Final Fantasy XV | PC

finalfantasyxvmain.jpg

Title : Final Fantasy XV
Genre : Action, Advanture, RPG
Developer : Square Enix Business Division 2
Publisher : Square Enix
Release Date : November 29, 2016 (Console) 2018 Q1 (PC)

در روز بیست و یکم اوت سال ۲۰۱۷ و در جریان همایش Gamescom 2017، کمپانی اسکوئر انیکس از انتشار نسخه رایانه های شخصی عنوان Final Fantasy XV با نام Final Fantasy XV : Windows Edition خبر داد.
پورت رایانه های شخصی این عنوان در اوایل سال ۲۰۱۸، مصادف با زمستان ۱۳۹۶ و بهار ۱۳۹۷ منتشر خواهد شد. این پورت شامل تمامی بسته های الحاقی و آپدیت های منتشر شده خواهد بود. لازم به ذکر است که در پورت رایانه های شخصی این عنوان، کمپانی انویدیا نیز دخیل است.
حاجبمه تاباتا، کارگردان عنوان Final Fantasy XV، اعلام کرده است که نسخه رایانه های شخصی FFXV، با کیفیت ترین نسخه سری Final Fantasy از نظر گرافیک خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که پورت رایانه های شخصی عنوان Final Fantasy XV بر روی جدید ترین نسخه از موتور گرافیکی Luminous Engine پورت خواهد شد.
این عنوان از قابلیت های Nvidia Gameworks استفاده خواهد کرد و تاباتا در این باره گفته است که این قابلیت به نوعی "جادو خواهد کرد".
این عنوان از رزولوشن 8K و HDR10 پشتیبانی خواهد کرد. اسکوئر انیکس و تیم سازنده عنوان FFXV قول داده اند که به هیچ عنوان شاهد یک FFXII دیگر بر روی رایانه های شخصی نخواهیم بود.
قابلیت هایی منحصرا برای نسخه رایانه های شخصی نیز موجود خواهد بود. مانند زاویه دید اول شخص، کوئست ادیتور و پشتیبانی از ماد و...

PC Trailers :

Final Fantasy XV Windows Edition Trailer

Final Fantasy XV Windows Edition Nvidia Tech Demo 1920x1080 Gamescom 2017

تکنولوژی های Nvidia GameWorks استفاده شده در این پورت :
• Nvidia Flow
• Nvidia HairWorks
• Nvidia ShadowWorks
• Nvidia Turf Effect
• Nvidia VXAO

سیستم مورد نیاز اعلام شده برای رزولوشن 4K :
CPU : Intel Core I7 3.4 GHz (6700 or better) AMD Ryzen 7 1700x
GPU : Nvidia Geforce GTX 1080ti
Ram : 16 GB
HDD : 170 GB of storage
(لازم به ذکر است که این سیستم پیشنهادی در اصل برای سیستم های رده بالا و رزولوشن 2160p یا 4K است. در صورت انتشار سیستم مورد نیاز برای کامپیوتر های میان رده، پست آپدیت خواهد شد)

پست پس از دریافت اخبار بیشتر آپدیت خواهد شد.​

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یک سوال اساسی:
اصلا این بازی قرار است 2k پشتیبانی کند یا قراره یک پورت مضخرف باشد؟

چقدر غر می زنی رامین:D

1440p که باید ساپورت کنه بازی هم پورتش عالیه اما طبق معمول همیشه nvidia works باعث شاتر فراوان می شه که حالا یا با درایور انویدیا فیکس می شه یا باید بیخیالش شد.

• Like
Reactions: A-L-I and Polaris

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
دمو رو یه ساعتی تست کردم، پرفورمنس نسبت به بنچمارک وضعیت بهتری داره، استاتر های بنچمارک هم کمتر شدن ولی هنوز کم و بیش وجود دارن. تنظیمات گرافیکی هم خوب کامله، ولی بعضی تنظیمات مثل DoF یا borderless fullscreen وجود نداره. لودینگ ها هم حتی روی hdd خیلی طولانی نیستن.
کنترل بازی رو خوب به موس و کیبورد تبدیل کردن، ولی به یه چیزای عجیبی برمیخوری، مثلا موس توی منو ها پشتیبانی میشه، ولی cursor اصلا وجود نداره! یعنی میتونی از wheel mouse و دکمه ها استفاده کنی ولی نمیتونی با موس هیچ گزینه ای انتخاب کنی:| یا مثلا توی مپ بازی با اینکه موس و دکمه های wasd و دکمه های جهت دار کیبورد بیکارن، اومدن برای zoom in-out از page up-page downو برای حرکت دادن مپ از دکمه های jikl استفاده کردن:))

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
به شکل وحشتناکی با 1060 روی 60 فرم از سیستم کار میکشه CPU 100 درصد اکثر موقع ها ! GPU زیر 90 درصد نمیاد رم کارت گرافیک 6 گیگ سیستم هم تا 8 گیگ رو پر میکنه ! به لطفه گزینه TRAM تو تنظیمات بازی که اگه رو بالاترین گزینش بزارین رم گارت گرافیک فک کنم تا 10 گیگ هم بره ! روشن کردن Nvidia Works همانا 20 فرم ناقابل همانا ! با این حال بازی مثل ACO نیست که حتی رو 30 فرم هم فشار بیاره به CPU بسته به میزان استفاده از کارت گرافیک CPU طلب میکنه که برا من 100 میشه که خوب شاتر و لگ ایجاد میکنه (مخصوصا موقع مبارزه ها) ولی 30 فرم از 50 بالاتر نمیره . در کل بازی خیلی سنگینه خیلی !

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
درود
دوستان کسی میدونه چجوری میشه Nvidia VXAO رو در بازی فعال کرد؟ . برای من خاموشه. مشکل بعدی اینه که بازی روی PS4 از HDR پشتیبانی میکرد . چرا تو این نسخه خبری از اچ دی آر نیست؟؟؟ . و مشکل آخر هم اینه که بازی با صدای دالبی همچنان ایراد داره . فقط در حالت استریو صدای بازی درسته . کسی تست کنه ببینه این مشکل فقط برای منه یا کلی هستش!؟؟!؟!

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
دمو بازی واقعا ارزش بازی کردن رو داره ، مخصوصا برای کسایی که میخوان بازی رو تهیه کنند ، 20 گیگ ، 2 دوساعت تقریبا گیمپلی ! بازی در سبک خودش به نظرم بی نقصه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
درود
دوستان کسی میدونه چجوری میشه Nvidia VXAO رو در بازی فعال کرد؟ . برای من خاموشه. مشکل بعدی اینه که بازی روی PS4 از HDR پشتیبانی میکرد . چرا تو این نسخه خبری از اچ دی آر نیست؟؟؟ . و مشکل آخر هم اینه که بازی با صدای دالبی همچنان ایراد داره . فقط در حالت استریو صدای بازی درسته . کسی تست کنه ببینه این مشکل فقط برای منه یا کلی هستش!؟؟!؟!

تست می شه رفیق خبر می دم.

کرش می کنه فکر کنم باید 391 بگیرم نصب کنم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,927
نام
آن مرد !
ظاهرا 3dm به صورت شخمی بازی رو کرک کرده :D
دمو استیمو رو کپی پیست کردن تو نسخه اورجین دیدن بالا اومده :D
بازی هم کامله :D
اگه زود کرک نشد لا اقل میتونیم یکیم بازی کنیم \m/

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,601
نام
Sepehr
راجع به کرکی که هست، بگم که شاید قابل بازی باشه ولی نه کاملا. تئوری این که فایل exe محافظت نشده دمو روی بازی اصلی اجرا بشه خیلی محتمله و حتی میشه با بیشتر کار کردن روی exe بازی رو با دی ال سی ها کامل اجرا کرد.

مثال دقیقش کاری هست که گروه SKiDROW (در اصل SHiTROW :) ) با DXMD انجام داد. اون ها exe نسخه کوچک تر بازی که به شکل f2p توی استیم بود ( Deus Ex Breach ) رو به عنوان بیس اصلی استفاده کردن و با تبدیل string های exe بازی DXMD به exe محافظت نشده تونستن بازی رو با دی ال سی کرک کنند.

لب هر حال به نظر میرسه که این exe که 3dm گذاشته بسیار عجولانه گذاشته شده و اگر کسی که توانایی داشته باشه با وقت گذاشتن میتونه این حرکت رو انجام بده و بازی رو کاملا کرک کنه.

• Like
Reactions: m.a.t and raya2

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
راجع به کرکی که هست، بگم که شاید قابل بازی باشه ولی نه کاملا. تئوری این که فایل exe محافظت نشده دمو روی بازی اصلی اجرا بشه خیلی محتمله و حتی میشه با بیشتر کار کردن روی exe بازی رو با دی ال سی ها کامل اجرا کرد.

مثال دقیقش کاری هست که گروه SKiDROW (در اصل SHiTROW :) ) با DXMD انجام داد. اون ها exe نسخه کوچک تر بازی که به شکل f2p توی استیم بود ( Deus Ex Breach ) رو به عنوان بیس اصلی استفاده کردن و با تبدیل string های exe بازی DXMD به exe محافظت نشده تونستن بازی رو با دی ال سی کرک کنند.

لب هر حال به نظر میرسه که این exe که 3dm گذاشته بسیار عجولانه گذاشته شده و اگر کسی که توانایی داشته باشه با وقت گذاشتن میتونه این حرکت رو انجام بده و بازی رو کاملا کرک کنه.
من الان دانلود کردم بازی رو با همون کرک، ولی کورپکه خیلی طول میکشید باز بشه دیگه گذاشتم صبح که میرم بیرون بزنم اینستال کنه تا شب میام آماده باشه.
ولی سایته نوشته بود که بازی اجرا شده و فیکس که بتونی تا آخر بری اومده فقط DLC های بازی بستس

• Like
Reactions: raya2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر