر مراکز داده داخلی دارد برقرار کند که معمولاً سرورهای داخلی مثل آپارات با زمان زیر 20 میلی ثانیه باید در دسترس باشند.

و در مورد ترافیک های بین الملل شما مثل همین پینگ 8.8.8.8 یا بازیهایی که انجام میدید شرکت سرویسدهنده ترافیک شما رو مستقیماً به شرکت ارتباطات زیرساخت تحویل میده.

شرکت زیرساخت هم به عنوان یک ISP بین المللی، با سایر ISP های بین المللی دیگه میتونه ارتباط داشته باشه؛ اما به چه صورت؟ قطعاً این ارتباط یک بعد فیزیکی داره و یک بعد منطقی. بعد فیزیکی اون فیبرهای نوری هست که در منطقه وجود داره و مثل خطوط هوایی بایستی از مالک فیبر ظرفیت مورد نیازشون رو اجاره کنن.
این فیبر از هر طرف به یکی از سوئیچهای بین المللی که روش ISP های منطقه ای حضور دارند منتهی میشه. پس از طریق اجاره هر فیبر بین الملل امکان اتصال به ISP های منطقه ای فراهم میشه.
بعضی از ISP ها به دلیل در اختیار داشتن خطوط فیبر زیاد و شبکه ارتباطی گسترده طیف گسترده تر و بهینه تری از مقاصد رو پوشش میدن و به همین دلیل قرارداد بستن باهاشون هزینه بر تره. بعضیا هم بخاطر کوچکتر بودن یا کیفیت پایین قراردادهای ارزونتری دارند.

با همه این اوصاف شرکت زیرساخت با استفاده از فیبرهای نوری موجود و قرارداد با شرکتهای مختلف (10-20 شرکت) تونسته ترافیک های بین الملل خودش رو ارسال و دریافت کنه.

حالا در این مرحله بحث مهندسی ترافیک مطرح میشه. طبعاً ترافیک به سمت یک مقصد از مسیرهای مختلف زمانهای مختلفی میبره.
به همین دلیل نیاز هست تو همین شرایط و با استفاده از فیبرها و قراردادهای موجود، مقاصدی که طولانی بودن مسیرشون معظل هست، شناسایی و از طریق مسیرهای کوتاهتر هدایت بشند.
(که ما با کمک شما داریم این اطلاعات رو جمع میکنیم)

طبعاً با توجه به ظرفیت محدود هر یک از مسیرها و قراردادها، در صورتی که ترافیک به سمت فلان سرور مثلاً از مسیر C کند باشه، بواسطه شناسایی موضوع از طریق مسیر A که بهینه تر هست هدایت میشه؛ در مقابل به منظور مدیریت ظرفیت مسیرها، به همان اندازه ترافیک جدید که در مسیر A اضافه شده بخشی از ترافیکی که از این مسیر هدایت میشده به مسیر C منتقل میشه. (که بعضی دوستان ابراز میکنند از روزی که این اقدامات شروع شده ، دسترسی ما به فلان سرور خراب شده) لذا نیاز هست در هر زمان احساس کندی دارید با آدرس سرور و اطلاعات درخواست شده مراتب رو منعکس کنید.

حالا این مهندسی ترافیک چه خوب، چه بد، هر چی که باشه معمولاً شرکتهای سرویسدهنده و اپراتورها به یک اندازه ازش سهم میبرند. یعنی در بیش از 90% اوقات ترافیک به سمت یک مقصد خاص در شرکتهای مختلف یک اندازه زمان میبره مگر آنکه در شبکه ارتباطی اون شرکت و اون مشترک مشکلی باشه (چراکه همه ترافیکها به سمت اون مقصد به زیرساخت تحویل میشه و زیرساخت هم بنا به هر دلیل از یکی از مسیرهای خودش به بیرون هدایت میکنه.)

حالا علت اینکه قرارداد با ISP های بین الملی و و اجاره فیبر برای ایران خیلی هزینه بر هست چیه؟ اینه که معمولاً ما در اغلب تبادلات ترافیکی و سوئیچهای بین الملل دریافت کننده ترافیک هستیم نه تولید کننده ترافیک، بخاطر اینکه محتواهای هاست شده در داخل معمولاً در خارج از ایران مخاطب زیادی نداره.
علت اینکه سرویسهای پرمخاطب هم در ایران کمتر راغب به راه اندازی سرور هستند هم محدودتهای ترافیکی فوق الذکر و از همه مهمتر تحریمها و مسائل سیاسی هست.

با توضیحات فوق امیدوارم بیش ار پیش متوجه چرخه مهندسی ترافیک شده باشید و بدونید که اطلاعرسانی صحیح شما تا چه اندازه تاثیر گذاره...

به امید موفقیت

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
اینم ip سرورهای battlefield 1

North America
Washington D.C. - 159.153.155.76
Califonia, San Jose - 159.153.87.85

South America
Brazil, Sao_Paulo - 185.50.105.107

Antartica - No Servers Found

**Africa
Neterlands, South Holland, Capelle aan den IJssel - 185.179.200.210

Europe
Ireland, Dublin - 159.153.34.179

**Asia
Tokyo, Chiyoda - 109.200.222.30
*India, Mumbai - 185.179.202.196
*China, Beijing - 45.239.136.210 _ Not a definitive location

Oceania
Australia, New South Wales, Sydney - 175.45.89.36

haydouk

کاربر سایت
Sep 14, 2017
59
اینم ip سرورهای battlefield 1

North America
Washington D.C. - 159.153.155.76
Califonia, San Jose - 159.153.87.85

South America
Brazil, Sao_Paulo - 185.50.105.107

Antartica - No Servers Found

**Africa
Neterlands, South Holland, Capelle aan den IJssel - 185.179.200.210

Europe
Ireland, Dublin - 159.153.34.179

**Asia
Tokyo, Chiyoda - 109.200.222.30
*India, Mumbai - 185.179.202.196
*China, Beijing - 45.239.136.210 _ Not a definitive location

Oceania
Australia, New South Wales, Sydney - 175.45.89.36

سرور اروپا رو با چند میلی ثانیه پینگ میکنید؟
لطفاً تصویر Traceroute تون رو بفرستید که ببینیم از چه مسیری هدایت میشه براتون.

اینو هم به طور کلی بگم که با توجه به اینکه عمده قراردادهای موجود با اپراتورهای اروپایی هست و با توجه به مسیر فیبری که در حال استفاده هست، معمولاً IP های اروپایی از سایر IP های دیگه بهتر پینگ میشه حتی از آسیایی ها... البته معمولاً اینطوریه.

ash.navid

کاربر سایت
Jun 21, 2013
159
سلام خسته نباشین من مشترک اینترنت شاتل شهر رشت هستم بازی هایی که انجام میدم فیفا و اورواچ هستش حدود یک سال و نیم پیش به خاطر تعریفی که از پینگ شاتل شنیدم عضوش شدم ولی الان حدود 5 ماه هست که پینگ بد شده قبلا که پینگ خوب بود با پیش شماره ای پی 31 وصل میشد ولی الان 151 هست نمیدونم ربط داره یا نه با دوست عزیز kendrick که صحبت میکردم میگفت تو tracert چنتا اولی عددش زیاده نسبت به تستی که خودش گرفته دوستان دیگه شاتلی هم tracert شون رو بزارن از ای پی 5.42.170.2

Attachments

• TRACERT.png
    TRACERT.png
    64.3 KB · مشاهده: 21
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kendrick

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,341
سلام و روز بخیر،
از همه دوستان به خاطر ابراز لطفشون به بنده تشکر میکنم...
ولی متاسفانه هنوز خیلی از دوستان فقط میگن پینگمون بالاست، یا از فلان موقع بالارفته، از سرورهای PSN هم هنوز هیچکس یک IP اعلام نکرده ولی انتظار بهبود دارند!
علت اینکه سرویسهای پرمخاطب هم در ایران کمتر راغب به راه اندازی سرور هستند هم محدودتهای ترافیکی فوق الذکر و از همه مهمتر تحریمها و مسائل سیاسی هست.
به امید موفقیت
سلام
سرور های psn گرفتن پینگشون سخته ولی من با نرم افزار net limiter 4 تونستم فعلا پینگ for honor و سرور های سونی رو بگیرم
این for honor روی ps4

اینم سرور سونی البته باید بگم که برای بازی uncharted4 و fifa 17 هم همین ادرس ها رو داد پس باید بازی های زیادی رو دربر بگیره

سرویس دهنده مخابرات خوزستان

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek

اینو هم به طور کلی بگم که با توجه به اینکه عمده قراردادهای موجود با اپراتورهای اروپایی هست و با توجه به مسیر فیبری که در حال استفاده هست، معمولاً IP های اروپایی از سایر IP های دیگه بهتر پینگ میشه حتی از آسیایی ها... البته معمولاً اینطوریه.
اکثرا هم ما ایرانیها خودمون سرورهای اروپا رو واسه بازی تو bf1 انتخاب میکنیم.بقیه سرورها پینگ رسما نابوده.
t7ez_2222.jpg

hg4f_lll.jpg

• Like
Reactions: sorrowful

sorrowful

کاربر سایت
Feb 12, 2014
188
نام
Mohammad

سال پیش بهمن ماه پینگم با اروپا همین بود الانم همینه فرقی نکرده برای شبکه psn
مخابرات خراسان رضوی
اروپا
r211_trac_eu.jpg
iqm9_europe.jpg
آسیا
ibn0_asia.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر