Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
RDR2 فیزیک و وسعتی رو داره که زلدا به هیچ وجه نداره و تو این نسل هم بهش نمیرسه... داستانی هم که هیچی

چیزی که زلدا رو تا آخر این نسل و شاید بیشتر از اون خاص می کنه سیستم Chemistry بازیه. چیزی که از 2017 تا الان که آخر 2018 اومده چیزی نزدیک بهش هم ندیدم.
و چیزی هم نیست که هر سازنده ای بخواد بهش برسه. نبوغی که EAD بهش رسیده تا باهاش همچین زنجیر پیوسته و در عین حال اسکریپت نشده ای از مکانیک های بازی رو تعریف کنه واقعاً بی بدیله.

برای همین من هر بار تریلر بازی های دیگه رو می بینم اون حس زلدا رو ازش نمیگیرم. ربطی به محیط و این حرفا نداره...طرّاحی اسکلت گیم پلی BotW بدون در نظر گرفتن اسکیل نقشه و ماموریت ها و داستان با اختلاف از تمام بازی های هم سبک خودش بهتره...این که تو ابعاد دیگه و داستان و یه سری چیزا ضعف داره بدون شک مشخّصه و قابل دفاع نیست...ولی چیزیه که تو بازیای بعد و با پیشرفت سخت افزار قابل رفعه (البته در مورد داستان نه، این رو فکر نکنم نینتندو بخواد هیچ وقت بهش زیاد بال و پر بده)
اون چیزی که این نسل به تکامل رسیده و در ادامه بهتر میشه اسکلت گیم پلی ـه و همین یعنی یک شروع دوباره فوق العاده و یه ریبوت بی نظیر

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
چیزی که زلدا رو تا آخر این نسل و شاید بیشتر از اون خاص می کنه سیستم Chemistry بازیه. چیزی که از 2017 تا الان که آخر 2018 اومده چیزی نزدیک بهش هم ندیدم.
و چیزی هم نیست که هر سازنده ای بخواد بهش برسه. نبوغی که EAD بهش رسیده تا باهاش همچین زنجیر پیوسته و در عین حال اسکریپت نشده ای از مکانیک های بازی رو تعریف کنه واقعاً بی بدیله.
واقعا موافقم ..
به نظرم اگه نسخه نهایی The last of us 2 واقعا همون چیزی باشه که توی تریلر گیمپلی E3 نشون دادن میتونه باهاش رقابت کنه ولی چندین بار اون تریلر رو نگاه کردم و هر کاری کردم خودم رو قانع کنم نشده چون این بلا رو ناتی داگ سر نسخه اول هم درآورد ..
هنوز آرشیو تریلرای e3 اون سالی که TLOU رو نشون دادن دارم .. تریلر tlou به قدری هایپ برانگیز بود که همون موقع چندین کشته و زخمی توی بازیسنتر داد! خودم رو PS3 3 بار تمومش کردم روی درجه های سختی مختلف و با اینکه بازی به قطع شاهکار بود ولی ابدا اون چیزی نبود که توی تریلر بود!

• Like
Reactions: all4u

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
RDR2 فیزیک و وسعتی رو داره که زلدا به هیچ وجه نداره و تو این نسل هم بهش نمیرسه... داستانی هم که هیچی

برای همین من هر بار تریلر بازی های دیگه رو می بینم اون حس زلدا رو ازش نمیگیرم. ربطی به محیط و این حرفا نداره...طرّاحی اسکلت گیم پلی BotW بدون در نظر گرفتن اسکیل نقشه و ماموریت ها و داستان با اختلاف از تمام بازی های هم سبک خودش بهتره...این که تو ابعاد دیگه و داستان و یه سری چیزا ضعف داره بدون شک مشخّصه و قابل دفاع نیست...ولی چیزیه که تو بازیای بعد و با پیشرفت سخت افزار قابل رفعه (البته در مورد داستان نه، این رو فکر نکنم نینتندو بخواد هیچ وقت بهش زیاد بال و پر بده)
اون چیزی که این نسل به تکامل رسیده و در ادامه بهتر میشه اسکلت گیم پلی ـه و همین یعنی یک شروع دوباره فوق العاده و یه ریبوت بی نظیر

دقیقا این چند روزه من به همین فکر میکردم!
چون به انتشار rdr2 نزدیک میشیم و خوب اونم از بهترین بازی های نسل و اپن ورلد هست، داشتم به botw و دنیای فوق العادش فکر میکردم.
چیزی که Botw رو خیلی خاص کرده بود گیم پلی و پیاده سازی اون گیم پلی توی دنیای بازی بود، اگه بخوایم ریز بین باشیم Botw هم مشکل کم نداشت (دشمن ها تکراری میشدن، داستان اصلی و پایانش متوسط بودن، سیستم خراب شدن اسلحه ها یکم مشکل داشت و...) ولی اون گیم پلی لعنتی :D
خیلی کم پیش میاد که یه جزئی از بازی انقدر خوب و بی نقص باشه. در کل بازی رو انجام دادیم و میفهمید چی میگم :D ولی حتی فکر کردن به Botw و دنیاش + اون ازادی عمل کامل همچنان حس عجیبه.
امیدوارم یه زلدای دیگه با همین engine برای سویچ منتشر بشه....
میشه majoras mask نسل ما :D

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
آقا کسی میدونه این لباس ضد آتش رو از کجا باید گیر آورد؟
تو منطقه dath mountain که میرم لباسم آتش میگیره.
تو همون نواحی کوهستان مرگ یه مارمولکی زندگی میکنه که میتونی باهاش معجون ضد گرمای شدید بسازی .. یه نوع پروانه هم هست که اونم میشه توی معجون استفاده کنی. اگه از مانستر پارتای قوی استفاده کنی توی ساخت معجونت اثرش بیشتر میشه ..
ولی برای به دست آوردن اون لباس یه کوئست فرعی هم هست که میتونی انجام بدی .. تو همون منطقه یه جایی هست به نام Southern Mine که میری پیش یه نفر که آدمیزاده و بهت میگخ ده تا مارمولک برام پیدا کن. انجام بده بهت لباس رو میده و تو گارون سیتی هم میتونی ست کاملش رو بخری ...

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
امیدوارم یه زلدای دیگه با همین engine برای سویچ منتشر بشه....
میشه majoras mask نسل ما :D
شاید اواخر نسل بتونیم شاهد یه زلدای دیگه باشیم .. آخه روند ساخت هر زلدا خیلی طولانیه. ولی امیدوارم بتونیم یه بازسازی از نسخه های قدیمی رو شاهد باشیم این بین.

• Like
Reactions: 235matin235

Farhad.hz

کاربر سایت
Oct 17, 2018
8
سلام اقا چرا این پیری تو بازی من اینجوریه
کلی سرچ کردم هرکی میاد پیشه این میفرسته واسه ماموریت بعدی ک او مارمولکست رو کوه
ولی واسه من هی اینو میگه CBC8302C-39C3-47BD-9CCC-AEA9E4F02349.jpeg

• Like
Reactions: 235matin235

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
سلام اقا چرا این پیری تو بازی من اینجوریه
کلی سرچ کردم هرکی میاد پیشه این میفرسته واسه ماموریت بعدی ک او مارمولکست رو کوه
ولی واسه من هی اینو میگهView attachment 95905
کامل توضیح بده خوب ؟؟؟
چجوریه؟لباسارو خریدی؟برو جلوتر و با اون توپا شلیک کن،،،،،اگه به اونحا رسیدی

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
کلا بازی شدیدا با بازیهایی مثل horizen تفاوت داره!
اولش منم فکر میکردم زلدا قراره حوصلمو سر ببره
اما از اونجا که واسه بازی پول زیادی میدم و بیشتر دوس دارم بازی رو بازی کنم تا به قصد تموم کردنش برم جلو
واقعا بازی جذابه
ای کاش یک روزی بازی رو تو زبون فارسی تجربه میکردیم که فکر کنمم این اتفاق نیفته
کسایی که میگن بازی فلانه بیساره
درسته نمیتونید گرافیک horizen یا red dead 2 رو با این مقایسه کنید امکانشم نیست
اما خوب الان هورایزنم این باز دارم با یک دوست میرم جلو و زلدا رو هم همینطور
در یک کلام هورایزن الاف کردن الکی و ،،،، ربات کشیه!
اما زلدا داستان و گشت و گذار و .... میچسبه
میمونه red dead که قضیش فرق داره به هیچکدوم از اینا وصل نمیشه
کسایی که هک کردن و... بیشتر بازی رو به قصد تموم کردن میرن.... اما سعی کنید از بازی لذت ببرید
حالا هر بازیه دیگه ای که شد

Farhad.hz

کاربر سایت
Oct 17, 2018
8
کامل توضیح بده خوب ؟؟؟
چجوریه؟لباسارو خریدی؟برو جلوتر و با اون توپا شلیک کن،،،،،اگه به اونحا رسیدی

اخه چیزی نداره توضیح بدم
رفتم اون روستا کاکاریکو بود فک کنم پیر زنه ۴ تا ماموریت داد
فیل شتر عقاب و گرفتم
الان امدم اینجا که هوا داغ باید اکسیر بخورم
میام پیشه این پیرمرده که بهم ماموریت مارمولکرو بده ولی نمیده مثل یه کارکتر معمولی فقط باهاش حرف میزنه اگه
شبیه باگه بیشتر شایدم باید یه کاری کنم نمیدونم
اینور انور میگردم چیزی دستگیرم نشد
به بار کلی پول دادم لباس مخصوص انجام گرفت با اونم نشد دوباره از سیو قبلی امدم ۴۰۰۰ تا پول لباس بود اخه

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
اخه چیزی نداره توضیح بدم
رفتم اون روستا کاکاریکو بود فک کنم پیر زنه ۴ تا ماموریت داد
فیل شتر عقاب و گرفتم
الان امدم اینجا که هوا داغ باید اکسیر بخورم
میام پیشه این پیرمرده که بهم ماموریت مارمولکرو بده ولی نمیده مثل یه کارکتر معمولی فقط باهاش حرف میزنه اگه
شبیه باگه بیشتر شایدم باید یه کاری کنم نمیدونم
اینور انور میگردم چیزی دستگیرم نشد
به بار کلی پول دادم لباس مخصوص انجام گرفت با اونم نشد دوباره از سیو قبلی امدم ۴۰۰۰ تا پول لباس بود اخه
نه باگ نیست اول باید لباساشو بخری با اکسیر نمیشه برو تو یکی از اون غارا لباسو شلوارشو بخر تا بتونی ادامه بدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر