Playstation VR Offical Topic

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
دوستان چند سوال هم داشتم قبل خرید

1- VR دستگاهی هست که جذابیتش رو از دست نده و مثل خود پلی استیشن بشه هفته ای چند بار استفاده کرد و خسته نشد ؟

2- بنظرتون VR دستگاهی هست که آینده ی روشنی داشته باشه و بلایی که سر کینکت اومد سرش نیاد و همچنان براش بازی های بدرد بخور بیاد ؟ کلا ارزش هزینه داره یا نه ؟

3- جایی خوندم که این دلیل حالت تهوه و سرگیجه دلیل زیادیش به نمره ی چشم بر میگرده که چون دو چشم دقیقا نمره ی برابری ندارن در انطباق تصویر از فاصله نزدیک دچار مشکل میشن که باعث تهوه میشه می خواستم بدونم این موضوع درسته ؟ و اگر درسته من خودم یک چشمم 25 صدم با اون یکی فرق اره اگر از عینک استفاده کنم مشکل تهوه ام بر طرف میشه ؟

4- الان بخوام از این سری جدید VR که بالا بحث شد بخرم قیمت اش افت اش رو کرده و حباب قیمتی دیگه نداره که بگیم ارزون تر میشه یا هنوز صبر کنم واسه خرید ؟

5- این باندل Doom VFR ممکنه وارد بشه ؟ و ارزش داره بخاطر اون بازی DOOM اش فعلا صبر کنم یا همون باندل SKYRIM رو تهیه کنم؟

ممنون

1- خیلی شخصیه این موضوع، نمی شه مطلب قطعی خاصی در موردش گفت
2- بازی که براش میاد، برای 2018 سونی تایید کرده 130 بازی برای VR عرضه می شه اما اینی که بازی ها چی هستن رو بهتره برید خودتون ببینید، در کل VR هنوز خیلی راه داره به تکامل برسه و تازه اول راهه در نتیجه نباید انتظار بازی های AAA آنچنانی رو ازش داشته باشید، الاخصوص PSVR که به دلیل محدودیت سخت افزار PS4 و همچنین پایین آوردن قیمت تموم شده از خروجی بیکیفت تری نسبت به Oculus و Vive برخورداره
3- بحث سرش زیاده، یک سری هم می گن به دلیل ندیدن بینی هست!!! در کل Motion Sickness یک سری راهکار داره اما هیچ کدوم قطعی نیستند، می تونید سرچ کنید
4- حباب قیمت سری قدیمش که ترکیده خیلی وفته، سری جدیدشم فقط باندل اسکاریم اه که قیمتش مناسب بود، اما الان بحث دلار هست که قیمت رو برده بالا
5- کسی نمی تونه به شما اطمینان از وارد شدت باندلی رو بده حتی خود فروشنده ها، هر وقت بارش توی دبی به صورت درست حسابی پخش بشه ایرانم میاد، هروفتم نشه نمیاد، اما سر Skyrim باندل با تاخیر چند ماهه وارد ایران شد

• Like
Reactions: dooste.man83

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
1- خیلی شخصیه این موضوع، نمی شه مطلب قطعی خاصی در موردش گفت
2- بازی که براش میاد، برای 2018 سونی تایید کرده 130 بازی برای VR عرضه می شه اما اینی که بازی ها چی هستن رو بهتره برید خودتون ببینید، در کل VR هنوز خیلی راه داره به تکامل برسه و تازه اول راهه در نتیجه نباید انتظار بازی های AAA آنچنانی رو ازش داشته باشید، الاخصوص PSVR که به دلیل محدودیت سخت افزار PS4 و همچنین پایین آوردن قیمت تموم شده از خروجی بیکیفت تری نسبت به Oculus و Vive برخورداره
3- بحث سرش زیاده، یک سری هم می گن به دلیل ندیدن بینی هست!!! در کل Motion Sickness یک سری راهکار داره اما هیچ کدوم قطعی نیستند، می تونید سرچ کنید
4- حباب قیمت سری قدیمش که ترکیده خیلی وفته، سری جدیدشم فقط باندل اسکاریم اه که قیمتش مناسب بود، اما الان بحث دلار هست که قیمت رو برده بالا
5- کسی نمی تونه به شما اطمینان از وارد شدت باندلی رو بده حتی خود فروشنده ها، هر وقت بارش توی دبی به صورت درست حسابی پخش بشه ایرانم میاد، هروفتم نشه نمیاد، اما سر Skyrim باندل با تاخیر چند ماهه وارد ایران شد
ممنون از پاسخ های کاملت

این باندل DOOM چقدر بعد از باندل SKYRIM عرضه شده ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان موقع خرید باید به چه چیزهایی توجه کنم ؟

جعبه دستگاه باید پلمپ باشه حتما؟

این شماره مدل CUH-ZVR2 ( که نشون میده مدل جدید هست ) رو روی جعبه دستگاه نوشته ؟

دوستان یک جای منصف اگر میشناسید برای خرید باندل SKYRIM ممنون میشم بهم معرفی کنید

ممنون

آخرین ویرایش:

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
دوستان موقع خرید باید به چه چیزهایی توجه کنم ؟

جعبه دستگاه باید پلمپ باشه حتما؟

این شماره مدل CUH-ZVR2 ( که نشون میده مدل جدید هست ) رو روی جعبه دستگاه نوشته ؟

دوستان یک جای منصف اگر میشناسید برای خرید باندل SKYRIM ممنون میشم بهم معرفی کنید

ممنون

CUH-ZVR2 رو روی لیبل چبسیده به جعبه دستگاه نوشته

باندل اسکای ریم چه تفاوتی با بقیه داره فقط باندل یا از لحاظ کیفیتم فرق کرده؟

باندل اسکاریم و DOOM VFR، فرقشون با باندل های قبلی، اینه که شامل نسخه جدید PSVR و Move هستن که البته تغییرات نسخه جدید PSVR و Move بسیار جزئی هست و در کلیت تفاوتی ندارن، فقط یک تغییر اساسی داره اونم اینه که کنترلر PSVR بهش قابلیت HDR Pass-thru اضافه شده تا بتونه محتوای HDR رو به تلویزون انتقال بده (دقت کنید به تلویزیون نه PSVR چون خود PSVR اصلا از HDR پشتیبانی نمی کنه)، شما در مدل قبلی وقتی HDMI کنسول رو به کنترلر PSVR وصل می کردیی قابلیت HDR کنسول رو روی تلویزیون از دست می دادی

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
ولی خدایی این سونی چیکار داره میکنه !!!
بیشتر از 1.5 سال هست این دستگاه عرضه شده اما هنوز به اندازه 5 تا انگشت دست بازی AAA در حد قابل قبول براش عرضه نکرده !!!! فکر کنم در بهترین حالت 10 تا بازی بدرد بخور بیشتر نداره ( اگر همه جور بازی رو در نظر بگیریم ) !!!!
از این داستان که بگذریم میرسیم به اینکه بازی های عرضه شده هم بسیار کوتاه هستند مشخصه از نظر سازنده ها هزینه برای این پروژه اشتباه هست و سونی هم به شرکت های بازی ساز فشاری برای ساخت بازی برای VR نمیاره ...

بعد از گذشت دو سال انتظار می رفت سونی که اینقدر ادعا داره با سرمایه گذاری بیشتر بخش R&D بتونه با یک سری تنظیماتی که ارائه میده این قسمت سردرد و حالت تهوه رو از بین ببره

و همینطور الان همه دستگاه های واقعیت مجازی رزولوشن 1200*1080 دارن با زاویه دید 110 درجه ای دارن اما این دستگاه همچنان روی 960*1080 و زاویه دید 100 درجه گیر کرده بعد دو سال !!! و همینطور الان VR درست و حسابی همه سنسوری دارن که محیط اطراف شما رو اسکن میکنه و میتونه همه اون اتفاقاتی که قراره توی بازی براتون بیفته توی اتاق خودتون براتون بیفته !! قطعا هیجان اش چند برابر میشه ...حتی از نظر وزنی هم از رقبای خودش وزن بیشتری رو داره !!!
درسته که دستگاه PS4 محدودیت داره اما میتونست مدل جدیدش رو برای PS4 PRO بهینه کنه یا همه این امکانات

کلا حس میکنم سونی خودش امیدی به آینده این دستگاهی نداره برای همین خودش رو خیلی درگیرش نکرده
شاید توی PS5 بخواد به یک نتیجه مطلوب برسونه این پروژه رو

بله هم بی سیم هم با سیم
آره اتفاقا خودمم به همین نتیجه رسیدم الان برای کرسیمس توی خارج از ایران این دستگاه رو 150 دلار داشتن می فروختن !!! بعد اینجا 2 میلیون قیمت می خوره !!!

این سری جدیدش هم با قدیمش هیچ فرقی نداره و دسته دوم تمیزش 800 تومن اختلاف قیمت داره که مبلغ کمی نیست

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: hbmss

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
ولی خدایی این سونی چیکار داره میکنه !!!
بیشتر از 1.5 سال هست این دستگاه عرضه شده اما هنوز به اندازه 5 تا انگشت دست بازی AAA در حد قابل قبول براش عرضه نکرده !!!! فکر کنم در بهترین حالت 10 تا بازی بدرد بخور بیشتر نداره ( اگر همه جور بازی رو در نظر بگیریم ) !!!!
از این داستان که بگذریم میرسیم به اینکه بازی های عرضه شده هم بسیار کوتاه هستند مشخصه از نظر سازنده ها هزینه برای این پروژه اشتباه هست و سونی هم به شرکت های بازی ساز فشاری برای ساخت بازی برای VR نمیاره ...

بعد از گذشت دو سال انتظار می رفت سونی که اینقدر ادعا داره با سرمایه گذاری بیشتر بخش R&D بتونه با یک سری تنظیماتی که ارائه میده این قسمت سردرد و حالت تهوه رو از بین ببره

و همینطور الان همه دستگاه های واقعیت مجازی رزولوشن 1200*1080 دارن با زاویه دید 110 درجه ای دارن اما این دستگاه همچنان روی 960*1080 و زاویه دید 100 درجه گیر کرده بعد دو سال !!! و همینطور الان VR درست و حسابی همه سنسوری دارن که محیط اطراف شما رو اسکن میکنه و میتونه همه اون اتفاقاتی که قراره توی بازی براتون بیفته توی اتاق خودتون براتون بیفته !! قطعا هیجان اش چند برابر میشه ...حتی از نظر وزنی هم از رقبای خودش وزن بیشتری رو داره !!!
درسته که دستگاه PS4 محدودیت داره اما میتونست مدل جدیدش رو برای PS4 PRO بهینه کنه یا همه این امکانات

کلا حس میکنم سونی خودش امیدی به آینده این دستگاهی نداره برای همین خودش رو خیلی درگیرش نکرده
شاید توی PS5 بخواد به یک نتیجه مطلوب برسونه این پروژه رو

شما هبچ وقت نباید انتظار داشته باشی بازی شبیه UNCHARTED یا GOW برا VRعرضه بشه بازی های خوبی براش اومده شبیه FARPOINT وRE7و UNTIL DAWN و چند تای دیگه بازی خوبی براش قراره بیاد که Ace combat

depth

کاربر سایت
Jul 17, 2014
110
سلام دوستان
بنده قصد خرید دستگاه رو دارم و یه چند تا سوال برام پیش اومده:

1. بهترین بازی هایی که تابه حال برای دستگاه اومده چیا هستن در حد 4 تا 5 عدد ؟ قیمتاشون همشون 60 دلارن ؟ سرچ بزنم میاره اما میخواستم از کسی که واقعا تجربه کرده بشنوم.
2. این کنترلر موو واجبه برای تجربه بازی ها یا با دوال شوک هم راحت میشه کار کرد ؟
3. ps camera چی اونم از واجباته ؟
4. قیمت حدودی و تقریبی دو تا باندل دستگاه چه میزانه ؟ میارزه برای بازی هایی مثل درایوکلاب، اویل7 و انتیل دون و اون 4و5 تا بازی سوال اول موو تهیه کرد ؟
پیشاپیش ممنون...

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
سلام دوستان

1. بهترین بازی هایی که تابه حال برای دستگاه اومده چیا هستن در حد 4 تا 5 عدد ؟ قیمتاشون همشون 60 دلارن ؟ سرچ بزنم میاره اما میخواستم از کسی که واقعا تجربه کرده بشنوم.
2. این کنترلر موو واجبه برای تجربه بازی ها یا با دوال شوک هم راحت میشه کار کرد ؟
4. قیمت حدودی و تقریبی دو تا باندل دستگاه چه میزانه ؟ میارزه برای بازی هایی مثل درایوکلاب، اویل7 و انتیل دون و اون 4و5 تا بازی سوال اول موو تهیه کرد ؟
پیشاپیش ممنون...
1 رزیدنت . دام و فار پوینت و گمونم سکوم وی ار بازی ها زیر 60 هستن معمولا 50 و 40 و 20
2- واجب به نظر من اره چون اکثر بازی ها موو باید داشته باشی حتی ایم کنترلر هم توی 2 بازی دام و فار پوینت لذت بخشه داشته باشی)
3- قطعا دوربین پلی نیاز 100% هست
4 قیمت باندل سکوم که نسخه جدید به نظرم بالا 2 باشه که پک کامل هست همه چیز داره ( بجز ایم کنترلر)

• Like
Reactions: depth

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
سلام دوستان

پیشاپیش ممنون...
سلام دوستان

1- playroom vr-ps vr world-drive club vr-raw data-Tumble VR-rush of blood-farpoint-evil 7-batman vr-rigs-bound-mortal blitz-my genesis-carnival games-nba vr-doom از بازیهای خوب vr هستن که ارزش بازی کردن دارن.
2-موو اجباری هست برای بعضی بازیها نداشته باشی اجرا نمیشن برای بعضی هم اختیاری ولی اگر نخری هم نهایتا تصمیم میگیری بخری پس از اول با موو بخر.
3-واجبه حرکات شما با کمرا اسکن میشه کلا.
4-سلیقه خودته.کلا یه تجربه دیگس.فرق بین PS4 و PS3 و xboxone نیست که بگی این دوتا بازی بیشتر داره این کمتر یا این گرافیکش کمه اون زیاد کلا یه قصه دیگس این.به نظر شخصی من ارزش داره.

• Like
Reactions: depth

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر