اينتل و توليد GPU يا GPGPU

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
سلام به همه دوستان خوب گيمر هاي عزيز يك خبر بدم شكه كننده
اينتل به زودي وارد توليد پردازنده گرافيك ميشود
خوب اول بگم اين كه اين پردازنده يا چپ فعلا اواخر 2008 مدل سمپل مياد بيرون و 2009 به بد ميره توليد
خوب حال مشخصات :
اسم رمز Larrabee :cool:
Larrabee is a GPU, Physics
يك GPU فيزيكي يعني همون GPGPU كه ميشه گفت هر دو پردازنده باهم داره
يعني هم پردازنده گرافيكي و هم فيزيكي :eek:دقيقا پروژه مشابه انوديا كه با همكاري agen توليد ميشه كه اين هم بگم كه اينتل شركت havok براي همين خريداري كرد
خوب اين چيپ يا پردازنده گرافيكي نيز 45 نانومتري خواهد بود
اطلاعات تكملي هم مي توانيد در لينك زير بيابيد منبع خبر هم كه پر تو گوگل بزنيد Larrabee چندين سايت براتون مياد
اينم بگم كه بعد انتشار اين خبر بعضي سايت اين نام در بيشتر خبر هاشون عنوان كردن
dead nvidia :-":laughing:

اطلاعات تكميلي

Code:
http://en.wikipedia.org/wiki/Larrabee_(GPU)

آخرین ویرایش:

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
سلام خوب فكر كنم براي دوستان زياد جالب نبود كه 1 تشكر هم نكردن يا نظري سوالي :(
خوب اين كار اصلا از چه چيز هاي پشتيباني داره :

اول از همه كارت از دايركس 11 همچين مدل هاي اوليش از 10.1 هم پشتيباني داره

PCI Express 2-3 پشتيباني خواهد داشت البته مدل هاي اوليه از 2 وبه بعد 3
سرعت باورنكردي 1.7-2.5 GHz را براي Core خواهد داشت و به همراه 16-24 texture sampling units كه در سرعت انواع معادلات گرافيك تاثير باورنكردني خواهد داشت
در مدل هاي 45 و همچنين 32 نانومتري عرضه ميشود كه مقدار TDP 150W خواهند رساند البته مدل هاي فوق High-End ان
و اخر هم بگم كه يك مدل هم براي كنسل ها هم توليد خواهد شد
در ادامه هم ميرويم به قابليت فيزيكي ان البته مطالب زيادي درباره قابليت فيزيكي ان درج نشده ولي يك سري تكنولوژي هاي عمده وجود داره معرفي ميكنم

آخرین ویرایش:

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
سلام خوب فكر كنم براي دوستان زياد جالب نبود كه 1 تشكر هم نكردن يا نظري سوالي :(

سیستم تشکر برداشته شده عزیز;)
فعلا نمیشه چیزی گفت باید صبر کنیم ببینیم چی میشه
اگه این اتفاق بیافته یه رقیب بیشتر قیمت ها برای End user ارزون تر :)

L.Messi

کاربر سایت
Feb 27, 2008
145
نام
رامین
NVIDIA و ATI نمیمیرند بلکه هم آنها و هم گرافیک زنده میشوند رقابت سر قدرت و مهارت و خرید فلان شرکت و کاهش قیمت و افزایش کارایی و آمدن رغیب جدید ان ها را بیشتر از قبل راغب به تولید کارت بهتر میکنه و میشه گفت که سه تا زغیب بهتره 2 تا هست.
از یک نظر هم که شخصی هست اصلا خبر خوبی نبود فن بوی یانه نیست هااا.

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
فکر کنم چند وقت بعد خبر این برسه که nVIDIA می خواد CPU درست کنه!
فقط امیدوارم این وسط ATI از بین نره ... (البته ممکنه کل AMD از بین بره !)

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
سیستم تشکر برداشته شده عزیز;)
فعلا نمیشه چیزی گفت باید صبر کنیم ببینیم چی میشه
اگه این اتفاق بیافته یه رقیب بیشتر قیمت ها برای End user ارزون تر :)
درست ممنون دقت نكردم
اره درست ولي با اني مشخصات فعلي و تجربه اينتل ميشه گفت به نظر چيپ قوي خواهد بود
درست خيلي جالب ميشه چه جنگي در ميان بزرگان IT به راه ميفته ATI_AMD - Nvidia - intel
NVIDIA و ATI نمیمیرند بلکه هم آنها و هم گرافیک زنده میشوند رقابت سر قدرت و مهارت و خرید فلان شرکت و کاهش قیمت و افزایش کارایی و آمدن رغیب جدید ان ها را بیشتر از قبل راغب به تولید کارت بهتر میکنه و میشه گفت که سه تا زغیب بهتره 2 تا هست.
خوب بله البته 4 رقابت چون شنيدم كه S3 هم ميخواد وارد توليد كارت هاي High-End بشه
فکر کنم چند وقت بعد خبر این برسه که nVIDIA می خواد CPU درست کنه!
فقط امیدوارم این وسط ATI از بین نره ... (البته ممکنه کل AMD از بین بره !)
نه اصلا اين طور نيست من خودم يكي از طرفداران اين كارت ها هستم

قرار در سري جديد كارت يعني HD 4000 كل توانشم بزار و گفته كه با ورود اين سري به كل سري قبل توليد شده فراموش مكنيد حتي سري هاي HD 3000 هم به به پايان عمرشون خواهند رسيد

ps3 killer

کاربر سایت
Oct 3, 2007
95
ئلتتلتل

سرعت باورنكردي 1.7-2.5 GHz را براي Core خواهد داشت و به همراه 16-24 texture sampling units كه در سرعت انواع معادلات گرافيك تاثير باورنكردني خواهد داشتtexture sampling units یعنی چی ؟ چه سرعتی داره و به چه درد میخوره؟

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
texture sampling units یعنی چی ؟ چه سرعتی داره و به چه درد میخوره؟
سلام
من خودم خيلي گشتم تا در مورد اين موضوع مقاله اي مطلبي پيدا كنم ولي متاسفانه نبود واينكه شايدم چيز ابداعي از خود اينتل :laughing: و لي اين طور كه از اسمش مشخص اين يك جور واحد موقت يا يك چيزي شبيه به بافر و كش مي مونه البته توجه كن شبيه و با تفاوت اندك كه همين امر با عث بهبود و بيشتر شدن سرعت در ********** هاي گرافيكي ميشه هميطور فكر كنم به Vertex Shaders و Pixel Shaders هم يك كمك هاي بشه
رقم هاشم مثل همين floating ميمونه 16-24-64 ...

اينجا هم يك چيز هايي گفته ببين شايدم بدرد خود ;)

http://www.beyond3d.com/content/reviews/43/2
http://www.beyond3d.com/content/reviews/43/2

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
بالاخره مشخصات اين پردازنده مشخص شد
خوب با اين مشخصات ديگر ميتوان گفت تا الان اينتل 70 در صد راه رفته و ضربه سختي متوانه به ديگر شركت ها وارد كنه خداييش خيلي جالب ميشه اونديا هم وارد توليد پردازنده بشه البته براي موبايل يك نمونه داد
كلا برنامه اينتل فقط هدفش HIGH_END گرافيك است و كلا اينتل به غير اين نگاه نميكنه به كاربران HIGH_END
كه اينم نوعي سايت اين شركت كه اين سياست زياد جالب نيست

خوب اين هم مشخصات و همچنين به متن خوب توجه كنيد واقعا اطلاعات عالي ميدن :

Intel is preparing to re-enter the GPU market with a bang. In secret underground facilities, Intel is developing a next generation graphics architecture called Larrabee. It may be based on x86 but with "mini-cores" that have the "smart" parts of CPU cores stripped out and extra vector units added. The cores just need to stream data, mostly vector data. It'll have many cores, more than CPUs. Each core will process multiple threads simultaneously.
45nm Process :p
Many Cores (16+) :laughing:
Hyper-Threading (4 Threads Per Core) ;)
1024-bit or 2048-bit Bidirectional Internal Ring Bus :eek:
Large Cache
GDDR5 Memory :-"
PCI Express 2.0
Release Date: Q4 2008 or Q1 2009 :(
The architecture will later (2010+) be integrated in some Intel CPUs. :((

به اين متن كامل توجه كنيد

At IDF it was confirmed that Larrabee will be a discrete GPU for "high-end" graphics. The processor should also handle physics acceleration. Expect the Havok physics engine (now owned by Intel) to be optimized for Larrabee.
The plan is to have 45nm Larrabee in 2009, a 32nm update in 2010 with more cores, and a new GPU architecture in 2011.

Larrabee is not only for graphics/visualization.
منظورش اين كه Larrabee تنها يك گرافيك و تصويري نيست
كه در ادامه اين گفته :

Gelsinger said that Intel has begun planning products based on a highly parallel, IA-based programmable architecture codenamed "Larrabee." It will be easily programmable using many existing software tools, and designed to scale to trillions of floating point operations per second (Teraflops) of performance. The Larrabee architecture will include enhancements to accelerate applications such as scientific computing, recognition, mining, synthesis, visualization, financial analytics and health applications.
GPU, PhysicsPU, AIPU
http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/20070416comp_b.htm

البته من فكر كنم Larrabee اسم چيپ باشه اين چپ كه داراي همچين قابليت ها عظيم باشه
همان طور كه ميدانيد كلا 2 شركت بزگ براي توليد چپ گرافيكي انجام ميدم يكي سامسونگ و ديگري هم شركتي به نام Qimonda البته Larrabee واقعا تفاوت و قابليت هاي و اقعا بيشتري داره و اينتل تمام تكنولوژي ها
كه در اين چند سال به دست اورده داره برروي اين چيپ به كار ميبره

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
اين هم يك مطلب ديگه از سايت beyond3d
تيتر اين گفته
Larrabee: 16 Cores, 2GHz, 150W, and more
16 Cores : فكر كنم منظور اين كه 16 پردازش مي توانه انجام بده كه مربوط به همين قابليت هايي كه در بالا گفتم هست يعني 16 قابليت نه فقط گرافيك

متن اصلي :

It is amazing how much information is out there in the wild, when you know where to look. TG Daily has just published an article partially based on a presentation they were tipped off about, and which was uploaded on the 26th of April. It reveals a substantial amount of new information, which we will not focus on analysing right now, so we do encourage you to read it for yourself.
Page 1 discusses the possibility that Larrabee is a joint effort between NVIDIA and Intel, which we find unlikely, and is possibly just a misinterpretation of the recently announced patent licensing agreement between the two companies. Page 2 is much more interesting however, as they link to the presentation above and also uncover the hidden Larrabee PCB diagram on slide 16.
We would tend not to agree with most of the analysis and speculation provided by TG Daily, but it's still worth a good read along with the presentation, which we are very glad they uncovered. Especially interesting are slides 16, 17, 19, 24 and 31. That last one includes some very interesting and previously unknown information on Intel's upcoming Gesher CPU architecture (aka Sandy Bridge), which is aimed at the 32nm node in the 2010 timeframe. Larrabee, on the other hand, will presumably be manufactured on Intel's 45nm process but sport a larger die size.

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
راستي يك مطلبي من اينجا اضافه كنم GPGPU يك كتابخانه از كدهاست گرافيكي و برنامه نويسي گرافيكي كه كار براي طراحان و بازي سازان و ..... راحت تر ميكنه اين اشتباه بود كه من در تيتر اول گفتم
و يك خبر اينكه امكان داره اينتل بخواد اين چيپ گرافيكي بر روي پردازنده هاي خودش مجتمع كنه كه البته اين موضوع بايد منتظر ماند و ببينيم چه پيش مياد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر