Xenia | Xbox 360 Emulator

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,601
نام
Sepehr
Halo 3 به صورت وحشت ناکی سالم رو این شبیه ساز اجرا شده !
توی توئیتر با توسعه دهنده این شبیه ساز در ارتباطم. خیلی سخت داره تلاش میکنه با D3D12 شبیه ساز رو گسترش بده. خوشبختانه شبیه سازی های CPU محور به راحتی انجام میشن و فقط بحث گرافیکی مونده. مثل RPCS3.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
توی توئیتر با توسعه دهنده این شبیه ساز در ارتباطم. خیلی سخت داره تلاش میکنه با D3D12 شبیه ساز رو گسترش بده. خوشبختانه شبیه سازی های CPU محور به راحتی انجام میشن و فقط بحث گرافیکی مونده. مثل RPCS3.
نکته جالبش همون مصرف CPU هستش با 8700 فقط 10 درصد مصرف CPU داره ! RPCS3 توی RDR رس 8700 رو به تنهایی میکشه (به خاطر معماری متفاوت PS3) ولی این انگار نه انگار ! امیدوارم از RPCS3 بزنن جلو و تو مبحث رندرینگ بازیا چند تا انحاصاری مث گیرز و هیلو و RDR رو کامل Playble کامل محیا کنن

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,601
نام
Sepehr
نکته جالبش همون مصرف CPU هستش با 8700 فقط 10 درصد مصرف CPU داره ! RPCS3 توی RDR رس 8700 رو به تنهایی میکشه (به خاطر معماری متفاوت PS3) ولی این انگار نه انگار ! امیدوارم از RPCS3 بزنن جلو و تو مبحث رندرینگ بازیا چند تا انحاصاری مث گیرز و هیلو و RDR رو کامل Playble کامل محیا کنن
CPUی PS3 کارکردش خیلی شبیه به کارت های گرافیک امروزی هست و آداپته کردن کارکردشون هم با CPU های عادی مشکل ساز هست. از نظر Recompiling دستورات PPC به x86 اصلا چیزی کم نیست چون PPC دستورالعمل هاش کمتر از x86 هست. مشکل دقیقا همون نوع CPU هست.

• Like
Reactions: Simorq

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
من Halo 3 رو تست کردم!
باز Halo reach تا منو میاد بالا و همه چیز بهم ریخته است.
ولی هیلو 3 رسما فقط یه صدای اولیه بازی میاد و بعد هم میپره بیرون!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: FableBW

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
CPUی PS3 کارکردش خیلی شبیه به کارت های گرافیک امروزی هست و آداپته کردن کارکردشون هم با CPU های عادی مشکل ساز هست. از نظر Recompiling دستورات PPC به x86 اصلا چیزی کم نیست چون PPC دستورالعمل هاش کمتر از x86 هست. مشکل دقیقا همون نوع CPU هست.
واسم سواله مگه api ایکس باکس دایرکت ایکس نیست پس چرا باز انقدر مشکل دارن تو شبیه سازیش
همه می گفتن شبیه ساز ps3 خیلی سخته و فلان و اینا ولی چون کسی به x360 نرسید الان rpcs3 به مراتب جلوتره از xenia
در کل تو شبیه سازی شدن نینتندو رو دست نداشته تو تاریخ :)):)):))

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,601
نام
Sepehr
واسم سواله مگه api ایکس باکس دایرکت ایکس نیست پس چرا باز انقدر مشکل دارن تو شبیه سازیش
همه می گفتن شبیه ساز ps3 خیلی سخته و فلان و اینا ولی چون کسی به x360 نرسید الان rpcs3 به مراتب جلوتره از xenia
در کل تو شبیه سازی شدن نینتندو رو دست نداشته تو تاریخ :)):)):))
نمیشه گفت که مایکروسافت "دقیقا" از تمامی apiهای به کار گرفته شده در رایانه های شخصی برای x360 استفاده کرده. این یک نکته. نکته دوم این هست که تنها ابزار در دسترس برنامه نویس ها فقط یک سری کد کامپایل شده است. یعنی هیچ SDK ای از Direct3D بر روی x360 موجود نیست و documentation ای هم وجود نداره. اگر که وجود می داشت بدون شک چند بار RDR رو افراد با این شبیه ساز میرفتن چون در اون صورت آداپته کردن اون سورس کد ها کار سختی نیست.
شبیه ساز rpcs3 از نظر پرزنت کردن خیلی نسبت به xenia بهتر بوده. بیشتر ازش قدمت داره، فروم و مکان های پشتیبانی زیادی داره. پروژۀ xenia توسط یک یک کاربر ساخته شد و بعدا اون کاربر و تیمش توسعه شبیه ساز رو ادامه ندادند تا اینکه کاربری به اسم Triangle که دستی بر روی شیدر نویسی و... داره اومده و شبیه ساز رو داره پیش میبره. و کاری هم که میکنه بسیار سخته. توی توئیت هاش میشه دید که داره انواع مختلفی از شیدر ها و ترفند ها رو برای راه انداختن شبیه ساز استفاده میکنه. بحث سختی فقط به پیچیده بودن نیست، محدودیت منابع هم هست.

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
من Halo 3 رو تست کردم!
باز Halo reach تا منو میاد بالا و همه چیز بهم ریخته است.
ولی هیلو 3 رسما فقط یه صدای اولیه بازی میاد و بعد هم میپره بیرون!
آقا یه نکته کلی سرچ کردم پیدا نکردم
یکی میشه یه جا واسه دانلود halo 3 به من معرفی کنه
می خوام تستش کنم زنیا رو

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
آقا یه نکته کلی سرچ کردم پیدا نکردم
یکی میشه یه جا واسه دانلود halo 3 به من معرفی کنه
می خوام تستش کنم زنیا رو
من از اینجا گرفتم :
X543 - Google Drive

ولی خب کار نمیکنه! صفحه مشکی میده. موندم چه طوری ملت تونستن اجرا کنند!

• Like
Reactions: 33505775

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,601
نام
Sepehr
  • Like
Reactions: Assassin's Creed

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
ممکنه اون بیلد اجرا شده توسط سازنده شبیه ساز هنوز ریلیز نشده باشه.
bsod گذاشته پس اجرا میشه

ولی خب کار نمیکنه! صفحه مشکی میده. موندم چه طوری ملت تونستن اجرا کنند!
نسخه dx12 ش رو گرفتی دیگه؟

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
  • Like
Reactions: Assassin's Creed

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر