مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
1715088641675.png

به گزارش جیسون شرایر و به نقل از بلومبرگ مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است
علت این امر از طرف مت بوتی طی ایمیلی "الویت دهی در عرضه عناوین و منابع" عنوان شده

استدیوهای تعطیل شده عبارتند از:
Arkane Austin (Redfall)
-Tango Gameworks (The Evil Witihin, Ghostwire Tokyo)
-Alpha Dog Studios
-Roundhouse Studios

منبع:

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
671
نام
Mohammadreza Sayari
م
به نظر من خرید بتسدا واقعا حرکت خیلی خوب و مثبتی بود.
از بعد خرید هم یه های فای راش بهشون داد که ترکوند و یه استارفیلد که با تمام نقدهایی که بهش شد با هر استانداردی خیلی موفق بود.
الان هم که فالوت ها ترکوندن.
هر جور حساب کنیم خرید بتسدا واقعا موفق بوده.

مشکل اون خرید بلندپروازانه اکتیویژن بود + وضعیت نابسامان اقتصادی صنعت گیم بعد همه گیری و اخراجهای دسته جمعی تو همه کمپانیها که این خرید رو به مراتب بی معنی تر کرد.
نتیجه شد اینکه استودیوهای بتسدا هم این وسط دارن آسیب میبینن که خب رسما کمدیه این.
مشکل اینه که وقتی اسپنسر داشت رو مخ اون هندو کار میکرد که ۷۰ میلیارد برای اکتیویژن خرج کنه فکرشو نمیکرد این سرمایه باید برگشت بکنه
اکوسیستمشونم که ماشاله مجموع اخر بودن تو مارکت پیسی و کنسوله که به زودی با یه فروشگاه تحت وب شکست خورده برای موبایل تکمیل میشه

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,668
"مایکروسافت گیمینگ" ممکنه تا چند وقت دیگه از تنسنت هم پیشی بگیره، سونی که هیچی:D همون یدونه CoD میتونه تا سالهای سال اینها رو بالای چارت درآمد نگه داره. این وسط چیزی که داره کم کم محو میشه "اکس باکسه".
چطور انقدر راحت آینده رو پیش بینی میکنید؟ چطور مطمئن هستید کالاف همیشه تو صدر باشه؟ دنیای گیم قابل پیش بینی نیست. الان جو pubg کامل افتاده و دیگه اون هایپ رو نداره. این استودیوهای ایندی هم انقدر ازشون ایده تازه درمیاد که فردا روز یه تیم کوچیک ایده‌ای میده که کل دنیای گیم رو زیر و رو میکنه

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
804
نام
behrooz
اشتباهات مدیریتی در تمام دنیا و در هر سطحی وجود داره.
تصور اینکه بعضی ها فکر میکنند زمانی که یک تصمیم اشتباه گرفته میشه، فرد یا افراد تصمیم گیرنده میدونند که تصمیمشون اشتباهه و با این حال اجراییش میکنن، واقعن خنده داره!
ما زمانی متوجه میشیم که یک تصمیم اشتباه بوده که سیکل کنش، واکنش و نتیجه، کامل شده باشه.
مثلن مایکروسافت تصمیم میگیره که چندتا استودیو رو ببنده، این میشه کنش. واکنشی که این تصمیم گیری در عملکرد این کمپانی میزاره، هنوز مشخص نیست.
و ما با نتیجه این تصمیم گیری، فاصله زیادی داریم.
پس برای اینکه بگیم مایکروسافت داره اشتباه میکنه، خیلی زوده.

-------------------
سر جریان انحصاری نبودن عناوین ایکس باکس، من به شخصه تو هرجایی که بحثش پیش میومد، بارها گفتم که مایکروسافت قصد انحصار طلبی نداره.
زمانی که دسترسی به بازیهاش در پر مخاطب ترین پلتفرمهای دنیا وجود داره، این فرسنگها با انحصارطلبی امثال سونی متفاوته.
اینکه فروش سخت افزار ایکس باکس انقدر پایینه، چیزی نبود که مایکروسافت نتونه پیش بینیش نکنه.
طبیعیه که وقتی بازیهاشون از روز اول (همزمان) برای pc هم عرضه میشه و راههای دسترسی بهشون زیاده، در نتیجه اجباری برای خرید کنسول وجود نداره و این باعث افت فروش خاهد شد.
مساله به این سادگی رو چون بعضی ها به هر دلیلی متوجه نمیشن یا نمیخان بپذیرن، فکر میکنن مایکروسافت هم از ابتدا اطلاعی نداشته و کورکورانه این تصمیم رو گرفته و حالا از این بابت شوکه شده و در اوضاع وخیمی به سر میبره.
همین عدم علاقه به پذیرش مسایل ساده، باعث شده که هر چندوقت یکبار این دوستان در یک تاپیک کنارهم جمع بشن و حلوای مایکروسافت رو دور هم بخورن! ))

حتی شایعه که مایکروسافت از همون اول میدونست و پیش بینی کرده بود تانگو بسته میشه فقط چون نگران بیکار شدن کارمندا بوده یه مقدار لفتش داده

حقیقتا نیازمند واکنش نیستم:D

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
161
م

مشکل اینه که وقتی اسپنسر داشت رو مخ اون هندو کار میکرد که ۷۰ میلیارد برای اکتیویژن خرج کنه فکرشو نمیکرد این سرمایه باید برگشت بکنه
اکوسیستمشونم که ماشاله مجموع اخر بودن تو مارکت پیسی و کنسوله که به زودی با یه فروشگاه تحت وب شکست خورده برای موبایل تکمیل میشه
ساده‌لوحانه است اگر فکر کنیم اسپنسر چیزی رو نمیدونست، این روزها رو پیش‌بینی نمی‌کرد و فقط مشغول خرید بود.

مایکروسافت همیشه پول نقد رو تبدیل به سرمایه می‌کنه تا ارزش پول کاهش پیدا نکنه. بعدش تصمیم میگیرند که چکار کنند.

از بیل گیتس پرسیدند که چرا کاری با ویندوز های کرکی ندارید و براتون مهم نیست ؟ پاسخ داد که اینها بخشی از کاربران ما هستند و ما فکر می‌کنیم که ۱۰ سال بعد چطور بتونیم از این‌ها درآمدزایی کنیم.

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
804
نام
behrooz
خیلی بانمک بود دوست عزیز.
سطح طنز دوستان به طور غیرقابل کنترلی بالا رفته.
نیازمند تاپیک کمدی سنتر هستیم.
همین عدم علاقه به پذیرش مسایل ساده، باعث شده که هر چندوقت یکبار این دوستان در یک تاپیک کنارهم جمع بشن و حلوای مایکروسافت رو دور هم بخورن! ))

یه تاپیک هم بزنیم منطق مایکروسافتی
خیلی بامزه میشه

باور کن همه چی قابل پیش بینی نیست
این جوری بود مایکروسافت و نوکیا و ویندوز فون و لومیا الان هنوز بودن
ولی نیستن دوست عزیز ، به خاطره پیوستن
من خودم هفت سال گوشی لومیا استفاده کردم و حقیقتا از اقدام مایکروسافت در اون مقطع شوکه شدم
برای اینکه همین حس بهت دست نده از این فکر که مایکروسافت همه چی پیش بینی میکنه بیا بیرون ، عجیب نا امیدت میکنه این شرکت عجیب

کلا برای سونی و هرکمپانی همین جوری هست فکر کنی اشتباه نمیکنی و راهت درسته ، نابودی نابود

milad3

کاربر سایت
Apr 12, 2024
66
در تموم تصاحب ها مخصوصا در این عظمت همیشه در امتدادش، تعطیلی و اخراج هست، خریدار بخاطر ارزش مدنظرش (تکنولوژی، مشتری، لیسانس و ip و ...) کمپانی هدف رو میخره و بخش های اضافه، نامتجانس و مشابه رو میریزه دور.
بتزدا هم که خودش مشخصا گرون و نابهینه چرخونده میشد و تعدد استدیو ها لنگر کرده بود که مایکرو زیر قیمت بالا کشیدش

mmirzakhani93

کاربر سایت
Sep 17, 2013
384
فیل اسپنسر ماموریت Officer on Deck رو تو Fallout 76 انجام داده و الان دسترسی به بمت اتم داره . انگار میخواد تلافی کنه .

پلیرها چند روزه کمپ اسپنسر رو تو Fallout 76 با بمب اتم میزنن .
حضرت خونه نشین شده داره انتقام سختش رو میگیره

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,964
نام
فرهاد
فیل اسپنسر ماموریت Officer on Deck رو تو Fallout 76 انجام داده و الان دسترسی به بمت اتم داره . انگار میخواد تلافی کنه .

پلیرها چند روزه کمپ اسپنسر رو تو Fallout 76 با بمب اتم میزنن .
برای حضرت همه گزینه‌ها روی میزه:D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,893
یه تاپیک هم بزنیم منطق مایکروسافتی
خیلی بامزه میشه

باور کن همه چی قابل پیش بینی نیست
این جوری بود مایکروسافت و نوکیا و ویندوز فون و لومیا الان هنوز بودن
ولی نیستن دوست عزیز ، به خاطره پیوستن
من خودم هفت سال گوشی لومیا استفاده کردم و حقیقتا از اقدام مایکروسافت در اون مقطع شوکه شدم
برای اینکه همین حس بهت دست نده از این فکر که مایکروسافت همه چی پیش بینی میکنه بیا بیرون ، عجیب نا امیدت میکنه این شرکت عجیب

کلا برای سونی و هرکمپانی همین جوری هست فکر کنی اشتباه نمیکنی و راهت درسته ، نابودی نابود
ابرکمپانی ها همشون پروژه شکست خورده یا سرمایه گذاری ضرر ده داشتند.
این مختص مایکروسافت نیست.
قبلن هم بارها بحثش پیش کشیده شد و من و خیلی از دوستان در این باره توضیح دادیم که چرا و چگونه ابرکمپانی ها دست به چنین ریسک هایی میزنن.
ولی علی الحساب اینو بدونید که مبحث ریسک به ریوارد توی این سرمایه گذاری ها و پروژه ها بسیار تاثیر گذاره.
الانم نه من نه شما وقت و حوصله اینکه بشینیم بررسی شون کنیم رو نداریم.
ولی مارکت کار رو به نوعی آسونتر کرده.
این

chart.png

نشون میده که مایکروسافت کمپانی کم اشتباه تری نسبت به سونی بوده. (در بازه های زمانی مختلف)
اشتباهات مایکروسافت در نسل فعلی ( از دیدگاه من) رو توی تاپیک ایکس باکس مفصلن توضیح دادم.
پیش بینی اشتباه مایکروسافت این بود که میتونه با تزریق پول و دادن آزادی عمل به بازیساز، خروجی بهتری بگیره. با اینکه روی کاغذ اشتباه نیست ولی در عمل ثابت شد که این سیاست اشتباه بود.

ولی اینکه عرضه همزمان بازیها روی چند پلتفرم و دیوایس مختلف باعث کاهش فروش کنسول میشه، از بدیهیاته و نیازی به پیش بینی نداشت.
اینو از روز اول هم من میدونستم هم دیگر مخاطبهای مایکروسافت و هم خیلی از دوستان علاقه مند به ویدیو گیم! قاعدتن مدیریت مایکروسافت هم میدونست ))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر