شاهکاری ماندگار: چرا Metal Gear Solid 3 مهم ترین قسمت این فرانچایز است؟

بهترین نسخه سری Metal Gear Solid از نظر شما کدام است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    75

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
به اونم نگاه کردم :D
کنسول های سگا همشون بجز سترن, ظاهر دیوانه کننده ای داشتن, همیشه دوست داشتم دست کم یه جنسیس یا یه دریمکست داشته باشم
اینجوری که خود سگا گفته, کنسول مینی بعدیی که میدن یا SG-1000 یا دریمکست, که خب معلومه کدوم رو انتخاب میکنن :D

سگا اگه اواخر دوران جنسیس درگیری داخلی ایجاد نمیکرد هنوز کنسول میساخت, حی تو دوران دریمکست هم اشتباه کردن و تمرکزشون رو گذاشتن رو بازی های آنلاین و آرکید, من فکر میکردم بعد از اون دیگه آرکید رو ول کردن, نگو که پارسال هم ضربه عظیمی بهشون زد :|

شاید خیلیا ندونن, ولی MGS1 روی دریمکست با شبیه ساز PS1 میشه بازی کرد, که رزولوشن بهتریم داره, حتی Snatcher که یکی دیگه از بازی های کوجیما رو هم میشه روش با کیفیت بهتر بازی کرد.
دو سه روز پیش رفته بودم جایی که سه تا دستگاه ارکید سگا داشت برای سال ۲۰۰۴ بود یاد گذشته ها افتادم.سگا‌ راه رو اشتباه رفت سونی هم از همین موقعیت استفاده کرد با تراکتور از روش رد شد.
همین متال گیر زمان خودش یکی از عواملی بود که ملت می رفتن پلی استیشن می خریدن یادمه زمان انتشار قسمت دوم چه شور شوقی ایجاد شده بود مجله بازیرایانه تو نقد این بازی از جزییاتش به وجد اومده بود به خصوص شلیک به لیوان‌ها و آب شدن یخ هایی که روی زمین پراکنده شده بودن.

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
دو سه روز پیش رفته بودم جایی که سه تا دستگاه ارکید سگا داشت برای سال ۲۰۰۴ بود یاد گذشته ها افتادم.سگا‌ راه رو اشتباه رفت سونی هم از همین موقعیت استفاده کرد با تراکتور از روش رد شد.
همین متال گیر زمان خودش یکی از عواملی بود که ملت می رفتن پلی استیشن می خریدن یادمه زمان انتشار قسمت دوم چه شور شوقی ایجاد شده بود مجله بازیرایانه تو نقد این بازی از جزییاتش به وجد اومده بود به خصوص شلیک به لیوان‌ها و آب شدن یخ هایی که روی زمین پراکنده شده بودن.
واسه همین‌ میگم سگا حتی با دریمکست هم راه اشتباه رو رفت, همه بازی هاش یا نیچ بود یا آرکید یا آنلاین
حتی سونیک هم با دوتا بازی خفنی که ازش دادن, دیگه چیزی نبود که مردم میخواستن, تمرکز همه رفته بود رو تجربه های داستانی و Mature, مثل MGS

مشکل سگا این بود که میخواست به آرکید بچسبه, حتی برنی استولار رو که از سونی آورده بودن تا وضعیتشون رو درست کنه, سر همین آنلاین, نیچ بودن و آرکید بودن بازی هاشون بحثشون شد و اخراجش کردن

خیلیا از اون بنده خدا بدشون میومد چون مخالف بازی های JRPG و 2D روی دریمکست بود, حتی شورش 4 رو چون مدیران سگای آمریکا نمیدونستن چیه کنسل کردن :D

ولی بنظرم حرف هاش درست بوده, چون این بازیا چیزی نبود که سگا لازم داشت, همون شنمو یک اشتباه بزرگ بود که تا سالها چویش رو خوردن
اون موقع که فهمیدن اشتباه کار کجاست و بازی های خوبی مثل Headhunter رو عرضه کردن دیگه دیر شده بود

یک سوال داشتم شما ویراستار مجله بازی رایانه بودید درسته؟ یکی از صفحه هاش رو یادمه که درباره شورش در شهر بود که فکر کنم تیترش "شورش دلها" یا همچین چیزی بود, عکسشم این بود, عکسی از پیجش در دسترس هست؟ خیلی دست دارم بدونم که توش چی نوشته بود :D.

2695017-2694965-1022-203624.jpg

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
واسه همین‌ میگم سگا حتی با دریمکست هم راه اشتباه رو رفت, همه بازی هاش یا نیچ بود یا آرکید یا آنلاین
حتی سونیک هم با دوتا بازی خفنی که ازش دادن, دیگه چیزی نبود که مردم میخواستن, تمرکز همه رفته بود رو تجربه های داستانی و Mature, مثل MGS

مشکل سگا این بود که میخواست به آرکید بچسبه, حتی برنی استولار رو که از سونی آورده بودن تا وضعیتشون رو درست کنه, سر همین آنلاین, نیچ بودن و آرکید بودن بازی هاشون بحثشون شد و اخراجش کردن

خیلیا از اون بنده خدا بدشون میومد چون مخالف بازی های JRPG و 2D روی دریمکست بود, حتی شورش 4 رو چون مدیران سگای آمریکا نمیدونستن چیه کنسل کردن :D

ولی بنظرم حرف هاش درست بوده, چون این بازیا چیزی نبود که سگا لازم داشت, همون شنمو یک اشتباه بزرگ بود که تا سالها چویش رو خوردن
اون موقع که فهمیدن اشتباه کار کجاست و بازی های خوبی مثل Headhunter رو عرضه کردن دیگه دیر شده بود

یک سوال داشتم شما ویراستار مجله بازی رایانه بودید درسته؟ یکی از صفحه هاش رو یادمه که درباره شورش در شهر بود که فکر کنم تیترش "شورش دلها" یا همچین چیزی بود, عکسشم این بود, عکسی از پیجش در دسترس هست؟ خیلی دست دارم بدونم که توش چی نوشته بود :D.

View attachment 218862
البته دریم‌کست واقعا بازی های بی نظیری داشت از جمله همون شنمو
من عضو تحریریه و منتقدین بازی ها بودم و دو شماره هم کار صفحه بندی مجله رو انجام دادم.
از لینک زیر می تونی به آرشیو دیجیتالی مجله دست پیدا کنی ژوبین جان .
فقط حضور ذهن ندارم مقاله شورش در شهر تو کدوم شماره است.

آرشیو دیجیتالی مجله بازی رایانه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ali.jangi

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
البته دریم‌کست واقعا بازی های بی نظیری داشت از جمله همون شنمو
من عضو تحریریه و منتقدین بازی ها بودم و دو شماره هم کار صفحه بندی مجله رو انجام دادم.
از لینک زیر می تونی به آرشیو دیجیتالی مجله دست پیدا کنی علی جان .
فقط حضور ذهن ندارم مقاله شورش در شهر تو کدوم شماره است.

آرشیو دیجیتالی مجله بازی رایانه
درسته, واقعا بازی های خوبی بودن, من خودم عاشق سونیک ادونچر 1و2 هستم, اما انصافا اکثر این بازیا در مقابل بازی های PS2 هیچی نبودن, PS2 از همه سبک بازی داشت ولی سگا همه بازیاش به پلتفرمر , آرکید و آنلاین محدود شده بود

همون شنمو راحت میتونست یچیزی باشه که مردم بخوان بازی کنن, اما کاملا یک بازی نیچ بوده که اون همه پول رو سرش هدر دادن
حتی با فروش یک میلیونی هم نتونست سودی به سگا بده :|, حتی هنوز هم میترسن که برن سمتش, ریمیک 1و2ش رو همین پارسال کنسل کردن

کنترلر کنسول هم واقعا یکی از ضعف هاش بود, که البته حق داشتن استیک دومی براش نزارن چون اکثر بازی های ده 90 ازش بهره نمیبردن, اما همون آخرش یکی از عوامل شکستش شد

در کل سگا تو گذشته گیر کرد و نتونست خودش رو بروز کنه, همون نینتندو هم بعد از نسل 6 دید رقاب نمیتونه کنه و رفت تو کار ایده های عجیب :D

یادم بود فروم همچین تاپیکی داره, دستتون درد نکنه که لینکش گذاشتید.

• Like
Reactions: rezvideo

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر