نقد و بررسی Thor: God of Thunder

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

cover_large.jpg

بازی ای كه صاعقه به آن خورد!

بسیاری از بازیا هایی که از روی فیلم ها و انیمیشن ها ساخته میشود بازی ها خوبی از آب در نمیان تعداد کمی از بازی ها مستثنی هستن . همه ما نام Sega شنیدیم و با آن آشناییم و و اینبار sega بازی از روی فیلم Thor: God of Thunderساخته است . تور (Thor) خدای طوفان و صاعقه است.

داستان

داستان Thor برداشتی از فیلم آن نیست و ماجرای دیگری را از او روایت می كند. وجود شخصیت های فروان در افسانه Thor این اجازه را به هر نویسنده ای می دهد تا داستانی با روند و سبك خود بنویسد. بازی در Asgard شهر خدایان اسكاندیناوی شروع می شود و جوتان (Jotun) كه باور دارد گنجی از آن ها در Asgard هست به این شهر حمله می كند و طی این موضوع قصد دارد هر كس و هر چیزی را سر راه خود نابود كند و حال Thor و یاران خود باید از شهر دفاع كرده و طی سفری دشمن را نابود كنند.​

large.jpg

در این بین لوکی (Loki) برادر Thor هم می خواهد از قدرت های او سوءِ استفاده كند و موقعیت را به نفع خود تمام كند. همانطور كه متوجه شدید، داستان خیلی ساده است و حرف آنچنانی برای گفتن ندارد. در حقیقت داستان بیشتر بهانه ای برای گیم پلی است و منطق آنچنانی را پیش نمی برد. شخصیت ها خیلی بد پرداخته می شوند، پیش زمینه درستی به كسی كه آشنایی با افسانه Thor ندارد، داده نمی شود و به نظر می رسد سازندگان سعی كرده اند داستان را خیلی سریع روایت كنند تا بازیكن بیشتر در حال كشتن باشد تا گوش دادن و دیدن روایت داستان. در كل انتظار آنچنانی از داستان بازی نمی رفت و شما می توانید به راحتی بدون این كه داستان فیلم لو برود، بازی را تمام كنید و با بعضی شخصیت ها و مضامین فیلم، قبل از مشاهده آن آشنا شوید.

گرافیك
گرافیك در این بازی متوسط کار شده است است. بافت های گاهی بی كیفیت میشود طراحی های هنری متوسط ، محیط های كم جزئیات بدنه اصلی جلوه تصویری این بازی را تشكیل می دهند.

بازی در همه حال فریم پایینی دارد .​

large.jpg

موسیقی/صداگذاری

هر چند بازی مجال دیالوگ گویی را به صداگذاران آن نمی دهد، ولی خوشبختانه کریس همسورث (Chris Hemsworth) و تام هیدلستون (Tom Hiddleston) بازیگران فیلم Thor به خوبی كار خود را انجام داده اند و این خیلی خوب است كه صدای آشنای قهرمان خود را در پرده سینما، در بازی هم بشنوید. صداگذاری محیط ها حرفی برای گفتن ندارد و موسیقی ها هم اكثراً از قطعات خود فیلم استفاده شده كه خیلی خوب و با كیفیت هستند.

گیم پلی

گیم پلی بازی یك Hack'n'Slash كاملاً ساده و كلیشه ای است. Thor پتانسیل بالایی برای فنون چندضرب متفاوت دارد، ولی سازندگان به خوبی از این موضوع استفاده نكرده اند. پتك Thor سلاح اصلی شما است و می توانید با D-Pad از قدرت های دیگر Thor مثل رعد و برق و طوفان هم استفاده كنید. با اجرای تكنیك های جدید و كشتن دشمنان بیشتر، شما امتیاز بدست آورده تا حركات جدید و قدرت های تازه ای را باز كنید. متأسفانه فنون چندضرب روان نیستند و طوری طراحی شده اند كه هیچ زنجیری نمی توان بین آن ها ایجاد كرد. مثلاً وقتی ضربات سبك را اجرا می كنید و می خواهید سریعاً پشت آن یك حمله سنگین انجام دهید، با تأخیر روبرو می شوید و كلاً بازی از تنش حمله ایستاده و وارد تكنیك بعد می شود.

این موضوع از روان بودن و سرعت آن می كاهد و این موضوع دقیقاً می تواند تیر خلاصی بر یك بازی Hack'n'Slash باشد. چهار درجه سختی برای بازی طراحی شده كه درجه آخر پس از تمام كردن بازی باز می شود. هیچ چالش خاصی در درجه سختی بازی وجود ندارد و به لطف هوش مصنوعی ضعیف دشمنان عملاً این تغییر در درجه سختی تفاوت آنچنانی ایجاد نمی كند. به طور كلی بازی وام بسیاری از سری God of War (از QTE گرفته تا مبارز با Bossها و به طور كلی پیشبرد مراحل و كنترل) گرفته است. اما مشكل اینجاست كه خود God of War در زمینه گیم پلی كم كم رو به تكرار می رود و حال تصور كنید که این ایده های تكراری را گرفته و با بدترین كیفیت اجرا كنید.

large.jpg

نتیجه گیری

Thor: God of Thunder همانند سایر بازی های ساخته شده از روی فیلم یك بازی معمولی هست.

thor-from-the-avengers.jpg

leon kennedy

کاربر سایت
Jun 30, 2010
428
نام
هادی
با این که اکثر بازی های ساخته شده روی فیلم همونطور که گفتی از سطح یه بازی معمولی بالا تر نمیرن ولی من از بعضی هاشو خوشم میاد.
این بازی را اصلا نمیدونستم وجود داره:d

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
اون شاخ دار قرمزه که شمشیر داره سِرتِر نیستش ؟
ممنون بابت نقدت. برای شناخت بیشتر و بهتر خدایان اسکاندیناوی ( خصوصا تور و سایر خدایان خصوصا لُکی ) آهنگای گروه amon amarth رو بهتون پیشنهاد میکنم.
من کلا با گوش دادن آلبوم 2006 تا 11 کل خداهاشونو شناختم :D
ولی اینجا تور رو دیگه خیلی تخیلی کردنو اوردن تو این زمان ( هرچند تور میتونست تو جهان های مختلف حضور پیدا کنه طبق کمیک هاش )

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
وقتی لوکی رو اینجوری نمایش میده دیگه .... لوکی یکی از عوضی ترین و زرنگ ترین افراد بوده که خدایان رو فریب میداده :| !
ببینید اون چه جونوری بوده :D !
حالا میخواد به شکل ساده ای قدرتای اینو بگیره :|

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
با این که اکثر بازی های ساخته شده روی فیلم همونطور که گفتی از سطح یه بازی معمولی بالا تر نمیرن ولی من از بعضی هاشو خوشم میاد.این بازی را اصلا نمیدونستم وجود داره:d
آره همونطور که گفتم بسیاری از بازیا هایی که از روی فیلم ها و انیمیشن ها ساخته میشود بازی ها خوبی از آب در نمیان "فقط تعداد کمی از بازی ها مستثنی هستن"

بازی ها زیادی منتشر میشن ولی همشون شناخته نمیشن

اون شاخ دار قرمزه که شمشیر داره سِرتِر نیستش ؟
ممنون بابت نقدت. برای شناخت بیشتر و بهتر خدایان اسکاندیناوی ( خصوصا تور و سایر خدایان خصوصا لُکی ) آهنگای گروه amon amarth رو بهتون پیشنهاد میکنم.
من کلا با گوش دادن آلبوم 2006 تا 11 کل خداهاشونو شناختم :D
ولی اینجا تور رو دیگه خیلی تخیلی کردنو اوردن تو این زمان ( هرچند تور میتونست تو جهان های مختلف حضور پیدا کنه طبق کمیک هاش )

فدات داداش :x

داداشمم خیلی دنبال این چیزاس :d اما من نه زیاد

بازی خوبی از آب در نیومده

وقتی لوکی رو اینجوری نمایش میده دیگه .... لوکی یکی از عوضی ترین و زرنگ ترین افراد بوده که خدایان رو فریب میداده :| !
ببینید اون چه جونوری بوده :D !
حالا میخواد به شکل ساده ای قدرتای اینو بگیره :|

خدا خوابم داریم یکاری کنه راحت بخوابیم :d

خداها چی بودن که گول لوکی میخوردن :|

میخوام قوی شم مثل آدم سنگیه تو 4 شگفت انگیز :bighug:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر