دادن اکانت PSN : یک ریسک یا امتیاز !؟

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
مدت زیادی نیست که به جمع PS3 بازهای عزیز اضافه شده ام و اطلاعاتم در حد کمی هست. فقط یک مورد برای من سوال شده است :

چرا کسانی که گیمهای آک خود را که از کد آنلاینشون استفاده کرده اند می فروشند ، برای خریدار این امتیاز رو قائل نمی شوند که اون شخص هم بتواند از امکان آنلاین بازی کردن اون گیم بهره مند بشود !؟ فقط به این دلیل که نمی توانند به خریدار اطمینان داشته باشند که پس فردا رمز اکانت رو تغییر دهد و اکانتشون رو تصاحب کند !؟

درست است که دادن یوزر و پسورد اکانت ، یک ریسک است ولی چرا به خریداری که بهمون اطمینان کرده و با اعتماد پول به حسابمون واریز کرده اطمینان نکنیم !؟

این کدهای آنلاین اکثراً تاریخ اکسپایر شدن دارند و بعد یکی-دو سال بلا استفاده می شوند. چرا دوستان خودمون رو از تجربه آنلاین بازی کردن محروم کنیم ؟

به شخصه خیلی اتفاقی فهمیدم که یکی از بچه ها ، Uncharted 3 خودش رو فروخته و یوزر و پسورد خودش رو در اختیار خریدار قرار داده تا اون شخص هم از بازی آنلاین لذت ببرد.

امیدوارم مدیران محترم سایت بازی سنتر در این زمینه هم مانند سایر زمینه ها ، پیش قدم باشند و بخشی رو با قوانین لازم و حساب شده به این مورد اختصاص بدهند.

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
مساله لزوما اعتماد نیست.از اون جایی که 4 5 ماهی میشه که هر اکانت روی حداکثر 2 دستگاه می تواند فعال شود و بعضی ها با دوستشان اکانتشان را شریک شده و یا قصد شریک شدن در آینده را دارند از این کار خودداری می کنند.بعدش خیلیا کلی بازی با ارزش بالا هم تو اکانتشون دارند که براشون زور داره اون همه پول بالاش دادند یکی راحت بازی کنه که میشه این مشکلا رو با ریدم کردن کد تو اکانت جداگانه تا حدودی رفع کرد.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,212
نام
محمد
ببین حامد جان هر بسته دانلودی از PSN رو فقط میشه روی 2 تا دستگاه استفاده کرد . یکی از دلایلی که کسی اکانت نمیده همینه . شاید رو 2 تا دستگاه استفاده شده یا شایدم میخواد بعدا استفاده کنه . دلیل بعدیش هم اینه که ممکنه طرف 100 دلار گیم خریده باشه رو اکانتش . میده به یکی دیگه که کد آنچارتد رو دانلود کنه طرف هم کم نمیزاره و میاد هر چی هست رو دانلود میکنه . به این میگن ظلم :D. شایدم یکی مثل من باشه و یه کم وسواسی باشه و اصلا خوشش نیاد کسی به جز خودش به اکانتش دسترسی داشته باشه .
در هر صورت اینجا حق با صاحب اکانته همیشه . اینکه اکانت بده به کس دیگه فقط یه لطفه . البته بعضی وقتها موقع فروش قیمت بازیه بدون کد رو کم تر میزارن که این کمبود یه جورایی جبران بشه .

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
یه مسئله دیگه هم هست که مثلا من حدود 600-700 دلار تا الان از PSN چیز های مختلف گرفتم حالا من واسه یه کد 15$ ـی اکانت رو بدم به کسی میتونه از همه اون ها استفاده کنه
والبته مسئله 2 دستگاه هم هست

farshadmeshkat

کاربر سایت
Mar 11, 2012
16
بچه ها راجع به فعال سازي اكانت رو فقط 2 تا دستگاه يه كم بيشتر توضيح ميديد؟
چون من fifa12 رو كه كدش استفاده شده بود خريدم ولي فروشنده يوزر پسورد اكانتشو داد و من هم يه فايل 100 كيلويي رو از روي اكانتش دانلود كردم و فعلا بدون مشكل آنلاين بازي ميكنم ...يعني ديگه نميشه رو دستگاه ديگه اي هم آنلاين بازي كنم؟ و آيا اگه كس ديگه اي هم اين فايل رو دانلود كنه واسه من مشكلي پيش نمياد؟

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
يعني ديگه نميشه رو دستگاه ديگه اي هم آنلاين بازي كنم؟
نه.مگه اکانت دستگاهتو پاک کنی.
آيا اگه كس ديگه اي هم اين فايل رو دانلود كنه واسه من مشكلي پيش نمياد؟
براش کار نمی کنه تا وقتی رو دستگاهت اون کد فعاله.باید پاک کنی اکانتو.اگه می خوای کس دیگه ای هم بازی کنه.

farshadmeshkat

کاربر سایت
Mar 11, 2012
16
مرسي از پاسختون

---------- نوشته در 03:42 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:35 PM ارسال شده بود ----------

3 تا سوال ديگه از حضور دوستان دارم
1- آيا مهمه كه كد بازي براي اولين بار رو كدوم اكانت فعال شده ؟ يعني مثلا بعد از مدتي كسي كه فايل آنلاين رو از روي اكانت اصلي دانلود كرده دسترسيش به آنلاين به هر دليلي قطع بشه ؟
2- كد دسترسي به آنلاين روي اكانت فعال ميشه يا روي كنسول ؟
3- ريجن بازي براي انلاين بازي كردن بايد با ريجن كنسول و يا ريجن اكانت يكي باشه؟

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
1- آيا مهمه كه كد بازي براي اولين بار رو كدوم اكانت فعال شده ؟ يعني مثلا بعد از مدتي كسي كه فايل آنلاين رو از روي اكانت اصلي دانلود كرده دسترسيش به آنلاين به هر دليلي قطع بشه ؟
ترتیب فعال شدن کد روی اکانت ، هیچ اهمیتی ندارد.
2- كد دسترسي به آنلاين روي اكانت فعال ميشه يا روي كنسول ؟
مسلماً کنسول .
3- ريجن بازي براي انلاين بازي كردن بايد با ريجن كنسول و يا ريجن اكانت يكي باشه؟
لزوماً نه ...
مثلاً بازیت ریجن یک است ولی کنسولت ریجن 2 . فقط برای فعال کردن آنلاینش کافیه یه اکانت آمریکا بسازی و کد رو وارد کنی.
دفعه بعد با اکانت دوم ( امارات ) آنلاین شوید. تموم شد.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
کلا اکانت یه چیز کاملا شخصه و شر کردن مثل دست بردن تو کیف دیگرانه ! و هیچ کسی نمی تونه اجباری قائل بشه برای شر کردن.
این کدهای آنلاین اکثراً تاریخ اکسپایر شدن دارند و بعد یکی-دو سال بلا استفاده می شوند. چرا دوستان خودمون رو از تجربه آنلاین بازی کردن محروم کنیم ؟
اصلا این فقط کدِ که تاریخ مصرف داره ولی وقتی کد استفاده بشه اون ایتم همیشه هست تا زمانی که سرورارو ببندن به یکی دوسال نیست .

الان دیگه سونی لطف کرد و مف خوری رو کم کرده فقط برای 2 کنسول شده کانتنت های جدید :d.

پیشنهاد : دوستانی که بازیی می خرد بصورت پلمپ یا کد دار که میدونن اون بازی رو به زودی می فروشن، کد اون بازی رو توی یه جدید اکانت و هم ریجن بازی بزنن و بعد فروش اون اکانت رو دی اکتیو کنن بدن به خریدار، این بنظر من بهترین راهه

mohsen7337

کاربر سایت
May 21, 2010
661
نام
mohsen
الان دیگه سونی لطف کرد و مف خوری رو کم کرده
مهرداد خدایی یه نگاه به امضات بنداز و یه نگاه به حقوق قشر متوسط کشور بعد ببین آیا انصاف هست با این قیمت ارز psn card خریدن , حتما میخوای بگی خو بازی نکن :d

تقصیر من چیه خو یکی دیگه 30 سال پیش گند زده من باید ضرر ببینم , آیا این انصاف هست

میدونم یکی مثل تو یا علی به هیچ وجه نمیتونید اکانتتون رو بدین , خود منم اکانتی که بازی میکنم رو ندادم به بچه ها

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
مهرداد خدایی یه نگاه به امضات بنداز و یه نگاه به حقوق قشر متوسط کشور بعد ببین آیا انصاف هست با این قیمت ارز psn card خریدن , حتما میخوای بگی خو بازی نکن :d

تقصیر من چیه خو یکی دیگه 30 سال پیش گند زده من باید ضرر ببینم , آیا این انصاف هست

میدونم یکی مثل تو یا علی به هیچ وجه نمیتونید اکانتتون رو بدین , خود منم اکانتی که بازی میکنم رو ندادم به بچه ها

از ماست که بر ماست ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر