چاپ روی CD و DVD

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
دوستان من یه پرینتر epson t50 همراه با مخزن جدا خریدم قیمتش خیلی خیلی گرون شده بود قبلا حدود 180 بود اما جدیدا قیمتش شده 280 تومن...برای من با مخزن و زنگ و نصبش حدود 370 تومن درا ومد کسی از دوستان تجربه کار با این پرینتر رو داره ؟؟؟میخواستم ببینم تا چند صفحه چاپ میزنه به صورترنگی با یه مخزن رنگ و هدهاش خوب هست یا زود خراب میشه و چه کارهایی باید بکنم تا هدش خراب نشه من کلا برای چاپ روی دی وی دی خریدم اما کاور هم باهاش چاپ میزنم ممنون میشم اگه کسی داشته این پرینتر رو یه کمی توضیح بده در موردش
این مدل و اون مدل کنون ipها بهترین پرینترها برای این کار هستن.
با 100 میلی لیتر هر رنگ جوهر فکر کنم 500تایی کاور روی کاغذ کوتد با کیفیت عالی بزنه. (photo) چاپ رو دیسک هم خیلی مصرف نمی‌کنه.
ببین مدام باید باهاش کار کنی وگرنه به مشکل می خوری. هر 4-5 روز یک بار باید باهاش پرینت بشه وگرنه نازل‌هاش بسته می‌شه. مخصوصاً با جوهر لیتری. اگر هم چیزی نداری پرینت کنی یک نازل چک باید بگیری.
بعدم این که مخزنت توش خاک نره. یا اون دری که بازه فیل*تر بذار یا تو کیسه ببند که خاک نره.
بعد هم این که قسمت کوچکتر مخزنت بین 1 سانت تا نصفه همیشه توش جوهر باشه. نه کمتر نه بیشتر.
اگر رعایت کنی هیچ وقت نازل‌هات بسته نمی‌شه.

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
  • Like
Reactions: Sterben

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام دوستان من وقتی روی دیسک پرینتیبل عکی پرینت میکنم کوچکترین مایعی باعث پاک شدنش میشه چیز خاصی داره تا روش بزنیم و دیگه عکس پاک نشه سریعا لازم دارم ممنون;)

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
سلام دوستان من وقتی روی دیسک پرینتیبل عکی پرینت میکنم کوچکترین مایعی باعث پاک شدنش میشه چیز خاصی داره تا روش بزنیم و دیگه عکس پاک نشه سریعا لازم دارم ممنون;)

جوهر Inkjet محلول در آب هستش. دستگاه UV می تونی تهیه کنی که لایه چند میکرونی روش می زنه که ضد آب می شه. ولی این قدر قیمتش بالا هست که فکر نکنم برات بصرفه.

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
یه دفعه، یه user توی همین تاپیک فکر کنم، شاید هم یه فروم دیگه در مورد همین سوال کرده بود، و یکی جواب داده بود که یک نوع اسپری هست واسه واتر پروف کردن این چاپ ها، ولی از ebay خریده بود، شاید توی تهران هم باشه، ولی اگر امکان خرید از ebay یا سایت های خارجی داری یه سرچی بزن ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر