DiRT 4 | PC

Dirt4.png معرفی شد.

ناشر : Codemaster
استودیوی سازنده : استودیوی داخلی Codemaster
پلتفرم ها : PC - PS4 - X1
تاریخ انتشار : خرداد 1396 - June 2017

بالاخره کدمسترز عنوان مورد انتظار Dirt 4 رو معرفی کرد و خیلی سریع هم اطلاعات زیادی از بازی منتشر کرد که اگه بصورت کلی به ویژگیهائی که بازی خواهد داشت نگاه کنیم میتونیم بگیم با کاملترین عنوان از سری Dirt و سبک رالی روبرو هستیم.
قبل از اینکه به ویژگیهای بازی بپردازیم باید یادآوری کنم که سال 2017 با این خبر به یکی از بهترین سالهای طرفدارن ریسینگ تبدیل شده. با حضور Forza 7 و همینطور GT Sport از یک طرف و از طرف دیگه در دسترس بودن P.Cars 2 ، ادامه ریلیز محتویات جدید A.Corsa و 100 البته Dirt4 ، یک سال رویائی برای طرفداران این سبک رو رقم میزنن.

اما برسیم به تیزر معرفی بازی که خب اطلاعات زیادی به ما نداد ولی با نشون دادن Ford Fiesta R5 Rally که در مسیری تنگ و باریک شبیه به "ولز" که در Dirt Rally وجود داره در حال حرکته.
اما کدمسترز تائید کرده که در بازی "Buggy" و "Truck" و مد landrush و همینطور مد rallyCross از نسخه های قبل برمیگردن . تا اینکجا پیست هائی مثل like Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes Lydden Hill برای مد RallyCross تایید شدن.

اما میرسیم به مهمترین بخش از بازی که خودم خیلی دوست داشتم ببینم به چه شکل هست.

" فیزیک "
طرفداران سری Dirt شامل 2 دسته میشن:
دسته اول اونهائی هستن که از فیزیک آرکید و فان نسخه های قبل (تا ShowDown) لذت میبرن.
دسته دوم از 2015 به بعد اضافه شدن که از فیزیک شیه ساز و فوق العاده D.Rally لذت میرن.
طبق اعلام کدمسترز فیزیک DiRT4 ترکیبی از آرکید و شبیه ساز هست، که خب مشخصه که کفه ترازو بیشتر به سمت آرکید سنگینی میکنه.
100 البته با توجه به سابقه این استودیو حتماچیز خوبی از تو ش در میاد.
اما اینجا یک سوال پیش میاد که خب طرفداران D.Rally با فیزیک کاملا شبیه ساز قرار هست نادیده گرفته بشن؟
استودیو اعلام کرده که حالت "Sim Handlling" رو به بازی اضافه کرده که به مراتب از فیزیک D.Rally در شبیه سازی واقعی رفتار ماشبن و چرخ ها و... بهتر عمل میکنه.
در تائید اینکه چقدر رو فیزیک بازی کار شده، استودیو اعلام کرده که با راننده رالی"Kris Meeke" و "Petter Solberg"عنوان دار 2 قهرمانی WRC در مراحل توسعه مشغول به همکاری هستن.
همینطور "Oliver Solberg" که پسر "Peter" هست در سبک CrossKarts دارن همکاری میکنن.
همه اینها باعث میشه که بتونن بهترین فیزیک ممکن رو برای بازی توسعه بدن، بطوری که ما نسخه 2015 رو فراموش کنیم!!!

Dirt4 شامل بیش از 50 عدد از ماشینهای آفرد (off-road) میشه:
Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 ,Audi Sport quattro S1 E2
بخشی از لیست ماشینهای بازی هستن.
"Your Stage"​
یکی از ویژگیهای دیگر که معرفی شده چیزی شبه به Course Creation عنوان GT6 هست.
"Your Stage" اسمی هست که استودیو بهش داده، با این وِیژگی میتونین مسیرهای مسابقه رو با چندکلیک به سلیقه خودتون بسازین، بصورت آنلاین منتشر کنین و با دوستانتون در اون مسابقه بدین.

"DiRT ACADEMY"
در واقع بخش آموزشی بازی هست که در ساختش از موسسه DirtFish Rally School واقع در واشنگتن کمک گرفته شده.
این بخش شامل یک پیست میشه که در اون Jen Horsey به شما فوت و فنهای رانندگی رالی رو آموزش میده، تو این پیست آموزش میبینیم، ماشینها رو تیون میکنیم و تمرین میکنیم که سبک رانندگی خودمون رو ارتقا بدیم.

"DAMAGE & REPAIRS"
بخش دمیج و تصادفات بازی باز هم ارتقا پیدا کرده اون هم به واقعی ترین نوع خودش.مثل همیشه Dirt سردمدار مدلسازی دمیج و تصادف هست.
تصادفات وارده رو میتونیم با استخدام یک مکانیک که بین مراحل روی ماشین کار میکنه، تعمیر کنیم که 100 البته مثل Dirt Rally فقط چندبار میشه اینکار رو انجام داد:D

همه این مواردی که با هم خوندیم باعث میشه به این نتیجه برسیم که Dirt 4 نه تنها چیزی از نسخه های قبلی خودش کم نداره بلکه میشه گفت بهترین و کاملترین نسخه از سری Dirt و در کل سبک رالی هست که در سال 2017 در دسترس ما قرار میگیره.
انتشار این همه اطلاعات برای معرفی یک بازی اون هم سبک رانندگی فوق العاده بوده، بخشهائی که انتظار دارم در خبرهای آینده بهش بپردازن:گرافیک که خب مثل همیشه خوب و قابل قبول خواهد بود اما صداگذاری، VR از همه بنطرم مهمتر هست.

تصاویر جدید

با تشکر از @Eazy-E بابت آپلود تصاویر

پریلود بازی شروع شده، جمعه 19 مرداد قابل بازی هست.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
فکر خوبیه اگه زننده تاپیک میتونه یه گروه توی استیم بسازه. اینجوری بازی لذت بخش تر هم میشه میتونیم سر تایم کل کل کنیم.:D
اتفاقا تو فکرش بودم، میخوام یک گروه بزنم به اسم Sim Racing که شامل همه بازیهای Racing بشه، آرکید هم اگه داشتیم میزنیم.
همه پایه اید؟
===================
اینم لینک گروه تو استیم
Sim Racing Perisa
اصلا رو اسمش فکر نکردم، مهم خودمومنیم که میخوایم لذت ببریم.
هر کسی فکر میکنه به بازیهای ریسینگ علاقه داره میتونه جوین شه.:)>-
میتونیم با هم قرار بزاریم آنلاین مسابقه بدیم، امسال بازیهای جدیدی مثل Project cars 2 هم داریم، همینطور بازیهای قدیمی تر هم هست.
از همین گروه برای اونها هم استقاده میکنیم:-bd

آخرین ویرایش:

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
نزدیک به یک ساعت بازی کردم، راستش گرافیک خیلی تو ذوق میزنه... روی الترا، انگار که داری Dirt 2 بازی میکنی... تو این زمینه اصلا قابل قیاس با رالی نیست... یعنی رالی کاملا گرافیک با کیفیت و خوب داشت اما این انگار از نسخه 360 اومده اینجا :|

مبحث هندلینگ، صدا، پیست خوبه... یعنی کیفیت خوبی داره تا اینجا از اون بخش ها راضی بودم، بخش آموزشی کاملی هم داره.
اما خب... از کدمسترز تعجبم چرا از لحاط بصری بازی اینقدر پایینه!

دو تا گزینه گیمر و سیمولیشن هم داره که بسته به سلیقه میشه انتخابش کرد، حتی تو بخش انلاین هم به دو بخش سیمولیشن و گیمر تقسیم میشه.

فعلا زیاد سیمولیشن چک نکردم ببینم چقدر به رالی نزدیکه... اما کلیت عالیه جز گرافیک بازی.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,176
نام
Matthew
نزدیک به یک ساعت بازی کردم، راستش گرافیک خیلی تو ذوق میزنه... روی الترا، انگار که داری Dirt 2 بازی میکنی... تو این زمینه اصلا قابل قیاس با رالی نیست... یعنی رالی کاملا گرافیک با کیفیت و خوب داشت اما این انگار از نسخه 360 اومده اینجا :|

مبحث هندلینگ، صدا، پیست خوبه... یعنی کیفیت خوبی داره تا اینجا از اون بخش ها راضی بودم، بخش آموزشی کاملی هم داره.
اما خب... از کدمسترز تعجبم چرا از لحاط بصری بازی اینقدر پایینه!

دو تا گزینه گیمر و سیمولیشن هم داره که بسته به سلیقه میشه انتخابش کرد، حتی تو بخش انلاین هم به دو بخش سیمولیشن و گیمر تقسیم میشه.

فعلا زیاد سیمولیشن چک نکردم ببینم چقدر به رالی نزدیکه... اما کلیت عالیه جز گرافیک بازی.

اتفاقا همین دیشب بود میخواستم بازی رو به یکی معرفی کنم، یه ویدئو تو آپارات دیدم از گیم پلی بازی، خیلی خیلی زد تو ذوقم، بعد هر چی فکر کردم گفتم بعیده با وجود Dirt 3 و Rally یه همچین گرافیکی از این بازی.
واقعا عجیبه.

• Like
Reactions: Helghast

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
اتفاقا همین دیشب بود میخواستم بازی رو به یکی معرفی کنم، یه ویدئو تو آپارات دیدم از گیم پلی بازی، خیلی خیلی زد تو ذوقم، بعد هر چی فکر کردم گفتم بعیده با وجود Dirt 3 و Rally یه همچین گرافیکی از این بازی.
واقعا عجیبه.
نکته جالب اینجاست، درت 3و حتی Grid AS که برای نسل قبل هستن، گرافیک فوقالعاده بهتری نسبت به درت 4 دارن!!
احساس میکنم باگه یا اگر نه Downgrade شده... واقعا نمیدونم... همه چی الترا و انگار LOW لود میشه و حتی بعضا تکسچر درختا نصفه نیمه لود میشه :|

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

PS4 FAN

کاربر سایت
Sep 18, 2013
209
نام
Amin
نکته جالب اینجاست، درت 3و حتی Grid AS که برای نسل قبل هستن، گرافیک فوقالعاده بهتری نسبت به درت 4 دارن!!
احساس میکنم باگه یا اگر نه Downgrade شده... واقعا نمیدونم... همه چی الترا و انگار LOW لود میشه و حتی بعضا تکسچر درختا نصفه نیمه لود میشه :|
رو اورجینال تست کردین یا کرک اگه کرک شاید بخاطر کرک باشه

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
رو اورجینال تست کردین یا کرک اگه کرک شاید بخاطر کرک باشه
من نسخه اوریجینال دارم، راستش اینو خود کدمسترز باید بیاد توضیح بده... من واقعا موندم چرا این مدلی شده، چون حتی عنوان اسپین آفی مثل Showdown هم گرافیک فوق العاده چشم نوازی داشت بر خلاف درت 4!
امیدوارم این مورد با یه پچ حل بشه، چون تیم کدمسترز همیشه تو زمینه طراحی محیط ها عالی عمل کرده...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
بچه ها من ریفاند کردم، خیلی سخت بود برام که قبول کنم اما آخرش زدم ریفاند شه.
اصلا مشکلی با گرافیکش ندارم، مشکلم با کنترل آرکید تر نسبت به Rally هست.
کاش از قبل هم تبلیغات بازی روی سیمولیشن بودن بازی نمی بود، اما اینکه همه تبلیغات و سایتها و ریویو ها میگن شبیه سازیش حتی بیشتر از Rally هست ولی در عمل نیست خیلی ضد حاله.
اشتباه نکنید بازی کاملا خوش ساخت، هیجان انگیز و دوست داشتنیه. اما برای من چیز خاصی نداره، ترجیه میدم با پولش تو iRacing یک ماشین بخرم.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
مثل اینکه قابلیت rewind یا همون "بازگشت زمان" که قبل از dirt rally جزو جدانشدنی سری dirt بود رو هنوز هم تو dirt 4 بر نگردوندن. آخه چرا؟؟!! حیف حیف حیف

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
مثل اینکه قابلیت rewind یا همون "بازگشت زمان" که قبل از dirt rally جزو جدانشدنی سری dirt بود رو هنوز هم تو dirt 4 بر نگردوندن. آخه چرا؟؟!! حیف حیف حیف
این به خاطر این هست که بازی از قابلیت لیدربورد استفاده میکنه که همون رده بندی جهانی گیمرها تو هر استیج بر اساس زمان هست.
اگه Rewind بود خب یکجورائی چیت حساب میشد دیگه، بین کسی که استفاده میکنه و نمی کنه.
فکر کنم کاملا منطقی هست.

• Like
Reactions: Eazy-E

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر