راهنمایی خرید رم برای PSP 3000

Atari

کاربر سایت
Jul 18, 2016
17
سلام.من به تازگی یک PSP 3000 به دستم رسیده اما حافظه رمش بسیار محدوده و میخوام یه رم براش بگیرم وچند سوال برام پیش اومده:
1-اول اینکه این دستگاه تا چه مقدار رم رو پشتیبانی میکنه؟تا چند گیگ؟
2-دوم اینکه به نظرتون یه رم duo pro بگیرم که تا 16 گیگ بیشتر نداره یا که مبدلش رو بگیرم و یک رم 32 گیگ میکرو اس دی؟ که به سوال اول هم بستگی داره!
3-سرعت خوندن و نوشتن duo pro چه قدره ودرصورت خرید رم microSd کدوم کلاسش رو بگیرم که بهش بخوره؟!
4-حدود چند بازی در یک رم 16 گیگ جامیشه؟
5-از کجا رمش رو بخرم؟!-فروشگاهی جایی رو میشناسید؟-من فقط اینجا رو پیدا کردم که 16 گیگ رو 150 هزارتومن میده قابل اعتماده؟!
چرا این قدر گرونه؟-ارزش داره؟-چون خرید رم اس دی ارزون تر درمیاد!

Sony Memory Stick Pro Duo - 16 GB 150,000 تومان

6-مزایا ومعایت دو نوع رم رو نسبت به هم توضییح بدید ممنون میشم!

ممنون.

• Like
Reactions: playstation1

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
سلام.من به تازگی یک PSP 3000 به دستم رسیده اما حافظه رمش بسیار محدوده و میخوام یه رم براش بگیرم وچند سوال برام پیش اومده:
1-اول اینکه این دستگاه تا چه مقدار رم رو پشتیبانی میکنه؟تا چند گیگ؟
2-دوم اینکه به نظرتون یه رم duo pro بگیرم که تا 16 گیگ بیشتر نداره یا که مبدلش رو بگیرم و یک رم 32 گیگ میکرو اس دی؟ که به سوال اول هم بستگی داره!
3-سرعت خوندن و نوشتن duo pro چه قدره ودرصورت خرید رم microSd کدوم کلاسش رو بگیرم که بهش بخوره؟!
4-حدود چند بازی در یک رم 16 گیگ جامیشه؟
5-از کجا رمش رو بخرم؟!-فروشگاهی جایی رو میشناسید؟-من فقط اینجا رو پیدا کردم که 16 گیگ رو 150 هزارتومن میده قابل اعتماده؟!
چرا این قدر گرونه؟-ارزش داره؟-چون خرید رم اس دی ارزون تر درمیاد!

Sony Memory Stick Pro Duo - 16 GB 150,000 تومان

6-مزایا ومعایت دو نوع رم رو نسبت به هم توضییح بدید ممنون میشم!

ممنون.

سلام
به سلامتی مبارکت باشه :love:

1- تا چند گیگ دقیق نمیدونم خودم رو psp م رم 8 گیگ داشتم - فکر کنم تا 16 گیگ پشتیبانی کنه چون فن آوری psp قدیمیه
2- رم های کپی psp با حجم 8 گیگ من خریدم 15 هزار - مشکلی هم نداشت
با مبدلم میتونی کار کنی فقط خشاب تبدیل با کیفیت بگیر
3- من با های کپی مشکلی نداشتم - دوستی هم از این خشابا داشت میگفت مشکلی نداره - ولی بهتره ر میکرو اس دی کلاس 10 باشه با خشاب خوب کار کنی
4- من رو رم 8 گیگ حدود 6 تا یا 7 تا بازی داشتم - پرحجم ترین بازی psp حدود 1.300 مگابایت ایناست
5- رمش میتونی از پشت شهداری - مثلا پاساژ لباف نیم طبقه 4 ام فروشگاه ایرج بخری
150 هزار؟ چه خبره مگه ویتا خریدی

Atari

کاربر سایت
Jul 18, 2016
17
سلام
به سلامتی مبارکت باشه :love:

1- تا چند گیگ دقیق نمیدونم خودم رو psp م رم 8 گیگ داشتم - فکر کنم تا 16 گیگ پشتیبانی کنه چون فن آوری psp قدیمیه
2- رم های کپی psp با حجم 8 گیگ من خریدم 15 هزار - مشکلی هم نداشت
با مبدلم میتونی کار کنی فقط خشاب تبدیل با کیفیت بگیر
3- من با های کپی مشکلی نداشتم - دوستی هم از این خشابا داشت میگفت مشکلی نداره - ولی بهتره ر میکرو اس دی کلاس 10 باشه با خشاب خوب کار کنی
4- من رو رم 8 گیگ حدود 6 تا یا 7 تا بازی داشتم - پرحجم ترین بازی psp حدود 1.300 مگابایت ایناست
5- رمش میتونی از پشت شهداری - مثلا پاساژ لباف نیم طبقه 4 ام فروشگاه ایرج بخری
150 هزار؟ چه خبره مگه ویتا خریدی

سلام داداش گلم.ممنون سلامت باشی.

1-جواب سوال اول رو خودم پیدا کردم،سونی حداکثر رم 32 گیگ رو پیشنهاد میده هرچند من توی چند فروم خارجی دیدم طرف یه آداپتور دوکاناله میکرو اس دی گرفته ودوتا 32 گیگ انداخته و 60 گیگ ساپورت هم کرده!-با اینکه خودم همچین آداپتوری ندیدم!
Sony Memory Stick Compatibility Chart - PlayStation® Portable

2-منظورت رو از رم های کپی متوجه نشدم میشه بیشتر توضییح بدی؟!
بعد چه جوری 15 هزارتومن؟!-اصلی بوده؟-پست قبلیم لینک رم رو دادم که قیمتش 150 هزارتومن هست مگه اون رم برای psp نیست؟
3-رم میکرو اس دی چه مارکی به نظرت کیفیت بالاتری داره؟
4-فقط 6 تا بازی؟!-من تازه این دستگاه رو گرفتم و می خوام بازی هارو بترکونم این فضا برای من کمه!-به خصوص که دیگه بازی ها رو دانلود میکنیم و میریزیم روی کارت و دیگه دیسکی نیست!
5-ممنون از پیشنهادت اما من تهران زندگی نمی کنم توی شهرمون هم بعید میدونم خود رم دستگاه گیربیاد هرچند که نپرسیدم،ترجیحا اگه فروشگاه آنلاین میشناسی بهم بگو.
6-نمیدونی نوع رم میکرو اس دی ای که گفتی شخصی استفاده کرده چی بوده؟ microSdHC بوده یا microSDXC ؟!
توی یکی از این فروم های خارجی پیشنهاد داده sdhc بگیر بعد یجای دیگه گفته sdhc رو دستگاه نمیشناسه!
ممنون.
PSP 3000 recommended memory stick
Is the PSP capable to accept a 64GB microsd ?

آخرین ویرایش:
  • Like

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
سلام داداش گلم.ممنون سلامت باشی.

1-جواب سوال اول رو خودم پیدا کردم،سونی حداکثر رم 32 گیگ رو پیشنهاد میده هرچند من توی چند فروم خارجی دیدم طرف یه آداپتور دوکاناله میکرو اس دی گرفته ودوتا 32 گیگ انداخته و 60 گیگ ساپورت هم کرده!-با اینکه خودم همچین آداپتوری ندیدم!
Sony Memory Stick Compatibility Chart - PlayStation® Portable

2-منظورت رو از رم های کپی متوجه نشدم میشه بیشتر توضییح بدی؟!
بعد چه جوری 15 هزارتومن؟!-اصلی بوده؟-پست قبلیم لینک رم رو دادم که قیمتش 150 هزارتومن هست مگه اون رم برای psp نیست؟
3-رم میکرو اس دی چه مارکی به نظرت کیفیت بالاتری داره؟
4-فقط 6 تا بازی؟!-من تازه این دستگاه رو گرفتم و می خوام بازی هارو بترکونم این فضا برای من کمه!-به خصوص که دیگه بازی ها رو دانلود میکنیم و میریزیم روی کارت و دیگه دیسکی نیست!
5-ممنون از پیشنهادت اما من تهران زندگی نمی کنم توی شهرمون هم بعید میدونم خود رم دستگاه گیربیاد هرچند که نپرسیدم،ترجیحا اگه فروشگاه آنلاین میشناسی بهم بگو.
6-نمیدونی نوع رم میکرو اس دی ای که گفتی شخصی استفاده کرده چی بوده؟ microSdHC بوده یا microSDXC ؟!
توی یکی از این فروم های خارجی پیشنهاد داده sdhc بگیر بعد یجای دیگه گفته sdhc رو دستگاه نمیشناسه!
ممنون.
PSP 3000 recommended memory stick
Is the PSP capable to accept a 64GB microsd ?

خواهش میکنم
1- دیگه اونو نمیدونم تا چند گیگ ساپورت میکنه من رم 8 گیگ انداخته بودم - بعد فناوری psp برای سال 2004 ه اون زمان رم موبایل من 500 مابایت بود
2- میری میگی یه رم psp های کپی میخوام - رم چینی هستن که با اصلی فرقی ندارن
اون رم برا ویتا میخرن چون رم چینی برای ویتا نیومده هیچی تبدیلی هم براش نیومده ویتا دار مجبورن رم اصلی بخرم
3- رم میکرو اس دی هر چی خریدی بخر فقط 2 نکسته توجه کن
الف- رم کلاس 4 یا 10 باشه ( برای دوستم کلاس 4 بود) ... ب- رم ترنسد نخر
4- 6 تا کمه؟ یه بازی بریزی چند روز طول میکشه بازی کنی - بازی هام نیاز به نصب نداره کپی خور میکنی فایل بازی میریزی تو رم تو منو کنسول میان
5- فروشگاه آنلاین نمیشناسم باید بگردم

6- رو رم سخت نگیر من الان 3ds دارم که از psp ی نسل جلوتره یه رم کلاس 10 از گوشی در آوردم با خشاب تبدیل میکرو اس دی به اس دی دارم راحت بازی میکنم
اینم لینک تاپیکم ببین
خرید و تجربه متفاوت من از nintendo 3ds

psp که خیلی قدیمی تره پس نگران نباش اون زمان حتی هنوز رم میکرو اس دی وجود نداشت چه برسه به کلاس 4 یا 10

• Like
Reactions: Atari

Atari

کاربر سایت
Jul 18, 2016
17
خواهش میکنم
1- دیگه اونو نمیدونم تا چند گیگ ساپورت میکنه من رم 8 گیگ انداخته بودم - بعد فناوری psp برای سال 2004 ه اون زمان رم موبایل من 500 مابایت بود
2- میری میگی یه رم psp های کپی میخوام - رم چینی هستن که با اصلی فرقی ندارن
اون رم برا ویتا میخرن چون رم چینی برای ویتا نیومده هیچی تبدیلی هم براش نیومده ویتا دار مجبورن رم اصلی بخرم
3- رم میکرو اس دی هر چی خریدی بخر فقط 2 نکسته توجه کن
الف- رم کلاس 4 یا 10 باشه ( برای دوستم کلاس 4 بود) ... ب- رم ترنسد نخر
4- 6 تا کمه؟ یه بازی بریزی چند روز طول میکشه بازی کنی - بازی هام نیاز به نصب نداره کپی خور میکنی فایل بازی میریزی تو رم تو منو کنسول میان
5- فروشگاه آنلاین نمیشناسم باید بگردم

6- رو رم سخت نگیر من الان 3ds دارم که از psp ی نسل جلوتره یه رم کلاس 10 از گوشی در آوردم با خشاب تبدیل میکرو اس دی به اس دی دارم راحت بازی میکنم
اینم لینک تاپیکم ببین
خرید و تجربه متفاوت من از nintendo 3ds

psp که خیلی قدیمی تره پس نگران نباش اون زمان حتی هنوز رم میکرو اس دی وجود نداشت چه برسه به کلاس 4 یا 10

سلام.ممنون.
1-آره منم اون زمان رم 512 رو گوشیم بود.یادش بخیر!
طبق لینکی که پست قبلی گذاشتم خود سونی به وسیله آپدیت هایی که چندسال بعد داده پشتیبانی از رم 32 هم اضافه کرده.اگه اشتباه نکنم تا سال 2011 پشتیبانی نرم افزاری میشد.
2-نه عزیز،،لینک فروشگاهی که پست اول گذاشتم رم برای دوربین و پی اس پی هست و از نوع ProDuo هستش.رم های ویتا که از لحاظ اندازه یک سوم رم های پی اس پی هستند و شباهت زیادی به رم های M2 دارند.
3-اتفاقا یک رم ترنسد داشتم روی گوشی قدیمیم 16 گیگ بود می خواستم تبدیل بگیرم اونو استفاده کنم،چرا نگیرم؟!-مشکلی دارند؟!

4-یه چندتا سوال دیگه برام پیش اومده گفتم دیگه تاپیک جدا نزنم،فریمور دستگاه 6.61Pro-C هست:
میدونی فرق بین فریمور Pro-c و LME یا ME درچیه و کدوم بهتره؟
5-این آخرین ورژنش هست یا Pro-C2 جدیدتره؟
6- من می خوام همه ی بازی های کنسول های دیگه مثل سگا و پلی وان رو هم اجرا کنم،در این صورت کدوم بهتره؟
7- میدونی این فریمور infinity 6.61 چیه و چه فرقی با بقیه داره؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم!

• Like

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
سلام.ممنون.
1-آره منم اون زمان رم 512 رو گوشیم بود.یادش بخیر!
طبق لینکی که پست قبلی گذاشتم خود سونی به وسیله آپدیت هایی که چندسال بعد داده پشتیبانی از رم 32 هم اضافه کرده.اگه اشتباه نکنم تا سال 2011 پشتیبانی نرم افزاری میشد.
2-نه عزیز،،لینک فروشگاهی که پست اول گذاشتم رم برای دوربین و پی اس پی هست و از نوع ProDuo هستش.رم های ویتا که از لحاظ اندازه یک سوم رم های پی اس پی هستند و شباهت زیادی به رم های M2 دارند.
3-اتفاقا یک رم ترنسد داشتم روی گوشی قدیمیم 16 گیگ بود می خواستم تبدیل بگیرم اونو استفاده کنم،چرا نگیرم؟!-مشکلی دارند؟!

4-یه چندتا سوال دیگه برام پیش اومده گفتم دیگه تاپیک جدا نزنم،فریمور دستگاه 6.61Pro-C هست:
میدونی فرق بین فریمور Pro-c و LME یا ME درچیه و کدوم بهتره؟
5-این آخرین ورژنش هست یا Pro-C2 جدیدتره؟
6- من می خوام همه ی بازی های کنسول های دیگه مثل سگا و پلی وان رو هم اجرا کنم،در این صورت کدوم بهتره؟
7- میدونی این فریمور infinity 6.61 چیه و چه فرقی با بقیه داره؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم!

1- اون زمان که هیچ گوشی هایی که 3 تا 4 سال بعدشم اومدن بیشتر از 2 گیگ رم نمیخوردن
psp street تازه 2011 معرفی و عرضه شد
2- رم چینی psp بگیر یا تبدیل
3- رم ها خوبی نیستن ضعیفن - هم سوختن زیا دارن - هم چون با مبدل میخوای بزنی کار میکنن اما خود ضعیفن ممکنه اذیت کنن
4- اینا نمیدونم من psp street سری اخری خریدم یه فایل 4 مگی دانلود کردم ریختم رو رم - کنسولم کپی موقت شد - هر وقت روشن میکردم یه برنامه تو لیست بازیا بود روش تایید میکردم کپی خور میومد بلا بازیا داخل رم لیست میشدن
اما 3000 اینا کپی خور دائم هستن
6- فرقی نداره بستگی به شبیه سازی که دانلود یکنی مخصوص psp داره

• Like
Reactions: Aliiiiiiii

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سلام
دوستان میخوام یه pspبخرم ارزش داره؟
کدوم نوعش رو‌بخرم لطفا دوستان راهنمایی کنید
3000
به نظرم ویتا بیشتر ازش خرید داره چون بازی های PSP هم می تونی باهاش بازی کنی. با SD2Vita هم راحت می تونی کارت microSD بزاری توی دستگاه.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
سلام
دوستان میخوام یه pspبخرم ارزش داره؟
کدوم نوعش رو‌بخرم لطفا دوستان راهنمایی کنید

سلام
اتفاقا یکی از کنسول‌های مورد علاقه منه
ولی الان تو سال ۲۰۲۳ که داریم میریم تو سال ۲۰۲۴
و زمان لانچ این کنسول که حدوداً ۲۰۰۴ بود یعنی نزدیک ۲۰ سال پیش
الان ارزش خرید نداره psp

این کنسول بازی‌های خیلی خوبی داره
شبیه سازش برای pc و موبایل هست
یعنی راحت می‌تونی با خروجی خیلی بالاتر روی موبایل و کامپیوتر بازی کنی

گوشی قوی هم لازم نداره حتی

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام
اتفاقا یکی از کنسول‌های مورد علاقه منه
ولی الان تو سال ۲۰۲۳ که داریم میریم تو سال ۲۰۲۴
و زمان لانچ این کنسول که حدوداً ۲۰۰۴ بود یعنی نزدیک ۲۰ سال پیش
الان ارزش خرید نداره psp

این کنسول بازی‌های خیلی خوبی داره
شبیه سازش برای pc و موبایل هست
یعنی راحت می‌تونی با خروجی خیلی بالاتر روی موبایل و کامپیوتر بازی کنی

گوشی قوی هم لازم نداره حتی
دقیقا همین طوره. شبیه ساز psp فوق العاده هستش و بازی‌های خوبش به راحتی روی گوشی و کامپیوتر قابل اجرا هستند.

• Love
Reactions: Sega_genesis

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
دقیقا همین طوره. شبیه ساز psp فوق العاده هستش و بازی‌های خوبش به راحتی روی گوشی و کامپیوتر قابل اجرا هستند.
اره ولی توی گوشی با گاد اف وار هاو بعضی گیمای دیگه یه مشکلی داره اونم اینکه یه جاهایی سرعت بازی کم میشه(گوشیم poco f5 هستش)حتی روی رزولوشن اصلی خود psp
هم اینکه بحث دکمه ها هست که با تاچ خودم نتونستم ارتباط بگیرم که اگه بخواید یه دسته بگیرید که به گوشی بچسبه با پولش میشه یه psp خرید که بهتر هستش از همه لحاظ بجز گرافیک
بنده خودم psp street دارم واقعا کنسول خیلی خوبیه😍
یادش بخیر 20 سال پیش بود چقد زود گذشت.......😢

• Like
Reactions: highlight

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اره ولی توی گوشی با گاد اف وار هاو بعضی گیمای دیگه یه مشکلی داره اونم اینکه یه جاهایی سرعت بازی کم میشه(گوشیم poco f5 هستش)حتی روی رزولوشن اصلی خود psp
هم اینکه بحث دکمه ها هست که با تاچ خودم نتونستم ارتباط بگیرم که اگه بخواید یه دسته بگیرید که به گوشی بچسبه با پولش میشه یه psp خرید که بهتر هستش از همه لحاظ بجز گرافیک
بنده خودم psp street دارم واقعا کنسول خیلی خوبیه😍
یادش بخیر 20 سال پیش بود چقد زود گذشت.......😢

حالا چرا دسته بچسبه
خوب نچسب بخر ☺️
هم دست‌هایی هستن که بیسیم و به موبایل متصل میشن
هم دسته‌های سیم‌دار رو با otg می‌تونی وصل کنی به موبایل
و ...

خروجی رو شبیه ساز full hd و 4k حتی می‌تونی بگیری
در صورتی که خود psp خروجیش اگر اشتباه نکنم 272p ه

منم psp street داشتم 😍⭐
عالی بود
مات ، توپول ، خوش دست و عالی

Ali naseri

کاربر سایت
Aug 13, 2021
66
حالا چرا دسته بچسبه
خوب نچسب بخر ☺️
هم دست‌هایی هستن که بیسیم و به موبایل متصل میشن
هم دسته‌های سیم‌دار رو با otg می‌تونی وصل کنی به موبایل
و ...

خروجی رو شبیه ساز full hd و 4k حتی می‌تونی بگیری
در صورتی که خود psp خروجیش اگر اشتباه نکنم 272p ه

منم psp street داشتم 😍⭐
عالی بود
مات ، توپول ، خوش دست و عالی
با سیم و اینجور چیزا که حال نمیده😁
psp تحولات زیادی تو صنعت کنسول های دستی ایجاد کرد نمونه اش همین استفاده از جوی استیک توی کنسول های دستی بود.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
با سیم و اینجور چیزا که حال نمیده😁
psp تحولات زیادی تو صنعت کنسول های دستی ایجاد کرد نمونه اش همین استفاده از جوی استیک توی کنسول های دستی بود.

این کنسول کلاً هم طراحی زیبایی داشت
هم قدرتمند بود
هم امکانات خیلی خوبی داشت مثل پخش موزیک و ویدیو و غیره
هم مرورگر داشت هم اینترنت وصل می‌شد
هم آنلاین می‌شد بازی کرد هم psn داشت

v673820_DSCF0599.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر