طرفداران ژانر FPS

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
Witchfire من رو یاد darkwach انداخت
672171-919569_20050624_005.jpg
35948151274162417186_24edb5f0-fefd-4116-9c15-37175f8aa032_DyingLightBadBlood.jpg

9380151274162521647_J13TXdO.jpg
674072-919569_20050707_010.jpg

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
خیلی برای من تداعی نکرد اون بازی رو ولی:D، اون محیط ها و استایلش بیشتر western گونه بود ولی این استایل بازیش بیشتر ویکتوریایی بود، بعضی از هیولاهای اون بازی شبیه یکی از هیولاهای witchfire به نظر میرسید ولی بازم نه خیلی:D. بیشترین چیزی که شبیهشه painkiller هست ، خیلی شیطانی و اسرار آمیز به نظر میومد.
شدیدا خوشم اومد از بازی، فقط تا اطلاعات جدیدی از بازی بدن احتمالا پیر شدیم رفته پی کارش، چون بازی ظاهرا خیلی کار داره حالا حالاها.

• Like
Reactions: alisantori

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
113654_front.jpg

:(
جاداره یادی بکنیم از اخرین هیلو استودیو بانجی...
اول بازی کاملا مشخص میشه که چه بلایی قراره سره کارکترها بیاد...
بازی برخلاف نسخه های قبلی تیره شده که کاملا با بازی همخوانی داشت...
محیط های بازی مثل کارت پستال بودن...
ایده جت پک این بازی باعث شد بازیهایی نظیر تایتان فال یا بلک اوپس جت پک رو جزو ارکان اصلی بازیشون قرار بدن...
گیم پلی بازی مثل نسخه های قبلی ازادی عمل داشت.خیلی بازیش درگیرکننده بود...
حیف این ip که ابهتش داره ازبین میره...
خداحافظی باشکوه بانجی با طرفدارن حاصل این بازی هستش...
سال 2010 هم برای عاشقان شوتر ساله خیلی خوبی بود...
بدکمپانی 2...بلک اپس.....بایوشاک 2...مترو2033
تاپیک خیلی خیلی خلوته:D

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
113654_front.jpg

:(
جاداره یادی بکنیم از اخرین هیلو استودیو بانجی...
اول بازی کاملا مشخص میشه که چه بلایی قراره سره کارکترها بیاد...
بازی برخلاف نسخه های قبلی تیره شده که کاملا با بازی همخوانی داشت...
محیط های بازی مثل کارت پستال بودن...
ایده جت پک این بازی باعث شد بازیهایی نظیر تایتان فال یا بلک اوپس جت پک رو جزو ارکان اصلی بازیشون قرار بدن...
گیم پلی بازی مثل نسخه های قبلی ازادی عمل داشت.خیلی بازیش درگیرکننده بود...
حیف این ip که ابهتش داره ازبین میره...
خداحافظی باشکوه بانجی با طرفدارن حاصل این بازی هستش...
سال 2010 هم برای عاشقان شوتر ساله خیلی خوبی بود...
بدکمپانی 2...بلک اپس.....بایوشاک 2...مترو2033
تاپیک خیلی خیلی خلوته:D
جنس درجه دومی مثل بلک آپس و بایوشاک 2 هم شدن شوتر؟! شما که به سازنده اهمیت میدی عجیبه که از این دوتا بازی که سازنده های اصلی رهاشون کرده بودن به خوبی یاد میکنی!! (سال 2010 در برابر سال 2007 هیچی نیست بنظر من)
همونطور که بدکمپانی2 هم فقط یه بازی فرعی و کوچک از DICE در مقایسه با بتل فیلدهای اصلی روی PC با قابلیت پشتیبانی از 64 پلیر بود تا خودشو وارد مارکت کنسول ها کرده باشه.

بانجی هم زیادی گنده شده. بانجی فقط به این دلیل بانجی که در اون دوره کسی بازی شوتر اول شخص روی کنسول ها نمی ساخت. یعنی سخت افزار کنسول و دسته رو در حدی نمیدیدت که بسازن. این استدویو هم با فرصت طلبی با گرفتن ایده های نصفه نیمه از آثار سینمایی مثل استاروارز اومد بازاری رو به اختیار گرفت که هیچ رقیبی نداشت. وگرنه بازیشون جلوی شوترهای بزرگ اون زمان اصلا دیده نمیشد!

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
جنس درجه دومی مثل بلک آپس و بایوشاک 2 هم شدن شوتر؟! شما که به سازنده اهمیت میدی عجیبه که از این دوتا بازی که سازنده های اصلی رهاشون کرده بودن به خوبی یاد میکنی!! (سال 2010 در برابر سال 2007 هیچی نیست بنظر من)
همونطور که بدکمپانی2 هم فقط یه بازی فرعی و کوچک از DICE در مقایسه با بتل فیلدهای اصلی روی PC با قابلیت پشتیبانی از 64 پلیر بود تا خودشو وارد مارکت کنسول ها کرده باشه.

بانجی هم زیادی گنده شده. بانجی فقط به این دلیل بانجی که در اون دوره کسی بازی شوتر اول شخص روی کنسول ها نمی ساخت. یعنی سخت افزار کنسول و دسته رو در حدی نمیدیدت که بسازن. این استدویو هم با فرصت طلبی با گرفتن ایده های نصفه نیمه از آثار سینمایی مثل استاروارز اومد بازاری رو به اختیار گرفت که هیچ رقیبی نداشت. وگرنه بازیشون جلوی شوترهای بزرگ اون زمان اصلا دیده نمیشد!
=))=))=)):|=))

• Like
Reactions: amir code and uriel

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299

نظر شما محترم . به عنوان یه سونی فن و گیمر قدیمی میگم هیلو یک شاهکاره در سبکه خودش . اگر شما ذره ای با این بازی اشنایی داشتین اصلا همچین حرفی نمی زدین. در مورد کال اف هم بلک اپس بسیار زیباست و ارزش تکرار بالایی داره.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein

بلک اپس حالا شد جنس درجه 2؟
راجعبه بدکمپانی دو باید بگم بهتون که بهترین سینگل پلیر رو داشته بین بتلایی که خودت بازی کردی...
البته بعید میدونم بازی کرده باشی...
راجعبه بانجی اخه این چه فکتی هستش که صادر میکنی؟
ادای این روشن فکرای گیمرهای امروزی رو برامون درنیار که گوشمون پره...
الهام از استاروارز؟؟
کاره شاخی نکرده؟؟
بانجی کاری کرد که گیمرای نسل جدیدی مثل تو الان تو کنسولشون دارن رنبو با چندین میلیون کاربر میزنن....
راجعبه سال هم کاری به سال 2007 و 2004 نداریم...گفتم سال 2010 یکی از بهترین سالها بود برای ما...
راجعبه بایوشاک 2 هم درسته مثل نسخه اول نبود ولی بازی قابل احترامی بود.
کلا تو زندگیت سعی کن به نظرات دیگران احترام بذاری...
اگرم حالت از یه اثر هنری و غیر هنری بهم میخوره براش احترام قائل شو...
باورکن تو زندگی خیلی بدردت میخوره...
اینجا تاپیک طرفداران fps هستش.
هرکی نظری داره....بعد اینکه هیچ وقت هجومی فکت نده...راجعبت بد فکر میکنن...
موفق باشی

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
بلک اپس حالا شد جنس درجه 2؟
راجعبه بدکمپانی دو باید بگم بهتون که بهترین سینگل پلیر رو داشته بین بتلایی که خودت بازی کردی...
البته بعید میدونم بازی کرده باشی...
راجعبه بانجی اخه این چه فکتی هستش که صادر میکنی؟
ادای این روشن فکرای گیمرهای امروزی رو برامون درنیار که گوشمون پره...
الهام از استاروارز؟؟
کاره شاخی نکرده؟؟
بانجی کاری کرد که گیمرای نسل جدیدی مثل تو الان تو کنسولشون دارن رنبو با چندین میلیون کاربر میزنن....
راجعبه سال هم کاری به سال 2007 و 2004 نداریم...گفتم سال 2010 یکی از بهترین سالها بود برای ما...
راجعبه بایوشاک 2 هم درسته مثل نسخه اول نبود ولی بازی قابل احترامی بود.
کلا تو زندگیت سعی کن به نظرات دیگران احترام بذاری...
اگرم حالت از یه اثر هنری و غیر هنری بهم میخوره براش احترام قائل شو...
باورکن تو زندگی خیلی بدردت میخوره...
اینجا تاپیک طرفداران fps هستش.
هرکی نظری داره....بعد اینکه هیچ وقت هجومی فکت نده...راجعبت بد فکر میکنن...
موفق باشی
البته ضمن احترام به نظر اون دوستمون ( :| ) خیلی جدی نگیر نظرشونو امیر جان، ایشون تا جایی که پستاشون خاطرم مونده تمام بازی های برتر براشون درجه چندمی حساب میشن ، کلا من هنوز نفهمیدم دقیقا سلیقه ایشون به کدوم بازی میخوره چون هرچی بازیه واقعا مطرح و زیبا بوده رو باهاش حال نکردن:D. البته خب نظرشونه و محترمه برای خودشون ولی خب اصلا قابل قبول و قابل درک نیست برای من و اکثر کاربرایی که به طور حرفه ای این مدیوم رو دنبال میکنن. من واقعا امیدوارم یه روزی برسه که ایشون بتونن لذت بیشتری از مدیوم گیم ببرن چون من همش حس میکنم ایشون خیلی به خودشون دارن سختی میدن و انجام بازی ها بیشتر براشون باید آزار دهنده باشه با این اوصاف تا لذت بخش.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
البته ضمن احترام به نظر اون دوستمون ( :| ) خیلی جدی نگیر نظرشونو امیر جان، ایشون تا جایی که پستاشون خاطرم مونده تمام بازی های برتر براشون درجه چندمی حساب میشن ، کلا من هنوز نفهمیدم دقیقا سلیقه ایشون به کدوم بازی میخوره چون هرچی بازیه واقعا مطرح و زیبا بوده رو باهاش حال نکردن:D. البته خب نظرشونه و محترمه برای خودشون ولی خب اصلا قابل قبول و قابل درک نیست برای من و اکثر کاربرایی که به طور حرفه ای این مدیوم رو دنبال میکنن. من واقعا امیدوارم یه روزی برسه که ایشون بتونن لذت بیشتری از مدیوم گیم ببرن چون من همش حس میکنم ایشون خیلی به خودشون دارن سختی میدن و انجام بازی ها بیشتر براشون باید آزار دهنده باشه با این اوصاف تا لذت بخش.
اخه بدبختی اینجاست یکی که میخواد ترول کنه یه نگاهی باید به اواتار خودش بکنه:D
رسما داره میگه من جان رونالد روئل تالکین
هستم نویسنده ارباب حلقه ها:D
یچیزی من تو این12ساله تو بازیسنتر خوب فهمیدم اونم ترول کردن بازیهای موفق هستش...
میخواد بگه اره:D
طرف با این ترول کردنش اواتارش و بلیزارد رو برد زیرسوال:D

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
یه سوال فان بپرسم تا جو تاپیک هم از این حال و هوا دربیاد:D، از نظر شما خشن ترین بازی توی این ژانر چه بازی ای هست؟ البته المان های خشونت با توجه به رشد تکنولوژی در صنعت بازی از قدیم تا امروز شکل و ابعادش خیلی تغییر کرده، بازی های قدیمی که شاید در گذشته خشونتشون برای ما مشمئز کننده و غیر قابل تحمل میومد شاید الان شکل کارتونی به خودشون گرفته باشن ، بنابراین بیایم بازی هارو با توجه به دوره خودشون بسنجیم از منظر خشونت.
مثلا از دهه 90 شروع میکنیم. این دهه 90 تقریبا تمایه بازی های ساخته شده توی این ژانر شدیدا خشن و خون و خونریزی بود میشه گفت. انتخاب توشون خیلی زیاده، نسخه های اول و دوم Doom ، نسخه های اول و دوم Quake ، همینطور Duke 3D و نسخه های اول و دوم Blood . همینطور میشه به Half life 1 هم اشاره کرد. از بازیای دیگه میشه star wars dark forces رو نام برد. نسخه اول wolfenstein یا همون wolf 3D . میتونم outlaw رو هم بگم حتی و یا Unreal . زیادن بازی های خشن اون دهه.
ولی به نظر من خشن ترین بازی بین اینا همون نسخه 2 بازی Quake بود. strogg هارو میشه خشن ترین دشمنای دهه 90 نام گذاری کرد. چندتا از unit های بازی به معنای واقعی کلمه خونبار و خونخواری بود. یک سری مراحال ابتدایی بازی که شکنجه گاه های strogg ها بود و داخلش انواع و اقسام وسایل شکنجه گری رو میشد دید، مراحل میانی و علی الخصوص factory که واقعااا حتی الانم عجیب غزیب خشنه. من یادمه اولین بار که این بازی رو بازی کردم اینقدر خشونتش برام تکون دهنده بود که گاهی وقتا موس و کیبورد رو ول میکردم و خیره میموندم به تیکه پاره شدن آدما توی اون دستگاه های strogg ها. واقعا خشن بود، حتی شوتینگ و گانینگ بازی هم خشن و وحش بود، وقتی شلیک میکردی بهشون یواش یواش خونی میشدن دشمنا.
بازی بعدی هم نسخه 1 همین half life بود، البته blood هم خیلی خشن بود واقعا ولی من چون half life رو زودتر بازی کردم دیگه خشونت blood برام یکم عادی شده بود:D. half life خشونتش توام با ترس هم بود، شاید اندازه Quake 2 مثلا خون خونریزی نمیدیدم .ولی چون اتمسفر بازی ترسناک بود خشونتش یه نوع خاصی بود ، و واقعا عجیب غریب بود، مخصوصا وقتی دانشمندای بلک میسا به دست بیگانه های Xen تیکه پاره میشدن.

آخرین ویرایش:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
یه سوال فان بپرسم تا جو تاپیک هم از این حال و هوا دربیاد:D، از نظر شما خشن ترین بازی توی این ژانر چه بازی ای هست؟ البته المان های خشونت با توجه به رشد تکنولوژی در صنعت بازی از قدیم تا امروز شکل و ابعادش خیلی تغییر کرده، بازی های قدیمی که شاید در گذشته خشونتشون برای ما مشمئز کننده و غیر قابل تحمل میومد شاید الان شکل کارتونی به خودشون گرفته باشن ، بنابراین بیایم بازی هارو با توجه به دوره خودشون بسنجیم از منظر خشونت.
مثلا از دهه 90 شروع میکنیم. این دهه 90 تقریبا تمایه بازی های ساخته شده توی این ژانر شدیدا خشن و خون و خونریزی بود میشه گفت. انتخاب توشون خیلی زیاده، نسخه های اول و دوم Doom ، نسخه های اول و دوم Quake ، همینطور Duke 3D و نسخه های اول و دوم Blood . همینطور میشه به Half life 1 هم اشاره کرد. از بازیای دیگه میشه star wars dark forces رو نام برد. نسخه اول wolfenstein یا همون wolf 3D . میتونم outlaw رو هم بگم حتی و یا Unreal . زیادن بازی های خشن اون دهه.
ولی به نظر من خشن ترین بازی بین اینا همون نسخه 2 بازی Quake بود. strogg هارو میشه خشن ترین دشمنای دهه 90 نام گذاری کرد. چندتا از unit های بازی به معنای واقعی کلمه خونبار و خونخواری بود. یک سری مراحال ابتدایی بازی که شکنجه گاه های strogg ها بود و داخلش انواع و اقسام وسایل شکنجه گری رو میشد دید، مراحل میانی و علی الخصوص factory که واقعااا حتی الانم عجیب غزیب خشنه. من یادمه اولین بار که این بازی رو بازی کردم اینقدر خشونتش برام تکون دهنده بود که گاهی وقتا موس و کیبورد رو ول میکردم و خیره میموندم به تیکه پاره شدن آدما توی اون دستگاه های strogg ها. واقعا خشن بود، حتی شوتینگ و گانینگ بازی هم خشن و وحش بود، وقتی شلیک میکردی بهشون یواش یواش خونی میشدن دشمنا.
بازی بعدی هم نسخه 1 همین half life بود، البته blood هم خیلی خشن بود واقعا ولی من چون half life رو زودتر بازی کردم دیگه خشونت blood برام یکم عادی شده بود:D. half life خشونتش توام با ترس هم بود، شاید اندازه Quake 2 مثلا خون خونریزی نمیدیدم .ولی چون اتمسفر بازی ترسناک بود خشونتش یه نوع خاصی بود ، و واقعا عجیب غریب بود، مخصوصا وقتی دانشمندای بلک میسا به دست بیگانه های Xen تیکه پاره میشدن.
بنظر من چه تو دهه 90 چه تو دهه الان بدون شک DOOM:D
خیلی بازیش کم خشن بود الانم که اعدام براش اووردن دیگه هیچی:D
ولی نوع خشونت واقعا مهمه...
مثلا جنس خشونت darkness منحصر به فرد بود

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
بنظر من چه تو دهه 90 چه تو دهه الان بدون شک DOOM:D
خیلی بازیش کم خشن بود الانم که اعدام براش اووردن دیگه هیچی:D
ولی نوع خشونت واقعا مهمه...
مثلا جنس خشونت darkness منحصر به فرد بود
آره امیر Doom خیلی خشنه، تقریبا توی تمام دوره هایی که اومده توی زمان خودش خشن ترین بوده تقریبا، 1و 2 که اون سال ها کلی جنجال به پا کرده بودن . 3 هم دوره خودش از لحاظ خشونت ترکونده بود، حتی من چندتا تبلیغ دیده بودم راجب خشونت بازی های ویدئویی که بک گراندشون Doom 3 بود. این جدیده هم که دیگه گفتن نداره، کلا شبیه ساز قطع عضو بود:D.
ولی بازم به نظرم سری Quake جلوتره ازش:D، توی هر دوره ای حساب کردم Quake خشنتره:D، دهه 90 این Q2 رو بازی میکردم دیوانه شده بودم اینقدر تیکه پاره کردن میدیدم توش. حتی سال 2005 هم که Q4 اومد بازم سطح خشونتش یه چیز عجیب غریبی بود، تازه اون قسمت های factory توی Q2 رو که مربوط به ساخت stroyent های strogg ها بود نساخته بودن ولی بازم اگه یادت باشه صحنه های وحشتناکی داشت. شاید دلیلش اینه که همیشه بعد از Doom اومده البته:D.
آخ آخ darkness رو گفتی، وای این بازی چقدر عالیه بخدا، تازه من نسخه 2 رو بیشتر هم دوست دارم، با اون گرافیک سل شید چه افکتایی ساخته بودن برای خشونت بازی. سلاح ها باهاشون تیراندازی میکردی روحت شاد میشد اصلا، سبک خشونتش خیلی جالب بود واقعا، خشونت های بازی هایی مثل Doom و Quake رئال و واقعی ساخته شده، ولی خشونت دارکنس و بازی های این سبکی خیلی فانتزیه و همینه که قشنگش میکنه، مثلا اون مارها از قلب آدمای مرده تغذیه میکردن:D، یا وقتی طرف رو توی هوا میگرفتنش و از وسط جرش میدادن:D. عالی بود دارکنس، شماره 2 مخصوصا، با اینکه زیاد نمرات بالایی نگرفت ولی من اینقدر باهاش حال کردم که چند بار پشت سر هم بازیش کردم.
راستی از این wolfenstein های جدید هم نباید غافل شد که باید بدون تعارف خشنترین بازی های این چند سال اخیر ازشون یاد کرد، خیلی خشونتش وحشتناکه این نسخه های جدیدش، قدیمی هاشم خشن بودن ولی این جدیدا واقعا چند پله بالاتره ، خیلی خشنن دیگه.
من خشن ترین بازی ای که بازی کردم توی تموم دوره گیمریم TLOU بود، حالا این تاپیک برای ژانر شوتره ولی این بازی به نظرم واقعی ترین شکل خشونت رو نشون میداد، اصلا بعضی صحنه هاش باید چشماتو میبستی بازی میکردی. از استودیویی مثل ناتی داگ خیلی عجیب بود که یه بازی ای بسازه با این شدت خشونت... من خشن تر از این ندیدم واقعا.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظر من کنار اسمهایی مثل دووم، Q و ولفنشتاین و ... Black Ops هم خیلی خشن بود. شاید مثل اون بازیها به اون شدت شاهد خون و خونریزی نبودیم ولی برای اولین بار تو سری ندای وظیفه قطع عضو داشتیم و یا مثلا یک شاتگان تو بازی داشتیم که تیر میزدی دشمن رسما زنده زنده میسوخت :D حالا نظر منه ولی دست و پا قطع کردن یک ادم در یک بازی واقع گرایانه خیلی تاثیرگذار تر از تیکه پاره کردن موجودات اهریمنی هست :D

بعد این خشونت صرفا به بعد بصری محدود نمیشد تو داستان هم شاهد یک اوهامی بودیم که مخاطب رو در قسمت تاریک بازی قرار میداد و پیوسته منتظر بودیم با یافتن حقیقت یک واکنش عصبی نشون بدیم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر