چند پرسش...

pouriaentezari

کاربر سایت
May 21, 2007
3
سلام خدمت دوستان اهل فن.

چند تا سوال دارم:
1- تفاوت ظاهری ddr1 و ddr2 در چیه؟
2- بدون مراجعه به دفترچه راهنمای مادربورد چطور می شه تشخیص داد که مادربورد دوال چنل رو ساپورت می کنه یا نه؟
3- با یه رم 512 و 2 تا رم 256 (در مجموع 3 قطعه رم) و مادربوردی که دوال چنل ساپورت می کنه چه می شه کرد؟ رم ها رو تو کدوم اسلات ها باید جا زد؟
4- در مورد کارت گرافیک pci express توضیح بدید لطفاً.

با تشکر.

pouriaentezari

کاربر سایت
May 21, 2007
3
سلام
بابا این همه کارشناس این جا هستن یکی نیست جواب سوالای منو بده ؟ حداقل هر چندتاشو که از دستتون میاد. کمکم کنید کمکم کنید نذارید اینجا بمونم تا بپوسم. :((

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
پوریا جان یه چند وقته که محمد رضا کمتر به سایت سر میزنه اگر on بشه مطمین باش مشکلت رو حل میکنه. در ضمن آقای صفاریان(m-saffarian) هم می تونه مشکلت رو حل کنه . اگر دیدی جوابت رو نداد بهش pm بزن حتما کارت رو راه میندازه.
یا علی مدد

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
1-تفاوت ظاهری ddr1 و ddr2 توی اسلاتشون دقت کنی پایه هاشون با هم فرق دارن
2-معمولا توی مادربوردهای دوال چنل شکاف رم ها رو دو به دو با رنگهای مختلف جدا میکنن
3-دقیقا نمیدونم ولی میدونم که اگه اشتباه بزنی اتفاقی نمیفته فقط کامپیوتر بالا نمیاد
4-یه شکاف جدیده که فقط برای کارت گرافیک استفاده میشه ( جدیدا کارت فیزیک هم به این شکاف میخوره ) و با سرعت x16 کار میکنه که دوبرابرx8 agp هست و این سرعت بالا روی بازی تاثیری نداره
فقط برای اینه که بشه از دو یا چند کارت گرافیک به طور همزمان استفاده کرد

pouriaentezari

کاربر سایت
May 21, 2007
3
MrGame عزیز با تشکر.
1- یعنی خود رم های MMR 1 و MMR 2 از نظر ظاهری هیچ فرقی با هم ندارن؟ فقط از روی اسلات می شه فهمید ؟ ضمناً چطور می شه از رو اسلات فهمید؟ تفاوتشون در چیه؟ اگه لینکی از عکس این دو مدل رو برام بذارید خیلی خیلی لطف کردید.
2- یعنی مادربوردایی که پی سی آی اکسپرس رو ساپورت می کنن هنوز همون اسلاتهای AGP رو هم دارن؟
3- اینی که می گن کارت گرافیکای پی سی آی اکسپرس بخشی از رم سیستم رو هم می گیرن حقیقت داره؟
شما یه سوال دیگه هم برام به وجود آوردید:
4- کارت فیزیک چیه؟

از سایر دوستان هم خواهش می کنم در صورت امکان جواب سوالایی رو که هنوز بی جواب موندن لطف کنن .

حسن جان از چه طریقی می تونم به آقای صفاریان pm بدم؟ از طریق یاهو مسنجر؟ یا خود سایت امکاناتش رو داره؟ من خیلی به این سایت وارد نیستم هنوز.
یک دنیا ممنون.

hemat_gamer

کاربر سایت
Feb 6, 2006
1,122
MrGame عزیز با تشکر.
1- یعنی خود رم های MMR 1 و MMR 2 از نظر ظاهری هیچ فرقی با هم ندارن؟ فقط از روی اسلات می شه فهمید ؟ ضمناً چطور می شه از رو اسلات فهمید؟ تفاوتشون در چیه؟ اگه لینکی از عکس این دو مدل رو برام بذارید خیلی خیلی لطف کردید.
2- یعنی مادربوردایی که پی سی آی اکسپرس رو ساپورت می کنن هنوز همون اسلاتهای AGP رو هم دارن؟
3- اینی که می گن کارت گرافیکای پی سی آی اکسپرس بخشی از رم سیستم رو هم می گیرن حقیقت داره؟
شما یه سوال دیگه هم برام به وجود آوردید:
4- کارت فیزیک چیه؟

از سایر دوستان هم خواهش می کنم در صورت امکان جواب سوالایی رو که هنوز بی جواب موندن لطف کنن .

حسن جان از چه طریقی می تونم به آقای صفاریان pm بدم؟ از طریق یاهو مسنجر؟ یا خود سایت امکاناتش رو داره؟ من خیلی به این سایت وارد نیستم هنوز.
یک دنیا ممنون.
1-من اگه وقت کردم بعدن میزارم.
2-خیر ندارن.شاید بعضی مدل های خاص داشته باشن.
3-تو ویستا بله.بعضی از مدل ها هم که ٰTurbo cache هستند از رم سیستم میگیرند.
4-یه کارتی هست که کارای فیزیک بازیها رو انجام میده و بار اون رو از رو دوش گرافیک و سی پی یو برمیداره.(فیزیک بازی به واقعیت نزدیک میشه)قیمت اون هم بالا هست.
الان یه مدلش هست که حدود 200 تومان است.(نمیدونم تو ایران هسا یا نه)

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
این ddr2:
0a3169cfd5189dd7d8c7b53fdc083626.gif

اینم ddr1:
04aa9b235dae5a630e32be190cc1b5d5.jpg

مثل اینکه فرقی ندارن ولی من شنیده بودم ddr2 پایه هاش فرق داره !
حالا بهتر خودت از نزدیک مقایشه کنی از اینجا که چیزی معلوم نیست ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر