اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,411
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
692
کنسول جدید ۱۲ گیگابایت رم داره با پهنای باند 120GB/s
همچنین حافظه 256 گیگابایت داره از نوع UFS3.1
To add some context, the RAM part is this one from Micron, which is a 6GB 7500MT/s 64-bit part. They list it as LPDDR5, but 7500MT/s is a LPDDR5X speed, so that may be just how they list things. With a 128-bit bus, two of these parts would give us 12GB of RAM operating at a peak of 120GB/s.

The UFS is a Kioxia part labelled THGJFGT1E45BAILHW0. They don't have a specific page for it, but both Mouser and Jak Electronics list it as a 256GB UFS 3.1 part. Kioxia's website lists a THGJFGT1E45BAIP as a 256GB UFS 3.1, so it may be a revised version of that part.

In both cases, there's a good chance that Nintendo will be sourcing from multiple suppliers, but they'd all match these specs.

Edit: Peak read speeds for UFS 3.1 should be close to 2GB/s, although with both game cards and external storage almost certainly lower than that, I don't know if games could quite use it. Still, it definitely shouldn't be a bottleneck.
Nintendo Switch 2 Could Sport 12GB of RAM, Shipment Data Might Have Revealed
Future Nintendo Hardware & Technology Speculation & Discussion |ST| (Read the staff posts before commenting!)

برای یه تجهیز قابل حمل هم مقدار رمش خوبه هم پهنای باندش عالیه
الان قویترین چیپهای موبایل مثل اسنپ دراگن جن ۳ و اگزینوس 2400 و a16 اپل هم نصف این پهنای باند ندارن
تنها چیپی که دیدم پهنای باندش اندازه این هست M4 اپل هست که دقیقا همین 120GB/S پهنای باند داره و تازه معرفی شده و برای تبلت‌های رده بالا و گران قیمتش هست
طبق اطلاعات درز کرده از چیپ کنسول فکر کنم بتونه در حد PS4 گرافیک بازیها رو اجرا کنه یا شایدم بهتر

خریدش واجب شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,411
نام
سید محمد حسین
کنسول جدید ۱۲ گیگابایت رم داره با پهنای باند 120GB/s
همچنین حافظه 256 گیگابایت داره از نوع UFS3.1

Nintendo Switch 2 Could Sport 12GB of RAM, Shipment Data Might Have Revealed
Future Nintendo Hardware & Technology Speculation & Discussion |ST| (Read the staff posts before commenting!)

برای یه تجهیز قابل حمل هم مقدار رمش خوبه هم پهنای باندش عالیه
الان قویترین چیپهای موبایل مثل اسنپ دراگن جن ۳ و اگزینوس 2400 و a16 اپل هم نصف این پهنای باند ندارن
تنها چیپی که دیدم پهنای باندش اندازه این هست M4 اپل هست که دقیقا همین 120GB/S پهنای باند داره و تازه معرفی شده و برای تبلت‌های رده بالا و گران قیمتش هست
طبق اطلاعات درز کرده از چیپ کنسول فکر کنم بتونه در حد PS4 گرافیک بازیها رو اجرا کنه یا شایدم بهتر

خریدش واجب شد

با اطلاعاتی که در اختیار داریم صرف اتکا به اعداد با همچین غولی طرفیم

• Handheld: Right above PS4* before DLSS
  • Docked: Between PS4 Pro* & Xbox Series S* before DLSS with more modern hardware than the former
  • RAM: Slower than PS5 & XSX|S in the speed department, but more capacity than XSS. Should have 10.5-11 GB of RAM available to games going by the Switch 1's RAM allotment for its OS.
  • Storage: UFS 3.1's max speeds should be a hair under XSX|S (2.1 GB/s vs. 2.4 GB/s), still plenty fast even if not maxed out.
    • Lines up with what Digital Foundry & NateDrake heard about decompression techniques & fast load times of the BotW tech demo (respectively for each source).
* = Not only is the Switch 2 ARM-based rather than x86 like the systems compared, it's also Nvidia vs. AMD. There are plenty of factors at play to where it's not an apples-to-apples comparison. Plus the native Tensor cores of the Switch 2 will allow for DLSS, letting the system punch above its weight & decrease the size of the gap between it & the XSS. Nintendo could throttle down the SoC to the floor, but I'm not sure it'll be a doomsday scenario since this is a custom chip to begin with.

نکته این اطلاعات بالا اینه که اصن تفاوت های ساختاری قطعات سخت افزاری و پیشرفت معماری شون رو لحاظ نکرده وگرنه قطعا تو هندهلد به یه چیزی خیلی خفن تر از PS4 داریم نگاه می کنیم که از پس خیلی از بازی های مدرن برمیاد

=====================

گویا دو سه جا تایید کردن که کدنیم کنسول Muji ـه.
(کدنیم سوییچ NX بود اگه یادتون باشه)

====================

فوروکاوا تو مصاحبه اش با سهامدارا دو تا چیز رو در مورد کنسول بعدی شون تایید کرد
یکی این که سیستم اکانت های فعلی نینتندو به کنسول بعدی منتقل میشه و مثل Wii U و Switch نیست که سیستم اکانت ها به کل تغییر کنن
و این که کنسول از بازی های فیزیکی پشتیبانی می کنه و نینتندو به پشتیبانی اش از این دامنه از بازار گیم ادامه میده

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
692
با اطلاعاتی که در اختیار داریم صرف اتکا به اعداد با همچین غولی طرفیم

نکته این اطلاعات بالا اینه که اصن تفاوت های ساختاری قطعات سخت افزاری و پیشرفت معماری شون رو لحاظ نکرده وگرنه قطعا تو هندهلد به یه چیزی خیلی خفن تر از PS4 داریم نگاه می کنیم که از پس خیلی از بازی های مدرن برمیاد

=====================

گویا دو سه جا تایید کردن که کدنیم کنسول Muji ـه.
(کدنیم سوییچ NX بود اگه یادتون باشه)

====================

فوروکاوا تو مصاحبه اش با سهامدارا دو تا چیز رو در مورد کنسول بعدی شون تایید کرد
یکی این که سیستم اکانت های فعلی نینتندو به کنسول بعدی منتقل میشه و مثل Wii U و Switch نیست که سیستم اکانت ها به کل تغییر کنن
و این که کنسول از بازی های فیزیکی پشتیبانی می کنه و نینتندو به پشتیبانی اش از این دامنه از بازار گیم ادامه میده
حالا جدای مسئله قدرت کنسول که تا همینجا قویترین هندلهد هست تو پردازش بازی بنظرم

اون چیزی که بسیار مهمه ساپورت کنسول از نظر تنوع بازی هست

به شخصه دوست دارم یه بازی مثل الدن رینگ یا رزیدنت اویل یا evil within روی این کنسول بازی کنم
یا fifa 25 رو مثل سری اس بتونه اجرا کنه روی حالت بدون داکت که آرزوی دوری هم نیست و به کمک dlss میتونن روی 720 رندر کنن و روی 2k یا 1080 خروجی بگیرن
dlss رو اصلا دسته کم نگیرید باور کنید روی ultra performance که 720p رندر میکنه روی رزلوشن 4k باید دقت کنید تا متوجه بشید رندر بازی 4k واقعی نیست !!

کلا منظورم اینه که نینتندو بجز فرست پارتی‌های خودش مشوق در نظر بگیره تا ترد پارتیها هم ژانرهای بیشتر روی کنسول بیارن و سليقه طیف وسیعی از گیمرها رو تأمین کنه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,411
نام
سید محمد حسین
تاریخ رونمایی نگفتن هنوز؟

نه
نینتندو گفته تا آخر مارس ۲۰۲۵ به صورت مرحله مرحله از کنسول و بازی های رونمایی می کنه

یه عده میگن این یعنی کنسول تا آوریل منتشر نمیشه که خب راستش خیلی مستند نیست
سناریوی محتمل اینه که کنسول از ژوئن جولای بیشتر اطلاعاتش لیک شه (کما این که همین الان خیلی دید خوبی نسبت به ویژگی های سخت افزاری اش داریم) بعد تو اکتبر نوامبر خود کنسول به صورت رسمی معرفی شده بعد تو دسامبر یا ژانویه بازی های لانچش و قیمتش و پیش خریدش شروع شه و مارس ۲۰۲۵ عرضه بشه

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,317
نام
Mansour
بابا دارن چیکار میکنن لعنتی ها :D
من چند ماهه دارم مادرم رو راضی میکنم فعلا نره دوبی دیدنی خاله م شاید این کنسول لعنتی عرضه شد پول بدم یکی واسم بیاره
ولی هیچ که هیچ
حالا گفته ماه مهر میرم چون دختر خاله م الان کره ست اون زمان کارش از کره تموم میشه میره دوبی میگه تایمی برم همه رو ببینم
من موندم چک کردن هر روزه این تاپیک برحوت:D
د دست بجنبونید لعنتی ها یه کنسول میخواید بدید دیگه:D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,249
بابا دارن چیکار میکنن لعنتی ها :D
من چند ماهه دارم مادرم رو راضی میکنم فعلا نره دوبی دیدنی خاله م شاید این کنسول لعنتی عرضه شد پول بدم یکی واسم بیاره
ولی هیچ که هیچ
حالا گفته ماه مهر میرم چون دختر خاله م الان کره ست اون زمان کارش از کره تموم میشه میره دوبی میگه تایمی برم همه رو ببینم
من موندم چک کردن هر روزه این تاپیک برحوت:D
د دست بجنبونید لعنتی ها یه کنسول میخواید بدید دیگه:D
شایعاتش که خبر از مارس یعنی فرودین سال دیگه می گه تازه زمانی که میاد تا چندین ماه هیچ کجا پیدا نمی شه بشه هم عین کنسول های دیگه دوبل قیمتش می شه عمرا کنسولی که نسل قبلش 150 میلیون فروخته بشه اوایلش 400 500 دلاریش پیدا کرد مگه پیش فروش چند ماهه

ضمنا دوبی هم دیگه دوبی سابق نیست قیمت هاش وحشتناک بالا رفته خیلی از بازار جهانیش گرون تر شده من دیگه می رم هیچ چیزیش از ایران ارزون تر نیست مگه بری جنوب شهرش که هم خیلی دوره هم خیلی منطقه داغونیه از جنوب تهران داغون تره کلیم باید هزینه رفت و امد بدی
تازه من پارسال برای خودم یک جنس 500 دلاری کامپیوتری اوردم گمرک ایران پیچید بهم گفت باید 10 میلیون حق حساب بدی قانون جدید گمرک از 33 درصد تا 106 درصد هست یعنی 1/3 قیمت کالا باید بدی عزیزان بخورن حداقلش تازه کلا 80 دلار حق خرید داری بالای اون شامل مالیات می شه
البته من بعد از کلی اشنا بازی خیلی کمتر از اینا پرداخت کردم اما تا کارهای من انجام بشه 10 نفری تیغ زدن
به نظرم قبل از اینکه بری قوانین جدید گمرک یک بار مرور کن

• Like
Reactions: VITAMIN2X

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,317
نام
Mansour
شایعاتش که خبر از مارس یعنی فرودین سال دیگه می گه تازه زمانی که میاد تا چندین ماه هیچ کجا پیدا نمی شه بشه هم عین کنسول های دیگه دوبل قیمتش می شه عمرا کنسولی که نسل قبلش 150 میلیون فروخته بشه اوایلش 400 500 دلاریش پیدا کرد مگه پیش فروش چند ماهه

ضمنا دوبی هم دیگه دوبی سابق نیست قیمت هاش وحشتناک بالا رفته خیلی از بازار جهانیش گرون تر شده من دیگه می رم هیچ چیزیش از ایران ارزون تر نیست مگه بری جنوب شهرش که هم خیلی دوره هم خیلی منطقه داغونیه از جنوب تهران داغون تره کلیم باید هزینه رفت و امد بدی
تازه من پارسال برای خودم یک جنس 500 دلاری کامپیوتری اوردم گمرک ایران پیچید بهم گفت باید 10 میلیون حق حساب بدی قانون جدید گمرک از 33 درصد تا 106 درصد هست یعنی 1/3 قیمت کالا باید بدی عزیزان بخورن حداقلش تازه کلا 80 دلار حق خرید داری بالای اون شامل مالیات می شه
البته من بعد از کلی اشنا بازی خیلی کمتر از اینا پرداخت کردم اما تا کارهای من انجام بشه 10 نفری تیغ زدن
به نظرم قبل از اینکه بری قوانین جدید گمرک یک بار مرور کن
فکر نکنم وضعیتش از وضعیت کمبود PS5 تو دوران کرونا بدتر باشه
من اون زمان که PS5 رو به قیمت 1000$ میفروختن من کنسول رو فیک 500 دلار خریدم اونم تو دوران کرونایی که تولید چیپست ها و قطعات به شدت پایین اومده بود از اون طرف همه به خاطر قرنطینه خونه نشین بودن واسه ی داشتن کنسول و سرگرم شدن له له میزدن.
این کنسول هم زیاد گیر آوردنش سخت نیست عرضه بشه آشنا دارم به راحتی قیمت کارخونه جورش میکنه برام
ولی خوب مهم اینه کی عرضه بشه
از لحاظ قیمت دوبی و ایران و قانون گمرک هم باید بگم که واسه خرید که چون تو GEEKAY آشنا دارم واسم سفارشی با قیمت عرضه جهانی میارن بدون یه درهم گرونتر
سر قضیه گمرک هم ما انقدر رفت و آمد کردیم با کل جریانات آشنا هستیم فقط کافیه کنسول رو بدون از جعبه بیارن بیرون بذارن تو کیف دستی اگه چیزی گفتن هم میگی از اونجا نخریدم مال خودمه همراه خودم بردم الان هم دارم بر میگردونم خوشبختانه یا متاسفانه معمولا افراد پشت گیت خنگ تر از این حرفان که بدونن چی به چیه ولی خوب واسه ی تو میدونستن که قطعه کامپیوتری چیزی نیست که با خودت ببری و بیاری پس حتما از اونور خریدی

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,249
فکر نکنم وضعیتش از وضعیت کمبود PS5 تو دوران کرونا بدتر باشه
من اون زمان که PS5 رو به قیمت 1000$ میفروختن من کنسول رو فیک 500 دلار خریدم اونم تو دوران کرونایی که تولید چیپست ها و قطعات به شدت پایین اومده بود از اون طرف همه به خاطر قرنطینه خونه نشین بودن واسه ی داشتن کنسول و سرگرم شدن له له میزدن.
این کنسول هم زیاد گیر آوردنش سخت نیست عرضه بشه آشنا دارم به راحتی قیمت کارخونه جورش میکنه برام
ولی خوب مهم اینه کی عرضه بشه
از لحاظ قیمت دوبی و ایران و قانون گمرک هم باید بگم که واسه خرید که چون تو GEEKAY آشنا دارم واسم سفارشی با قیمت عرضه جهانی میارن بدون یه درهم گرونتر
سر قضیه گمرک هم ما انقدر رفت و آمد کردیم با کل جریانات آشنا هستیم فقط کافیه کنسول رو بدون از جعبه بیارن بیرون بذارن تو کیف دستی اگه چیزی گفتن هم میگی از اونجا نخریدم مال خودمه همراه خودم بردم الان هم دارم بر میگردونم خوشبختانه یا متاسفانه معمولا افراد پشت گیت خنگ تر از این حرفان که بدونن چی به چیه ولی خوب واسه ی تو میدونستن که قطعه کامپیوتری چیزی نیست که با خودت ببری و بیاری پس حتما از اونور خریدی
من که والا رفتم GEEKAY نمایندگیش قیمت ها دیدم فر خوردم همه چیزش از ایران گرون تر می شد
البته اگه اشنا داری که حاضره برات انلاین بخره بیاد در خونش گزینه های بهتریم هستن من البته اونجا اشنا دارم اما به دردنخورترین ادم روی زمین فامیله :D

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,317
نام
Mansour
من که والا رفتم GEEKAY نمایندگیش قیمت ها دیدم فر خوردم همه چیزش از ایران گرون تر می شد
البته اگه اشنا داری که حاضره برات انلاین بخره بیاد در خونش گزینه های بهتریم هستن من البته اونجا اشنا دارم اما به دردنخورترین ادم روی زمین فامیله :D
ببین همین قدر بهت بگم که قیمتی که آشنای ما تو GEEKAY واسه ما جور کرد انقدر بود که
یدونه PS5 دیسک خور
یدونه دسته اضافه رنگ قرمز
یدونه شارژر استندی اصل
یدونه هدفون آسترو A20
یدونه کیف مخصوص پلی استیشن
یدونه چراغ طرح المان های پلی (همون ضربدر مربع مثلث دایره )
همه اینارو واسم آورد 20 میلیون بعد تو ایران کنسول خالیش اون زمان 18500 بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر