PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
دو عکس داغ داغ

---------------

Bluepoint Games عالی کار کرده واقعا

ریمسترهای قبلی که دیدیم شوخی بیش نبودن

پ ن : ریمستر Crash هم خیلی خوب بود ، نمیگفتم مدیونی داشتم

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
بازیو همون سالهایی که عرضه شد روی ps2 توی ویدیو کلوپ تموم کردم :d این شاهکار رو هم پیش خرید کردم. حجمش 13 گیگه. ساعت 8:30 صبح آنلاک شد و از دیشب نخوابیدم و موندم برای استقبال از بازی. از راس 8:30 شروع کردم به بازی کردن و یکسره تا الان دارم بازی میکنم. بازی مبهوت کننده بود, مبهوت کننده تر شده. محیط بی نظیره. گرافیک هنری مثل همه ی کارای استاد بیداد میکنه. کنترل و دوربین فوق العادس و مشکلات tlg رو نداره. الان چندین ساعته دارم یکسره بازی میکنم و یه ذره هم خسته نشدم. به زودی توضیحات تکمیلیو میدم :d

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
چند تا عکس از بازی گرفتم در حالت Performance روی PS4 Pro
SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206091902.png

Attachments

• SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092256.png
    SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092256.png
    1.7 MB · مشاهده: 87
  • SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092101.png
    SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092101.png
    2 MB · مشاهده: 93
  • SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092020.png
    SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206092020.png
    1.3 MB · مشاهده: 82
  • SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206131156.png
    SHADOW OF THE COLOSSUS_20180206131156.png
    2.4 MB · مشاهده: 87

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
تریلر زملن عرضه اش دیدم واقعا عالی کار شده علاوه بر ارتقا بصری ویژه اون حالت هنری بازی هم کاملا حفظ شده واقعا رویایی هست این بازی ادم زنده میکنه دوباره بهترین ریمستر هست بلوپرینت شاهکار کرده تو بروز کردن این بازی عظیم

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
بلوپوینت هنوز عرقش خشک نشده رفته سراغ ریمستر بعدی:D
خدا داند پروژه آیندشون چیه
من که ترجیح میدم ICO باشه

آخرین ویرایش:

nzehtabvar

کاربر سایت
Sep 13, 2014
124
من هم روی ps2 بازیش کردم و مبهوتش شدم! هم روی ps3 و بازم مبهوتش شدم! الانم باز مبهوتش شدم! بازی فوق العادست و واقعا نسل هشتمی شده و محشر و چقد عالی که حس و حالشم ذره ای تغییر نکرده....یادش بخیر زمانی که اولین بار بازی میکردم با دایال آپ کل ترک های بازی رو دانلود کرده بودم...همه چیش شاهکاره این عنوان

• Like
Reactions: Milad_HW

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
خوب. باس 10 ام رو هم زدم. دیروز رو فقط و فقط توی محیط مبهوت کننده ی بازی گشت و گزار کردم کامل. در وصف بازی میتونم بگم که اگه قبلا روی PS2 بازی کرده باشین, وقتی این نسخه رو بازی میکنین قشنگ حس میکنین انگار یه بازی جدید رو دارین بازی میکنین. جلوه ی بصری بازی چه از نظر هنری و چه از نظر فنی یک شاهکاره. اینا رو برا کسایی میگم که بازیو بازی نکردن تا حالا. توی بازی انواع محیطا هست. از محیط کویری و صحرا گرفته تا کوهستانی و جنگل های بی نهایت زیبا. بازی کلی جای مخفی داره و محیطش به شدت بزرگه. گرافیک اگه اغراق نکرده باشم, یه بازیه 2 نسل قبل رو تبدیل کردن به نسل امروزی حدودا. در مرد کنترل بازی بگم که کلا سری بازی های ICO و SOC و TLG یعنی کل کارای استاد, همشون از نظر دوربینی و کنترلی کمی مشکل دارن و سخت هست کنترلشون. اما قطعا کسی که با کارای استاد اشنایی داره هرگز این مورد رو نکته ی منفی نمیبینه بلکه باهاش اوکی میشه. توی این بازی هم دوربین و کنترل کمی مشکل داره. موقع بالا رفتن از باس ها و یا پریدن از اینطرف باس به اونطرفش کمی مشکل وجود داره و شاید اعصاب تازه واردا رو خورد کنه اما صادقانه بگم از هر لحاظ از LAST GUARDIAN بهتره و برا منی که هم ICO بازی کردم و هم SOC روی PS2 , قطعا با این کنترل و دوربین اشنا هستم و لذت میبرم تازه ازش. در کل نقد کردن نداره این بازی. چون دیگه اگه ادم گیمر واقعی باشه قطعا این بازیو بازی کرده قبلا. پس نیاز نیست از گیم پلی و اینا بگم. فقط میتونم بگم که گرافیک فنی و هنریش فوق العاده زیباس. محیط هایی توی بازی هست که قطعا میتونم بگم که نمونشو توی دنیای واقعی هم پیدا نمیکنین. طول بازی هم یه تروفی داره که میگه تو روی اخرین درجه ی سختی بازیو توی 5 ساعت و 40 دقیقه تموم کن. این معنیش این نیست که بازی کوتاهه. کسی که راه و چاه زدن باس ها رو بلد نباشه شاید سره یه باس 2 ساعت هم تایم بذاره. بازی 16 تا باس داره. اما اگه قبلا بازی کرده باشین یا بلد باشین هر باس رو چطوری باید زد ماکزیموم توی 5 ساعت تموم میشه. اما اینو هم بگم که بازی کلی آیتم داره که اگه باس ها رو توی زمان مشخص و خاصی بزنین بهتون میده و اینکه بازی کلی جای مخفی و شگفت انگیز داره که گشت و گذار توی اینجور جاها خودش کلی زمان میبره.

اگه تاحالا افتخار اشنایی با این شاهکارو نداشتین, بی رو در وایسی میگم اگه بازیش نکنین انگار گیمر نیستین :D این بازی از نسخه ی اصلیش هم بهتره. یه بازیه کاملا بی نقص, متفاوت, شاهکار و فراموش نشدنی.

Jack Sparrow

کاربر سایت
Apr 8, 2007
131
کسی تو تهران نسخه فیزیکی رو تهیه کرده ؟ هیچ جایی ندیدم ، یه جا هم آورده پول خون اقوام رو کشیده رو بازی . قیمت نجومی ...
اگه کسی جایی رو میشناسه که آورده باشه معرفی کنه ... تو کف بازیم...

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,876
نام
حسين
بازی 40 دلاری رو 290 قیمت زدن ! حروم خور تر از این صنف نداریم ما ! پولتون رو توی جیب این کلاش ها نریزید خداوکیلی ! دیگه 13 گیگ چیه که از دانلود کردنش عاجز هستید ؟ با ذغالی ترین نت ها هم میشه 13 گیگ رو گرفت اونم الان که اکثر اینترنت ها با حجم خیلی زیاد سرویس میدن

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
جدی یه شریک خوب پیدا کنین مخصوصا برای اینجور بازی‌ها که ۶۰$ نیستن، راحت بازیو بخرین نفری ۲۰$
حسرت اینم نمیخورین که ای بابا نمیشه فروختش
گور پدر دیسک و فروشنده و قیمتاشون

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام دوستان تفاوت New game + با new game توی چی هستش ؟ فقط همون که دنیا بر عکس میشه همین ؟! تفاوت دیگه ای نداره چون واقعا روی ps3 و ps2 یادم می یاد چه تفاوتی داشتن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر