Marvel Universe

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,031
نام
آریا
از سری قدیمی ریمستری چیزی نمی خوان بزنن؟
بعیده همچین کاری کنن و احتمالاً براشون نمی‌صرفه. :| :D
ولی ملت یه سری ویدیو درست کردن و خلاصه سری قدیمی رو توضیح می‌دن که یکی از بهترین‌هاشون رو قبلاً گذاشتم و توی ۳۰،۴۰ دقیقه می‌شه مهم‌ترین اتفاقات اون سری رو دید.
قسمت اول X-Men 97 خیلی خوب بود و فراتر از انتظارم! :D از تیتراژ محشرش که تقریباً همون قبلی هست با یه سری تغییرات کوچیک، تا صحنه‌های اکشن جذاب و استایل گرافیکی مناسب. سایکلاپس هم خوشبختانه وضعیت خوبی داره و مثل فیلم‌های X-Men (به جز یکی دو تای اول) نیست که اون گوشه و کنار برای خودش بچرخه و نخودی باشه. :|
اگه می‌خواین این سری جدید رو ببینین ولی:
۱. سری اصلی رو ندیدین
۲. مثل من نصفه نیمه دیدین
۳. کامل دیدین ولی یادتون رفته
حتماً این ویدیو رو نگاه کنین:

خلاصه کل ۷۶ قسمت سری اصلی رو توی ۳۰،۴۰ دقیقه چپونده و بسیار خوب هم این کار رو انجام داده. یعنی قشنگ حکم یه کلاس فشرده X-Menشناسی رو داره و می‌شه با کلی شخصیت مثبت و منفی و آرک‌های داستانی همراه شد.
===============
یکی از آرزوهایی که به گور می‌برم، اینه که همچین اتفاقی برای Batman: The Animated Series هم بیفته و یه روزی اعلام کنن که ادامه سریال انیمیشنی بتمن ۱۹۹۲ با اون استایل خفن در دست تولیده. ولی متأسفانه وارنر عرضه این کارها رو نداره و توی همون دنیای سینمایی هم مونده، چه برسه به این کارها. :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,031
نام
آریا
فصل اول X-Men 97 داره به اواخرش می‌رسه و یه داستان دیگه مونده که توی سه قسمت روایت می‌شه (سریال حداقل برای دو فصل دیگه هم تمدید شده).
به همین مناسبت مارول یه تریلر جدید ازش منتشر کرده که خیلی قشنگه:

توی آپارات هم گذاشتم برای دوستانی که نمی‌تونن از یوتیوب ببینن. البته بعید نیست به خاطر یه سری از لباس‌ها، لینک آپارات بترکه!

صحنه آخرش عالیه و جریانش برمی‌گرده به فیلم‌های فاکس. :D توی اولین فیلم X-Men، ولورین از لباسی که بهش می‌دن شاکی هست و می‌گه این چیه دیگه؟ سایکلاپس هم بهش می‌گه پس می‌خوای از این لباس‌های چسبون زردرنگ بهت بدیم؟ یعنی به لباس‌های کمیک‌ها و انیمیشن قدیمی تیکه انداخته بودن و می‌خواستن بگن توی فیلم، دیگه خبری از این سوسول‌بازی‌ها نیست و همه چیز جدی و خفن شده و کاراکترها باید لباس شیک سیاه بپوشن!
حالا این دفعه برعکس شده و توی X-Men 97 به اون فیلم‌ها تیکه انداختن. :D وقتی سایکلاپس می‌خواد لباس جدید کیبل رو بهش بده، کیبل می‌گه داریم می‌ریم میدون جنگ یا سیرک؟ سایکلاپس هم می‌گه انتظار داشتی چی بهت بدیم؟ لباس چرم سیاه؟! :D

TW0-FACE2

کاربر سایت
May 24, 2021
107
من یچیزیو نمیفهمم این ایکس من ها جهش یافته هستند از اون طرف مردعنکبوتی و هالک کاپیتان امریکا هم جهش یافته هستند
بغیر از اینکه ایکس من ها از بدو تولد جهش یافته بودند و مردعنکبوتی اینا هم با عوامل بیرونی فرق دیگه ای هم باهم دارند؟
چرا مثلا مرد عنکبوتی و... خودشونو جز جهش یافته ها نمیدونند؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,857
نام
مهراد
من یچیزیو نمیفهمم این ایکس من ها جهش یافته هستند از اون طرف مردعنکبوتی و هالک کاپیتان امریکا هم جهش یافته هستند
بغیر از اینکه ایکس من ها از بدو تولد جهش یافته بودند و مردعنکبوتی اینا هم با عوامل بیرونی فرق دیگه ای هم باهم دارند؟
چرا مثلا مرد عنکبوتی و... خودشونو جز جهش یافته ها نمیدونند؟
به این خاطر که اینا در زمین های متفاوتی زندگی میکنن. در دنیای مرد عنکبوتی و اونجرز چیزی به اسم جهش یافته وجود نداره اصلا و انسان های عادی بر اساس یک سری آزمایش یا یک عامل خارجی یه سری قدرت بدست میارن.

ولی تو دنیای مردان ایکس، انسان ها در کنار جهش یافته ها زندگی میکنن و اون جهش داخل ژنتیکشون وجود داره و ویژگی های مختلف DNA شون رو تغییر میده.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,183
نام
عارف واعظ قائمی
به این خاطر که اینا در زمین های متفاوتی زندگی میکنن. در دنیای مرد عنکبوتی و اونجرز چیزی به اسم جهش یافته وجود نداره اصلا و انسان های عادی بر اساس یک سری آزمایش یا یک عامل خارجی یه سری قدرت بدست میارن.

ولی تو دنیای مردان ایکس، انسان ها در کنار جهش یافته ها زندگی میکنن و اون جهش داخل ژنتیکشون وجود داره و ویژگی های مختلف DNA شون رو تغییر میده
این توضیح شاید برای Earth-616 درست باشه، ولی در کل نه و خیلی جاها همه اینا کنار هم حضور دارند. از طرف دیگه حتی شاید برای Earth-616 هم درست نباشه و باید دید چطوری قرار هست Xmen رو در MCU معرفی کنند.
ولی کلی بگیم افراد جهش یافته که حالا Xmen ها هم جزیی ازشون هستن، انسان هایی هستن که از بدو تولد دارای X-gene بودن و همین تغییر ژنتیکی که دارند باعث میشه قدرت های خاصی داشته باشند. حالا ممکنه خیلی های دیگه هم تحت تاثیر مسائل دیگه mutation های خاصی پیدا کرده باشند و قدرت های خاصی داشته باشند، ولی جزیی از گروه اولی نخواهند بود.
جز اینا یک گروه دیگه هم داریم به اسم Inhuman ها که باز اینا هم یک جهش یافتگی خاص خودشون رو تجربه میکنند و برای خودشون هم یک گروه جدا هستن. (که البته شروع اینها کمی با شروع بقیه انسان ها فرق داشته و از خیلی قدیم توسط نژاد Kree دستکاری شدن).
به طور مثلا تو فیلم Doctor Strange: Multiverse of Madness ما تو گروه illuminati داشتیم که هم Professor X از Xmen ها توش بود هم Black Bolt از Inhuman ها در کنار بقیه افراد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,031
نام
آریا
قسمت یکی مونده به آخر X-Men 97 هم فوق‌العاده بود و دیگه به راحتی می‌تونم بگم این سریال برای من، نه‌تنها بهترین کار مارول توی چند سال اخیر بوده، بلکه در مجموع هم یکی از بهترین‌ها به حساب میاد.
آخرین سکانس این قسمت واقعاً چیز جالبی بود و بالاخره رفتن سراغ یکی از معروف‌ترین لحظات توی کمیک‌های X-Men.
اگه بعداً می‌خواین ببینین، اسپویلر رو باز نکنین:

این صحنه از روی یکی از کمیک‌های دهه ۱۹۹۰ اقتباس شده که مگنیتو عصبانی می‌شه و آدامانتیوم رو از بدن ولورین بیچاره می‌کشه بیرون و بنده خدا یه جوری به فنا می‌ره که تا دیگه تا مدت‌ها اون ولورین سابق نمی‌شه!
در ادامه هم توی کمیک‌ها یه سری اتفاقات دیگه می‌افته و کار به جایی می‌رسه که ولورین تبدیل به یه موجود وحشی با چنگک‌های استخونی و شکل و شمایلی شبیه انسان‌های اولیه می‌شه که دوست و دشمن رو نمی‌شناسه و برای خودش می‌زنه توی فاز ولگردی توی جنگل! :D
حالا معلوم نیست توی سریال هم سراغ اون ماجراها می‌رن یا نه، ولی بعید نیست یه بخشی از فصل دوم در مورد همین قضیه باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر