اخبار دنياي كارت گرافيك

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط RANGER_NAVAL_USA:
سلام دوستان عزیز:
من یک سوالی داشتم می خوام ببینم کارت گرافیک من Ati Radeon X800xt 256
می خوام ببینم پیکسل شادر چنده و رم اش چند همین ببخشید
این کارت دارای پیکسل شیدر ورژن 2 هست و رم هاش 256 مگابایت و با باس 256 بیتی هست .

kinopio

کاربر سایت
Feb 26, 2006
466
انویدیا سری جدید کارتهای گرافیکی خودش یعنی G71 و G73 رو روانه بازار کرد. لینک چند تا از سایتهای معروف رو که این کارتها رو review کردند براتون میگذارم:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2717

http://firingsquad.com/hardware/nvidia_geforce_7900_gt_gtx_performance/

http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTAwMSwxLCxoZW50aHVzaWFzdA

http://www.hexus.net/content/item.php?item=4872

Omid

کاربر سایت
Sep 23, 2005
213
نام
OMID
اگر خواستید از سری کارتهای قدرتمند Geforce خریداری کنید میتونید به خدمات آواژنگ مراجعه کرده و از سری کارتهای پشتیبان شده ی شرکت LeadTek خریداری کنید . در ضمن سایتهای CompUSA و سایر سایت ها نظیر آمازون با کردیت کارت امکان این رو به شما میدند که با وارد کردن آدرس دقیق ، کارتهای گرافیک و یا هر جنس دیگری رو براحتی بعد چند هفته دریافت کنید . البته این زمان ارسال و دریافت بستگی به نوع پست شما داره که بسته به نوع اون قیمت های مختلفی داره . :arrowl:

در ضمن پیشنهاد میکنم به فکر بردهای SLi باشید و از همین الآن مادربرد خود رو به این ویژگی مسلط کنید چرا که در مقایسه های نموداری سرعت و کیفیت ، بردهای SLi حدود 10 سال با کارتهای سری PCx و AGP فاصله گرفته . :exclaim:

موفق باشید . :arrowu:

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
در مورد این کارت کمی اطلاعات می خوام
Grapics Engine:
Geforce 7900GTX

Memory Size:
512MB DDR III

Memory Bus:
256bit

Engine Clock:
650Mhz

RAMDAC:
400Mhz

Max. Resolution:
2048x1536@85Hz

Bus Standard:
PCI Express

VGA Output:
Yes (With adapter)

TV Tuner:
No

TV-out:
Yes

VIVO(Video-in.Video Out):
No

DVI:
Yes

WINDVD:
No

WIN DVR:
No

WINDVD Creator:
No

Power DVD:
No

Power Director:
No

3D GAMES:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط behzadr:
سلام
در مورد این کارت کمی اطلاعات می خوام
Grapics Engine:
Geforce 7900GTX

Memory Size:
512MB DDR III

Memory Bus:
256bit

Engine Clock:
650Mhz

RAMDAC:
400Mhz

Max. Resolution:
2048x1536@85Hz

Bus Standard:
PCI Express

VGA Output:
Yes (With adapter)

TV Tuner:
No

TV-out:
Yes

VIVO(Video-in.Video Out):
No

DVI:
Yes

WINDVD:
No

WIN DVR:
No

WINDVD Creator:
No

Power DVD:
No

Power Director:
No

3D GAMES:
البته این کارت گرافیک فقط مدل PCI - Express داره و نمیشه روی مادربوردهایی که فقط AGP دارن نصبشون کرد .
اما اطلاعات .
این کارت گرافیک بر اساس آخرین و قویترین چیپست Nvidia ساخته شده .
این کارت گرافیک به طور کامل از DirectX 9C و OpenGL 2 و Pixel Shader 3 و Vertex Shader 3 پشتیبانی میکنه .
این کارت با سرعت چیپ گرافیکی معادل 650مگاهرتز , 512 مگابایت رم DDR3 با سرعت 1600 مگاهرتز با باس 256 بیتی داره که بهنای باند اطلاعات 51.2 گیگابایت در ثانیه رو فراهم میکنه .

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
این یعنی ته کارت گرافیک دیگه....
من فقط این مدل به چشمم خورد و خواستم اطلاعات دقیق داشته باشم...
از لطفت ممنون مسطفی جان

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط behzadr:
این یعنی ته کارت گرافیک دیگه....
من فقط این مدل به چشمم خورد و خواستم اطلاعات دقیق داشته باشم...
از لطفت ممنون مسطفی جان
آره دیگه . ته کارت گرافیک یعنی این . :D
البته ATI هم یه کارت عرضه کرده که اونم بهترین و قویترین کارت ATI هست و با این مدل Geforce 7800 GTX از انویدیا رقابت میکنه .
اسم این کارت از ATI هست Radeon X1900 XTX 512 MB .
این کارت از نظر کارایی در حد همون 7900 هست منتها تو بعضی بازیها کارت Nvidia بهتره و تو بعضی دیگه ATI . اما در نهایت 7900 با اختلاف کمی برتر هست .

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
خواستم بدونم این کارت الان در ایران هست ؟
اگه بله که چه قیمتی داره و با چه مارکی عرضه شده؟
و یه نکته دیگه الان 6800 چه قیمتی پیدا کرده.....فکر می کنم این کارت باید یه افت قیمتی داشته باشه....

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط behzadr:
خواستم بدونم این کارت الان در ایران هست ؟
اگه بله که چه قیمتی داره و با چه مارکی عرضه شده؟
و یه نکته دیگه الان 6800 چه قیمتی پیدا کرده.....فکر می کنم این کارت باید یه افت قیمتی داشته باشه....
راستش تازگیا سمت بازار نرفتم اما احتمالا مدل های Leadtek و Gigabyte این کارت یا الان تو بازار هست یا بزودی وارد بازار میشه . البته اول باید مجتمع پایتخت رفت سراغشون .
قیمتش هم تو بازار های جهانی حدود 500 - 520 هزار تومن هست . ( به پول ما )
اما تو ایران به دلیل اضافه شدن هزینه گمرک و هزینه ای که بایت گارانتی اضافه میشه فکر نکنم زیر 650 تومن بدن . حتی ممکنه اوایل ورود بالای 700 تومن باشه .
کارت 6800 هم بستگی داره AGP بخوای یا PCI - Express .
قبل از عید که قیمتش حدود 220 بود اما احتمالا با ورود مدل های جدید و سری جدید قیمتش تا 200 تومن پایین میاد . البته الان هنوز بازار بدلیل تعطیلی هنوز خوب راه نیوفتاده اما به طور حتم تا اردیبهشت ماه همه چی به حالت عادی برمیگرده و قیمت ها بهتر میشه . ;)

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
قبل از عید که قیمتش حدود 220 بود اما احتمالا با ورود مدل های جدید و سری جدید قیمتش تا 200 تومن پایین میاد . البته الان هنوز بازار بدلیل تعطیلی هنوز خوب راه نیوفتاده اما به طور حتم تا اردیبهشت ماه همه چی به حالت عادی برمیگرده و قیمت ها بهتر میشه
پس با این حساب اشتباه محض هست که مثلا بخوام برم 7800 بگیرم....
البته من قصدم اینه که PCI - Express بگیرم.....مدل 6800 الان نمیشه قیمتشو در آورد.؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ATi به تازگی مشخصات اندکی از کارت های سری نسل جدید خود یعنی کد نیم چیپست گرافیکی R600 معرفی کرده است و گفته که این سری نه تنها دارای ویژگی های جدید و معماری unified shader می باشد، بلکه عالی ترین چیپ ست گرافیکی این شرکت برای تمامی برنامه های نیازمند DirectX 9.0 می باشد.

R600 VPU احتمالا موفقیت پدر بزرگ اسبق خود (9700Pro) را تکرار خواهد کرد، به طوریکه بر طبق منابع نزدیک به مقاصد شرکت ATi و همچنین تعدادی از گزارش های رسانه های خبری، R600 دارای 64 پردازشگر unified shader که بی مانند ترین مقدار تا کنون است! 16 واحد texture که هم ردیف GPU های برتر حال حاضر می باشد، سرعت کلاکی فراتر از 650Mhz و دارای رم های پر سرعت و جدید GDDR4 می باشد. رقیب آن یعنی Nvidia G80 پردازش گرهای سایه زنی کمتری نسبت به R600 خواهد داشت و دارای معماری Hybird می باشد نه میکرو معماری Unified.
با این وجود هنوز ATi و Nvidias هیچ کدام مشخصات دقیق از محصولات آینده خود ارائه نداده اند. این طور که از شواهد و خبر رسانی ها گزارش می شود در نسل جدید کارت های گرافیک که از DX10 پشتیبانی می کنند دو شرکت ATi و Nvidia قصد دارند تا از تکنلوژی های متفاوتی در کارت های خود نسبت به یکدیرگ استفاده کنند پس باید منتظر بمانیم تا ببینیم این بار کدام یک می تواند کارایی بهتری ازDX10 را ارائه دهد!

یک مقایسه ساده بین R600 با X360 Xenos:
Xbox 360 : 48 unified shaders - 500MHz core – 1.4 GHz DDR3
ATI R600 : 64 unified shaders - 650MHz core - 2.0-2.6 GHz DDR4
ساختار R600 با توجه به مشخصات ذکر شده شباهت زیادی به کارت گرافیک X360 دارد.

با تلخیص
منبع: www.rage3d.com

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
R600 VPU احتمالا موفقیت پدر بزرگ اسبق خود (9700Pro) را تکرار خواهد کرد، به طوریکه بر طبق منابع نزدیک به مقاصد شرکت ATi و همچنین تعدادی از گزارش های رسانه های خبری، R600 دارای 64 پردازشگر unified shader که بی مانند ترین مقدار تا کنون است! 16 واحد texture که هم ردیف GPU های برتر حال حاضر می باشد، سرعت کلاکی فراتر از 650Mhz و دارای رم های پر سرعت و جدید GDDR4 می باشد. رقیب آن یعنی Nvidia G80 پردازش گرهای سایه زنی کمتری نسبت به R600 خواهد داشت و دارای معماری Hybird می باشد نه میکرو معماری Unified.
با این وجود هنوز ATi و Nvidias هیچ کدام مشخصات دقیق از محصولات آینده خود ارائه نداده اند. این طور که از شواهد و خبر رسانی ها گزارش می شود در نسل جدید کارت های گرافیک که از DX10 پشتیبانی می کنند دو شرکت ATi و Nvidia قصد دارند تا از تکنلوژی های متفاوتی در کارت های خود نسبت به یکدیرگ استفاده کنند پس باید منتظر بمانیم تا ببینیم این بار کدام یک می تواند کارایی بهتری ازDX10 را ارائه دهد!
سلام اشکان جان...
مرسی از خبرت :cheesygri

باید بگم حداقل از نظر معماری تراشه هایی آینده که از DirectX 10 پشتیبانی می کنند شرکت ATI از Nvidia جلوتر خواهد بود...
و اولین تراشه ی شرکت Nvidia که از دابرکس 10 پشتیبانی میکنه از پردازنده های اختصاصی سنتی برای سایه زنی های راسی و پیکسلی استفاده خواهد کرد ...
تراشه جدید شرکت Nvidia با اسم رمز G80 که احتمالا به 48 خط لوله پردازش پیکسلی مجهز خواهد بود از خط لوله های پردازشی یکپارچه (Unified) که اشکان جان بهش اشاره کرد و یکی از ویژگی های بسیار مهم دایرکس 10 در محاسبات سایه زنی راسی و پیکسلی هست بر خوردار نخواهد بود
در حالیکه شرکت ATI قبلا یک معماری سایه زنی یکپارچه را توسعه داده که در پردازنده ی گرافیکی Xenos کنسول Xbox 360 مورد استفاده قرار گرفته و تراشه های مبتنی بر R600 شرکت ATI هم که در آینده عرضه خواهند شد از این معماری یکپارچه بهره میبرد...

half_life2.5

کاربر سایت
Jul 6, 2006
144
نام
امير حسين
نوشته شده توسط Behzadr:
پس با این حساب اشتباه محض هست که مثلا بخوام برم 7800 بگیرم....
البته من قصدم اینه که PCI - Express بگیرم.....مدل 6800 الان نمیشه قیمتشو در آورد.؟

الان كارت گرافيك 6800 اولترا با برد a open در بازار هست.قيمتش 430000تومن هست.اينو هم بگم كه:اين كارت داراي چندين هزار ترانزيستور بيشتر از بقيه 6800 ها بوده و داراي هسته قدرت مند تري هست-از طرف كارخانه اور كلاك شده و هم چنين چندين اي سي بيشتر از بقيه داره.به همين دليل قيمت باا هست.و بنا به تست كردن خودم در 3 دي مارك 2005 اين 6800 اولترا(فقط با اين برد)با كارت 7900جيتي برابر هست.ميتونم مدرك بدم.ميدونم ميگيد عمرا و........ .ولي خودم تست كردم.
البته من خودم اين كارت رو دارم و ميتونم بگم در تمامي بازي ها عالي عمل كرده.اگر اين كارتو ميخواي برو به سايت a open يا اينكه به نمايندگي زنگ بزن يا شركت البالو رايانه.

mehrdad_ati

کاربر سایت
Nov 24, 2005
157
بله دقیقا همینه که فرزاد آقا میگه برای نسل بعدی دست nvidia بسته است چون تو این نسل از تمام پتانسیلش استفاده کرد که نتیجش اینه که x1950(همون r580) تو بیشتر تست ها 7950 رو زده دیگه چه برسه به r600 که شنیدم 1 انقلاب میخواد بکنه دقیقا برعکس g80 که چیز جدیدی نداره البته از اون جایی که ati الان برای amd هم کار میکنه احتمالا r600 با تاخیر وارد بازار میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر