DiRT 4 | PC

Dirt4.png معرفی شد.

ناشر : Codemaster
استودیوی سازنده : استودیوی داخلی Codemaster
پلتفرم ها : PC - PS4 - X1
تاریخ انتشار : خرداد 1396 - June 2017

بالاخره کدمسترز عنوان مورد انتظار Dirt 4 رو معرفی کرد و خیلی سریع هم اطلاعات زیادی از بازی منتشر کرد که اگه بصورت کلی به ویژگیهائی که بازی خواهد داشت نگاه کنیم میتونیم بگیم با کاملترین عنوان از سری Dirt و سبک رالی روبرو هستیم.
قبل از اینکه به ویژگیهای بازی بپردازیم باید یادآوری کنم که سال 2017 با این خبر به یکی از بهترین سالهای طرفدارن ریسینگ تبدیل شده. با حضور Forza 7 و همینطور GT Sport از یک طرف و از طرف دیگه در دسترس بودن P.Cars 2 ، ادامه ریلیز محتویات جدید A.Corsa و 100 البته Dirt4 ، یک سال رویائی برای طرفداران این سبک رو رقم میزنن.

اما برسیم به تیزر معرفی بازی که خب اطلاعات زیادی به ما نداد ولی با نشون دادن Ford Fiesta R5 Rally که در مسیری تنگ و باریک شبیه به "ولز" که در Dirt Rally وجود داره در حال حرکته.
اما کدمسترز تائید کرده که در بازی "Buggy" و "Truck" و مد landrush و همینطور مد rallyCross از نسخه های قبل برمیگردن . تا اینکجا پیست هائی مثل like Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes Lydden Hill برای مد RallyCross تایید شدن.

اما میرسیم به مهمترین بخش از بازی که خودم خیلی دوست داشتم ببینم به چه شکل هست.

" فیزیک "
طرفداران سری Dirt شامل 2 دسته میشن:
دسته اول اونهائی هستن که از فیزیک آرکید و فان نسخه های قبل (تا ShowDown) لذت میبرن.
دسته دوم از 2015 به بعد اضافه شدن که از فیزیک شیه ساز و فوق العاده D.Rally لذت میرن.
طبق اعلام کدمسترز فیزیک DiRT4 ترکیبی از آرکید و شبیه ساز هست، که خب مشخصه که کفه ترازو بیشتر به سمت آرکید سنگینی میکنه.
100 البته با توجه به سابقه این استودیو حتماچیز خوبی از تو ش در میاد.
اما اینجا یک سوال پیش میاد که خب طرفداران D.Rally با فیزیک کاملا شبیه ساز قرار هست نادیده گرفته بشن؟
استودیو اعلام کرده که حالت "Sim Handlling" رو به بازی اضافه کرده که به مراتب از فیزیک D.Rally در شبیه سازی واقعی رفتار ماشبن و چرخ ها و... بهتر عمل میکنه.
در تائید اینکه چقدر رو فیزیک بازی کار شده، استودیو اعلام کرده که با راننده رالی"Kris Meeke" و "Petter Solberg"عنوان دار 2 قهرمانی WRC در مراحل توسعه مشغول به همکاری هستن.
همینطور "Oliver Solberg" که پسر "Peter" هست در سبک CrossKarts دارن همکاری میکنن.
همه اینها باعث میشه که بتونن بهترین فیزیک ممکن رو برای بازی توسعه بدن، بطوری که ما نسخه 2015 رو فراموش کنیم!!!

Dirt4 شامل بیش از 50 عدد از ماشینهای آفرد (off-road) میشه:
Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 ,Audi Sport quattro S1 E2
بخشی از لیست ماشینهای بازی هستن.
"Your Stage"​
یکی از ویژگیهای دیگر که معرفی شده چیزی شبه به Course Creation عنوان GT6 هست.
"Your Stage" اسمی هست که استودیو بهش داده، با این وِیژگی میتونین مسیرهای مسابقه رو با چندکلیک به سلیقه خودتون بسازین، بصورت آنلاین منتشر کنین و با دوستانتون در اون مسابقه بدین.

"DiRT ACADEMY"
در واقع بخش آموزشی بازی هست که در ساختش از موسسه DirtFish Rally School واقع در واشنگتن کمک گرفته شده.
این بخش شامل یک پیست میشه که در اون Jen Horsey به شما فوت و فنهای رانندگی رالی رو آموزش میده، تو این پیست آموزش میبینیم، ماشینها رو تیون میکنیم و تمرین میکنیم که سبک رانندگی خودمون رو ارتقا بدیم.

"DAMAGE & REPAIRS"
بخش دمیج و تصادفات بازی باز هم ارتقا پیدا کرده اون هم به واقعی ترین نوع خودش.مثل همیشه Dirt سردمدار مدلسازی دمیج و تصادف هست.
تصادفات وارده رو میتونیم با استخدام یک مکانیک که بین مراحل روی ماشین کار میکنه، تعمیر کنیم که 100 البته مثل Dirt Rally فقط چندبار میشه اینکار رو انجام داد:D

همه این مواردی که با هم خوندیم باعث میشه به این نتیجه برسیم که Dirt 4 نه تنها چیزی از نسخه های قبلی خودش کم نداره بلکه میشه گفت بهترین و کاملترین نسخه از سری Dirt و در کل سبک رالی هست که در سال 2017 در دسترس ما قرار میگیره.
انتشار این همه اطلاعات برای معرفی یک بازی اون هم سبک رانندگی فوق العاده بوده، بخشهائی که انتظار دارم در خبرهای آینده بهش بپردازن:گرافیک که خب مثل همیشه خوب و قابل قبول خواهد بود اما صداگذاری، VR از همه بنطرم مهمتر هست.

تصاویر جدید

با تشکر از @Eazy-E بابت آپلود تصاویر

پریلود بازی شروع شده، جمعه 19 مرداد قابل بازی هست.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
این به خاطر این هست که بازی از قابلیت لیدربورد استفاده میکنه که همون رده بندی جهانی گیمرها تو هر استیج بر اساس زمان هست.
اگه Rewind بود خب یکجورائی چیت حساب میشد دیگه، بین کسی که استفاده میکنه و نمی کنه.
فکر کنم کاملا منطقی هست.

اون که دلیل نمیشه. من واسه single می خوام این قابلیتو.
خیلی راحت میتونستن جدا کنن:
-هر کی استفاده میکنه, رکوردش حساب نشه.
-و هر کی استفاده نکنه, میتونه رکوردشو ثبت کنه.
خیلی ساده هستش این موضوع.

کلا گندی که dirt rally زد به این سری, به این راحتی از بین نمی ره.
معلوم نیست تا ورژن چند dirt باید وایسیم تا دوباره rewind رو ببینیم.

hry

کاربر سایت
Feb 16, 2006
256
این به خاطر این هست که بازی از قابلیت لیدربورد استفاده میکنه که همون رده بندی جهانی گیمرها تو هر استیج بر اساس زمان هست.
اگه Rewind بود خب یکجورائی چیت حساب میشد دیگه، بین کسی که استفاده میکنه و نمی کنه.
فکر کنم کاملا منطقی هست.
حرف شما تو حالت انلاین درسته و تو آفلاین خیر

PS4 FAN

کاربر سایت
Sep 18, 2013
209
نام
Amin
من نسخه اوریجینال دارم، راستش اینو خود کدمسترز باید بیاد توضیح بده... من واقعا موندم چرا این مدلی شده، چون حتی عنوان اسپین آفی مثل Showdown هم گرافیک فوق العاده چشم نوازی داشت بر خلاف درت 4!
امیدوارم این مورد با یه پچ حل بشه، چون تیم کدمسترز همیشه تو زمینه طراحی محیط ها عالی عمل کرده...
یعنی گرافیکش با این عکس هایی که تو پست اول گذاشته شده نمیرسه چون تو عکس ها گرافیک جالبی داره

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
حرف شما تو حالت انلاین درسته و تو آفلاین خیر
تایمی که شما تو همون آفلاین میزنی تو لیدربورد حساب میشه.
نکته دیگه اینه که بازی بعد Dirt 3 به سمت شبیه ساز بودن رفته، درسته که قابلیت کنترل بصوررت گیمر رو داره اما دلیل نمیشه که همه چی برگرده به دوران قبل.
بهتر اینه که اگر سر پیچی اشتباهی میکنیم یاد بگیریم دفعه بعد بهتر اون پیچ رو رد کنیم.
این قابلیت هنوز تو Forza هم هست، اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام و تو کتمم نمیره.

• Like
Reactions: Eazy-E

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
خب خب خب!
در نگاه اول، گرافیک بصری کمی بهتر شده، یعنی مثلا ویو دیستنس بازی رفته بالاتر و تکسچرها الان میشه گفت بالاتر هست و میشه گفت به نسبت چیزی که دیروز دیدم پیشرفت داشته
تو بخش گیم پلی هم همچنان فیزیک خشک دریفت کشیدن به قوت خودش باقیه، ولی تو بخش سیمولیشن حساسیت بالاتر رفته و کیفیت کلی این بخش یه مقدار بهتر و تر تمیز تر شده.

مبحث هندلینگ هنوز سر جاشه، مثلا ماشین هایی میتسوبیشی یا فورد فوکاس و... نیاز داره یه بازبینی بشن! تو حالت سیمولیشن باز عملکرد طبیعی تری دارن اما همچنان یه سری (نه همه) هندلینگشون به نظرم ضعیف طراحی شده.
+
یه چیزم یادم رفت بگم، نمای داخل کابین هم پیشرفت داشته، یعنی جزئیات داخل ماشین بالاتر رفته.

کلیت این آپدیت خوب بوده بنظرم تونست یه مقدار اون حس بدی که دیروز بهم دست رو جبران کنه...

دوتا عکس بعد آپدیت گرفتم که خیلی بهتر شده...

آخرین ویرایش:

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,723
من چند ماه پیش Dirt 3 رو بازی کردم هنوز گرافیک خیلی خوبی داشت، این چرا اینجوری شده؟:|
الان جفتش رو سیستم م نصبه،مهم ترین مشکلی که باعث میشه گرافیک dirt4 تو ذوق بزنه پوشش گیاهی و درختاش هس وگرنه گرافیکش بد نیس اتفاقا رو بعضی جزئیات مثل گرد و غباری که رو ماشین میشینه یا قطرات بارون خیلی خوب کار شده:
k3pr_ezgif-2-dirt4-rain.gif
در کل اگه طرفدار رالی یا سری درت باشی بازی فوق العاده جذابی هست.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من پستم هست که راجب گرافیک بازی نظر دادم امروز فرصت شد بازی کنم 4k ultra اجرا کردم اما انگار بازی برای 2 نسل پیشه من تمامی سری های dirt نصب دارم بدون هیچ مغلطه ای گرافیک اونا بیشتر از این نسخه هست اصلا بدجوری گرافیکش توی ذوق می زنه.

گیم پلیش هم مشابه سری colin mcrae نه dirt یعنی برای طرفدارهای dirt خسته کنندس گیم پلیش متاسفانه flash back هم نداره. اما برای طرفدارهای قدیمیش بازی جذابی هست من خودم با گیم پلیش حال کردم کنترل ماشین ها هم خیلی خوب هستن اما مهمترین نکته این بازی گرافیکش بود که ادم از مناظر لذت می برد که الان حس gtx 6600 بهم دست داده:D

عکسم علی جان لطف کردن گذاشتن بازش نکنید بهتره مخصوصا عکس بخش خاکی انگار colin mcrae 2005 عکس گذاشته شده:D

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
منم یه چند ساعتی بازی کردم یعنی اگه کسی فورزا هورایزون 3 بازی کرده باشه دیرت4براش مثله یه جوک میمونه:Dهمینطور که دوستمون در بالا گفتن گرافیک بازی برای 2 نسله پیشه و فیزیک ماشین ها بسیار پیشه پا افتادس.ولی در کل بازیه سرگرم کننده ایه

• Like
Reactions: s.1

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
منم یه چند ساعتی بازی کردم یعنی اگه کسی فورزا هورایزون 3 بازی کرده باشه دیرت4براش مثله یه جوک میمونه:Dهمینطور که دوستمون در بالا گفتن گرافیک بازی برای 2 نسله پیشه و فیزیک ماشین ها بسیار پیشه پا افتادس.ولی در کل بازیه سرگرم کننده ایه
2 نسل ؟ بیخیال ... فقط گرافیکش مشکل داره وگرنه گیمپلی شاهکاره ...

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
خوب منم کمتر از 2 ساعت بازی کردم ، گرافیک بازی روی بخش تکسچر محیط اشکال داره ، کلا به نظرم بخش vegetation مشکل داره ، اما نمیشه واقعا گفت واسه دو نسل پیش یا حتی یه نسل پیشه، چون نقاط قوت زیادی هم داره مثل نورپردازی واقعا عالی و یا طراحی محیط و Track ها ، بخش گیم پلی هم من اصلا Simulation تست نکردم و Gamer رو انتخاب کردم که همون Arcade میشه تقریبا (اهل Sim نیستم) و گیم پلی ـش واقعا سرگرم کننده ـست ، ویبره های ماشین در سطوح مختلف ، صداگذاری ها ، کنترل اکثر ماشین ها قابل قبول و سرگرم کننده ـست. طرفداران بازی حتما بازی رو امتحان کنند ، من نمیتونم بگم بازی شکست خورده ، اما خیلی خیلی میتونست تجربه بهتری باشه و موفقیت بیشتری کسب کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر