سوال درباره ی برنامه ی Excel

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
سلام دوستان

تا اونجایی که من دیدم تاپیکی درباره ی برنامه ی Excel در این انجمن نداریم ، پس برای سوالم تاپیک زدم...

برای جمع (تفریق، ضرب و...) یک دفعه ای ستون ها باید چیکار کرد؟

با تشکر :d

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام دوستان

تا اونجایی که من دیدم تاپیکی درباره ی برنامه ی Excel در این انجمن نداریم ، پس برای سوالم تاپیک زدم...

برای جمع (تفریق، ضرب و...) یک دفعه ای ستون ها باید چیکار کرد؟

با تشکر :d

راهنمایی میخوای ؟؟

دکتر گوگل ( بلد نیستی باهاش کار کنی ؟)

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
همیشه اول باید = بزاری، بعد کاری که میخوای بکنی رو مینویسی. مثلا:
میخوای A2 رو از B2 کم کنی، مینویسی:
B2-A2=
میخوای A2 تا A22 رو با B2 تا B22 جمع کنی، مینویسی:
A2:A22+B2:B22=
= اولش خیلی مهمه.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
و در ادامه حرف علی جان
اگه میخای یه ستونی رو جمع ، میانگین و ... کنی مثل شکل اول اون ستون رو + یه خونه خالی زیرش SELECT میکنی و لز تب HOME و بخشی که تو عکس مشخص کردم میتونی AVERAGE یا ... رو انتخواب کنی بعد از اون حواب رو در همون خونه خالی مینویسه.
h4p6iowowo6wz9kfzy2s.png

p25je4sn4cr4vucmoh86.png

موفق باشی

• Like
Reactions: Tehanu

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
و در ادامه حرف علی جان
اگه میخای یه ستونی رو جمع ، میانگین و ... کنی مثل شکل اول اون ستون رو + یه خونه خالی زیرش SELECT میکنی و لز تب HOME و بخشی که تو عکس مشخص کردم میتونی AVERAGE یا ... رو انتخواب کنی بعد از اون حواب رو در همون خونه خالی مینویسه.
h4p6iowowo6wz9kfzy2s.png

p25je4sn4cr4vucmoh86.png

موفق باشی
کاملا درسته دانیال ولی راه بهترش اینه که خونه ای که میخوای نتیجه ی توش نمایش داده بشه رو Select بکنی و دکمه fx رو بزنی و Function مورد نظر رو انتخاب کنی و Cell Range رو بهش بدی.
vtn3m4rx16x2i84dpn.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Tehanu

jafar-think

کاربر سایت
Aug 20, 2009
148
یک سوال دارم
یک فایل اکسل دارم دیروز حجمش 6 مگا بایت بود فردا که اومدم دیدم حجمش 30 مگا بایت شده ولی فایلهای اکسل دیگه حجمشون تغییر نکرده فقط همین تغییر کرده ،سیستم هم ویروس نداره چوت چکش کردم کسی میتونه کمک کنه ممنون می شم.ویندوز هم xp و برنامه آفیس هم 2007 هستش.

A_LINE_DARK

کاربر سایت
May 30, 2011
130
یک سوال دارم
یک فایل اکسل دارم دیروز حجمش 6 مگا بایت بود فردا که اومدم دیدم حجمش 30 مگا بایت شده ولی فایلهای اکسل دیگه حجمشون تغییر نکرده فقط همین تغییر کرده ،سیستم هم ویروس نداره چوت چکش کردم کسی میتونه کمک کنه ممنون می شم.ویندوز هم xp و برنامه آفیس هم 2007 هستش.

اگه وقتش داری دوباره هر کاری که کردی (فرمول.عکس ....) کپیشون کن به یه فایل جدید یه فایل جدید اکسل دیگه بساز

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر