فیل اسپنسر: Xbox Scorpio فرآیند پیشرفت شگفت انگیزی دارد

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#Z168.jpg
تاکنون جزئیات زیادی از نسخه‌ی قوی تر کنسول Xbox One، یعنی مدل Xbox Scorpio، منتشر نشده و تنها می‌دانیم که این کنسول در زمانی نامشخص در سال 2017 میلادی وارد بازار خواهد شد. در جریان رونمایی از کنسول میان نسلی سونی یعنی PS4 Pro، فیل اسپنسر، رئیس بخش Xbox مایکروسافت، اعلام کرد که Xbox Scorpio از سخت افزاری قدرتمندتر از PS4 Pro بهره می‌برد و حال نیز جزئیاتی کوتاه از پیشرفت توسعه‌ی این کنسول منتشر کرده است.

اسپنسر اخیراً اعلام کرده که در یک جلسه‌ی بلند مدت [ یک شبانه روز] در رابطه با توسعه‌ی کنسول Xbox One شرکت کرده و بر طبق آن تمام برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت به درستی و در موعد مقرر پیش می‌روند. وی در توییتر خود نوشت:" من در یک جلسه‌ی بلند مدت در رابطه با بررسی وضعیت تیم توسعه‌ی Xbox Scorpio شرکت کردم، پیشرفت شگفت انگیز است و ما احساس خوبی از برنامه‌ریزیمان داریم."

همانطور که ذکر شده هنوز جزئیات زیادی از این کنسول قدرتمند منتشر شده و تحلیلگران در حال بررسی قیمت احتمالی این کنسول هستند. طبیعتاً این مدل Xbox One از Xbox One S گرانتر خواهد بود، اما مقدار تفاوت آن هنوز به صورت یک راز باقی مانده است. اسپسنر پیش از این اظهار داشت که قیمت در نظر گرفته شده برای این کنسول چیزی نخواهد بود که تا به حال مصرف کنندگان نظیر آن را ندیده باشند.

کنسول ارتقا یافته‌ی بعدی PS4 Pro می‌باشد که روز پنج شنبه 20 آبان ماه [10 نوامبر میلادی] با قیمت 399 دلار وارد بازار خواهد شد.

منبع

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
ایشالله هر دو کنسول ارتقا یافته سونی و ماکرو شکست میخورن و دیگه اینا کمتر به فکر چاپیدن ملت می افتن
Scorpioی مایکروسافت رو نمیدونم چه سرنوشتی در انتظارشه اما در مورد Pro تقریبا مطمئنم همون روند PS4 اورجینال رو ادامه میده

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
ایشالله هر دو کنسول ارتقا یافته سونی و ماکرو شکست میخورن و دیگه اینا کمتر به فکر چاپیدن ملت می افتن
ps4 pro رویه Apple و ایفون هاشه (5S-5-6S-6) اسکورپیو نسل بعدیه هم از نظر قدرت هم تفکر خاصی که پشتشه!. هیچ کدوم شکست نمیخورن چون کم و بیش سهم مهمی از این بازار دارن.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حالا نمیدونم این اسکورپیو چطوری طراحی شده ولی با صحبتهایی که مایکروسافت از جمله اسپنسر زده بود مثل اینکه اینها میخوان یه چیزی بسازن که مثل PC ارتقاء پذیر باشه بهترم هست که اینجوری بشه . چون خیلی مسخرست شما در نظر بگیرید اسکورپیو عملا از لحاظ سخت افزاری از PS4 PRO قویتر میشه بالاخره سونی هم اگه ببینه بازار به ضررش تموم میشه نمیشینه نگاه کنه و حداکثر تا 1 یا 2 سال بعدش یه کنسول نسل بعدی معرفی میکه که از اسکورپیو قویتر و مایکروسافت دوباره یه کنسول دیگه .
به نظر من خیلی خوبه که کنسولها قدرت یکسان داشته باشند و جنگ فقط سر بازی ها باشه مگر اینکه همینطور که گفتم اسکورپیو حالت ارتقاء پذیری داشته باشه که با اومدن نسل جدید کنسول سونی بتونه ارتقاش بده و کمبود را جبران کنه .

• Like
Reactions: sadegh93

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
حالا نمیدونم این اسکورپیو چطوری طراحی شده ولی با صحبتهایی که مایکروسافت از جمله اسپنسر زده بود مثل اینکه اینها میخوان یه چیزی بسازن که مثل PC ارتقاء پذیر باشه بهترم هست که اینجوری بشه . چون خیلی مسخرست شما در نظر بگیرید اسکورپیو عملا از لحاظ سخت افزاری از PS4 PRO قویتر میشه بالاخره سونی هم اگه ببینه بازار به ضررش تموم میشه نمیشینه نگاه کنه و حداکثر تا 1 یا 2 سال بعدش یه کنسول نسل بعدی معرفی میکه که از اسکورپیو قویتر و مایکروسافت دوباره یه کنسول دیگه .
به نظر من خیلی خوبه که کنسولها قدرت یکسان داشته باشند و جنگ فقط سر بازی ها باشه مگر اینکه همینطور که گفتم اسکورپیو حالت ارتقاء پذیری داشته باشه که با اومدن نسل جدید کنسول سونی بتونه ارتقاش بده و کمبود را جبران کنه .
اون عکسی که از بورد کنسول منتشر کردن که قطعات لحیم شده بودن مگر اینکه فقط یه طرح کانسپت بوده باشه و نهایی نشه...

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,989
نام
احمد

اتفاقا این کار به نظرم بدترین اتفاقیه که میتونه بیوفته !

یکی از اصلی ترین دلایل بهینه نبودن بازیا روی pc نسبت به کنسول با وجود سخت افزار بسیار قویتر یا یه بازی روی گوشی اندرویدی نسبت به آیفون همین تعدد سخت افزاره ، البته درسته اینجا میزان ارتقا برای همه یکسان و فقط دست خود مایکروسافته ولی باز هم ممکنه مشکلاتی بوجود بیاد

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
خیلی خوب گفتی. واقعا کاش یه چیزی بود که هروقت ضعیف شد مثلا یه قسمتیش رو در بیاری قویترش رو بزاری که دیگه ضعیف نباشه. Oh wait...

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,549
نام
Mehrdad
من فکر میکنم منظور فیل از اینکه اسکورپیو را هم خانواده x1 میدونه صرفا معماری یکسان باشه. در واقع اینطوری تایید میکنه که با اومدن اسکورپیو عمر x1 تموم نمیشه و بازی ها مشترکه. x1 میشه کنسول ارزون scorpio میشه کنسول قوی تر و گرون. قضیه winmachine باشه که خیلی بهتر از همه این هاست:D

ولی خب. تمام این حرف ها به کنار . واقعیت اینه که اسکورپیو زیادی قویه. اگر معیارمون تفاوت نسل های گذشته باشه اسکورپیو به تنهایی یعنی جهش به نسل بعد.
خیلی هم بد نیست. چون از عمر x1 تا اون موقع 4 سال گذشته. x1 هم کنسولی نیست که بخواد +4 سال لید پلتفرم xbox باقی بمونه.

به نظرم هر دو کمپانی دارند یک کار را میکنند. جفتشون هر 3/4 سال یک کنسول جدید و قوی تر میده. حالا اسم یکی میشه هم خانواده اسم یکی میشه pro. همچین بدم نیست :D اختلاف زمانی بین اسکورپیو و pro هوش هر دو کمپانی رو میرسونه. اینطوری همیشه یک اختلاف وجود داره و باعث رقابت و گرمی بازار میشه. 2 سال سونی قوی تر 2 سال مایکرو قوی تر.
میمونه بحث اپتیمایز بازی ها رو 4 پلتفرم اصلی کنسولی. که با توجه به معماری یکسان کار نشدنی نیست در مورد انحصاری ها که هیچ بحثی وجود نداره. ترد پارتی ها تا بوده همین بودند. غیر معدود انگشت شمار مثل راک استار.

• Like
Reactions: GPSY and Fratos

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
اتفاقا این کار به نظرم بدترین اتفاقیه که میتونه بیوفته !

یکی از اصلی ترین دلایل بهینه نبودن بازیا روی pc نسبت به کنسول با وجود سخت افزار بسیار قویتر یا یه بازی روی گوشی اندرویدی نسبت به آیفون همین تعدد سخت افزاره ، البته درسته اینجا میزان ارتقا برای همه یکسان و فقط دست خود مایکروسافته ولی باز هم ممکنه مشکلاتی بوجود بیاد
شما روی PC هزار و یک عدد سخت افزار از همه نوع با مارک و برند های متفاوت با معماری متفاوت و با قدرت های مختلف داری ! ولی کنسول اگه بخواد بروز بشه این مشکلات را نداره مثلا شما یه چیپ را از سوکتش در میاری و با همون معماری سخت افزارش ولی با قدرت بیشتر میندازی روش مثل اتفاقی که بین PS4 و PS4 PRO اتفاق افتاده .

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
پروژه اسکورپیو کنسول نسل بعدی مایکروسافت نیست اینو فکر کنم مایکروسافت تاحالا بالای چند ده بار مستقیم و غیر مستقیم تکرار کرده پروژه اسکورپیو که موقع عرضه احتمالا اسمش ایکس باکس وان با یه پیشوند یا پسوند جدید (مثلا ایکس باکس وان پرمیوم) میشه صرفا کنسولی هست که بازیهای ایکس باکس وان معمولی رو بهتر اجرا میکنه مثل همون کاری که PS4 Pro نسبت به PS4 میکنه با این تفاوت که این یکم از Pro قویتره، گول عددهای روی کاغذ رو هم نخورید اختلاف واقعی Scorpio با Pro صرف نظر از پیکسل شماری و فریم شماری برای چشم در حد خیلی کمیه در نهایت ماجرای این دو کنسول به یک مقدار Image quality بهتر و فریم ریت با ثبات تر ختم میشه مثل تفاوت One با PS4.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
پروژه اسکورپیو کنسول نسل بعدی مایکروسافت نیست اینو فکر کنم مایکروسافت تاحالا بالای چند ده بار مستقیم و غیر مستقیم تکرار کرده پروژه اسکورپیو که موقع عرضه احتمالا اسمش ایکس باکس وان با یه پیشوند یا پسوند جدید (مثلا ایکس باکس وان پرمیوم) میشه صرفا کنسولی هست که بازیهای ایکس باکس وان معمولی رو بهتر اجرا میکنه مثل همون کاری که PS4 Pro نسبت به PS4 میکنه با این تفاوت که این یکم از Pro قویتره، گول عددهای روی کاغذ رو هم نخورید اختلاف واقعی Scorpio با Pro صرف نظر از پیکسل شماری و فریم شماری برای چشم در حد خیلی کمیه در نهایت ماجرای این دو کنسول به یک مقدار Image quality بهتر و فریم ریت با ثبات تر ختم میشه مثل تفاوت One با PS4.
ولی من تا جایی که یادم میاد خود فیل اسپنسر گفته بود ما کنسول میان نسلی نمیسازیم و اگه بسازیم کنسول نسل بعدی میسازیم .

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
من فکر میکنم منظور فیل از اینکه اسکورپیو را هم خانواده x1 میدونه صرفا معماری یکسان باشه. در واقع اینطوری تایید میکنه که با اومدن اسکورپیو عمر x1 تموم نمیشه و بازی ها مشترکه. x1 میشه کنسول ارزون scorpio میشه کنسول قوی تر و گرون. قضیه winmachine باشه که خیلی بهتر از همه این هاست:D

ولی خب. تمام این حرف ها به کنار . واقعیت اینه که اسکورپیو زیادی قویه. اگر معیارمون تفاوت نسل های گذشته باشه اسکورپیو به تنهایی یعنی جهش به نسل بعد.
خیلی هم بد نیست. چون از عمر x1 تا اون موقع 4 سال گذشته. x1 هم کنسولی نیست که بخواد +4 سال لید پلتفرم xbox باقی بمونه.

به نظرم هر دو کمپانی دارند یک کار را میکنند. جفتشون هر 3/4 سال یک کنسول جدید و قوی تر میده. حالا اسم یکی میشه هم خانواده اسم یکی میشه pro. همچین بدم نیست :D اختلاف زمانی بین اسکورپیو و pro هوش هر دو کمپانی رو میرسونه. اینطوری همیشه یک اختلاف وجود داره و باعث رقابت و گرمی بازار میشه. 2 سال سونی قوی تر 2 سال مایکرو قوی تر.
میمونه بحث اپتیمایز بازی ها رو 4 پلتفرم اصلی کنسولی. که با توجه به معماری یکسان کار نشدنی نیست در مورد انحصاری ها که هیچ بحثی وجود نداره. ترد پارتی ها تا بوده همین بودند. غیر معدود انگشت شمار مثل راک استار.

سلام در این مورد خبر یا شایعه ای وجود داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر