PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
دوستان بازی فقط داستان محور هست مثل گاردین یا زد و خورد هم داره؟؟؟
کل داستان بازی 1 خط با حدود 20 کلمه هست

شما بشدت آشنایی کمی نسبت به این بازی دارین ظاهرا
پیشنهاد میکنم یک گیم پلی ترجیخا 20 دقیقه اول بازی رو ببینین کامل متوجه میشن ، چون کلا سیستم این بازی مشابه نداره که بگم مثلا مثل فلان عنوان هست

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دوستان بازی فقط داستان محور هست مثل گاردین یا زد و خورد هم داره؟؟؟
چنتا غول تو بازی هست که باید بکشیشون، منتها کشتن این غولها بیشتر از اینکه مبارزه باشه حالت معماست.
به جز این غولها دیگه هیچ گونه درگیری‌ای وجود نداره تو بازی.

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
خوب برا بار سوم تموم شد. دفعه اول نرمال 16 ساعت شد. دفعه دوم هارد 2 ساعت و 35 دقیقه. دفعه سوم easy روی 2 ساعت و 20 دقیقه.
بازی یه normal time attack داره و یه hard time attack که توی هر مود به ازای کشتن هر 2 باس بهت یه آیتم میده. برای یه تروفی طلا باید همه ی باسا رو یه بار روی normal time و یه بارم hard time بزنید. اساس اش هم اینه که یه زمانی بهت میده برا هر باس که اونو بکشی.
من دوتا تروفی دارم برا پلات. یکی همین time attack هاست و یکی دیگش هم مربوط به آیتم های time attack هست. من normal tie attack رو کاملش کردم. اما صادقانه بگم hard tie attack ناجوان مردانه سخته. واقعا سخته. تایمی که بازی بهت میده برا کشتن به شدت کمه. از طرفی به ازای هر ضربه ای که به weak point باس ها میزنین مقدار خیلی کمی از جون باس کم میشه و این باعث میشه که هم stamina زود تموم شه و هم زمان تموم شد. حتی یه باس هم نتونستم بزنم تا الان.

برا hard time attack ها فقط باید سریع ترین راه رسیدن به پشت باس رو پیدا کنین. و اینکه وقتی روی باس هستین دلتون رو بزنین به دریا و برای رفتن به سمته دیگه ی باس یهو بپرید. حالا ممکنه با این پرش پرت شید پایین یا شانسی بیفتین اون طرف بدنش. فقط و فقط اعصاب میخواد و شانس :D
تا پلاتش نکنم ولش نمیکنم. بازی به طرز وحشتانکی شاهکاره. قشنگ 1.5 روز پاش بیدار بودم.

شاهکاررررررررررررررررررررر

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
سلام دوستان تفاوت New game + با new game توی چی هستش ؟ فقط همون که دنیا بر عکس میشه همین ؟! تفاوت دیگه ای نداره چون واقعا روی ps3 و ps2 یادم می یاد چه تفاوتی داشتن
هرکاری توی باززی قبلیت انجام دادی توی پلاس میمونه. مثل استامینا و جون ات. از طرفی اگه توی بازی قبلیت normal time attack ها رو زده باشی, آیتم هایی که اونجا بهت میده رو توی نیو گیم پلاس هم داریشون. در کل باید نیو گیم پلاس ها رو 2 بار باززی کنی حداقل و یه بارم نیو گیم بری (حداقل سه بار بازی کنی) تا بتونی به secret garden بالای معبد ست پیدا کنی.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
هرکاری توی باززی قبلیت انجام دادی توی پلاس میمونه. مثل استامینا و جون ات. از طرفی اگه توی بازی قبلیت normal time attack ها رو زده باشی, آیتم هایی که اونجا بهت میده رو توی نیو گیم پلاس هم داریشون. در کل باید نیو گیم پلاس ها رو 2 بار باززی کنی حداقل و یه بارم نیو گیم بری (حداقل سه بار بازی کنی) تا بتونی به secret garden بالای معبد ست پیدا کنی.
تشکر یه خورده بازی کردم همچیش دستم اومد کامل فراموش کرده بودم!!استامینامو و جونمو فول کردم تروفی مکثشم گرفتم ولی چقدر اذیت میکنه این سکرت گاردن تا آخرش میرم استامینا کم می یارم نباید هیچ جا ثانیه ای تاخیر داشته باشی بازی هم ماشالله اینقدر باگ داره مثل نسخه پی اس 2 که یه خورده اشتباه بپری توی در و دیوار گیر میکنی کلی از استامینات میره!! تایم اتک رو هنوز باز نکردم ولی تروفی اسپیدران رو روی هارد پلاس گرفتم

• Like
Reactions: The Pale King

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
تشکر یه خورده بازی کردم همچیش دستم اومد کامل فراموش کرده بودم!!استامینامو و جونمو فول کردم تروفی مکثشم گرفتم ولی چقدر اذیت میکنه این سکرت گاردن تا آخرش میرم استامینا کم می یارم نباید هیچ جا ثانیه ای تاخیر داشته باشی بازی هم ماشالله اینقدر باگ داره مثل نسخه پی اس 2 که یه خورده اشتباه بپری توی در و دیوار گیر میکنی کلی از استامینات میره!! تایم اتک رو هنوز باز نکردم ولی تروفی اسپیدران رو روی هارد پلاس گرفتم

دیگه استاده و باگ هاش :))) اره بعضی جاها باگ هاش ناجوان مردانس. اکثر پرش هاش روی بدن باس ها به بن بست میخوره و ادم به هدفش نمیرسه و اینکه یهو به هیچ دلیل دستشو ول میکنه و میفته. ولی خوب بازی اونقد بزرگه و زیبایی داره که ادم بازم تحمل میکنه و باز ادامش میده. من خودم سره hard time attack دستمو کوبیدم زمین شکست :)))) یه متقدی هم فک کنم xgn بود به بازی 7 داد و گفت که بازی شاهکاره ولی یه جاهایی باعث میشه که دسته رو بکوبی زمین چون از چنین شاهکاری انتظار چنین باگ هایی نداری. اما خوب نمیشه ایراد گرفت. اونقد زیبایی تو این بازی هست که نامردیه حتی بخوای 0.5 نمره از این شاهکار کم کنی برا این مسائل. تروفی های دیگشو میشه گرفت راحت. سکرت گاردن هم اره باید 3 بار بازیو تموم کنی حداقللللللل. اگه 4 بار تموم کنی کلا استامینا اضافه میاری حتی.
سخت ترین تروفیش کماکان اون time attack هست اونم صرفا برای قسمت hard اش که فعلا من دسته ی جدید سفارش دادم تا ببینم چی کار میکنم باز با این بازی و این تروفی:)))

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
دیگه استاده و باگ هاش :))) اره بعضی جاها باگ هاش ناجوان مردانس. اکثر پرش هاش روی بدن باس ها به بن بست میخوره و ادم به هدفش نمیرسه و اینکه یهو به هیچ دلیل دستشو ول میکنه و میفته. ولی خوب بازی اونقد بزرگه و زیبایی داره که ادم بازم تحمل میکنه و باز ادامش میده. من خودم سره hard time attack دستمو کوبیدم زمین شکست :)))) یه متقدی هم فک کنم xgn بود به بازی 7 داد و گفت که بازی شاهکاره ولی یه جاهایی باعث میشه که دسته رو بکوبی زمین چون از چنین شاهکاری انتظار چنین باگ هایی نداری. اما خوب نمیشه ایراد گرفت. اونقد زیبایی تو این بازی هست که نامردیه حتی بخوای 0.5 نمره از این شاهکار کم کنی برا این مسائل. تروفی های دیگشو میشه گرفت راحت. سکرت گاردن هم اره باید 3 بار بازیو تموم کنی حداقللللللل. اگه 4 بار تموم کنی کلا استامینا اضافه میاری حتی.
سخت ترین تروفیش کماکان اون time attack هست اونم صرفا برای قسمت hard اش که فعلا من دسته ی جدید سفارش دادم تا ببینم چی کار میکنم باز با این بازی و این تروفی:)))

آخیش پلات شد راحت شدم:)

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
نمیدونم چه حکایتیه هر کدوم از باسها رو میزم جای اینکه شاد بشم غصه میخورم براش (آخر رو دوم هستم هنوزم این حس پابرجاس)
اون آخرین خنجر رو فرو میکنم تو بدنشون یک آهی از اعماق وجود میکشن جیگر آدم کباب میشه ، صحنه آهسته میشه موسیقی فوق العاده غم انگیز و یک مرگ تراژیک :((

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
نمیدونم دوستان که بازی رو انجام دادن این نسخه یا 2 نسخه قبلی یعنی برای PS2 یا PS3 به این نکته توجه کردن که انیمیشن و گیم پلی که برای اسب و سیستم اسب سواری طراحی شده منحصر به فرد هست
خب با بازی ویچر 3 مقایسه میکنم وقتی شما اونجا سوار اسب میشین در واقع کنترل اسب رو مستقیما در اختیار میگیرین یعنی وقتی قصد دارین به سمت راست بپیچین شما مستقیما سر اسب رو میچرخونین
ولی تو SOTC وقتی سوار اسب هستین برای چرخیدن اسب ابتدا دست Wander رو تیکون میدین بعد در اثر حرکت دست ، افسار اسب بشدت کشیده میشه بعد سره اسب به سمته دلخواه میچرخه
سیستم دقیق گیم پلی سال 2005 ایجاد شده

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
نمیدونم چه حکایتیه هر کدوم از باسها رو میزم جای اینکه شاد بشم غصه میخورم براش (آخر رو دوم هستم هنوزم این حس پابرجاس)
اون آخرین خنجر رو فرو میکنم تو بدنشون یک آهی از اعماق وجود میکشن جیگر آدم کباب میشه ، صحنه آهسته میشه موسیقی فوق العاده غم انگیز و یک مرگ تراژیک :((

روی هارد تایم اتک بزنید شاد میشید

Boss Hunter

کاربر سایت
Nov 8, 2008
1,246
نام
محسن
دوستان واسه من که داستان و موسیقی مهمه خوشم میاد از بازی؟
70 درصد بازی آهنگ و داستان و منظره است،خداست.
دوستان من رسیدم کلوسی 10 خواستم ببینم چطور میتونم شکستش بدم؟
با اسب نازنینت روی شن ها میدویی و حواست باشه که ماره از پشت بهت نزدیک میشه و میفته دنبالت،تیر میزنی به چشماش و میخوره به دیواره های غار و میپری از اسب پایین و جای مورد نظر رو سوزنی میکنی
اون بندگان خدا که به شخصیت اصلی کاری ندارن و بیگناهن،این بشر کمر به قتلشون بسته،واقعا ظلمه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر