Multi Platform تمامی شایعات و اطلاعات رسمی از بازی Resident Evil 9

photo_2023-09-09_22-32-18.jpg
خب، با توجه به اینکه شایعات زیادی در مورد این بازی منتشر شده و از طرفی دیگه هم، ظاهرا به زمان معرفی بازی داریم نزدیک میشیم و مهمتر از همه، بخاطر اینکه مهمترین نسخه این سری محسوب میشه - طبق شایعات - تصمیم گرفتم که تاپیکشو خودم بزنم. :D

و بعد از اینکه بازی رسما معرفی شد (طبق شایعات در شوکیس پیش رو پلی استیشن)، اسم تاپیک تغییر میکنه.

دوستان یه نکته هم همین الان بهتون بگم که تمامی اطلاعات زیر در حد شایعه است؛ بعضی هاش ممکنه رنگ واقعیت به خودشون بگیرن و بعضی هام نه!

۱. لیان اس کندی بعد از ۲ نسل دوری از نسخه اصلی مجموعه، بار دیگه با Resident Evil 9 و اون هم در مقدمه بازی، بر میگرده.

۲. داستان بازی در تابستان ۲۰۲۵ اتفاق می افته و یعنی اینکه انتظار لیان «جوان» را نباید داشته باشید.

۳. ممکن است شخصیت اصلی بازی با توجه به رویداد های درون بازی، تغییر کنه.

۴. داستان بازی در شهری واقع بر روی یک جزیره روایت خواهد شد؛ جزیره‌ای در جنوب شرقی آسیا که برای ساخت آن از سنگاپور الهام گرفته شده است.

۵. ظاهرا کپکام در حال پیاده سازی و تکرار فرمول Resident Evil Village است؛ کاوش محیط روستایی بزرگ.

۶. این نسخه، بیشترین بودجه را در تاریخ سری دارد و جاه‌طلبانه‌ترین نسخه Resident Evil تا به امروز خواهد بود.

۷. پروسه ساخت بازی دقیقا از ۷ سال پیش شروع شده است.

۸. گل بانو بهشتی، جیل ولنتاین :x:D در کنار کریس ردفیلد، نقش مهمی خواهد داشت.

۹. بعد از عرضه Resident Evil 9، کپکام تمرکز خودشو میذاره رو نسخه های جدید (بدون شماره)، عناوین فرعی و ریمیک ها.

۱۰. اشاراتی به حضور دیگر شخصیت ها (به غیر از لیان، کریس و گل بانو ولنتاین) هم شده که ظاهرا در برخی از ماموریت ها، کنترل این شخصیت ها رو دست خواهیم گرفت.

۱۱. به اینکه شایعه شده بود بازی قراره تاخیر بخوره، داسک گالم ضمن رد تمامی شایعات گفت که بازی به زودی معرفی میشه.

۱۲. بازی ظاهرا با ۲ دوربین سوم شخص و اول شخص منتشر میشه.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,840
نام
مرتضی
بهترین تصمیم ممکن این بود که سوم شخص و اول شخص همزمان داره. شدیدا برای این نسخه هیجان زده م اگر بتونن یه چیزی وسیع تر نسخه هشت دربیارن که از نظر ترسناک بودن هم یه چیزی بین نسخه هفت و هشت باشه عالی میشه

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,179
نام
Amir
به به بوی شاهکار میاد خصوصا اونم بعد 7 سال. فقط امیدوارم نقش جیل و لیان پررنگ باشه و با همون اندازه نقش کریس کمرنگ باشه چون به شدت ازین کریس و حضورهای پیاپی این سنگ مشت زن خسته شدم. اگه گسترش یافته شده ی ایول 8 باشه که دیگه خود امام زمانه.
دستت درد نکنه ابی جون

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
تنها مجموعه موجوده که تقریبا انتشار سالیانه داره و هر نسخه کاملا جدیده و اصلا برای گیمر حالت تکرار ، کپی پیست و درجا زدن نداره.

خیلی وقتها به راحتی از کنار این مسئله رد میشیم که این کار رو فقط کپکام داره انجام میده اونهم به بهترین شکل ممکن.
واقعا دوست دارم بدونم چطور این کار رو انجام میدن ولی بقیه نمیتونن.
تا کجا میتونن اینقدر خلاق باشن و بازی رو با هرنسخه تازه و جذاب نگه دارن.

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,033
نام
Ahmad
نمیدونم این کپکام چرا طوری میکند که طوری بشود که فکر کنن طوری شده
برای من که شخصا فن نسخه های کلاسیک هستم:
رزیدنتی که رزیدنت نباشد رزیدنت نیست.
اگر قرار باشه که چیزی شبیه 8 ببینیم با بودجه و وسعت بیشتر که شخصا هایپی ندارم براش.بیشتر برای ریمیک کد ورونیکا هیجان دارم تا این.عناوینی داشتیم مثل گاو 2018 که تغییر اساسی دادن به یه مجموعه و موفق هم بودن.ولی کم.شاید کپکام بتونه همچین جادویی انجام بده و رزیدنت 9 رو برای کلاسیک فن ها هم جذاب کنه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
نمیدونم این کپکام چرا طوری میکند که طوری بشود که فکر کنن طوری شده
برای من که شخصا فن نسخه های کلاسیک هستم:
رزیدنتی که رزیدنت نباشد رزیدنت نیست.
اگر قرار باشه که چیزی شبیه 8 ببینیم با بودجه و وسعت بیشتر که شخصا هایپی ندارم براش.بیشتر برای ریمیک کد ورونیکا هیجان دارم تا این.عناوینی داشتیم مثل گاو 2018 که تغییر اساسی دادن به یه مجموعه و موفق هم بودن.ولی کم.شاید کپکام بتونه همچین جادویی انجام بده و رزیدنت 9 رو برای کلاسیک فن ها هم جذاب کنه.
کپکام همزمان داره چندتا RE میسازه ، مطمئنا اگه 9 راضیت نکنه یکی دو تا ریمیک دیگه در دست ساختن که بتونی باهاشون ارتباط بگیری.
یه خوبی که کپکام داره اینه که یه چی نمیسازه بگه همینه میخوای بخواه نمیخوای نخواه.
همیشه گزینه دوم یا سومی هم برات روی میز میچینه.

قطعا مجموعه ای از ریمیک 1 ، کدورونیکا ، 5 یا حتی 6 و یا اصلا اسپین‌آف جدید و همینطور نسخه های جدیدتر همین الان به طور همزمان در دست توسعه هستن.

تو خبرها داشتیم که یه زمانی RE7 , RE8 , ریمیکهای RE2, RE3 , RE4 و RE 9 بطور همزمان از قبل از ساخت نسخه هفتم و بعدش در دست ساخت بودن.
پس فقط مسئله زمانه که کدوم زودتر آماده بشه.

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,033
نام
Ahmad
کپکام همزمان داره چندتا RE میسازه ، مطمئنا اگه 9 راضیت نکنه یکی دو تا ریمیک دیگه در دست ساختن که بتونی باهاشون ارتباط بگیری.
یه خوبی که کپکام داره اینه که یه چی نمیسازه بگه همینه میخوای بخواه نمیخوای نخواه.
همیشه گزینه دوم یا سومی هم برات روی میز میچینه.

قطعا مجموعه ای از ریمیک 1 ، کدورونیکا ، 5 یا حتی 6 و یا اصلا اسپین‌آف جدید و همینطور نسخه های جدیدتر همین الان به طور همزمان در دست توسعه هستن.
درست میگی.ریمیک 4 یکی از بهترین های عمرم بود.
به عنوان یه پیرمرد، رزیدنت همیشه با اتمسفر و جوهر نسخه های کلاسیک برام تعریف میشه و دور شدن از سه نسخه اول رو دوست نداشتم.البته 4 که شروع این تغییر بود، عالی از آب دراومد.ولی 7 و 8 رو اساسا رزیدنت نمیدونم.
ولی قابل درکه که سلایق مختلف تو فن ها وجود داره و علاقه جوان تر ها به 8 و به خصوص 7 قابل احترامه.

chelsea-xbox

کاربر سایت
Jun 2, 2013
35
نام
رضا
حقیقتا از نسخه قبل زیاد لذت نبردم ،اگر ۹ هم بخواد مثل هشت باشه و با اون دوربین شیت اول شخص رغبتی براش نخواهم داشت .این داسک گولم هم حرفهای ضد و نقیض زیاد میزنه قبلا گفته بود شخصیت اصلی در نسخه نهم کریس هست الان گفته لیون .یه بار هم میگه بازی اوپن ورلد میشه فرداش میاد تکذیب میکنه یه بار میگه بازی تاخییر خورده فردا میگه نه تاخیری در کار نیست ،خلاصه زیاد قابل استناد نیست

• Like
Reactions: Tatsumaru

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,565
نام
مــاکــان
با توجه به اینکه RE4R برا ps4 هم اومد
میشه گفت این اولین RE تماما نسل نهمی هست، پس باید انتظار یک جهش فنی هم داشته باشیم
امیدوارم به علت تقریبا جهان باز بودن مشکلات پرفورمنس DD2 رو نداشته باشه.
اون بازی عملا موش آزمایشگاهی شد برای ورود این انجین به سبک جهان باز.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,723
نام
Ebrahim
داسک گالم: تمامی شایعات منتشر شده از بازی Resident Evil 9، قدیمی هستند!

در سال ۲۰۲۰ - ۲۰۲۱، عنوان Resident Evil 9 تبدیل به یک «بازی» شده بود.

شایعات در مورد اینکه داستان بازی در شهری واقع بر روی یک جزیره در جنوب شرقی آسیا روایت خواهد شد، درست است، اما از آن زمان تا به امروز بالای ۳ سال میگذرد و در طی این ۳ سال خیلی چیزها ممکن است اتفاق بیفتد؛ من حتی میدونم در مقطعی بازی Resident Evil 9 یکسال تاخیر خورد که برای عناوین رزیدنت اویل چیزی معمولی است.

تمامی اطلاعات که از بازی تا به امروز منتشر شده است، قدیمی است و احتمالا بازی تغییرات زیادی به خود دیده است.

من همچنان نمی توانم تایید کنم معرفی بازی نزدیک و ماه ژانويه ۲۰۲۵، ماه عرضه بازی هست.

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,158
در‌ مورد زاویه دوربین اگر دوباره اول شخص باشه شخصا هیچ مشکلی ندارم هر چند در کل زاویه سوم شخص رو بیشتر ترجیح میدم. RE7 و RE8 با اینکه اول شخص بودند اما هر دو از نظر لول دیزاین و هسته اصلی گیم پلی نردیک ترین چیز به بازی های کلاسیک سری بودند، مخصوصا RE7 که تو این زمینه عالی عمل کرد و یجورایی تکرار RE1 با زاویه اول شخص بود.

اگر قرار باشه RE9 سال بعد منتشر بشه و کپکام بخواد بازه زمانی کوتاه بین معرفی و ریلیز بازی های قبلی رو تکرار کنه بازی باید قطعا بزودی مثل شوکیس پلی استیشن یا سامر گیم فست یا نهایتا تا اخر تابستان معرفی بشه. اما خب با توجه به معرفی های قبلی شوکیس از همه محتمل تر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر