بررسی Chronicles of Narnia : Prince Caspian

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

21335-the-chronicles-of-narnia-prince-caspian.jpg

این بازی هم یکی دیگر ازبازی هایی است که همراه با فیلم عرضه شد و اصلی ترین هدف سازندگان عرضه ی همزمانآن با اکران فیلم بود.

(فیلم با فروش بالایی موفق شد در رتبه های بالای باکس آفیسجای بگیرد) به جرات می توان گفت تنها گروهی که دست به انجام این بازی میزنند اکثراً طرفداران مجموعه ی کتاب های نارنیا هستند . داستان بازی ، داستان کتاباست که ماجرا های شاه میراز و برادر زاده اش پرنس کاسپین را دنبال می کند.

بازی در ابتدا با نمایش صحنه ای از فیلم آغاز می شود (در نقاط دیگر بازی نیز صحنههای از فیلم را خواهید دید) سپس با شروع بازی شما کنترل 4 شخصیت را به عهده میگیرید که شامل یک سنتور یک بز دوپا ، یک فلامل و یک کوتوله است . اگرچه شما بیشترمراحل و ماجرا های بازی را با تغییر شخصیت بین این 4 کاراکتر پشت سر می گذارید امادر خیلی از مراحل ، از حیوانات و اشخاص دیگر مانند ، غول ها ، پرنس ، خرس و ...استفاده می کنید. گرافیک بازی را نمی توان با سایر بازی های روز مقایسه کرد اما دربین بازی های پیرو فیلم، گرافیک نسبتا خوبی دارد ، رنگبندی مناسب به خصوص افکت هایآب بسیار زیبا کار شده اند ، همچنین بافت ها دقیق هستند اما به جرات می توان گفتدقت گرافیک در محیط بیشتر از کاراکتر های اصلی است ، بهتر است در مورد تخریب پذیریو فیزیک حرفی نزنیم ، چون تنها اجزای قابل تخریب محیط بشکه ها و کوزه ها هستند .
Narnia-Prince-Caspian-1.jpg

صداگذاری بازی نیز به جا و درست کار شده است ولی صدای سرباز ها تکراری است ،همچنین به کار گرفتن صدای بازیگران فیلم به جای شخصیت هایشان از نقاط قوت صداگذاریبه شمار می رود. گیم پلی و داستان بازی شاید تنها عامل جذب بازیباز های غیر طرفدارباشد ، داستان زیبا همانند فیلم و توسط میان پرده ها و صحنه هایی از فیلم روایت میشود به طوری که یک بازیباز غریبه با داستان را می تواند تا اواسط بازی پای خود نگهدارد ، روند بازی آنقدر طولانی است که شما پس از انجام تنها دو ماموریت خواهید دیدکه 1 ساعت از زما ن شروع بازی را گذرانده اید ، گیم پلی گونه هایی از سندباکس رایدک می کشد به این صورت که شما در حین جنگ با سربازان در قلعه در های زیادی راپیدا می کنید که هر کدام از آن ها ماموریت به خصوصی را در خود دارند ، شما بهدلخواه و بدون ترتیب می توانید این ماموریت ها را انجام دهید ، لازم به ذکر است کهدر هر کدام از این ماموریت ها فقط تعدادی از کاراکتر ها همراه شما خواهند بود ،تفاوت کاراکتر ها به جز در ظاهر فقط در نوع ضربات و اسلحه ها است و دیگر هیچ فرقیبا هم ندارند ، گاهی نیز برای برداشتن اجسام سنگین باید از شخصیت بزرگ جثه تراستفاده کنید.

بیشترین تفاوت در سنتور دیده می شود که علاوه بر سرعت بالا می توانددر حین دویدن ضربه وارد کند ، به طوری که در میان جنگ وقتی از یک طرف به سوی دیگرمی دوید و ضربه می زنید ، سربازان به اطراف پرت می شوند و صحنه ای زیبا پدید میآید (شک دارم سازندگان از این قابلیت اطلاع داشته باشند) . تنها راهنمای شما دربازی نقشه و صفحه ی ماموریت است که با دکمه ی اف 2 باز می شود ، در طول بازی اهدافشما فقط انجام ماموریتهای خطی خواهد بود اما در گوشه و کنار ها پزل هایی پیدا میشوند که با سر جای گذاشتن آن ها آیتم های جدید به دست می آورید آیتم سلامتی نیز باکشتن دشمنان به دست می آید.هیچگونه رابط کاربری به جز نوشته ای کوتاه که نامماموریت را نشان می دهد در حین بازی موجود نیست. هوش مصنوعی کاراکتر ها وقتی تحتکنترل شما نیستند فقط در همین حد است که دنبال شما بیایند و در باز کردن در ها وچند کار دیگر به شما کمک کنند ، بعضی وقت ها هوش مصنوعی آنقدر بد عمل می کند کهیاران شما می ایستند و از دشمنان کتک می خورند ، بنابراین اگر خود بازی شما رامجبور به عوض کردن کاراکتر نکند به ندرت پیش می آید که شما شخصیت مورد علاقه ی خودرا کنار بگذارید.با اطمینان می توان گقت هوش مصنوعی دشمنان بسیار بالاتر از یاران بی فکر شماست.ولی باز هم نابودی آن ها به دوضربه ی شما نیاز دارد و خیلی ساده است.
The%20Chronicles%20of%20Narnia%20-%20Prince%20Caspian%20Wii%201.jpg

با این که زانر بازی اکشن ادونچر است در این نسخه بیشتر روی اکشن بازی کارشده استتا قسمت ادونچر و فکری آن...اگر بازی قبلی را به یاد بیاورید (شیر ، گنجه وساحره)حتما در مقایسه به برتری آن نسبت به نسخه ی جدید می رسید.

در کل اگر طرفدار نارنیا هستید یا می خواهید از داستان آن در کتاب چیزی بدانید وخودتان آن را تجربه کنید ، این بازی گزینه ی خوبی است ولی فقط در انحصار داستان های سی اس لوئیس نه فراتر از ان ، بنابراین به عنوان یک بازی عمومی باید بگویم اینبازی عده ی کمی را به خود جلب خواهد کرد .
4.jpg

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
دستت درد نکنه ولی من به هیچ راهی ممکن نیست بازی ای که بر اساس فیلم هست رو بکار ببرم.

اگه سازنده هاشون ایده خوبی داشته باشن که از فیلم کپی پیست نمی کنن.

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
wii

دستت درد نکنه ولی من به هیچ راهی ممکن نیست بازی ای که بر اساس فیلم هست رو بکار ببرم.

اگه سازنده هاشون ایده خوبی داشته باشن که از فیلم کپی پیست نمی کنن.

فدات

انتخاب بازی یه چیز سلیقه ایه یکی از یه سبک و یه بازی خاص خوشش میاد یکی دیگه نه

من خودم از فیلم یا انیمیشنی که خوشم بیاد اگه بازیش خوب از آب در بیاد صد در صد بازی میکنم

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
آره سلیقه ایه ولی بیشترشون کیفیت پایینی دارن برای همین من دیگه زیاد دنبال اینجور بازیا نیستم. بیشتر بازیایی که بر اساس کارتونای پیکساره که به نظر من این طوریه.. ولی بازیای خوبی هم هست مثل بعضی از باریای ارباب حلقه ها.

من خودم بیشتر کارتونایی رو دوست دارم که از رو بازی می سازن :d

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
آره سلیقه ایه ولی بیشترشون کیفیت پایینی دارن برای همین من دیگه زیاد دنبال اینجور بازیا نیستم. بیشتر بازیایی که بر اساس کارتونای پیکساره که به نظر من این طوریه.. ولی بازیای خوبی هم هست مثل بعضی از باریای ارباب حلقه ها.

من خودم بیشتر کارتونایی رو دوست دارم که از رو بازی می سازن :d

اول سلیقه اس بعد اینکه من تو چنتا نقدی که گذاشتم گفتم خیلی از بازی هایی که از روی فیلم و انیمیشن ساخته میشن خوب از آب در نمیان اما عناوینی هم هستن واقعا خوب ساخته شدن مثل toy story 3 و ......

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر