Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
اون کوهستانو فعلا بهتره بیخیال بشید اگه وایل بازی هستید
اسبم تو مپ باید بگردید پیدا می‌کنید از پشت آروم بهش نزدیک بشید میتونید سوارش بشید
سوار خرس و آهو هم میشه شد البته
بهترین اسبم اسب خود زلدا هست تو یه منطقه خاص میتونید پیداش کنید ولی فعلا دنبالش نباشید بهتره
با پای پیاده هم مپ رو بگردید بازم کلی چیز رو جا میذارید چه برسه به اسب

فکر کنم قسمت اول پست اول دوستمونو بد متوجه شدید احتمالا منظورشون این بود که اولین باره دارن یه نسخه از زلدارو میرن
وگرنه تاپیک zelda:botw هست دلیلی نداره درمورد بازی دیگه‌ای بحث‌شه

من اوایل بازی هستم الان ۳تا کوییست هست یکیش همین FREE THE DIVINE هست که باید ۴تا بری من ۱رفتم ۳تا مونده یکیش همین کوهستان هست یکیش همون منطقه گرمه که نگهبان نمیزاره وارد بشی چه باید بکنم

• Like
Reactions: che-jaleb

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
من اوایل بازی هستم الان ۳تا کوییست هست یکیش همین FREE THE DIVINE هست که باید ۴تا بری من ۱رفتم ۳تا مونده یکیش همین کوهستان هست یکیش همون منطقه گرمه که نگهبان نمیزاره وارد بشی چه باید بکنم
تو اون منطقه گرم فکر کنم کنار شهر یکی هست که بهتون میگه فقط زنارو به داخل شهر راه میدن و یه نفر با لباس زنونه تو یه منطقه اون نزدیکا دیده
همون شهری که راه نمیدنتون کنارش sand seal هست خیلی آروم از پشت بهشون نزدیک بشید میتونید سوارشون بشید که مشکل گشتن تو منطقه نداشته باشید
یه شهر کوچیک اون اطراف هست برید اونجا اگه اشتباه نکنم بالای یکی از ساختمونا یه نفرو پیدا میکنید دیگه یادم نمیاد لباسارو خودش میداد یا ماموریتی چیزی میداد بقیشو خودتون باید ببینید چجوریه ست لباس زنونه رو بگیرید و استفاده کنید اجازه ورود به شهرو دارید
اون منطقه کوهستانی هم باید معجون استفاده کنید و سعی کنید زودتر برید داخل شهر
اگه درست یادم باشه داخل شهر اون منطقه یه ست لباس میشد خرید که بعد از استفاده مشکل آتیش گرفتن حل میشد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

دو صفحه قبل بود فکر کنم...راه دووم آوردن تو دمای سوزان :D اون کوهستانه (Death Mountain) رو نوشته بودم
برای Gerudo Desert و شهرشون خب ظاهراً اینا مردها رو راه نمیدن تو شهر کلا...(و به همین جهت تو این 20 سالی که نژادشون تو تاریخ زلدا معرفی شده هنوز معلوم نیست چجوری تولید مثل می کنند :D)
یکی بغل دروازه شهر است اون جا، باهاش حرف بزنی راهنمایی می کنه که یه افسانه خفنی هست که تونسته از سدّ دروازه های شهر رد شه و با وجود مرد بودن خودش رو از دروازه های شهر عبور بده...بعد بهت راهنمایی می کنه که باید برگردی برکه بین راه تو بیابون(که یه بازارچه هم داره)
برو اون جا یه برج سنگی هست که یه تخت سنگ گنده روشه...برو بالا با این افسانه صحبت کن بعد می فهمی چجوری میتونی از دروازه شهر رد شی.

• Like
Reactions: SON OF HEAV3N

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
الان یکی باید من رو راهنمایی کنه که چطور بتونم تو کوهستان برم هموجا که اتیش میگیره چطور اسب پیدا کنم ؟
بنظرم بهتره یه راهنمایی کلی به شما داده بشه تا اینکه بدونید فلان قسمت رو چطوری رد بکنید!
اول پست های قبلی همین تاپیک رو بخونید تا حدودی راهنمایی میشین..
نکته بعدی اینکه بازی به هیچ عنوان خطی نیست و سازنده ها هم به هیچ عنوان بازیکن رو ترغیب نمیکنند که به صورت خطی بازی رو تموم کنه. هدف اصلی اینه که شما تو بازی بگردین و آیتم های جدید کشف کنید و راه های مختلف رو برای پیشبرد مسیرتون انتخاب کنید. وجود تعداد زیادی Shrine و دوازده عدد مموری که اونا رو باید از قسمت های مختلف نقشه پیدا کنید برای به دست آوردن حافظه لینک گواهی بر این امره..
من به شخصه تا الان بیش از 70 ساعت بازی کردم ولی احساس میکنم هنوز اولای راهم وگرنه به پایان رسوندن بازی کاری نداره اما هدف چیز دیگه ایه تو بازی! یه ویدیو تو یوتیوب دیدم یه نفر در عرض کمتر از 50 دقیقه به صورت اسپیدران خط داستانی بازی رو تموم کرده! :D
شما برای دسترسی به تمام نقشه باید یه سری برج رو فتح بکنید که توی قسمت های مختلف نقشه پراکنده شدن. یه سری از نقاط نقشه هوای گرم و یه جاهایی هوای سوزناک دارن. یه جاهایی هوای سرد و یه جاهایی هوای سرد سوزناک دارن! شما برای اینکه تو این مناطق دوام بیارین باید با آیتم هایی که در حین مسیر و بازی کردن به دست میارید اکسیر ضد سرما و گرما درست بکنید. اکسیر تقویت سرعت و مقاومت و ... هم میتونید درست بکنید که اگه یه نگاه به مشخصات آیتمی که دارین بندازید خیلی کمکتون میکنه. حتی اگه زبانتون هم زیاد خوب نیست یه نگاه بندازید بهتون میگه اگه این آیتم رو مثلا با مانستر پارت قاطی بکنید یه معجون بهتون میده. کلا با آیتمایی که به دست میاری سعی کن آشپزی کنی چون بعضی از آیتما باید پخته بشن تا نهایت اثرشون رو بهت بدن. مثلا یه نوع فکر کنم تربچه هست که در حالت عادی دو یا سه تا قلب بهت میده ولی اگه همون رو به تنهایی بپزی علاوه بر اینکه تمام خط سلامتی رو پر میکنه چند تا قلب اضافه هم بهت میده.
به نظرم تا جایی که میتونی شراین ها رو فتح کن و با Spirit orb هایی که به دست میاری قلب و استقامت بگیر. هر 4 تا Orb که بگیری میتونی بری به یه سری نقاط که یه مجسمه وجود دارن و اینا رو تفدیمشون میکنی و اون بهت پیشنهاد قلب و یا استقامت میده. هر دوتا قلب یه استقامت بگیری خوبه .. یکی از همین مجسمه ها هم مثل فرشته است تو همون Temple of time وجود داره. جا داره بگم این Temple of time یکی از امضاهای سری زلدا هستش و تا جایی که میدونم این منطقه تو نسخه های قبلی هم وجود داشتنو معروفترینشون هم مربوط به اوکارینای زمان میشه که نقش بسیار مهمی رو تو بازی داره ..
قوانین طبیعی به شدت تو بازی حکم فرما هستن. مثلا تو مناطق سرد حتی با یه مشعل میتونی گرم بشی.. اگه وارد یه منطقه ای شدی و دیدی دووم نمیاری جات و عوض کن بیا تو یه جای دیگه نقشه خوشگذرونی کن و وقتی حرفه ای تر شدی خود به خود متوجه میشی که تو قسمت های مختلف چطوری باید دووم بیاری.
4 تا Divine beast تو بازی وجود دارن که از همین ابتدا جاشون تو نقشه مشخص میشه.. به نظرم به ازای هر 15 تا بیست ساعت بازی کردن میتونی یکی از اونا رو آزاد کنی..
به شخصه با اولین Divine Beast به صورت کاملا اتفاقی آشنا شدم.. تو یه منطقه که آبگیر بود میخواستم به یه شراین برسم که پسر رییس قبلیه زورا من و پیدا کرد و کشوند به زوراز دومین. و اونجا بود که راجع به Divine Beast بهم گفتن و کلی نوشابه برام باز کردن تا برم و آزادش کنم. :D
من خودم هنوز دارم بازی میکنم و هنوزم مکانیکهای جدید و آیتم های جدید کشف میکنم. برای اینکه نهایت لذت رو ببری سعی کن این موارد رو خودت کشف کنی و بازم میگم هدف اصلی بازی ماجراجویی هست .. پس ازش لذت ببر ...

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
دوستان اگه تو بازی احیانا به مشکل مالی! :D خوردید یه راه راحت هست:
تو قلمرو Zora یه زورا هست که یه ماموریت میده براش 10 تا luminous stone جمع کنید. در ازاش بار اول اگه اشتباه نکنم سه تا الماس (شایدم دو تا میده) و بارهای بعد یه الماس
luminous stone هم تو اون قسمت پاییزی و معبد مخفی تو مخفیگاه نینجاها هست
اگه پول لازم شدید luminous stone جمع کنید ببرید بدید بهش در ازاش الماس بگیرید

چون دیدم خیلیها از گرونی لباس ضد آتیش گلایه داشتن گفتم. البته لباسهای دیگه هم کلا قیمت پایین نیست و هر کدوم از لباس ها هم امتیاز خاص خودشون رو دارن مثلا ست لباس سرباز (که تو هاتنو میشه خریدش) که هیچ قابلیت ویژه ای رو نمیده، درعوض بیشترین مقدار دفاع رو فکر کنم بهتون میده با آپگرید کامل

• Like
Reactions: all4u

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
اخه ب
تو قلمرو Zora یه زورا هست که یه ماموریت میده براش 10 تا luminous stone جمع کنید. در ازاش بار اول اگه اشتباه نکنم سه تا الماس (شایدم دو تا میده) و بارهای بعد یه الماس

چون دیدم خیلیها از گرونی لباس ضد آتیش گلایه داشتن گفتم. البته لباسهای دیگه هم کلا قیمت پایین نیست و هر کدوم از لباس ها هم امتیاز خاص خودشون رو دارن مثلا ست لباس سرباز (که تو هاتنو میشه خریدش) که هیچ قابلیت ویژه ای رو نمیده، درعوض بیشترین مقدار دفاع رو فکر کنم بهتون میده با آپگرید کامل
اخه بدبختی اینجاست خود الماسها برای اپگرید کاربرد دارن.ادم نمیدونه بفروشه یانه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
اخه ب

اخه بدبختی اینجاست خود الماسها برای اپگرید کاربرد دارن.ادم نمیدونه بفروشه یانه
درسته! ولی این زورایی که گفتم هم هر وقت بهش 10 تا از اون سنگا بدی درازاشون یه الماس میده. با یکم گشتن تو کوه های قسمت پاییزی میشه 40 50 تا از اون سنگا راحت پیدا کرد. تو شب هم با نور آبی میدرخشن. من خودم همیشه وقتی بی پول میشم با روشی که گفتم و اون روش دیگه که میرم از مخفیگاه نینجاها برمیدارم، اول یه پنجاه تا ازشون جمع میکنم میدم به اون زورا. از الماسهایی که تحویل میگیرم هم 3 تا شونو نقد میکنم 2 تا هم نگه میدارم برای آپگرید :D

• Like
Reactions: s.snake2

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173

من همون اول گه گفتید رفتحو خریدمش فقط کلاهه مونده
یک سوال دیگه :الان من باید اون اژدها مانند رو رو کوهه اوله واردش بشم اشتباه نکنم divine beats ....
امام اطرافش که توپ مانند هست رو باید چیکار کنم؟
میشه کامل توضیح بدید

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
اون قسمت که باید بری و تیر برقی (شوک) جمع کنیم.یه باس داره که تیر برقی پرتاب میکنه.خیلی سخته کشتنشه.
راه خاصی داره؟.
من که نکشتمش.فرار کردم:Biggrin:

• Like
Reactions: 235matin235

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
اون قسمت که باید بری و تیر برقی (شوک) جمع کنیم.یه باس داره که تیر برقی پرتاب میکنه.خیلی سخته کشتنشه.
راه خاصی داره؟.
راه خاصی نداره ولی باید سلاح‌های قوی داشته باشید و با همه قابلیت‌های گیم پلی آشنا باشید تا بتونید راحت بزنیدش کلا lynel یکی از قوی‌ترین دشمنای داخل بازیه فقط هم اون یدونه نیست تو جاهای دیگه هم هست

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
راه خاصی داره؟.
من کلا هرجا با اونا روبرو میشدم سوت زنان از کنارشون رد میشدم و اصلا خون خودم و کثیف نمیکردم که باهاشون رو در رو شم .. :D ناگفته نماند چند باری هم که خواستم بزنمشون ناکوت شدم!
امروز تازه بعد کلی بازی کردن یکیشون رو دیدم و تقریبا راحت زدمش .. آخه تقریبا تمام قابلیت های لینک رو بدست آوردم و مخلوط کردن ایت قابلیت ها طوری لینک رو قوی میکنه که قوی ترین دشمنا هم حرفش نمیشن..

• Like
Reactions: 235matin235

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
من کلا هرجا با اونا روبرو میشدم سوت زنان از کنارشون رد میشدم و اصلا خون خودم و کثیف نمیکردم که باهاشون رو در رو شم .. :D ناگفته نماند چند باری هم که خواستم بزنمشون ناکوت شدم!
امروز تازه بعد کلی بازی کردن یکیشون رو دیدم و تقریبا راحت زدمش .. آخه تقریبا تمام قابلیت های لینک رو بدست آوردم و مخلوط کردن ایت قابلیت ها طوری لینک رو قوی میکنه که قوی ترین دشمنا هم حرفش نمیشن..
بابا من که هر چی باس گیرم میاد نمیتونم بزنم.
رفتم تو اون فیله.ماموریتهاشم انجام دادم ولی باسش رو نتونستم بکشم.
فرار کردم اومدم بیرون.

wolfx990

کاربر سایت
Mar 25, 2010
76
یه راهی هم واسه مقابله با اون رباتهایی که لیزر میزنن و عنکبوتهایی که لیزر میزنن بگید.
ولی خداییش عجب بازی ایه.فوقالعاده اعتیاد آوره.
راستی یه سوال متفرقه. کسی میدونی بازی luigi mansion 3 رو سوییچ میاد یا نه.
شماره ۲ رو روی 3ds رفتم که فوقالعااااده بود.منتظر شماره ۳ هستم.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
یه راهی هم واسه مقابله با اون رباتهایی که لیزر میزنن و عنکبوتهایی که لیزر میزنن بگید.
ولی خداییش عجب بازی ایه.فوقالعاده اعتیاد آوره.
راستی یه سوال متفرقه. کسی میدونی بازی luigi mansion 3 رو سوییچ میاد یا نه.
شماره ۲ رو روی 3ds رفتم که فوقالعااااده بود.منتظر شماره ۳ هستم.
با سپر آهنی میتونید لیزرو برگردونید سمت خود گاردین و خیلی راحت از بین ببریدشون
فقط اولش باید یکم تمرین کنید به زمان بندیش عادت کنید چون دیر یا زود بزنید سپر به کل از بین میره

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
بابا من که هر چی باس گیرم میاد نمیتونم بزنم.
رفتم تو اون فیله.ماموریتهاشم انجام دادم ولی باسش رو نتونستم بکشم.
فرار کردم اومدم بیرون.
بخاطر اینه که هنوز مکانیک های گیمپلی رو کامل یاد نگرفتی ..
اسم اون فیله Divine beast vah ruta هستش که کلا 4تا از اینا تو بازین که هر کدوم یه جورایی محافظ اون منطقه هستن ولی از زمان حکمفرمایی گانون به تسخیر گانون در اومدن ..
برا کشتن این باس حتما تیر به مقدار کافی داشته باش. تیر معمولی هم کفایت میکنه .. وقتی به طرفت یخ پرتاب میکنه تو باید یخا رو کامل بزنی بعد فکر کنم خودش یه چند ثانیه ای متوقف میشه و تو همین فرصت میری و چند ضربه کار بهش میزنی .. برای وارد کردن بیشترین دمیج از سلاح سنگین استفاده کن و با نگه داشتن دکمه Y لینکه سلاحش رو میچرخونه و بیشترین دمیج ممکن رو وارد میکنه..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر