اطلاعات تکمیلی برای تازه کار های wii

Shaikpour

کاربر سایت
Oct 4, 2007
347
نام
سجاد
سلام اول از همه از پیشکسوتان معذرت که این تاپیکوزدم

راستش هدفم این بود اگه یکی از این اعضای وارد یه لطفی در حق من و کسایی که جدیدن وی میخرن و به بخش وی میان کرده باشه این مطالبو تو یه تاپیک جدا بزنه که مجبور نشیم کل صفحه ها و تاپیک های وی رو بخونیم آخر سر هم هیچی سر در نیاریم ( من یکی که این جور بودم)

حالا این سوالاتی که برای من پیش اومده اگه مطلبی اضافه بر این هم بود ممنون میشم اضافه کنید:
1- دستگاه من کپی خوره از کجا بدونم که با چه مد چیپیه آیا راهی به جز باز کردن هست یا نه حالا اومدیم که فهمیدیم که چه مد چیپیه به چه درد میخوره ؟

2-بهترین و راحت ترین روش کپی خور کردن الان چیه ؟

3 - چه طور میشه بازی های کپی دیگر دوستامو رایت بزنم یا اینکه بازی های دانلودی و با چه رایتری و دیسکی و چه سرعتی

4-ورژن دستگاه من جی هستش با منو ژاپنی راهی هست که منو رو کاملا انگلیسی کنم و اینکه آیا بازی های دیگه باعث بریک شدن دستگاه میشه یا نه میشه خود دستگاه و یا بازی رو تغییر ریجیون داد ؟ چطور؟

کلی ترین سوالات همین هاست که توخود انجمن هستش و واقعا کامله اما چون پست های زیادیه و در بعضی جاها اسم برنامه هستش ولی نحوه کار و به چه درد میخوره نیست و .............

ممنون میشم که یکی بیاد و کامل مو به مو اینا رو بشکافه و راحت و زیر دیپلم توضیح بده

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
آقا سجاد واقعا شرمنده. تا آخر هفته فکر نکنم وقت شه اونو آپدیت کنم! :blushing:

اما این از جواب سوالات شما:

1. تو اون تاپیک یه لینک گذاشتم واسه باز کردن. جایی ندیدم راهی به جز باز کردن باشه واسه تشخیص مادچیپ (وای خدا بد جوری گیر دادی به این مادچیپ! ). من اینو همون اول به شما گفتم ، دونستن اینکه چه مادچیپی داری اصلا مهم نیست (باور کن!). چندوقت پیش شاید داشتن مادچیپ اصل یه مزیت بود؛ اما الان دیگه مهم نیست. فقط مهم اینه که Wii با مادچیپ؛ ISO های بازی ها رو قبول کنه که "همه" ی مادچیپ ها (اصل ؛ تقلبی؛ با گارانتی بدون گارانتی؛ با پشتیبانی نرم افزاری و...) این کارو میکنن.

2. خب الان همه ی Wii ها با مادچیپ کپی خور شدن. راه دیگه ای هم نداره. باید مادچیپ داشته باشی تا بتونی بازی های کپی رو اجرا کنی. از راه نرم افزاری هم امکانش نیست. (قرار بود یه گروه اینکارو بکنن که نکردن، پس میمونه فقط مادچیپ)

3. بازی ها رو با هر برنامه ی رایتی میتونی کپی کنی. اما ImgBurn پیشنهاد میشه واسه Wii. رایتر هر چی باشه فرق نمیکنه. "بعضی" از دیسک ها هم با Wii مشکل دارن. یعنی Wii با اونا مشکل داره. با 2x رایت کن همه بازی ها رو. (بچه ها میگن 4x هم میشه؛ ولی احتمال اینکه دیسک رو نشناسه زیاده)

4. صفحه اصلی > لوگوی Wii > آچار (Settings) . بالا شمت راست فیرمور دستگاه رو مینویسه. یه برنامه هست که ریجن کنسول رو عوض میکنه - Wii region changer - اما اگه اشتباه کنیم خیلی راحت دستگاه داغون میشه: (قابل توجه کیان!)
Waninkoko has released a Region Changer to change the region of your Wii console.
There are reports that this application is causing bricked Wii’s.
Nintendo-Scene will not post this app and we recommend that you do not use this application on your Wii.
On a side note Marcan and Bushing have announced that they will not share any more information with Waninkoko due to Waninkoko releasing applications that are half completed which could have devastating effects to Wii consoles.

دستگاه رو که با این برنامه تغییر ریجن میدن که بهتره امتحانش نکنی. بازی ها رو هم معمولا اگه از یه ریجن دیگه باشه patch میکنن تا دستگاه رو خراب نکنه. بازی ها بعد از پچ شدن اگه فیرمور درست رو داشته باشی معمولا اجرا میشن (اگه بازی UC باشه که با J معمولا مشکل نداره). با برنامه هایی مثل gecko region free میشه بازی هایی که مشکل ریجن دارن رو اجرا کرد و چندتا برنامه دیگه که توی تاپیک جدید سعی میکنم کامل توضیح بدم اونجا.

Shaikpour

کاربر سایت
Oct 4, 2007
347
نام
سجاد
آقا خودمون یه چیزایی یاد گرفتیم دمتون گرم واسه کمک:-"

حالا سوالم من با برنامه imageburn از یه بازی ایمیج گرفتم و تنظیماتو روش انجام دادم
حالا میخوامرایتش کنم بهترین تنظیمات برای رایت چیه با چه سی دی و چه رایتری و چه سرعتی

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
حالا میخوامرایتش کنم بهترین تنظیمات برای رایت چیه با چه سی دی و چه رایتری و چه سرعتی
غیر ار سرعت ـش دیگه لازم نیست چیزی رو عوض کنی. یه بار با اون DVD که داری رایت کن 2x ببین میشناسه یا نه.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
رایت زدم اما وقتی بازی رو میزارم یه صفحه سیاه با یه سری حروف بیگانه ژاپنی میاد
باید چی کارش کنم
اون احتمالا همون error ـه که میگه نمیتونه DVD رو بخونه. 2 حالت داره یا سرعت رایتش زیاد بوده که واسه شما اینجوری نبوده یا با DVD ـش مشکل داره. یه DVD دیگه هم بخر با اونم امتحان کن.

یه نگاه هم بکن لوگوی بازی اومد توی اون Disk channel اصلا؟ اگه نیومده که image ـت مشکل داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر