تجربه کنترلر Dobe گریپ برای سوییچ oled و معمولی

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
درود دوستان گرامی

برای من یکی از بهترین کنسول های بازی تاریخ نینتندو سوییچ است ! بدون شک بازی های دوست داشتنی نینتندو عامل اصلی جذابیت بی پایان این کنسول هستند البته هندهلد بودن هم برای گیمر های شاغلی مثل ما نعمت آسمانی است ومن بیشتر مواقع کنسول سوییچ ام را با خودم حمل میکنم. با عرضه Zelda totk اقدام به خرید یک دستگاه OLED کردم چون میزان بازی کردنم در حالت هندهلد بیشتر شده است و مدت زمان بیشتری از خانه دور هستم و از طرفی با استفاده ممتد از Tv oled نگاه کردن به صغحه نمایشگر های عادی برای من سخت شده است و عمق رنگ و سیاهی خارق العاده Oled باعث شد یک سوییچ Oled هم بگیر م و در کنار سوییچ عادی که بیشتر در حالت داک است به بازی بپردازم.

در حالت داک من به ندرت با جوی کان بازی میکنم و بیشتر از پرو کنترلر نینتندو استفاده میکنم . جوی کان ها عالی هستند نه اینکه لذت بخش نباشند ،در بسیاری از مواقع که آدم خسته است سایز سبک و راحتی و جدا بودن دو جوی کان میتواند در انجام طولانی مدت بازی ها بسیار مفید باشد ولی برای دستان بزرگ جوی کان ها بعد از مدتی آزار دهنده میشوند و موقعیت قرار گیری دکمه ها و آنالوگ ها و باعث جمع شدن دست ها نزدیک به هم میشود که باعث مچ درد و دست درد خواهد شد .

همین باعث شد که برای سوییچ اولد دنبال یک کنترلر گریپ خوب قابل حمل بگردم . اول قصد خرید از برند hori را داشتم . اسپیلیت پد و مدل کامپکت اما هردو مدل برای من چند نقص بزرگ داشت . من سالها با پرو کنترلر و قابلیت های موش کنترلر زلدا BOTW را بازی کرده ام (حدود 1000ساعت سیو بازی Botw دارم ) و عدم حضور موشن سنسور برای هدف گیری سریع و عدم حضور رامبل برای من کلا عوامل منصرف کننده از خرید بود برای همین به دنبال خرید گریپ اکستندر هارفتم که پشت خود جوی کان ها اضافه میشوند و به دست فضای بیشتری برای نگه داشتن کنترلر ها میدهند . متاسفانه یا گیرم نیامد یا رنگ قرمز آبی بود که به Oled سفید من نمی خوردند .

IMG_20230626_231553.jpg

تا اینکه چند روز پیش از برند dobe که قبلا محصولات زیادی هم از آن داشته ام اتفاقی یک عدد کنترلر گریپ با قابلیت های جالب دیدم و بالافاصله آن را خریداری کردم.این تجربه من با این کنترلر است که با شما درمیان میگذارم شاید برای بعضی از دوستان مفید باشد.

IMG_20230626_231606.jpg

ابتدا ذکر چند نکته این یک کنترلر بی سیم نمیباشد و تنها راه استفاده از این کنترلر در حالت متصل به سوییچ است چون ازطریق درگاه USB به کنسول وصل میشود و دقیقا شبیه به یک وایرد پرو کنترلر متصل به دستگاه عمل میکند. دوم این کنترلر حجم زیادی به دستگاه میدهد وبرای دستان کوچک مناسب نیست منتهی اگر دستان شما با جوی کان خسته میشو ند این قطعا برای شما مفید است .میزان گریپ خارق العاده این کنترلر جای صحبت زیاد دارد. دسته بسیار خوش دست در دستان قرار میگیرد و اصلا حس خستگی بوجود آمده در دستان و انگشتان بعد از استفاده از جوی کان را ندارد. کنترلر از رامبل البته نه HD پشتیبانی میکند و حقیقتا رامبل خیلی خوبی هم دارد ، در مقایسه کنترلر با سه برابر قیمت این کنترلر فاقد رامبل است . کنترلر از 6 axis gyro پیشتیبانی کامل میکند یعنی موشن سنسور کامل در حالی که کنترلر سه برابر قیمت این کنترلر جایرو ندارد. کنترلر مجهز به انالوگ های سفارشی و دکمه های اضافه قابل سفارشی سازی است که باز هم برتری آن را نسبت به مدل های دیگر بیشتر میکند.

IMG_20230626_231542.jpg
کنترلر دوب یک قاب کامل در برگیرنده نینتندو سوییچ میباشد و بسیار خوش دست طراحی شده است .

IMG_20230626_231627.jpg
همراه با کنترلر چند کله قابل تعویض آنالوگ و دو براکت برای نصب سوییچ عادی عرضه میشود. قاب وسط کنترلر که پشت کنسول قرار میگیرد از یک ماده نرم ضد خش ساخته شده است من بارها کنسول را روی
گریپ سوار کرده و درآوردم و مشکلی مشاهده نشد.

IMG_20230626_231657.jpg
محل قرار گیری دکمه های اصلی face و انالوگ ها از جوی کان بهتر وراحت تر است . البته این ها همه نظرات شخصی میباشند ولی با تجربه ای زیادی که از استفاده از جوی کان دارم مطمئن هستم برای خیلی ها خستگی ناشی از استفاده از جوی کان بوجود امده است .کلا به نظر من جوی کان ها خیلی کوچک طراحی شده اند البته در طراحی آنها هندهلد بودن دستگاه و دموگرافی سایز دستی که از دستگاه بیشتر استفاده میکند رعایت شده است .

IMG_20230626_231708.jpg IMG_20230626_231744.jpg
دکمه های قابل برنامه ریزی اضافه و پوشش ضد خش گریپ از نکات مثبت کنترلر dobe به حساب می آیند.

IMG_20230626_231820.jpg

نصب کنسول نسخه Oled روی گریپ بسیار اسان است وفقط یک اسلاید کوتاه و تمام کنسول به شکل خیلی عالی روی کنترلر قرار میگیرد.برای نسخه سوییچ معمولی باید دو عدد براکت را به آسانی در محل ریل جوی کان نصب کنید و بعد باز به راحتی کنسول را روی
گریپ نصب کنید .

IMG_20230626_232127.jpg
کنترلر بشدت خوش دست است ودقیقا حسی مشابه پرو کنترلر به یوزر القا میکند که به نظر من یکی از بهترین کنترلر های موجود است .

IMG_20230626_232510.jpg
ارگونومی بسیار مناسب دسته به دلیل سایز گریپ بسیار خوب آن است که بخوبی در کف دستان جای میگیرد .

IMG_20230626_232725.jpg

IMG_20230626_232809.jpg
چندین روکش آنالوگ با سایز های مختلف از نکات بسیار مثبت این کنترلر است . من از ایکس باکس الیت 2 استفاده میکنم و قدر آنالوگ بلند را برای افزایش مسیر حرکت انالوگ که در هدف گیری بسیار موثر است ، میدانم . این سایز های مختلف حق انتخاب زیادی به کاربر میدهد و حق انتخاب همیشه خوب است و مشابه الیت براحتی نیز قابل در آوردن و جا زدن هستند.

IMG_20230626_233034.jpg
در کنار آنالوگ بلند Elite 2 ، انالوگ dobe هم ارتفاع مناسبی دارد.

IMG_20230626_233243.jpg
تریگر ها تفاوت زیادی باهم دارند و میزان مسافتی که با dobe در هر بار فشار تراوِل میشود بسیار بیشتر است وحس بهتری دارد.

IMG_20230626_233603.jpg
بالا سوییچ عادی پایین سوییچ Oled

IMG_20230626_234050.jpg

IMG_20230626_233357.jpg
براکت های نصب سوییچ عادی روی کنترلر

IMG_20230626_234637.jpg
پشت گریپ شکاف های تهویه را نمیپوشاند طراحی خیلی خوب

IMG_20230626_234750.jpg
کنترلر مجهز به یک usb pass through تایپ سی دقیقا مشابه سوییچ میباشد و چون پورت خود کنسول در هنگام سوار شدن روی گریپ اشغال میگردد براحتی میتوان همزمان هم کنسول را شارژ و هم با گریپ بازی کرد !

IMG_20230627_011222.jpg

کنسول با این کنترلر دیگر در داک قرار نخواهد گرفت و نیازمند جدا شدن کنترلر از کنسول می باشد.

IMG_20230626_234912.jpg

IMG_20230627_011811.jpg

از نکات منفی تقریبا نیت پیکینگ که میتوان گرفت این است که این گریپ نیازمند کیف بزرگتری برای حمل میباشد . در بعضی از ورژن های این کنترلر dobe یک کیف مخصوص حمل هم ارایه میدهد . در بازار داخل من متاسفانه پیدا نکردم البته کیف های بزرگتری برای حمل سوییچ موجود است ولی حتما باید اندازه شان را قبل از تهیه بررسی کنید مخصوصا اگر قصد جابجایی کنسول با این کنترلر را دارید .
امابرسیم به تجربه بازی با این کنترلر مجهز به تقریبا تمام ویژگی های کنترلر های اصلی سوییچ بجز Nfc-
من چند ساعتی با کنترلر بازی های 2d مثل Hollow knight و سوم شخص مثل زلدا تیرز و اول شخص مثل پروجکت وارلاک بازی کردم .در هر سه ژانر برتری مطلق این کنترلر در مقایسه با جوی کان بشدت مشخص است . انالوگ ها دیستنت تراول عالی دارند و فاقد dead zone خاصی می باشند. هردو آنالوگ را در بخش کالیبره بررسی کردم و کوچک ترین دریفت یا لرزشی پیدا نشد .
بحث دی پد متفاوت است دی پد تراول کمی دارد و با ان بازی 2d بازی کردم و مشکلی با آن نداشتم.

نکات منفی خاصی من در استفاده از این کنترلر ندیدم . برای دستان کوچک میتوان گفت مناسب نیست که دستان کوچک از همان جوی کان استفاده میکند وسراغ گریپ دیگر نمیرود . کنترلر فاقد nfc می باشد که برای من دیل بریکر نیست و اهمیتی نمیدهم .کنترلر نیازمند کیف بزرگتری برای حمل میباشد یا میتوان گفت که کنترلر مثل مدل هوری بصورت جدا قابل استفاده نیست و تنهاه راه اتصال درگاه usb کنسول است دوباره میتوان گفت نیت پیکینگ و هیچ کدام ایراد اساسی نخواهد بود.
د رمقابل نکات مثبت زیاد مثل راحتی فوق العاده وجود رامبل دو موتوره با گریپ عالی و موشن موومنت و درگاه pd شارژ و ... کیفیت ساخت خیلی خوب و ...درکل سوییچ مخصوصا oled با این کنترلر dobe حس خوب یکپارچه ای در دستان ایجاد میکند و برای علاقه مندان و هندهلد بازان میتواند گزینه مناسبی باشد.امیدوارم این متن مفید واقع شده باشد.

IMG_20230627_012035.jpg

Attachments

• IMG_20230626_232127.jpg
    IMG_20230626_232127.jpg
    1.5 MB · مشاهده: 17

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
20230628_163938.jpg
با تشکر از برسی دقیق و ریویو عالی دوستمون من همون دیروز که معرفی کردن تهیه کردم توضیحات دوستم ن انقد کامله که جای هیچ بحثی باقی نمیزاره . من گیم پدای مختلفی رو تست کردم برا هندیبل از گریپ گرفته تا همه .حتی گیم سیر هم برا گوشی گرفتم اما واقعا این محصول یه سرو گردن از همشون بهتره ،چقدرررررر خوشدسته دقیقا انگار گیم پده کنسولای نسل ۹ دستته .اینپوت لگ صفر و کابلیره فوق العاده قوی. واقعا عالیه❤️❤️❤️
من فکر میکردم پرو کنترلر سوییچ بهترین تجربه اس واقعا ازونم یه سرو گردن بالاتره .جویکان واقعا مچ و دستو نابود میکنه....

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
View attachment 299134
با تشکر از برسی دقیق و ریویو عالی دوستمون من همون دیروز که معرفی کردن تهیه کردم توضیحات دوستم ن انقد کامله که جای هیچ بحثی باقی نمیزاره . من گیم پدای مختلفی رو تست کردم برا هندیبل از گریپ گرفته تا همه .حتی گیم سیر هم برا گوشی گرفتم اما واقعا این محصول یه سرو گردن از همشون بهتره ،چقدرررررر خوشدسته دقیقا انگار گیم پده کنسولای نسل ۹ دستته .اینپوت لگ صفر و کابلیره فوق العاده قوی. واقعا عالیه❤️❤️❤️
من فکر میکردم پرو کنترلر سوییچ بهترین تجربه اس واقعا ازونم یه سرو گردن بالاتره .جویکان واقعا مچ و دستو نابود میکنه....
مبارک باشه نینتندو سوییچ دوست داشتنی ترینه خوشحالم کمک کرد در انتخاب .

• Like
Reactions: Nike-90

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر