معرفی، بحث و تبادل نظر در مورد Bitcoin و Cryptocurrency ها

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
سلام.
دوستان در مورد بیت کوین زیاد ازم پرسیدن گفتم توی یک تاپیک جداگانه در مورد بیت کوین و کلا پول های الکترونیکی توضیح بدم که نظم تاپیک های دیگه بهم نریزه

logotop.svg
بیتکوین چیست؟
یک پول مجازی که از سال 2010 معرفی شد، ابتدا ارزشش خیلی کم بود و هر بیت کوین حدودا 0.1 دلار ارزش داشت.
امروز ارزش هر بیت کوین حدود 460 دلار یا 1.600.000 تومن خودمون هستش (در تاریخ 95/02/08)
برای همین وقتی میخواد بیت کوین بخرید معمولا رقم های ممیز دار باید بخرید، مثلا 0.07 میشه 112.000 تومن
برای توضیحات دقیقتر پیشنهاد میکنم صفحه ویکیپدیا رو بخونید: en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

چطوری بیتکوین تولید کنم؟
تولید کردن بیت کوین در حال حاضر هزاران دلار هزینه داره و خیلی اوقات هم به صرفه نیست.
چند سال پیش چون سختی mine کردن بیت کون پایین بود کارت گرافیک های رایج AMD خیلی برای بدت آوردن بیت کوین خوب بودن ولی الان اصلا به صرفه نیست
بهترین راه برای بدست آوردن بیت کوین خریدنش هست
توضیحات بیشتر در مورد تولید بیت کوین و سایر پول های الکترونیکی:
معرفی، بحث و تبادل نظر در مورد Bitcoin و Cryptocurrency ها

میخوام بیتکوین بخرم قبلش باید چه کاری انجام بدم؟
اول از همه باید یک کیف پول بیت کوین بسازید، کیف پول ها دو نوع هستند. آنلاین و آفلاین
آفلاین:
این کیف پول ها فقط روی هارد دیسک خودتون قرار دارن اگه برای هاردتون مشکلی پیش بیاد و از قبل از کیف پولتون بکاپ نداشته باشید تمام پولتون رو از دست میدید و غیر قابل برگشت هست.
همچنین برای اینکه بتونید از کیف پول آفلاین استفاده کنید باید کل تراکنش های تاریخ بیت کوین که حدود 40 گیگ هست رو دانلود کنید
من کیف پول آفلاین رو پیشنهاد نمیکنم

آنلاین:
استفاده از این کیف پول ها خیلی راحته و لازم نیست تراکنش ها رو دانلود کنید و همچنین اگه برای برای سخت افزار کامپیوترتون مشکلی پیش بیاد پولتون از بین نمیره،
بنظرم بهترین کیف پول blockchain.info/wallet هستش اپلیکیشن موبایل هم داره، در مورد پسورد این سایت دقت کنید. اگه یادتون بره قابل ریکاوری نیست
کیف پول های پیشنهادی: bitcoin.org/en/choose-your-wallet

آدرس ها:
در هر کیف پول یک قسمت وجود داره به نام Receiving Address این آدرس که ترکیبی از عدد و حروف هست مثل شماره کارت بانکی میمونه،
شما میخواید بیت کوین بخرید باید این آدرس رو به فروشنده بدید تا بیت کوین رو براتون واریز کنه یا اگه میخواید برای کسی بیت کوین بریزید باید آدرس بیت کوین طرف رو بگیرید و مقدار مورد نظر رو براش بریزید

نحوه خرید با بیتکوین:
فراید خرید خیلی ساده ست. موقع پرداخت با یه همچین صفحه ای مواجه میشید:

68747470733a2f2f7261772e6769746875622e636f6d2f6263686176657a2f436f696e626173652f353066353534373262653439303038616632636464613739353932383461333034616636636137382f446f63732f706179616464726573732e706e67.png

اون QR کدی که میبینید برای استفاده از اپلیکیشن های موبایل بیتکوین هستش، داخل برنامه ای که روی گوشی نصب کردید (پیشنهادی: Blockchain)
روی دکمه اسکن کلیک کنید بعد این بارکد رو اسکن کنید خود برنامه مقدار بیتکوین و آدرس رو وارد میکنه و بعد فقط لازمه روی Send کلیک کنید، پرداخت انجام میشه
اگه هم اپلیکیشن رو ندارید خیلی ساده توی کیف پولتون در بخش Sending وارد بشید آدرس طرف رو وارد کنید (برای عکس بالا آدرس با 1GUGj شروع شده) و مقدار هم کپی کنید و سند کنید.

از کجا بیتکوین بخرم؟
صرافی ایرانی آنلاین برای این کار زیاد هست، چون تجاری هستن اسمشون رو نمیتونم توی این تاپیک اعلام کنم، پی ام بهم بدید اسم چنتاشونو براتون میفرستم
*دوستان من صاحب هیچ صرافی ای نیستم! و تبلیغ هم نمیکنم براشون، فقط جایی که میدونم معتبره رو معرفی میکنم و هدف اینه که دوستانی که تازه آشنا شدن ازشون کلاه برداری نشه

بیت کوین دارم و میخوام بفروشمشون:
خیلی از صرافی ها با دریافت کارمزد ازتون میخرن یا میتونید توی بازارچه سایت ها به دوستان دیگه بفروشید

کلاه برداری های رایج با بیتکوین:
دوستان کلاه برداری با بیت کوین بسیار رایجه و خیلی حواستون باشه.
به وفورسایت هایی پیدا میکنید که میگن طی 24 ساعت بیت کوین شما رو دوبرابر میکنیم یا ازتون بیت کوین میگیرن و هر روز سود بالایی بهتون میدن.
اینا همشون Ponzi هستن و اگه چند بار بهتون پول بدن سری بعد هیچی بهتون نمیدن.
بارها این سایت ها رو به شخصه تست کردم و صدها دلار از دست دادم :D

چه سرویس هایی از بیتکوین پشتیبانی میکنن؟
خیلی از فروشنده های سرور و هاست
Steam
G2a (فقط برای آیپی آمریکا)
و ...

آیا سرمایه گذاری روی بیتکون منطقیه؟
بیتکوین اولش ارزشش کمتر از نیم دلار بود و طی 6 سال شده 460 دلار یعنی رشد 23000 برابری!
در حال حاضر که سرویس های خیلی مهم دارن از بیتکوین پشتیبانی میکنن باعث میشه که ارزشش همینطوری بالاتر بره و به شخصه حدس میزنم تا آخر این ماه ارزش بیت کوین 500 دلار میشه (به دلیل پشتیبانی steam)
و تا اخر سال بالای 600 دلار میشه.
نمودار رشد بیت کوین از 2015 تا به امروز:

ee.png

*این پست فقط جنبه آموزشی داره و هیچگونه مسئولتی نسبت به از دست دادن پولتون به هرشکلی ندارم، پیشنهاد میکنم با مبالغ کم اول این سیستم رو تست کنید.
*این پست توسط بنده نوشته شده و از جایی کپی نشده، لطفا با لینک به همین تاپیک شیر کنید
*این پست به مرور با اطلاعات دقیقتر کامل میشه. اگه سوالی هست در همین تاپیک مطرح کنید

آخرین ویرایش:

S0NY

کاربر سایت
May 19, 2012
334
نام
ُSoheil
ممنون از توضیحاتتون. فقط یک چیزی رو میخواستم بدونم. الان با توجه توضیحات شما و قیمتی که گذاشتید برای گرفتن استیم والت 5 دلاری باید حدود 0.01 بیت کوین داد. میخواستم بدونم این مقدار بیت کوین رو نمیشه خودمون ماین کنیم؟ اصلا چه سختی داره که یک صدم هم نمیشه ماین کرد؟
ممنون از جوابتون.

• Like
Reactions: shmp30

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
ممنون از توضیحاتتون. فقط یک چیزی رو میخواستم بدونم. الان با توجه توضیحات شما و قیمتی که گذاشتید برای گرفتن استیم والت 5 دلاری باید حدود 0.01 بیت کوین داد. میخواستم بدونم این مقدار بیت کوین رو نمیشه خودمون ماین کنیم؟ اصلا چه سختی داره که یک صدم هم نمیشه ماین کرد؟
ممنون از جوابتون.

سلام.
بستگی به قدرت سخت افزارتون داره.
بیت کوین روی GPU ماین میشه و مثلا کارت گرافیک 7970 قدرت ماین کردنش حدودا 700 Mhash/s هستش
با استفاده از این سایت alloscomp.com/bitcoin/calculator مقدار 700 رو وارد کنید میشه $0.03 دلار در ماه!
حالا میگیم این کارت گرافیک قدیمیه، مثلا R9 380X رو در نظر بگیرید، قدرت دقیق برای ماین کردن جایی ذکر نشده ولی مطمئن باشید بیشتر از 3 برابر 7970 نیست
در نظر بگیرید 2100 Mhash/s حالا توی سایت محاسبه کنید میشه 0.08$ در ماه! یعنی کارت گرافیک دو میلیونی باید 30 روز روزی 24 ساعت کارکنه با تمام قدرت برق مصرف کنه کلی گرما تولید کنه که انقدر پول بده!
پس ماین کردن با کارت گرافیت اصلا منطقی نیست

یه سری وسیله مخصوص برای ماین کردن که بهشون ASIC میگن هستش که متاسفانه وارد نمیشه و من جایی ندیدم.
مثلا این وسیله رو ببینید:
Amazon.com: Antminer S7 ~4.73TH/s @ .25W/GH 28nm ASIC Bitcoin Miner: Computers & Accessories

قیمتش 630 دلار و قدرتش 4.7 TeraHash/s (کارت گرافیکا مگا هش بودن) هستش
این وسیله در ماه 188.11$ خروجی میده و تقریبا 3 ماهه پول خودشو برمیگردونه و به سودهی میوفته
البته اینم بگم که سختی ماین کردن بیت کوین همینطور زیاد میشه. مثلا اگه این وسیله الان ماهی 188 دلار میده چند ماه دیگه زیر 150 دلار میده

برای همین میگم کلا تولیدش خیلی به صرفه نیست، البته دستگاه های ASIC ارزون هم هست ولی خوب اصلا وارد نمیشه.

اگه میخواید ماین کنید برید سراغ سراغ پول های دیگه مثل Dogecoin و ethereum
ماین کنید و نگه دارید تو کیف پولتون.
برای مثال من چند سال قبل کاملا تفننی 1 میلیون تا Doge کوین ماین کردم که در زمان خودش 0.01 دلار ازش داشت الان ارزش همون شده 220 دلار و میتونم راحت به حدود 700 هزارتومن بفروشمش

پس پیشنهاد میکنم اگه وقت و سخت افزارشو دارید Alt coin و دیگر پولهای الکترونیک دیگه رو ماین کنید و نگه دارید، مخصوصا ethereum که به شدت داره سریع رشد میکنه

• Like
Reactions: Poorya_2 and S0NY

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
سلام.
بستگی به قدرت سخت افزارتون داره.
بیت کوین روی GPU ماین میشه و مثلا کارت گرافیک 7970 قدرت ماین کردنش حدودا 700 Mhash/s هستش
با استفاده از این سایت alloscomp.com/bitcoin/calculator مقدار 700 رو وارد کنید میشه $0.03 دلار در ماه!
حالا میگیم این کارت گرافیک قدیمیه، مثلا R9 380X رو در نظر بگیرید، قدرت دقیق برای ماین کردن جایی ذکر نشده ولی مطمئن باشید بیشتر از 3 برابر 7970 نیست
در نظر بگیرید 2100 Mhash/s حالا توی سایت محاسبه کنید میشه 0.08$ در ماه! یعنی کارت گرافیک دو میلیونی باید 30 روز روزی 24 ساعت کارکنه با تمام قدرت برق مصرف کنه کلی گرما تولید کنه که انقدر پول بده!
پس ماین کردن با کارت گرافیت اصلا منطقی نیست

یه سری وسیله مخصوص برای ماین کردن که بهشون ASIC میگن هستش که متاسفانه وارد نمیشه و من جایی ندیدم.
مثلا این وسیله رو ببینید:
Amazon.com: Antminer S7 ~4.73TH/s @ .25W/GH 28nm ASIC Bitcoin Miner: Computers & Accessories

قیمتش 630 دلار و قدرتش 4.7 TeraHash/s (کارت گرافیکا مگا هش بودن) هستش
این وسیله در ماه 188.11$ خروجی میده و تقریبا 3 ماهه پول خودشو برمیگردونه و به سودهی میوفته
البته اینم بگم که سختی ماین کردن بیت کوین همینطور زیاد میشه. مثلا اگه این وسیله الان ماهی 188 دلار میده چند ماه دیگه زیر 150 دلار میده

برای همین میگم کلا تولیدش خیلی به صرفه نیست، البته دستگاه های ASIC ارزون هم هست ولی خوب اصلا وارد نمیشه.

اگه میخواید ماین کنید برید سراغ سراغ پول های دیگه مثل Dogecoin و ethereum
ماین کنید و نگه دارید تو کیف پولتون.
برای مثال من چند سال قبل کاملا تفننی 1 میلیون تا Doge کوین ماین کردم که در زمان خودش 0.01 دلار ازش داشت الان ارزش همون شده 220 دلار و میتونم راحت به حدود 700 هزارتومن بفروشمش

پس پیشنهاد میکنم اگه وقت و سخت افزارشو دارید Alt coin و دیگر پولهای الکترونیک دیگه رو ماین کنید و نگه دارید، مخصوصا ethereum که به شدت داره سریع رشد میکنه
ماله من GTX 970 هستش بخوام باش ۵ دلار ماین کنم چقد طول میکشه ؟ کلا میگم یعنی حتی ۵ دلار ماین کردنم به صرفه نیست ؟
حلا گفته بودین هر بیت کوین چقده ؟
مثلا استیم والت 5 دلاری بخریم چند در میاد ؟
الان این DOGE کوین چیه ؟ واحد کوچیک تره بیت کوینه ؟ یا یه چیز دیگست ؟ اینم تو استیم بفروش میره ؟

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
ماله من GTX 970 هستش
حلا گفته بودین هر بیت کوین چقده ؟
مثلا استیم والت 5 دلاری بخریم چند در میاد ؟
الان این DOGE کوین چیه ؟ واحد کوچیک تره بیت کوینه ؟ یا یه چیز دیگست ؟ اینم تو استیم بفروش میره ؟

واقعا فرقی نمیکنه کارت گرافیکتون چی باشه، ماین کردن با کارت گرافیک به صرفه نیست و صد در صد ضرر میکنید
1 بیت کوین = 466 دلار = 1 میلیون 630 هزارتومن (قیمت امروز اینه، ممکنه فردا فرق کنه)
مقدار تومنی رو تقسیم کنید به دلاری مقدار هر دلار به دست میاد. 1630/466 = 3490 تومن برای هر دلار بیت کوین
ولت 5 دلاری میشه 3490*5 = 17450 تومن
قیمت بیتکوین دلاری بسیار به قیمت دلار بازار ایران نزدیکه امروز دلار 3475 تومنه و بیت کوینش 3490 تومنه

Dogecoin رو بهش میگن واحد پول های Alternative بعد از اینکه بیت کوین ساخته شد هرکسی برای خودش اومد یه واحد پول زد!
بعضیاشون موفق شدن و بسیار پر طرفدار شدن مثل Litecoin , DogeCoin , Etherium ولی خیلی ها هم پر طرفدار نیستن
این لیست کوین های غیر اصلی : altcoins.com
در مورد استفاده اینا در استیم پرسیدید که خیر امکانش نیست فقط بیت کوین رو قبول میکنه استیم
بعضی از صرافی های خارجی Alt coin میگیرن و به جاش بهتون بیتکوین میدن
واحد های غیر اصلی بنظر فقط به درد نگه داری میخوره. یه مقداری بخرید یا ماین کنید 5-6 سال نگه داریدش بعد با یک سود خیلی خوب بفروشیدش

• Like
Reactions: Poorya_2

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
الان هر ۵ دلار والت ۲۲ تومنی میشه
با این حساب تا یه حدی به ضرفه هست که ۱۷ تومنی بجاش خرید ولی نه تا اون حد

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
البته نیازی به درست کردن کیف پول نیست. شما وقتی به صفحه پرداخت رسیدید برید به صفحه صرافی و شماره کیف پولی که مثلا استیم بهتون داده رو بدید.
ضمنا سایت Humble Bundle هم در مورد باندل های هفتگیش از این روش خرید پشتیبانی میکنه.
یکی دیگه از مزایای دیگه نبود Processing Fee و این چیزاست. (نسبت به بقیه پول ها مثل OneCard یا Webmoney یا کارت های اعتباری)
برای G2A با آی پی انگلیس هم کار میکنه. (اما حواستون باشه که این مارکت رسمی نیست و ممکنه Keyهایی که توش می فروشن تقلبی باشه)(سایت Kinguin هم سیستم مشابه ای با این سایت داره)
سایت های رسمی ای مثل GreenManGaming و GamesPlanet هم از این روش پرداخت پشتیبانی می کنن. (این ها فروشنده رسمی و تضمین شده هستند)
معمولا در مواقع غیر حراج د استیم خرید از این سایت ها به مراتب به صرفه تر هستش.
اما کلا قبل از استفاده از این پول ها یه مقدار راجع به سیستم شون مطالعه کنین و تفاوت شون رو با پول های رایج که کشورها میزنن و بانک های سنتی متوجه بشین. مفاهیمی مثل Decentralized بودن این پول ها و از این چیزها.

• Like
Reactions: shmp30

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
البته نیازی به درست کردن کیف پول نیست. شما وقتی به صفحه پرداخت رسیدید برید به صفحه صرافی و شماره کیف پولی که مثلا استیم بهتون داده رو بدید.
ضمنا سایت Humble Bundle هم در مورد باندل های هفتگیش از این روش خرید پشتیبانی میکنه.
یکی دیگه از مزایای دیگه نبود Processing Fee و این چیزاست. (نسبت به بقیه پول ها مثل OneCard یا Webmoney یا کارت های اعتباری)
برای G2A با آی پی انگلیس هم کار میکنه. (اما حواستون باشه که این مارکت رسمی نیست و ممکنه Keyهایی که توش می فروشن تقلبی باشه)(سایت Kinguin هم سیستم مشابه ای با این سایت داره)
سایت های رسمی ای مثل GreenManGaming و GamesPlanet هم از این روش پرداخت پشتیبانی می کنن. (این ها فروشنده رسمی و تضمین شده هستند)
معمولا در مواقع غیر حراج د استیم خرید از این سایت ها به مراتب به صرفه تر هستش.
اما کلا قبل از استفاده از این پول ها یه مقدار راجع به سیستم شون مطالعه کنین و تفاوت شون رو با پول های رایج که کشورها میزنن و بانک های سنتی متوجه بشین. مفاهیمی مثل Decentralized بودن این پول ها و از این چیزها.
بعضی از سایتا پرداخت اتوماتیک و آنی ندارن و کیف پول به درد اون سایتا میخوره و کلا روش منطقیش اینه که از کیف پول خودتون پرداخت کنید.
بابت اون سایتا که معرفی کردید هم ممنون به پست اول اضافه میکنمشون.

Sent from my A0001 using Tapatalk

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
ارجین هم پشتیبانی میکنه؟
هنوز خیر ولی بعید نیست در آینده ساپورت کنه. برای اورجین فعلا میتونید بازیهاتون رو از فروشگاهای واسطه بخرید مثل g2a و اونایی که چنتا پست بالاتر دوستمون معرفی کردند.

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
سلام الان من به این وبسایت رفتم Choose your wallet - Bitcoin
و بالاش نوشته کبف پول بیت کوین رو انتخاب کنید باید کدومشون رو انتخاب کنم از بین گزینه ها ؟
بستگی داره روی چه پلتفرمی میخواید استفاده کنید.
برای ویندوز Electrum
برای اندروید AirBitz
برای ios هم BreadWallet
و blockchain هم خوبه و برای همه پلتفرم ها برنامه داره

anti_z

کاربر سایت
Feb 18, 2016
260
نام
pezhman
بستگی داره روی چه پلتفرمی میخواید استفاده کنید.
برای ویندوز Electrum
برای اندروید AirBitz
برای ios هم BreadWallet
و blockchain هم خوبه و برای همه پلتفرم ها برنامه داره

رو نصب هم باید کلیک کنم؟یعنی برنامه مورد نیازش هم باید نصب بشه؟یه سوال دیگه پول بیت کوین به چه صورت تولید میشه منظورتون از سخت افزار چیه؟

shmp30

کاربر سایت
Aug 28, 2010
109
نام
حسین
رو نصب هم باید کلیک کنم؟یعنی برنامه مورد نیازش هم باید نصب بشه؟یه سوال دیگه پول بیت کوین به چه صورت تولید میشه منظورتون از سخت افزار چیه؟
پیشنهاد میکنم صفحه اول رو کامل بخونید همینطوری این برنامه ها رو نصب نکنید بعدا دچار دردسر میشید.
مثلا اگه bitcoin core رو دانلود کنید شروع میکنه یه فایل ۴۰ گیگی رو دانلود کردن! Electrum رو نصب کنید.
توی صفحه اول تاجایی که میشد دقیق در مورد تولید بیتکوین توضیح دادم

ghza01

کاربر سایت
Feb 26, 2018
1
سلام بر همگی . برای دریافت رایگان بیت کوین کافی هست ثبت نام کنید و هر ۱ ساعت دکمه roll در پایین صفحه رو بزنید تا مقداری بیت کوین رایگان دریافت کنید . مقدارش کم هست ولی با ترفندهایی که تو سایت هست میشه در عرض ۱ سال یک بیت کوین جمع کرد . اینو هم در نظر داشته باشید که ارزش بیت کوین با شیب ملایمی در حال افزایش هست و اگر شما تا ۱ سال آینده حتی ۰/۵ بیت کوین هم جمع کنید ، مبلغ قابل توجه ای میشه که فقط با کلیک کردن و بدون ریسک به دست آوردید . این سایت قابلیت استخراج بیت کوین هم داره که پیشنهاد میکنم سمتش نرید چون پول برق سیستمون هم از توش درنمیاد !!
این هم سایتش
FreeBitco.in - Free Bitcoin Wallet, Faucet, Lottery and Dice!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر