Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,447
نام
محمد
در تکمیل نوشته دوستمون

بعد از پیروزی توکوگاوا به مدت تقریبا 200 سال در ژاپن صلح برقرار میشه تا زمان اصلاحات امپراتوری که دقیقا فیلم اخرین سامورایی (با بازی تام کروز ) در همان زمان در جریانه و یکی از اقدامات مهم اون سال ها اینه که نام شهر ادو به توکیو تغییر میکنه و پایتخت از کیوتو به توکیو منتقل میشه و ژاپن مدرن شکل میگیره

و اما نظر شخصیم در مورد سریال به خصوص قسمت اخر
اگر یادتون باشه ماریکو حین صحبت با انجین اوایل سریال به زیرکی و حیله گری توروناگا اشاره میکنه یا در اواخر خود ایشیدا و بانو اوچیبا هم به این موضوع اشاره میکنن که نشون دهنده اینه که کسی نمیتونه حرکت بعدی توروناگا رو پیش بینی کنه. از طرفی باز اوایل سریال ماریکو به انجین میشه که به ما می اموزن که هر کس سه قلب داره(البته من در موردش خونده بودم قبلن و اونجا میگفتن سه چهره داره) یکی رو به همه نشون میدیم -یکی رو به دوستان و خانواده و اخری رو فقط خودمون ازش خبر داریم (که ذات حقیقی هر شخص همین مورد اخریه) . در اخر سریال یابوشیگه به توروناگا همینو میگه که تو نیت اصلی خودت که شوگون شدنه رو از همه مخفی کردی . با این کار کسی نمیتونست از نقشه هاش سر در بیاره.

در کل دو دسته ادم وجود داره دسته اول با منطق تصمیم میگیرن و حرف میزنن .دسته دوم با احساسشون. اگر توجه کنید اکثر کسانی که کشته شدن یا شکست خوردن با احساس تصمیم میگرفتن مثل پسر توروناگا یا دست راست توروناگا(اسمش یادم رفت) یا شوهر فوجی اول سریال و ..........
ولی از اول سریال دیدیم توروناگا تونست به خوبی نیت اصلی خودش(شوگون شدن) رو مخفی کنه و فقط با منطق تصمیم میگرفت در اخر هم برنده اصلی سریال خودش بود که به خواسته هاش رسید.

یک نکته جالب اینجاست اکثر کرکترا به دنبال وفاداری و افتخاری که به این وسیله کسب میشه بودند. درحالی که خود توراناگا ذره ایی این موضوع براش اهمیت نداشت و حتی برای شوگون شدن حاضر بود هرکاری کنه. کسی هم که اون افتخار واقعی رو کسب کرد خودش بود. حتی ماریکو رو زیر دستش آورده بود که هم به آنجین نزدیک بشه و هم برای پلنش کمکش کنه. در حقیقت چیزی جز یک مهره براش نبود.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,113
نام
محمد امین
من هر سریالی تا انتها نمیکنم برای خودم ارزش قائلم سریال یا فیلم باید یک چیزی داشته باشه که برام ارزش دیدن داشته باشه یک سریال میبینی داستان خوبی داره یکی میبینی دیالوگ های خوبی داره یک میبینی طراحی صحنه خوبی داره یکی هم میبینی هوریان بهشتی خوبی داره :D درکل از شوگان خوشم اومد خیلی چیزها نداشت ولی باز هم یک سری چیزها داشت که آدم جذب میکرد

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
منم Fallout رو دیدم و با اینکه تجربه کمی ار بازیش داشتم چند سال پیش ، ولی واقعا خوب بود و لذت بخش بود.کثافت Halo رو شست برد قشنگ.
الانم شوگان رو شروع کردم و دو قسمت دیدم و واقعا جذابه و پشمام فقط.

Los Galacticos

💥Hala Madrid💥
Gold User
Feb 4, 2020
1,162
الانم شوگان رو شروع کردم و دو قسمت دیدم و واقعا جذابه و پشمام فقط.
حالا به آخرش که برسی احتمالا دوباره پشماتو میچسبونی سر جاش :D
شروع قوی، ادامه ی معمولی و پایان خیلی خیلی ضعیف و بی سر و ته!

• Like
Reactions: Arash-S212

Los Galacticos

💥Hala Madrid💥
Gold User
Feb 4, 2020
1,162

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
حالا به آخرش که برسی احتمالا دوباره پشماتو میچسبونی سر جاش :D
شروع قوی، ادامه ی معمولی و پایان خیلی خیلی ضعیف و بی سر و ته!
همون دیگه اینجا خوندم همش از اخرش ایراد میگرفتین... :D :D :D
ولی این 3body problem هم ضدحال بود. اولاش خیلی گیرا بود یهو ابدوغ خیاری شد:Neutral:
شوگان رو تموم کنم بشینم بقیه یلواستون رو ببینم بشوره ببره .

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,198
نام
حامد
برای دوستانی که به این دوره از تاریخ ژاپن علاقمند هستن سریال شینگن تاکدا (افسانه شینگن) که دوبله هم داره (هرچند با سانسور های فراوان ) رو توصیه میکنم محصول ۱۹۸۸ هست ولی ارزشش رو داره
تو قسمت آخر افسانه شینگن راوی یک حرف جالبی میزنه، میگه ما تو این سریال چون داستان شینگن رو تعریف می کردیم برای همین ممکن که خطاهای شینگن رو نادیده گرفته باشیم.
شاید اصلا شینگن آدم خوبی نبود و بقیه خوب بودن و چون ما در سمت شینگل هستیم بقیه رو منفی نشون دادیم.
در مورد سریال شوگان هم همین موضوع صدق میکنه، کلا بشر خوبی وجود نداره و هر کی که خوب و صلح جو هستش همون اول کار کشته میشه و اونی باقی میمونه و به قدرت میرسه که خصوصیات بی رمانه بیشتری داشته باشه.
در سریال شوگان هم ما چون سمت توروناگا رو میبینیم فکر می کنیم آدم خوبیه در حالی که به گفته یابوشیگه که در آخرین لحظه حرف خوبی به توروناگا زد, گفت تو هم در درونت به فکر قدرت و جاه طلبی هستی.
+
قسمت آخر شوگان از نظر بسیار فنی، کارگرداین و روایت و این موارد عالی بود. خیلی قسمت تکمیل و پخته ای بود ولی چون قسمت آخر بود به نظرم بهتر بود کارگردان کمی هم جنبه های اکشن یا به قول خودمون جنگی هم به کار اضافه می کرد.

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
213
شوگان صحبت از فصل دومش هست البته باید جدا از کتاب اصلی پیش رفت و خاق سریال گفته باید دید مردم واقعا میخوان ادامه ایی ازش باشه یا نه ؟ هيرويوكي ساندا بازیگر ارباب توراناگا هم گفته ما اتفاقات بعدش را به دقت میدونیم و میشه خوب درش اورد . با توجه به این صحبت ها احتمال فصل دوم زیاد هست

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,705
نام
mohammad
دوستان این سریال stranger things رو هیچ ایده ای ازش ندارم.بدرد یه آدم 33 میخوره؟
اگه دلت هنوز جوونه، و با کارای قدیمی اسپیلرگ و این حس نوستالژی فیلم های دهه 80 و داستان های stephen king و ماجراجویی چند تا بچه هنوزم برات جذابه،و خوشت میاد، صد در صد پیشنهاد میشه

سریال فصل به فصل بهتر نمیشه، شاید تو بخشایی ضعیف ترم بشه! و حرف تازه ای برا گفتن نداشته باشه، ولی یک جادویی داره که اگه از موارد بالاتر که گفتم خوشت بیاد، یکی دو روزه هر فصلو می بینی، ودلت برا این گروه تنگ میشه...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,393
نام
Majid
Fallout تو 16 روز اولش 65 میلیون بیننده داشته و تبدیل شده به دومین سریال پربیننده تاریخ Prime بعد از LOTR.

1714501586757.png
----

با بودجه ای که قراره بگیرن سیزن دوم چی بشه :x
حالا فک کن Amazon یا HBO (هرکی غیر Netflix:-") بیان مخ تاد رو بزنن Elder Scrolls رو هم با بودجه گیم آو ترونزی زیر نظرش بسازن، چی بشه 8->
تازه اون که خیلی Lore گسترده تری داره و خیلی دست سازنده هارو بازتر میزاره، حیفه رو زمین مونده.

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
668
فکر میکردم بهترین سریالی که تو زندگی ام دیدم breaking bad بوده!
بعد که the leftovers رو دیدم نظرم کامل عوض شد.
عجب سریالی بود لامصب. چند روزه میخوام یه سریال جدید‌ شروع کنم اما‌ نمیتونم، هنوز تو فاز این سریالم و موسیقی متنشو گوش میدم.

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,656
سریال Fallout با اینکه هیچوقت نتونستم با خود بازی ارتباط بگیرم ولی سریال خوش ساختی بود اکشن و طنز جالبی داره بنظرم فلش بک های داستانیش خیلی جذابش کرده فضاسازی خیلی بهتری حتی از بازیش داشت من خوشم اومد.
شوگون هم با اینکه شروع قوی داشت ولی من از پایانش خوشم نیومد انتظار یه اپیزود حماسی تری داشتم.
سریال Banshee رو خیلی ها تعریف میکردن یه فصلش رو دیدم چه فیلنامه باحالی داره هیجان و اکشن خوبی هم داشت قربونش برم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر